Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
ODPOWIEDZ
CMK

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: CMK » 2021-06-17, 19:14

Oj Fankis ... nawet w naturze w najprostszy sposob istnieje materia bedaca jednoscia zlozeniowa z kilku odrebnosci - np: woda - jedna czastka wody to trzy atomy - dwie wodoru i jedna tlenu. mTlen jest tlenem w trojatomowej czastce, ale jednoczesnie jest woda; wodor jest wodorem, a jednoczesnie woda - ale wodor choc jest woda nie jest tlenem, a tlen jest woda , taka sama w w tej trojatomowej czastce jaka jest wodor, ale nie jest wodorem.

Awatar użytkownika
Ras.
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 22 maja 2021
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Ras. » 2021-06-19, 02:04

Duchem wypełniać wolę
Ciałem wypełniać wolę
Dusza wypełniać wolę
I to jedyne pragnienia, cele i marzenia jakie mamy

Jeśli Henoch - Hermes Trismegistos jest zwany trzykroć wielkim, a PAN BÓG jest ŚWIĘTY ŚWIĘTY ŚWIĘTY można zauważyć podobieństwo... Całym sobą wielbić i wypełniać Słowo znaczy przyjąć Jezusa (JA) w tym momencie Ehyeh (Jestem) już Nas zna, gdyż Chrystus już Nas przyjął bo My przyjęliśmy Go i przed Ojcem Nas poznał, który pierw posłał Ducha Świętego aby ten zaprowadził go przed Syna...
Kolejny dochodzący temat to Eliasz, samo Imię Elijah znaczy Moim Bogiem Jah, EL i Jah... EL (Elohim) i (persona) Jah (Jahweh/Jehowah) już z tego podpierając uprzednie zdanie wywnioskowałem że, Ojciec... Syn jako persona i Jah... Duch, Ciało, Dusza...
To jest mój kościół pierwszej miłości do której powróciłem, a opłakiwałem bardzo że nie słuchałem tego, który mnie odmienił, przejmując się że zgrzeszyłem przeciw Duchowi Świętemu nie słuchając Go, natomiast zrobiłem to w niewiedzy i pocieszył mnie tym, że On wie jak jest na prawdę, nie mi osądzać... Czuję że miałem to tu napisać bo otworzyłem przed wami swe wierzenie

Przepraszam jeśli kogoś mogę tym urazić, zmylić czy coś... To jest moje prawdziwe świadectwo tego, że będąc kiedyś naprawdę zatraconym, dzięki jednej chwili stałem się tym kim jestem... Głos wołającego na pustyni którego głos posłyszałem będąc w samotności depresji i narkomanii... On Z Serca się wywodził...

Pozdrawiam Pokój i Dobro
My God is Jah

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Fankis » 2021-06-19, 12:29

zobaczcie...Pismo nas naucza ze niema trzech osób Boskich,,,jest jedna Osoba,Jeden Bóg manifestujący się jako Ojciec, Syn i Duch Święty.

Dz 16:5-10: "Tak więc utwierdzały się Kościoły w wierze i z dnia na dzień rosły w liczbę. Przeszli Frygię i krainę galacką, ponieważ Duch Święty zabronił im głosić słowo w Azji. Przybywszy do Myzji, próbowali przejść do Bitynii, ale Duch Jezusa nie pozwolił im, przeszli więc Myzję i zeszli do Troady. W nocy miał Paweł widzenie: jakiś Macedończyk stanął [przed nim] i błagał go: Przepraw się do Macedonii i pomóż nam! Zaraz po tym widzeniu staraliśmy się wyruszyć do Macedonii w przekonaniu, że Bóg nas wezwał, abyśmy głosili im Ewangelię."

Paweł z uczniami doświadczyli tego, że Duch Święty przeszkodził im w zwiastowaniu Słowa Bożego w Azji. Pismo mówi dalej, że kiedy chcieli udać się do Bitynii, nie pozwolił im na to Duch Jezusa. Czy apostołowie byli kierowani przez dwa różne duchy, czy może Duch Święty i Duch Jezusa to ten sam Duch? Duch Jezusa był Duchem Świętym, który powrócił i działał w Kościele. Paweł w Liście do Rzymian 8:14 powiedział: „Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi”. Paweł i ci, którzy mu towarzyszyli, byli dziećmi Bożymi. Mamy więc podstawę ku temu, by wierzyć, że Duch Święty, Duch Jezusa i Duch Boży to jeden i ten sam Duch, który przebywa w prawdziwym Kościele i kieruje nim.Amen
Ostatnio zmieniony 2021-06-19, 13:52 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

CMK

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: CMK » 2021-06-19, 13:41

Tak , okresla sie Ducha Swietego i Ducha Jezusa jako te jedna Osobe. Poniewaz Duch Swiety od Ojca i Syna pochodzi. Takie jest starozytne wyznanie wiary.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18945
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-19, 14:03

Fankis pisze: 2021-06-19, 12:29 zobaczcie...Pismo nas naucza ze niema trzech osób Boskich
Gdzie tak naucza?
jest jedna Osoba,Jeden Bóg manifestujący się jako Ojciec, Syn i Duch Święty.
Ponownie - gdzie tak naucza?
Dz 16:5-10: "Tak więc utwierdzały się Kościoły w wierze i z dnia na dzień rosły w liczbę. Przeszli Frygię i krainę galacką, ponieważ Duch Święty zabronił im głosić słowo w Azji. Przybywszy do Myzji, próbowali przejść do Bitynii, ale Duch Jezusa nie pozwolił im, przeszli więc Myzję i zeszli do Troady. W nocy miał Paweł widzenie: jakiś Macedończyk stanął [przed nim] i błagał go: Przepraw się do Macedonii i pomóż nam! Zaraz po tym widzeniu staraliśmy się wyruszyć do Macedonii w przekonaniu, że Bóg nas wezwał, abyśmy głosili im Ewangelię."
No, chyba nie podajesz tego fragmentu na poparcie swoich imaginacji powyżej? :(
Paweł z uczniami doświadczyli tego, że Duch Święty przeszkodził im w zwiastowaniu Słowa Bożego w Azji. Pismo mówi dalej, że kiedy chcieli udać się do Bitynii, nie pozwolił im na to Duch Jezusa. Czy apostołowie byli kierowani przez dwa różne duchy, czy może Duch Święty i Duch Jezusa to ten sam Duch? Duch Jezusa był Duchem Świętym, który powrócił i działał w Kościele. Paweł w Liście do Rzymian 8:14 powiedział: „Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi”. Paweł i ci, którzy mu towarzyszyli, byli dziećmi Bożymi. Mamy więc podstawę ku temu, by wierzyć, że Duch Święty, Duch Jezusa i Duch Boży to jeden i ten sam Duch, który przebywa w prawdziwym Kościele i kieruje nim.Amen
Nie ma żadnej podstawy do takiego mniemania.
Wyrażenie "Duch Jezusa" na określenie Ducha Świętego to po prostu podkreślenie posłania Ducha Świętego przez Jezusa (zgodnie z Jego obietnicą).

Całe Twoje hokus-pokus na ten temat torpeduje mnóstwo fragmentów Pisma, choćby ten fragment Ewangelii w którym Pan Jezus mówi o Duchu Świętym: "Ja będę prosił Ojca, a On ześle wam innego Pocieszyciela, żeby był z wami na zawsze."/J14,16/

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Fankis » 2021-06-22, 09:23

Całe Twoje hokus-pokus na ten temat torpeduje mnóstwo fragmentów Pisma, choćby ten fragment Ewangelii w którym Pan Jezus mówi o Duchu Świętym: "Ja będę prosił Ojca, a On ześle wam innego Pocieszyciela, żeby był z wami na zawsze."/J14,16/
i czytaj troszkę dalej...


J 14:17-18: "Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was."

Dodano po 2 minutach 9 sekundach:
Nie ma żadnej podstawy do takiego mniemania.
Wyrażenie "Duch Jezusa" na określenie Ducha Świętego to po prostu podkreślenie posłania Ducha Świętego przez Jezusa (zgodnie z Jego obietnicą).
To pokazuje jedno...Ze Duch Jezusa i Duch Święty to ta sama Osoba!Jedna, a nie dwie!

Dodano po 5 minutach 2 sekundach:
CMK pisze: 2021-06-19, 13:41 Tak , okresla sie Ducha Swietego i Ducha Jezusa jako te jedna Osobe. Poniewaz Duch Swiety od Ojca i Syna pochodzi. Takie jest starozytne wyznanie wiary.
Tak jest,czyli Duch Święty, Duch Chrystusa i Duch Ojca to jedna Osoba.

Ga 3:20: "Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden."

J 4:24: "Bóg jest duchem: potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie."

Wyjawia się piękny obraz JEDNEGO BOGA!
Ostatnio zmieniony 2021-06-23, 23:29 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 3 razy.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Andej » 2021-06-22, 11:53

Słusznie. Jeden jest Duch. Duch święty. Trzecia Osoba Trójcy świętej.
Jeden Jest Ten Który Jest. Choć w Trzech Osobach.
Równym Bogu być trza, co by to pojąć. Ludziom wiara zostaje. I dobrze.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18945
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-23, 07:50

Fankis pisze: 2021-06-22, 09:23
Całe Twoje hokus-pokus na ten temat torpeduje mnóstwo fragmentów Pisma, choćby ten fragment Ewangelii w którym Pan Jezus mówi o Duchu Świętym: "Ja będę prosił Ojca, a On ześle wam innego Pocieszyciela, żeby był z wami na zawsze."/J14,16/
i czytaj troszkę dalej...
J 14:17-18: "Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was."
Przeczytałem - i co niby zmieniło to 'dalej'?
Nadal są TRZY OSOBY :
  • Ojciec, którego prosi Jezus
  • Druga Osoba Boska, którą znamy po wcieleniu jako Jezusa, który prosi
  • Duch Święty, o którego Jezus prosi Ojca
Fankis pisze:
Nie ma żadnej podstawy do takiego mniemania.
Wyrażenie "Duch Jezusa" na określenie Ducha Świętego to po prostu podkreślenie posłania Ducha Świętego przez Jezusa (zgodnie z Jego obietnicą).
To pokazuje jedno...Ze Duch Jezusa i Duch Święty to ta sama Osoba!Jedna, a nie dwie!
Serio? Pokazuje? W jaki sposób?
Fankis pisze:
CMK pisze: 2021-06-19, 13:41 Tak , okresla sie Ducha Swietego i Ducha Jezusa jako te jedna Osobe. Poniewaz Duch Swiety od Ojca i Syna pochodzi. Takie jest starozytne wyznanie wiary.
Tak jest,czyli Duch Święty, Duch Chrystusa i Duch Ojca to jedna Osoba.
Tak, Duch Święty. Co Cię w tym dziwi i w jaki sposób niby mogłoby wspierać tę abrakadabrę o tym, jakoby Ojciec, Syn i Duch Święty mieliby rzekomo być jedną osobą??

Trzy powyższe Twoje wpisy to nie egzegeza, lecz propaganda - usiłujesz wmówić rozmówcom, że teza, którą zupełnie bezpodstawnie wygłaszasz, wynika z tekstu, który komentujesz.
Ga 3:20: "Pośrednika jednak nie potrzeba, gdy chodzi o jedną osobę, a Bóg właśnie jest sam jeden."
Pudło. W oryginale nie ma słowa "osoba":
ο δε μεσιτης ενος ουκ εστιν ο δε θεος εις εστιν
Ten piękny werset mówi po prostu o tym, że mamy bezpośredni dostęp do Boga. I wspiera nie tezę o tym, jakoby Bóg był "jedną osobą", tylko katolicki dogmat o tym, że "Jest jeden Bóg".
J 4:24: "Bóg jest duchem: potrzeba więc, by czciciele Jego oddawali Mu cześć w Duchu i prawdzie."

Wyjawia się piękny obraz JEDNEGO BOGA!
W jaki sposób? Kolejny cytat nie mający nic wspólnego z tematem.

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie, w jakiej jesteś grupie religijnej. Proszę, odpowiedz.
Ostatnio zmieniony 2021-06-23, 23:32 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Fankis » 2021-06-23, 09:40

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie, w jakiej jesteś grupie religijnej. Proszę, odpowiedz.
a co to zmieni,kiedy ci powiem?zmieni to coś w temacie?Będziesz miał ochotę to ci odpowiedziałem,że zapraszam na zgromadzenie to sie odezwij na priv,do zboru,ktorego ja chodzę jest kazdy mile widziany,każdy,który respektuje całe Słowo Boże. Ja nie wiem,czy my mamy nawet jakąś nazwę:)

Rozmawiamy tu o tym co mówi Słowo Boże, czy ktoś jest z Kościoła Katolickiego,czy Jehowy cxy Metodystycznego,Luterańskiego mnie to nie interesuje kto z jakiego jest.Temat mamy,Biblię mamy,i możemy w milej atmosferze porozmawiać, a nie oceniać kogoś przez pryzmat do jakiej grupy czy Kościoła należy.

Dodano po 8 minutach 46 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2021-06-23, 07:50
Fankis pisze: 2021-06-22, 09:23
Całe Twoje hokus-pokus na ten temat torpeduje mnóstwo fragmentów Pisma, choćby ten fragment Ewangelii w którym Pan Jezus mówi o Duchu Świętym: "Ja będę prosił Ojca, a On ześle wam innego Pocieszyciela, żeby był z wami na zawsze."/J14,16/
i czytaj troszkę dalej...
J 14:17-18: "Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie. Nie zostawię was sierotami: Przyjdę do was."
Przeczytałem - i co niby zmieniło to 'dalej'?


Ten werset nam pokazuję że Duch który był w Jezusie jest Duchem tym samym,który jest teraz w nas,a nie odrębna osobą.


Ap 4:1-3: "Potem ujrzałem: Oto drzwi otwarte w niebie, a głos, ów pierwszy, jaki usłyszałem, jak gdyby trąby mówiącej ze mną, powiedział: Wstąp tutaj, a to ci ukażę, co potem musi się stać. Doznałem natychmiast zachwycenia: A oto w niebie stał tron i na tronie [ktoś] zasiadał. A Zasiadający był podobny z wyglądu do jaspisu i do krwawnika, a tęcza dokoła tronu - podobna z wyglądu do szmaragdu."

Ilu ich widział Jan?trzech?Byli podobni czy Był podobny?

Dodano po 4 minutach 36 sekundach:
kiedy Bóg był zamanifestowany jako potrójny urząd swojej Istoty - „Ten, który był, Ten, który jest, Ten, który ma przyjść, Wszechmogący”, nie ma tu trzech bogów. Jest jeden Bóg.
A na Soborze Nicejskim, aby to osiągnąć, musieli przyjąć trójcę, bo w rzymskim świecie posiadali wiele bogów. Modlono się do zmarłych przodków.Modlili się do swoich zmarłych przodków, dlatego mają świętą Cecylię, świętego Markusa i świętego, świętego, świętego, świętego, świętego, świętego…
A przecież apostoł Piotr powiedział: „Nie ma żadnego innego pośrednika między Bogiem a człowiekiem, tylko ten Człowiek, Jezus Chrystus”. Jeden.
Oni musieli mieć trynitariańskiego boga, Mieli Jowisza, Marsa, Wenus. „Nie wydawało im się właściwe, przypisać to wszystko jednemu Bogu” - dlatego po prostu rozdzielili Go i z trzech urzędów Boga uczynili trzech różnych bogów.
Lecz On mówi tutaj w Objawieniu wyraźnie, Kim On jest: „Ja jestem Ten, który był, Ten, który jest i Ten, który ma przyjść, Wszechmogący”.
Ostatnio zmieniony 2021-06-23, 23:27 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18945
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-23, 22:41

Fankis pisze: 2021-06-23, 09:40
Nie odpowiedziałeś na moje pytanie, w jakiej jesteś grupie religijnej. Proszę, odpowiedz.
a co to zmieni,kiedy ci powiem?zmieni to coś w temacie?[
Zmieni to, że będziesz uczciwym adwersarzem.
Ja się nie wstydzę tego, że jestem katolikiem - i to mówię. Ty usiłujesz zdobyć w ten sposób nieuczciwą przewagę, bo możesz nawiazywać do prawd wiary głoszonych przez Kosciół, jednocześnie mi uniemożliwiając podobną rzecz.
Będziesz miał ochotę to ci odpowiedziałem,że zapraszam na zgromadzenie to sie odezwij na priv,do zboru,ktorego ja chodzę jest kazdy mile widziany,każdy,który respektuje całe Słowo Boże. Ja nie wiem,czy my mamy nawet jakąś nazwę:)
Marny wykręt.
Ten werset nam pokazuję że Duch który był w Jezusie jest Duchem tym samym,który jest teraz w nas,a nie odrębna osobą.
Niczego podobnego nie pokazuje. Kolejny raz usiłujesz wepchnąć w werset biblijny swoje własne fantasmagorie.

Ap 4:1-3: "Potem ujrzałem: Oto drzwi otwarte w niebie, a głos, ów pierwszy, jaki usłyszałem, jak gdyby trąby mówiącej ze mną, powiedział: Wstąp tutaj, a to ci ukażę, co potem musi się stać. Doznałem natychmiast zachwycenia: A oto w niebie stał tron i na tronie [ktoś] zasiadał. A Zasiadający był podobny z wyglądu do jaspisu i do krwawnika, a tęcza dokoła tronu - podobna z wyglądu do szmaragdu."

Ilu ich widział Jan?trzech?Byli podobni czy Był podobny?
I to ma być dowód?
A jak napiszę: "widziałem Franka" to znaczy że Marcin nie istnieje :))
Pomyśl najpierw zanim wyciągniesz podobny "argument" - szkoda czasu.
kiedy Bóg był zamanifestowany jako potrójny urząd swojej Istoty - „Ten, który był, Ten, który jest, Ten, który ma przyjść, Wszechmogący”, nie ma tu trzech bogów. Jest jeden Bóg.
Owszem. "Jest Jeden Bóg" to dogmat wiary katolickiej.
A na Soborze Nicejskim, aby to osiągnąć, musieli przyjąć trójcę, bo w rzymskim świecie posiadali wiele bogów. Modlono się do zmarłych przodków.Modlili się do swoich zmarłych przodków, dlatego mają świętą Cecylię, świętego Markusa i świętego, świętego, świętego, świętego, świętego, świętego…
Wybacz, ale ja - w przeciwieństwie najwidoczniej do Ciebie - czytałem dokumenty Soboru w Nicei.
I mogę Ci powiedzieć z całą odpowiedzialnością: powtarzasz niedouczone brednie, które Ci zapodano.
A przecież apostoł Piotr powiedział: „Nie ma żadnego innego pośrednika między Bogiem a człowiekiem, tylko ten Człowiek, Jezus Chrystus”. Jeden.
Nie na temat.
Oni musieli mieć trynitariańskiego boga, Mieli Jowisza, Marsa, Wenus. „Nie wydawało im się właściwe, przypisać to wszystko jednemu Bogu” - dlatego po prostu rozdzielili Go i z trzech urzędów Boga uczynili trzech różnych bogów.
Kolejne brednie.
Weź człowieku przeczytaj coś poważniejszego niż wasze zborowe broszurki, bo naprawdę, poziom absurdu zaczyna być denerwujący.
Masz tu na początek - wypisałem parę podstawowych faktów na temat Soboru Nicejskiego http://analizy.biz/marek1962/sobornicejski.pdf

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Fankis » 2021-06-25, 12:23

Absurdem Marku to jest nauka o Trójcy...nie jest ona zgodna ze Słowem Bożym.Jakiekolwiek analizy nie są dla mnie autorytetem,jeżeli są przeciwne ze Słowem Bożym.

Trzy osoby i jeden Bóg? Zgodnie z Encyklopedia Webstera osobowość jest podstawą, aby móc być osobą. Ty wierzysz Marku w trzech bogów. Nie możesz przecież być osobą, nie będąc samodzielną istotą. Musi się posiadać osobowość, aby być osobą.Nigdzie Biblia nas nie naucza o trzech osobach Boskich.
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Jozek » 2021-06-25, 14:30

Fankis pisze: 2021-06-25, 12:23 Absurdem Marku to jest nauka o Trójcy...nie jest ona zgodna ze Słowem Bożym.Jakiekolwiek analizy nie są dla mnie autorytetem,jeżeli są przeciwne ze Słowem Bożym.

Trzy osoby i jeden Bóg? Zgodnie z Encyklopedia Webstera osobowość jest podstawą, aby móc być osobą. Ty wierzysz Marku w trzech bogów. Nie możesz przecież być osobą, nie będąc samodzielną istotą. Musi się posiadać osobowość, aby być osobą.Nigdzie Biblia nas nie naucza o trzech osobach Boskich.
Nic nie musi, bo ten mus to tylko twoje ziemskie pojmowanie niepojetego.

Zastanawiales sie czym jest pelne zjednoczenie z Bogiem Ojcem? Bo mysle ze to nie to samo co zbawienie, bo zbawienie dotyczy grzesznikow.
Dlaczego Biblia mowi o Jezusie jako Synu Boga? Co zreszta wlasnie zaprzecza twoim wymyslom, bo jak ojciec moze byc jednoczesnie synem?
Ostatnio zmieniony 2021-06-25, 14:38 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18945
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2608 times
Been thanked: 4610 times
Kontakt:

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-06-25, 16:51

Fankis pisze: 2021-06-25, 12:23 Absurdem Marku to jest nauka o Trójcy...nie jest ona zgodna ze Słowem Bożym.
Jest zgodna w 100%
Jakiekolwiek analizy nie są dla mnie autorytetem,jeżeli są przeciwne ze Słowem Bożym.
To prawda. Na szczęście moje są zgodne. W przeciwieństwie do tego, co wymyślili Twoi nauczyciele setki dziesięcioleci po apostoach.
Trzy osoby i jeden Bóg? Zgodnie z Encyklopedia Webstera osobowość jest podstawą, aby móc być osobą. Ty wierzysz Marku w trzech bogów.
No cóż, jedno z dwu: albo kłamiesz, albo usiłujesz mi coś wmówić.
Nie możesz przecież być osobą, nie będąc samodzielną istotą.
Owszem. Ojciec, Syn i Duch Święty są samodzielnymi istotami (to się nazywa "osoba" ;) )
Musi się posiadać osobowość, aby być osobą.
Jak najbardziej. Dobrze widać, że zarówno Ojciec, jak i Syn, jak i Duch Swięty posiadają swoje osobowości.
Nigdzie Biblia nas nie naucza o trzech osobach Boskich.
Naucza, i to w wielu miejscach, w obu testamentach.
Masz jakieś argumenty, czy będziesz dalej jak papuga powtarzał wciąż te same, nie wnoszące nic do tematu stwierdzenia?

Awatar użytkownika
Zuben Ninja
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 390
Rejestracja: 18 wrz 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 39 times

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: Zuben Ninja » 2021-06-29, 02:54

Napiszę w skrócie jak prawidłowo rozumieć Trójcę Świętą:

Tak samo jak wszyscy ludzie na Ziemi (ok. 7 mld) stanowią jeden i ten sam gatunek Homo sapiens to tak samo wszystkie Osoby Boskie (3) stanowią jeden i ten sam gatunek Boga.


Jezus nigdy nie był Bogiem Ojcem - jako dowód modlił się do Niego w Ogrójcu:

«Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich! Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie!» (Łk 22, 42)

Żadna z Osób Boskich nie jest sobą nawzajem - działają niezależnie od siebie a łączy ich tylko natura boska. To tak samo jak z ludźmi - nie jesteśmy sobą nawzajem i działamy niezależnie od siebie jako osoby - łączy nas tylko natura Homo sapiens.
Ostatnio zmieniony 2021-06-29, 03:07 przez Zuben Ninja, łącznie zmieniany 4 razy.
"Przyjdą takie czasy, że ludzie będą szaleni i gdy zobaczą kogoś przy zdrowych zmysłach, powstaną przeciw niemu mówiąc: Jesteś szalony, bo nie jesteś do nas podobny" - św. Antoni Pustelnik

orzeszku

Re: Bóg jeden w trzech osobach - jak to pogodzić?

Post autor: orzeszku » 2021-06-29, 07:23

Czyli jednak muzułmanie mają rację, że jesteśmy politeistami? Myślę, że to nie jest trafiona analogia. Bogowie olimpijscy to też "jeden gatunek boga".

ODPOWIEDZ