Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
Zablokowany
Pod prąd

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Pod prąd » 2019-02-08, 14:05

Chętnie bym się zapoznał z wersetami wskazującymi , że Jezus jest równym Bogu . Jakoś do tej pory nikt mi w tym nie pomógł.
Ostatnio zmieniony 2019-02-08, 14:05 przez Pod prąd, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-08, 17:44

Pod prąd pisze: 2019-02-08, 14:05 Chętnie bym się zapoznał z wersetami wskazującymi , że Jezus jest równym Bogu . Jakoś do tej pory nikt mi w tym nie pomógł.
Czyżby na forum nie było wyszukiwarki? Bo odpisywałem różnych takim co tu przychodzili z tym pytaniem przynajmniej kilka razy. Ale każdy chce żeby mu na nowo pisać :)

konik

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: konik » 2019-02-08, 18:32

Jak do tej pory podprad widac, ze nie pojmujesz tekstu, ktory czytasz: i tu na forum, i w Biblii.

Przepraszam ... to nie zlosliwosc. To tak wyglada ...
Ostatnio zmieniony 2019-02-08, 18:36 przez konik, łącznie zmieniany 2 razy.

Pod prąd

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Pod prąd » 2019-02-09, 09:36

Jeżeli Jezus umarł, to znaczy że umarł Bóg. Przecież Bóg jest nieśmiertelny . Nie róbmy komedi.

konik

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: konik » 2019-02-09, 09:43

Rzeczywiscie - robisz komedie.
Wyraznie jest napisane,ze jezus umarl ( czyli Bog w ciele czlowieka czyli cialo ) a jest rowniez napisane,ze Chrystus zyje ( bomzmartwychwstal w ciele odmienionym).
Czyli umarl jako czlowiek bedac caly czas zywym Bogiem.

Pod prąd

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Pod prąd » 2019-02-12, 12:01

konik pisze: 2019-02-09, 09:43 Rzeczywiscie - robisz komedie.
Wyraznie jest napisane,ze jezus umarl ( czyli Bog w ciele czlowieka czyli cialo ) a jest rowniez napisane,ze Chrystus zyje ( bomzmartwychwstal w ciele odmienionym).
Czyli umarl jako czlowiek bedac caly czas zywym Bogiem.
Podaj mi werset w którym pisze o Bogu w ciele, najlepiej wypowiedź samego Jezusa który powiedział że jestem Bogiem w ciele.To że aniołowie się materializowali to wiem.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-12, 12:16

Rz 8:3 bt5 "Co bowiem było niemożliwe dla Prawa, ponieważ ciało czyniło je bezsilnym, [tego dokonał Bóg]. On to zesłał Syna swego w ciele podobnym do ciała grzesznego i dla [usunięcia] grzechu wydał w tym ciele wyrok potępiający grzech,"

Pod prąd

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Pod prąd » 2019-02-12, 13:33

Marek_Piotrowski pisze: 2019-02-12, 12:16 Rz 8:3 bt5 "Co bowiem było niemożliwe dla Prawa, ponieważ ciało czyniło je bezsilnym, [tego dokonał Bóg]. On to zesłał Syna swego w ciele podobnym do ciała grzesznego i dla [usunięcia] grzechu wydał w tym ciele wyrok potępiający grzech,"
Wszystko ok , Bóg zesłał Syna jako człowieka ( posyłający nie jest równy z posłanym ) po pierwsze, po drugie nie pisze w tym wersecie że Bóg zesłał Boga w ciele. Żydzi doskonale rozumieli różnicę między jaka jest między ojcem a synem.
Ostatnio zmieniony 2019-02-12, 13:33 przez Pod prąd, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Magnolia » 2019-02-12, 15:59

Pod prąd pisze: 2019-02-12, 13:33 Wszystko ok , Bóg zesłał Syna jako człowieka ( posyłający nie jest równy z posłanym ) po pierwsze, po drugie nie pisze w tym wersecie że Bóg zesłał Boga w ciele. Żydzi doskonale rozumieli różnicę między jaka jest między ojcem a synem.
posyłający nie jest równy z posłanym - Po pierwsze: Na jakiej podstawie wysnułeś taki wniosek? Nic w tym Słowie Bożym o tym nie świadczy... po mojemu Twoja prywatna opinia...

Po drugie Kościół katolicki wyraża swą wiarę trynitarną, wyznając jednego Boga w trzech Osobach: Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Trzy Osoby Boskie są jednym Bogiem, ponieważ każda z nich co do natury jest pełnym Bogiem. Osoby Boskie rzeczywiście różnią się między sobą ze względu na relacje, w jakich pozostają one względem siebie: Ojciec jest Tym, który rodzi Syna, Syn jest Tym, który jest zrodzony przez Ojca, Duch Święty jest Tym, który pochodzi od Ojca i Syna. [KKK 48]

"Jezus poprzez swe słowa i dzieła utrzymuje ze «swoim» Ojcem bardzo szczególną więź. Janowa Ewangelia podkreśla, że to, co przekazywał On ludziom, jest owocem owego głębokiego i niepowtarzalnego zjednoczenia: «Ja i Ojciec jedno jesteśmy» (J 10, 30). A ponadto: «Wszystko, co ma Ojciec, jest moje» (J 16, 15). Istnieje wzajemność pomiędzy Ojcem i Synem w zakresie tego, co wiedzą o sobie (por. J 10, 15), tego, kim są (por. J 14, 10), tego, co czynią (por. J 5, 19; 10, 38) oraz tego, co posiadają: «Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje» (J 17, 10). Jest to wzajemna wymiana, znajdująca swój pełny wyraz w chwale, jaką Jezus otrzymuje od Ojca w najgłębszej tajemnicy śmierci i zmartwychwstania". (...) To istotne zjednoczenie z Ojcem nie tylko towarzyszy działalności Jezusa, lecz określa całe Jego istnienie. «Wcielenie Syna Bożego objawia, że Bóg jest wiecznym Ojcem i że Syn jest współistotny Ojcu, czyli że On jest w Nim i z Nim tym samym jedynym Bogiem» (KKK, 262). Ewangelista Jan pokazuje jasno, że przywódcy religijni narodu kontestują właśnie Jego boskość, nie tolerują bowiem faktu, że nazywa On Boga swym Ojcem, a więc czyni się równym Bogu (J 5, 18; por. 10, 33; 19, 7)."
Żródło: https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/ja ... 31999.html (polecam cały artykuł)

Posprawdzaj te cytaty w Biblii Tysiąclecia. http://biblia.deon.pl

konik

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: konik » 2019-02-12, 16:23

Magnolia podala wlasciwe wersety i dobry kierunekdowodowy.
Nie jest to caly material, ale wstep do szerokiego spektrum Biblii.

Tym niemniej warto zwrocic uwage na Psalmy Mesjanskie, w ktorych to ( konkretnie 110 ) nawet wyraznie , bezposrednio, slowami wprost jest napisane, jaka jest relacja Stworcy z Mesjaszem.
Tam wlasnie napisali to zydzi jakies 10 wiekow przed Chrystusem.

Pod prąd

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Pod prąd » 2019-02-12, 17:43

Magnolia pisze: 2019-02-12, 15:59
Pod prąd pisze: 2019-02-12, 13:33 Wszystko ok , Bóg zesłał Syna jako człowieka ( posyłający nie jest równy z posłanym ) po pierwsze, po drugie nie pisze w tym wersecie że Bóg zesłał Boga w ciele. Żydzi doskonale rozumieli różnicę między jaka jest między ojcem a synem.
posyłający nie jest równy z posłanym - Po pierwsze: Na jakiej podstawie wysnułeś taki wniosek? Nic w tym Słowie Bożym o tym nie świadczy... po mojemu Twoja prywatna opinia...

Po drugie Kościół katolicki wyraża swą wiarę trynitarną, wyznając jednego Boga w trzech Osobach: Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Trzy Osoby Boskie są jednym Bogiem, ponieważ każda z nich co do natury jest pełnym Bogiem. Osoby Boskie rzeczywiście różnią się między sobą ze względu na relacje, w jakich pozostają one względem siebie: Ojciec jest Tym, który rodzi Syna, Syn jest Tym, który jest zrodzony przez Ojca, Duch Święty jest Tym, który pochodzi od Ojca i Syna. [KKK 48]

"Jezus poprzez swe słowa i dzieła utrzymuje ze «swoim» Ojcem bardzo szczególną więź. Janowa Ewangelia podkreśla, że to, co przekazywał On ludziom, jest owocem owego głębokiego i niepowtarzalnego zjednoczenia: «Ja i Ojciec jedno jesteśmy» (J 10, 30). A ponadto: «Wszystko, co ma Ojciec, jest moje» (J 16, 15). Istnieje wzajemność pomiędzy Ojcem i Synem w zakresie tego, co wiedzą o sobie (por. J 10, 15), tego, kim są (por. J 14, 10), tego, co czynią (por. J 5, 19; 10, 38) oraz tego, co posiadają: «Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje» (J 17, 10). Jest to wzajemna wymiana, znajdująca swój pełny wyraz w chwale, jaką Jezus otrzymuje od Ojca w najgłębszej tajemnicy śmierci i zmartwychwstania". (...) To istotne zjednoczenie z Ojcem nie tylko towarzyszy działalności Jezusa, lecz określa całe Jego istnienie. «Wcielenie Syna Bożego objawia, że Bóg jest wiecznym Ojcem i że Syn jest współistotny Ojcu, czyli że On jest w Nim i z Nim tym samym jedynym Bogiem» (KKK, 262). Ewangelista Jan pokazuje jasno, że przywódcy religijni narodu kontestują właśnie Jego boskość, nie tolerują bowiem faktu, że nazywa On Boga swym Ojcem, a więc czyni się równym Bogu (J 5, 18; por. 10, 33; 19, 7)."
Żródło: https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/ja ... 31999.html (polecam cały artykuł)

Posprawdzaj te cytaty w Biblii Tysiąclecia. http://biblia.deon.pl
Czy Anatazjański symbol wiary uległ zmianie ?

Podana przez Ciebie ,, wiara trynitarna" nie jest Anatazjańskim symbolem wiary, czyli oficjalną doktryną kościoła o Trójcy.

Magnolia

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Magnolia » 2019-02-12, 18:08

Wierzę w Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, i w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego, który się począł z Ducha Świętego, narodził się z Maryi Panny, umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion.
Zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał. Wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga Ojca wszechmogącego.
Stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych.
Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny.
Amen.

Mówisz o tym Credo?

Pod prąd

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Pod prąd » 2019-02-12, 18:45

Magnolia pisze: 2019-02-12, 18:08 Wierzę w Boga, Ojca wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, i w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego, który się począł z Ducha Świętego, narodził się z Maryi Panny, umęczon pod Ponckim Piłatem, ukrzyżowan, umarł i pogrzebion.
Zstąpił do piekieł, trzeciego dnia zmartwychwstał. Wstąpił na niebiosa, siedzi po prawicy Boga Ojca wszechmogącego.
Stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych.
Wierzę w Ducha Świętego, święty Kościół powszechny, świętych obcowanie, grzechów odpuszczenie, ciała zmartwychwstanie, żywot wieczny.
Amen.

Mówisz o tym Credo?
Chodzi o klasyczną definicję Trójcy

konik

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: konik » 2019-02-12, 18:49

A jaka ma ona byc?

El@jah

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: El@jah » 2019-03-10, 14:13

Nie . Panie dlaczego objawisz się nam a nie światu zapytał Juda Chrystusa odp. mu Mesjasz bo najpierw musi przyjść Eliasz . Tak zapowiedział Jahwe przez sługi swe proroków (Malachiasz prorokowal ze nim nadejdzie wielki i sadny dzień Bóg da nam proroka najsilniejszego z prorokow ) . Gdyby Chrystus był rowny Bogu objawiłby sie swiatu a nie wypełniał jego woli, Bog zawsze będzie Myślą Chrystus zawsze bedzie Slowem oto Slowo Boze.

Zablokowany