Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
Zablokowany
robbo1

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: robbo1 » 2019-01-23, 12:30

konik pisze: 2019-01-23, 12:04 Nie ... kolejny raz nie robbo.
Podales teze na dowodzie domniemanym. Podaj uzasadnienie, iz ten dowod jest wlasnie istotna tresci przekazu biblijnego, na ktory sie powolujesz.
Wowczas bedziemy mogli ruszyc albo dalej ... jesli Twoje uzasadnienie jest prawda, - albo spor zostanie zakonczony, poniewaz teza nie bedzie miala uzasadnienia.

Czekam robbo - podales pewny poglad, na razie jest on goloslowny.
To ja wyznaczyłem sposób argumentowania zaczynając od najprostszej metody.
Wersety.
Nawet nie ich egzegezy,tylko podania miejsca,w którym przeczytam,ze jeden jest równy drugiemu.
Ty zamiast tego podajesz mi do przeanalizowania zagadnienie z niczego.
Zwyczajnie chcę,żebyś podał mi wersety mówiące o ich równości,ewentualnie przyznał,że nie znasz takich,czy ich nie ma.
Zamiast tego ,nie mam nic,i to jeszcze moja wina.
Pytam,czy znasz wersety,w których czytamy,że Ojciec jest równy synowi,czy bardziej odwrotnie.
Określenie "wyższy od",wskazuje samo w sobie na istniejącą różnicę.
Rozumiem,że nie znajdziesz w temacie dotyczącym równości wersetu mówiącego o równości.
To działa tylko na moja korzyść.To pewne.
Tak jak odrzucenie wersetu mówiącego o wyższości Ojca nad Synem,które pada z ust tego ostatniego,jest dla mnie przyznaniem,że mam rację,wierząc,ze jeden nie jest równy drugiemu.To jest Syn Ojcu.

konik

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: konik » 2019-01-23, 12:37

Akurat nie . Akurat wyrywkowo podany przez Ciebie cytata ( a nawet nie calosc ) jest zaprzeczeniem calego kontekstu . I dopiero odczytanie go w tym kontekscie daje PRAWDZIWE znaczenie tekstu biblijnego.

Skad wziales nauke, na ktora sie powolujesz? Bo nie jest to nauka Jezusa Chrystusa.

robbo1

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: robbo1 » 2019-01-23, 12:41

konik pisze: 2019-01-23, 12:37 Akurat nie . Akurat wyrywkowo podany przez Ciebie cytata ( a nawet nie calosc ) jest zaprzeczeniem calego kontekstu . I dopiero odczytanie go w tym kontekscie daje PRAWDZIWE znaczenie tekstu biblijnego.

Skad wziales nauke, na ktora sie powolujesz? Bo nie jest to nauka Jezusa Chrystusa.
Stawiasz zarzut umyślnego wykorzystania wersetu wbrew kontekstowi.
Masz okazję wykazać,że tak uczyniłem.Tego,że kontekst wskazuje,że słowa Ojciec większy jest niż Ja,oznaczają co innego.
Zapraszam,tak,żeby nie było,ze jesteś gołosłowny.
Poczekam.

konik

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: konik » 2019-01-23, 12:44

No coz ... napisane jest, ze Jezus unizyl sie, specjalnie, ( czyli wcielil ) ... pozostajac caly czas jednoczesnie Tym, ktory byl - czyl Slowem ( Logosem ).
Nie wiesz o tym?

robbo1

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: robbo1 » 2019-01-23, 12:49

konik pisze: 2019-01-23, 12:44 No coz ... napisane jest, ze Jezus unizyl sie, specjalnie, ( czyli wcielil ) ... pozostajac caly czas jednoczesnie Tym, ktory byl - czyl Slowem ( Logosem ).
Nie wiesz o tym?
Rozumiem,że chcesz zaistnieć jako ostatni w dyskusji.
Zarzuciłeś mi wykorzystanie wersetu wbrew kontekstowi.Teraz wykaz,że tak uczyniłem,żeby nie było,że to nieuzasadnione pomówienie.
Zapraszam.Poczekam.
Tak jak czekam na wersety mówiące o ich równości.
Wskaż miejsce ,ktore powinienem przeczytać,ewentualnie je zacytuj,z uwzględnieniem kontekstu.

konik

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: konik » 2019-01-23, 13:42

Kochany.
Ty wszedles tu i pomowiles katolikow o falszywa nauke.
Ja jestem jako katolik przekonany o prawdziwosci nauki katolickiej.
Z tego powodu nie poszedlem do Ciebie i nie posadzilem Ciebie o falszywa nauke. Bo wiem, ze jest falszywa, ale Ty taka wybrales ... Twoj to wybor.
lecz - jesli przyszedles z zarzutami tutaj, to zadnego nie jestes w stanie uzasadnic.
To Twoja inicjatywa. Ja nie mam problemu z nauka Kosciola.
Jesli Ty masz, to udowodnij, a nie poslugujs bezuzasadnionymi wrzutami, ktore z latwoscia sa obalane.

Podalem Tobie tresc ... a Ty szukaj, gdzie ona jest w Pismie.. Przeciez jestes znawca ... albo totylkotakie zludzenie ... gdyz zatrzymujesz sie jedynie na manipulowaniu wyrwanymi z kontekstu wersetami.
Ale to Twoj problem.

robbo1

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: robbo1 » 2019-01-23, 16:47

konik pisze: 2019-01-23, 12:04 Nie ... kolejny raz nie robbo.
Podales teze na dowodzie domniemanym. Podaj uzasadnienie, iz ten dowod jest wlasnie istotna tresci przekazu biblijnego, na ktory sie powolujesz.
Wowczas bedziemy mogli ruszyc albo dalej ... jesli Twoje uzasadnienie jest prawda, - albo spor zostanie zakonczony, poniewaz teza nie bedzie miala uzasadnienia.

Czekam robbo - podales pewny poglad, na razie jest on goloslowny.
Jeżeli myślisz i wyobrażasz sobie,że masz do czynienia z człowiekiem nierozgarniętym,który nie połapie się do czego zmierzasz,to wydaje mi się,że
samemu trzeźwo nie myślisz.
Idzie,ci tylko o to,żebym stracił wolę rozmowy.
Niczego w niczym nie udowodniłeś.
Jeżeli nawet oparłem swoje wywody na "dowodzie domniemanym",ty na żadnym.
I taka jest pomiędzy nami różnica.
Ja na tym co nie chcesz zaakceptować,ty na niczym.
I zastanów się,który z nas ma lepszy start w rozmowie i użyty argument.
Ja ,taki,który nie uznajesz,ty żaden.
I jeśli myślisz,że wygrywasz w dyskusji,to nawet dziecko zorientuje się,że jest inaczej.

Dodano po 6 minutach 10 sekundach:
konik pisze: 2019-01-23, 13:42 Kochany.
Ty wszedles tu i pomowiles katolikow o falszywa nauke.
Ja jestem jako katolik przekonany o prawdziwosci nauki katolickiej.
Z tego powodu nie poszedlem do Ciebie i nie posadzilem Ciebie o falszywa nauke. Bo wiem, ze jest falszywa, ale Ty taka wybrales ... Twoj to wybor.
lecz - jesli przyszedles z zarzutami tutaj, to zadnego nie jestes w stanie uzasadnic.
To Twoja inicjatywa. Ja nie mam problemu z nauka Kosciola.
Jesli Ty masz, to udowodnij, a nie poslugujs bezuzasadnionymi wrzutami, ktore z latwoscia sa obalane.

Podalem Tobie tresc ... a Ty szukaj, gdzie ona jest w Pismie.. Przeciez jestes znawca ... albo totylkotakie zludzenie ... gdyz zatrzymujesz sie jedynie na manipulowaniu wyrwanymi z kontekstu wersetami.
Ale to Twoj problem.
Po pierwsze wyrażam swoje zdanie na dany temat.Do tego zachęcacie wszystkich.Do wyrażania opinii.Oczywiście z zasady ,nasze przekonania traktujemy poważnie,i nasze wypowiedzi przybierają formę sądów.Jeżeli masz z tym problem potraktuj moje wypowiedzi,jako supozycje.
Ty jako,,,jesteś przekonany o...
I niczego to nie dowodzi.
Jako taki tak,jako inny nie.
Niczego nie udowadniasz,niczego nie obalasz,wszystko odrzucasz.
Przynajmniej ty,jeśli nawet wyda ci się to co napisałem nieprzyjemne.
Nie zacytowałeś ani jednego wersetu.
A tylko o to poprosiłem.
Jeżeli nauka ma podstawy nowotestamentowe podaj werset,że :
SYN JEST R Ó W N Y OJCU.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-23, 18:56

Wchodzisz, obrażasz (nie na temat) gospodarzy, wymyślasz argumenty bez podstaw, a potem płaczesz i twierdzisz, że jesteś spolegliwy, miły i merytoryczny.
I któż temu zaprzeczy ? ;)

konik

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: konik » 2019-01-23, 19:14

Marku ... nie ma co sie przejmowac.
Robbo jeszcze nie moze sie zdecydowac ... czy ma wymyslac, czy sie zalic. I w dodatku nawet nie jest w stanie porzadnego argumentu przedstawic. Dlatego wciaz wraca do tego, co juz bylo omowione.
Taki styl ...

robbo1

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: robbo1 » 2019-01-24, 13:33

Marek_Piotrowski pisze: 2019-01-23, 18:56 Wchodzisz, obrażasz (nie na temat) gospodarzy, wymyślasz argumenty bez podstaw, a potem płaczesz i twierdzisz, że jesteś spolegliwy, miły i merytoryczny.
I któż temu zaprzeczy ? ;)
Już po rozmowie,zamiast niech wachlarz pretensji,użytych jako argument,zamiast argumentu.
Wiara wymaga od nas zaangażowania intelektualnego,stawia wymagania intelektualne.
Można jednak żyć z pominięciem tego wymogu.Widzę,że niektórzy z was tak wolą.A ty myślałem,że nie.No i się przeliczyłem.
Ostatnio zmieniony 2019-01-24, 13:50 przez robbo1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-24, 13:59

Zatem ciąg dalszy tego samego...
Dziękuję za dobitną ilustrację tego co napisałem.

robbo1

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: robbo1 » 2019-01-24, 14:28

Marek_Piotrowski pisze: 2019-01-24, 13:59 Zatem ciąg dalszy tego samego...
Dziękuję za dobitną ilustrację tego co napisałem.
Pokaż mi miejsca w których użyłem wyzwisk,wulgaryzmów,świadomie poniżyłem.
Proszę,może czynię to nieświadomie,a może to co nie uznaję za niewłaściwe,tak jest odbierane.
I istotne ,żeby wypominanie o nieużywanie argumentów odnosiło się do tych,którzy ich używają,a ja uznałem,że jest inaczej.
Ja nie mam wątpliwości,że w takim jak to miejscu,nie ma miejsca,dla takich jak ja.
Pomyliłem się,że jest.
Teraz wiem,że nie.
Nie mam prawa wyrażać swojej opinii,chociaż przybysze są do tego zachęcani.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-24, 14:34

I znów manipulacja. Kto pisal o "wyzwiskach"? Co do prob poniżania to owszem, robiłeś to i to bardzo chytrze - wplatając w inny wątek tak by nie uzyskać sprostowania (pod pozorem "nie róbmy offtopów").
Więc nie płacz i nie szlochaj, tylko następnym razem jak wejdziesz na forum dyskusyjne, zachowuj się przyzwoicie.

robbo1

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: robbo1 » 2019-01-24, 15:45

Marek_Piotrowski pisze: 2019-01-24, 14:34 I znów manipulacja. Kto pisal o "wyzwiskach"? Co do prob poniżania to owszem, robiłeś to i to bardzo chytrze - wplatając w inny wątek tak by nie uzyskać sprostowania (pod pozorem "nie róbmy offtopów").
Więc nie płacz i nie szlochaj, tylko następnym razem jak wejdziesz na forum dyskusyjne, zachowuj się przyzwoicie.
czyli jak?
Nie muszę tutaj pozostać,to nie mieszkanie,czy dom,do którego wracam.
Nie muszę,chociaż chcę rozmawiać.
Jak?
Nie wiem.Tak ,żeby nie uciekać od tematu.
Nie rozumiem.Przecież to ja wielokrotnie nawoływałem do pisania na temat,pod tematem.
A wywołanie u mnie płaczu z powodu niechęci do mnie,nie jest łatwe.
Wiem tylko,że w takim miejscu,ktoś taki jak ja,raczej powinien wybić sobie z głowy wyrazy sympatii.
A pozostając w temacie,to zauważ,że po rozmowach,nie na temat ,poprosiłem o powrót do tematu.
I w związku z nim ,o podanie wersetów-jeżeli istnieją,a których możliwe,ze nie znam,mówiących o "równości" ,jednego względem drugiego.
Tak zwyczajnie poprosiłem o ich podanie,czy zacytowanie.
Takich nie dostałem.I wydaje mi się,że nie dostanę.
Znam jeden,który zresztą starasz się wyjaśnić w swojej książce :"KOŚCIÓŁ NA CELOWNIKU",tytuł zapisany dużymi literami str.40.W swoim wyjaśnieniu wykorzystujesz i odwołujesz się do wywodów Grzegorza Żebrowskiego.
O tych chętnie porozmawiam.O tym chętnie porozmawiam.
Ostatnio zmieniony 2019-01-24, 15:45 przez robbo1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-24, 16:03

Nie Robbo1. Aby z kims dyskutować, trzeba miec podstawy do przekonania, że chce to robić uczciwie, że będzie słuchał co się do niego mówi, że nie będzie szedł w zaparte gdy przedstawi mu się dowód z Biblii.
Ty pokazałeś, że takich podstaw względem Ciebie nie ma. I żadne Twoje samozachwalanie się teraz, jaki to jesteś "dialogiczny" nie pomoże.
Pokazałeś już swoje i to nie zachęca.

Zablokowany