Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
Zablokowany
Pod prąd

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Pod prąd » 2019-02-06, 14:56

Nie chodzi o jakość , tylko o słowo JEDNO. Jeżeli kontekst rozdziału wskazuje że apostołowie są w jedności z Bogiem i Jezusem, to wiadomo że nie wchodzą w skład Trójcy . Chodzi o jedność w myśleniu i działaniu. Jezus dokładnie myślał i czynił jak jego Ojciec, podobnie myśleli i czynili apostołowie . Wszyscy stanowili pod tym względem jedność.
Ostatnio zmieniony 2019-02-06, 14:58 przez Pod prąd, łącznie zmieniany 1 raz.

konik

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: konik » 2019-02-06, 15:47

Falszywy poglad. Nawet szkoda komentowac. Kontekst tekstu Slowa Bozego sam w sobie zaprzecza Tweoim wywodom. Wystarczy jedynie czytac Pismo w calosci z nauczanie Kosciola i w calosci z caloscia Pisma Siwtego.

Pod prąd

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Pod prąd » 2019-02-06, 15:58

Czyli mamy inne zrozumienie Pisma Świętego. Mamy do tego prawo.

konik

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: konik » 2019-02-06, 16:12

Oczywiscie. Ty masz prawo nie sluchac apostolow i po swojemu gdybac, co Pismo sw. mowi.
Ja mam prawo ( i chec i obowiazek) sluchac apostolow i ich pouczen, aby Pismo Swiete rozumiec tylko we wspolnocie Kosciola.
Jezus dal nam ten Kosciol w apostolach, a apostolowie przekazali swoj apostolski autorytet swoim nastepcom. Tych nastepcow mamy w Kosciele Katolickim.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: ToTylkoJa » 2019-02-06, 16:18

Gdybym mogła Pismo interpretować jak mi się podoba to mogłoby nie mieć wiele wspólnego z Bogiem.

konik

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: konik » 2019-02-06, 16:23

Bardzo sluszna i trzezwa uwaga.

Pod prąd

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Pod prąd » 2019-02-06, 16:25

Nie znalazłem biblijnych wersetów które by wskazywały, że Jezus równał się z swoim Ojcem. Może ktoś by mi pomógł ?

konik

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: konik » 2019-02-06, 16:46

A znalazles biblijne na jaki temat? Moze napisano gdzies: Jezus nie jest rowny Ojcu?
Jesli stawiasz teze, to musisz dla niej postawic kontrteze.
Jesli teza nie ma kontrtezy, dowod nie jest prawdziwy.

Pod prąd

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Pod prąd » 2019-02-06, 16:52

Sporo znalazłem wersetów które wskazują, że Jezus wywyższał swojego Ojca i wykonywał Jego wolę. Nijak to się ma do równości.

konik

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: konik » 2019-02-06, 16:58

Tak. jezus jako czlowiek czyli Bog wcielony tak. W innym miejscu jasno to podkreslil Apostol , ze Jezus unizyl sie, abysmy mogli zostac zbawieni.
On sam na te chwile ( czyli na ok.33 lata ziemskie opuscil Chwale Boza i stal sie czlowiekiem, we wszystkim bedac taki, jak my - oprocz grzechu.
I to jest dowod na to, iz jest rownym Bogu - bo bedac w ciele unizony. pozostajac bez grzechu zachowal nature Boga.
nauka Pisma jest jasna.
Ale jak kto woli nie sluchac nauczania apostolskiego ... to zawsze cos wymysli innego.

Pod prąd

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Pod prąd » 2019-02-06, 17:09

Dlaczego Jezus jasno nie powiedział ,, Tak, jestem Bogiem Wszechświata w naturze człowieka " Nie mam podstawy twierdzić że był równy Bogu, bo nigdy nie mówił o równości , tylko jedności. A to jest różnica. Możemy być zjednoczeni pod względem prezentowanego poglądu, tak było w przypadku Jezusa. Zawsze powtarzał że mówi to ,, co podoba się Ojcu" , nigdy sam z siebie nie nauczał. Nigdy nie powiedział że jest równy pod względem współistnienia z Ojcem. Nie ma takiej informacji w Biblii. Jest natomiast napisane że Jezus miał początek, a Bóg istniał od zawsze.

konik

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: konik » 2019-02-06, 18:24

Ba ... dlaczego nie powiedzial, ze w internecie znajdziesz forum? Nie ma takiej informacji w Biblii ...
Oj, chyba juz dostales zadyszki ...

Jezus nigdy nie nauczal sam z siebie?
ho ... ho ...
To jest stwierdzenie z sufitu. Nawet w Biblii tego nie ma.

Pod prąd

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Pod prąd » 2019-02-06, 18:37

To zajrzyj sobie do ew Jana rozdział 8 , wersety 25,26,28,29.

Dodano po 59 sekundach:
Przekonaj się czy to jest z podłogi czy z sufitu ?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Dezerter » 2019-02-06, 20:00

Jezus jest naszym pośrednikiem zbawienia, więc my w Nim mamy zbawienie jeśli jesteśmy jedno z jego nauką, z jego misją zbawienia. Jezus jest jedno z Ojcem, gdyż pełni misję zbawienia, bo uniżył samego siebie dla nas, czasowo, by wrócić do jedności z Ojcem jaką miał przed wcieleniem i będzie miał po.
Każdy syn jest równy swemu ojcu jako osoba. Tym bardziej Syn Ojcu, bo nie ma drugiego takiego Syna i nie ma drugiego takiego Ojca - z tym chyba każdy się zgodzi.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: konik » 2019-02-06, 21:17

Uhmmm "pod prad" ... ale Biblia nie konczy sie tylko na kawalku Jana 8 25-29.
Biblia cala jest Objawieniem Bozym ... i dopiero calosc daje nam wlasciwe spojrzenie. Wybiorcze traktowanie wersetow prowadzi do zaklamania przekazu Bozego ... i prowadzi do takich blednych postaw, jakie tu prezentujesz.
W wielu innych miejscach jest mowa o Jezusie ... jako o Bogu ... dowodem nie wprost i dowodem sytuacyjnym wprost.
A w Psalmach Mesjanskich nawet otwartym tekstem.
Przepraszam Dezerterze ... takie uzupelnienie uwazam, ze nalazalo tu zamiescic ... wskazujac na slusznosc Twego wpisu.
Ostatnio zmieniony 2019-02-06, 21:18 przez konik, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany