Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
Zablokowany
robbo1

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: robbo1 » 2019-01-27, 10:52

konik pisze: 2019-01-26, 15:20 Nie ma zadnego powodu, aby Twoje robbo prywatne opinie byly wazniejsze od opinii Kosciola.
zdecyduj sie, w ktorym temacie zechcesz dyskutowac. Okaze sie w trakcie dyskusji, czy masz racje, czy po prostu jej nie masz. W jednym temacie --- jesli jestes uczciwym dyskutantem.
Jak dotad slyszymy jedynie "faryzejska mowe" z Twej strony ...a przeciez to nie na tym polega dyskusja.
Najpierw uczyniliście wszystko,żebym nie chciał pozostać,teraz przekonujecie siebie,że nie mam woli do rozmowy.
I w istocie nie pozostało we mnie wiele chęci do dyskusji,w której już na początku jestem ograniczany.
To nie rozmowa,tylko dyktat.
Poza tym nie znam powodu,dla którego nie mam prawa zabierać zdania tam,gdzie zamierzam.
Teraz piszecie,że nie mogę wypowiadać się ,że nie mam prawa itd.
Nie zamierzam pozostać w miejscu,gdzie jestem traktowany jak trędowaty,który nie może wyjść poza zagrodzone miejsce.
W innych miejscach nikt mi takich rzeczy nie narzuca.
Pozostańcie sami ze sobą ,w swoim i tylko swoim towarzystwie.
Co to za zdanie :
"zdecyduj się w którym temacie chcesz dyskutować".
Jeżeli tak jest to nie chcę w żadnym,gdy mogę tylko w jednym.
Rozumiem,że jestem gościem,tylko ,że jako taki mam pewne prawa,jak mi się wydawało.
Teraz widzę,że nie mam.
Podałem dwie propozycje rozmowy w tym temacie.
W odpowiedzi słyszę,że nie tu i teraz ponieważ jest do przeczytania kilka stron wywodów.
Tylko,że bez poznania i poważnego potraktowania cudzych wywodów,nie ma mowy o rozmowie.
W dniu w którym się tu pojawiłem uznałem ,że każda minuta każdej tutaj spędzonej godziny,jest warta poświęcenia.
Teraz niemal każdą minutę każdej następnej godziny uznaję za "poświęcenie",za stracony czas,który poświęcę dzieciom itd.
Niestety.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-27, 11:11

robbo1 pisze: 2019-01-27, 10:52 "zdecyduj się w którym temacie chcesz dyskutować".
Jeżeli tak jest to nie chcę w żadnym,gdy mogę tylko w jednym.
Bo w jednym, przy przytrzymaniu dyscypliny odpowiedzi na pytania, pokaże się, że masz puste ręce?
Rozumiem,że jestem gościem,tylko ,że jako taki mam pewne prawa,jak mi się wydawało.
Widzisz, gdy przyszedłeś byłeś gościem. Ale potem okazało się, że ten gość nie siada w salonie do rozmowy z innymi gośćmi.
Ba! Nie ogranicza się do obejrzenia dodatkowo kuchni, łazienki i sypialni, tylko biega po całym domu wchodząc do wszystkich pomieszczeń i zostawiając na dywanie ślady swoich ubłoconych butów. DLa usprawiedliwienia takiego zachowania, rozrzuca w każdym z odwiedzonych pomieszczeń przygotowane wcześniej karteczki z zarzutami wobec gospodarzy.
Gospodarze są przychylni gościom, ale nie są w stanie sprzątać na okrągło we wszystkich pokojach.
Dlatego - po takim wejściu - zostałeś poproszony byś póki co pozostał jednak w salonie i skupił się na jednej dyskusji naraz (zwłaszcza, że i w niej odbiegasz od tematu, zapominasz co Ci ktoś odpisał itd).
W odpowiedzi słyszę,że nie tu i teraz ponieważ jest do przeczytania kilka stron wywodów.
Ach, jakież prześladowanie Cię spotkało!
Ktoś sugeruje, że zabierając głos w temacie, powinieneś przeczytać choć ten wątek, w którym głos zabierasz :)
Tylko,że bez poznania i poważnego potraktowania cudzych wywodów,nie ma mowy o rozmowie.
Jak to się ma do powyższego żalu, że każą Ci przeczytać wątek? Hello! :-h
W dniu w którym się tu pojawiłem uznałem ,że każda minuta każdej tutaj spędzonej godziny,jest warta poświęcenia.
Teraz niemal każdą minutę każdej następnej godziny uznaję za "poświęcenie",za stracony czas,który poświęcę dzieciom itd.
Niestety.
Rozczuliłem się nad losem biednych, opuszczonych z mojego powodu dziatek...
Nie mam serca tego od Ciebie wymagać....
Ostatnio zmieniony 2019-01-27, 11:12 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

robbo1

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: robbo1 » 2019-01-27, 11:24

Marek_Piotrowski pisze: 2019-01-27, 11:11
robbo1 pisze: 2019-01-27, 10:52 "zdecyduj się w którym temacie chcesz dyskutować".
Jeżeli tak jest to nie chcę w żadnym,gdy mogę tylko w jednym.
Bo w jednym, przy przytrzymaniu dyscypliny odpowiedzi na pytania, pokaże się, że masz puste ręce?
Rozumiem,że jestem gościem,tylko ,że jako taki mam pewne prawa,jak mi się wydawało.
Widzisz, gdy przyszedłeś byłeś gościem. Ale potem okazało się, że ten gość nie siada w salonie do rozmowy z innymi gośćmi.
Ba! Nie ogranicza się do obejrzenia dodatkowo kuchni, łazienki i sypialni, tylko biega po całym domu wchodząc do wszystkich pomieszczeń i zostawiając na dywanie ślady swoich ubłoconych butów. DLa usprawiedliwienia takiego zachowania, rozrzuca w każdym z odwiedzonych pomieszczeń przygotowane wcześniej karteczki z zarzutami wobec gospodarzy.
Gospodarze są przychylni gościom, ale nie są w stanie sprzątać na okrągło we wszystkich pokojach.
Dlatego - po takim wejściu - zostałeś poproszony byś póki co pozostał jednak w salonie i skupił się na jednej dyskusji naraz (zwłaszcza, że i w niej odbiegasz od tematu, zapominasz co Ci ktoś odpisał itd).
W odpowiedzi słyszę,że nie tu i teraz ponieważ jest do przeczytania kilka stron wywodów.
Ach, jakież prześladowanie Cię spotkało!
Ktoś sugeruje, że zabierając głos w temacie, powinieneś przeczytać choć ten wątek, w którym głos zabierasz :)
Tylko,że bez poznania i poważnego potraktowania cudzych wywodów,nie ma mowy o rozmowie.
Jak to się ma do powyższego żalu, że każą Ci przeczytać wątek? Hello! :-h
W dniu w którym się tu pojawiłem uznałem ,że każda minuta każdej tutaj spędzonej godziny,jest warta poświęcenia.
Teraz niemal każdą minutę każdej następnej godziny uznaję za "poświęcenie",za stracony czas,który poświęcę dzieciom itd.
Niestety.
Rozczuliłem się nad losem biednych, opuszczonych z mojego powodu dziatek...
Nie mam serca tego od Ciebie wymagać....
Tu i pod tym tematem ,żeby nie uciec w inne poprosiłem o podanie wersetów,które mówią o równości jednego do drugiego.
Nie ma nic.
Poza tym:
Jeżeli takie macie o mnie wyobrażenie to pewnie powinienem sobie odejść,niż pozostać.
Tylko,że jakby nie popatrzeć wszyscy inni pisze wszędzie,jak chcą i co chcą.
Inni mogą,ja nie.
Nie to nie.I wcale nie czuję się z tym dobrze,że nie mogę.
Ja dobrze wiem,że z moimi wywodami stojącymi w sprzeczności do waszych "wprowadzam kij w mrowisko".
Na pewno sprawia to "bałagan",w tym jak wszystko było przedstawiane i akceptowane.
Pisaliście "w jednym duchu",a różnice dotyczyły drobiazgów.
Teraz macie "mąciciela",który nie podziela waszego zdania, i nie zamierza porzucić swoje wierzenia,tylko po to,żeby się przypodobać.
Powtarzam ,jeżeli mam do tego prawo.
Tutaj mamy temat "równości".
Proszę o nie uciekanie od tematu,tylko podania wersetów dotyczących tematu "równości".
Jeżeli z administracji dostanę nakaz nie poruszania się w poruszonych tematach,rozważę zastosowania się do niego.
Teraz proszę o wersety dotyczące "równości"

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-27, 11:30

A ja prosze o zapoznanie się z wątkiem. Jesli Tobie szkoda na to czasu, to mi szkoda czasu na przepisywanie jeszcze raz, żebyś Ty nie musiał czytać.
Dość tych zabaw.
Ostatnio zmieniony 2019-01-27, 11:31 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

konik

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: konik » 2019-01-27, 11:50

Robbo ... albo jestes nierozgarniety, albo faryzejska droga kroczysz ... juz bardziej zrozumiale niz Marek nie mozna wyjasnic Twego problemu. Tego, ktory tkwi w Tobie ... zamkniecia sie na osoby, a skupienia sie jedynie na sobie.

robbo1

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: robbo1 » 2019-01-27, 14:14

konik pisze: 2019-01-27, 11:50 Robbo ... albo jestes nierozgarniety, albo faryzejska droga kroczysz ... juz bardziej zrozumiale niz Marek nie mozna wyjasnic Twego problemu. Tego, ktory tkwi w Tobie ... zamkniecia sie na osoby, a skupienia sie jedynie na sobie.
Ponownie zajrzałem do pierwszych komentarzy w tym temacie.
I zamiast rozmowy jest pyskówka,że człowiek,który założył temat to...
I to z twojej strony.
Widzę z tego,że inaczej nie umiesz,nie chcesz,nie zamierzasz.
I co myślisz,że znajdziesz życzliwość,u tego,któremu przypisujesz nierozgarnięcia itp.
Szkoda czasu.
Tak naprawdę życzyłbym sobie ,żebyś nie odzywał się pod moimi wypowiedziami.
Nie po tym jak to czynisz.
A ty M.Piotrowski "wyluzuj" i zaprzestań mędrkowania,tam,gdzie wystarczy pokora i wyrazy zrozumienia,czy odrobinę tolerancji,czy pozostania człowiekiem,dla drugiego człowieka.
To wasz,twoje "z takimi "polemikami" idź do piaskownicy" itp.
W temacie roi się od takich wyrazów życzliwości ,zamiast wymiany zdań.
Ja przecież widzę,jak się zaczyna temat,i jak chcecie żeby zakończył.
Ostatnio zmieniony 2019-01-27, 14:22 przez robbo1, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-27, 14:21

No proszę, i skończyła się poza "gładkiego faceta" - wychodzi z Ciebie robbo1.

Pod prąd

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Pod prąd » 2019-02-06, 11:18

Jeżeli Jezus Boga nazywa swoim Ojcem, to znaczy że nie może być równym.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: ToTylkoJa » 2019-02-06, 12:31

Ale dlaczego nie może być równym?

Pod prąd

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Pod prąd » 2019-02-06, 12:39

Ja rozumiem to tak. Jest niemożliwością żebym był równy z swoim Ojcem, on ma 88 lat a ja 57.

konik

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: konik » 2019-02-06, 13:37

A ile lat ma Bog?

Pod prąd

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Pod prąd » 2019-02-06, 13:52

Jest wieczny.

konik

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: konik » 2019-02-06, 14:09

No to nie wypisuj takich glupich argumentow.
Bo Jezus sam wskazal, ze jest jedno z Ojcem.

Pod prąd

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Pod prąd » 2019-02-06, 14:23

Nie są głupie argumenty. O jaką jedność chodzi ? Czytając 14 rozdz ew. Jana, werset 11 rzeczywiście jest tam mowa o jedności Jezusa z swoim Ojcem. Ale o jaką chodzi jedność .? Kontekst rozdziału pomaga to ustalić , zobacz 20 werset. Cytuję ,,W owym dniu poznacie , że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was.

Czy apostołowie również stanowili JEDNO z Bogiem i Jezusem ? Tak wynika z Jezusa wypowiedzi
Czy zatem stanowią częścią Trójcy .?
Ostatnio zmieniony 2019-02-06, 14:25 przez Pod prąd, łącznie zmieniany 1 raz.

konik

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: konik » 2019-02-06, 14:30

Jesli Bog ma rozna jakosc, to nie jest Bogiem. Ani Stworca.
A cytat, ktory przytoczyles, akurat nie wiadomo dlaczego odwrociles jak kota ogonem.
Ten cytat wyraznie stwierdza, ze Jezus jest Bogiem ... tylko nie kazdy jeszcze dotarl do "owego dnia", aby uwierzyc.
Nawet jeden z apostolow nie od razu Jezusowi czyli Chrystusowi uwierzyl.
Ostatnio zmieniony 2019-02-06, 14:31 przez konik, łącznie zmieniany 1 raz.

Zablokowany