Dary Ducha Świętego

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-09, 20:51

Ga 5:22-23 "Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, (23) łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa."

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: Dezerter » 2019-01-09, 20:58

Marek_Piotrowski pisze: 2019-01-09, 20:51 Ga 5:22-23 "Owocem zaś ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, (23) łagodność, opanowanie. Przeciw takim [cnotom] nie ma Prawa."
Owoce też podałem w pierwszym poście, ale dziękuję za przypomnienie
A odróżniasz ty Owoce od Darów/Charyzmatów, bo widzę , że nie ;)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-09, 22:24

To sztuczne rozróżnienie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: Dezerter » 2019-01-09, 23:05

Marek_Piotrowski pisze: 2019-01-09, 22:24 To sztuczne rozróżnienie.
To już do Pawła zastrzeżenia a nie do mnie.
Owoce to ja wydaje
a Dary to ja dostaje
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: Andej » 2019-01-10, 09:43

Uważam, że owoce są wynikami darów. Owocami przyjęcia i korzystania z darów. Przyczyna i skutek.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

robbo1

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: robbo1 » 2019-01-10, 14:20

Dezerter pisze: 2019-01-09, 20:09
robbo1 pisze: 2019-01-09, 17:09 Powiem ci w czym jest problem.
W tym,że ustalenie prawdziwości przeżyć na waszych spotkaniach jest problemowe.
Można to wykazać na przykładzie "spoczynku".
Nie ma mowy o takim charyzmacie to jeden problem.
Drugi,że jest kontrowersyjny.
Tu ze mną nie podyskutujesz, bo uważam podobnie :)
Czy u mnie w wykazie charyzmatów widzisz gdzieś upadek :?:
... to z kim dyskutujesz ;)
Ustalenie prawdziwości na spotkaniach nie jest problemowe, bo dzieje się w obecności wielu ludzi, więc jest jakoś tam zobiektywizowane.
Chciałeś przykłady - podałem a ty wogóle się do ich nie odniosłes, tylko wymyśliłe sobie swój charyzmat i go krytykujesz ;) ;))
szalom
Tak szybko się nie zniechęcaj,tylko z powodu wątpliwości,co do ważności,czy konieczności uczestniczenia w waszych przeżyciach.
Rozumiem,że tzw. [spoczynek] uważasz za problemowy.
Tylko,że ten i taki ma miejsce podczas waszych nabożeństw itp.
Niemniej nie stanowi on problemu ponieważ i twoim zdaniem jest przynajmniej kontrowersyjny.
Ja wiem,że uczestniczysz w spotkaniach,w których widzisz co widzisz,i nie zamierzasz przeciw temu występować.
Problemem jest jednak ustalenie prawdy w tych przeżyciach i prawdomówności tych,którzy ich doświadczyli.
Jak napisałem jest to problem,na co wskazuje też wspomniany zakonnik.
Tym razem chciałbym zapytać o zapewnieniu z Kor.13:8
"MIŁOŚĆ NIGDY NIE USTAJE
[NIE JAK ] PROROCTWA,KTÓRE SIĘ SKOŃCZĄ,
CHOĆ ZNIKNIE DAR JĘZYKÓW
I CHOĆ WIEDZY [JUŻ] NIE STANIE".
Z tych wersetów wynika,że proroctwa "się skończą".
"z n i k n i e dar języków".

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: Dezerter » 2019-01-10, 22:21

Nadal nie ustosunkowujesz się do Darów i przykładów opisanych w 2 poście powyżej - rozumiem ... niewygodne i zaprzeczające twojej teorii, więc udajesz , że nie było ;) i piszesz dalej skupiając się na tym, co tobie wygodne - słabe to :!: .
W mojej wspólnocie upadki nie występują od co najmniej roku.
Zamierzam WYSTĘPOWAĆ I WYSTĘPUJE PRZECIW RÓŻNYM NIEPRAWIDŁOWOŚCIOM W oDNOWIE O CZYM CZĘSTO PISZĘ NA FORUM.

Miłość jest największym charyzmatem :!: tak ja uczę we wspólnocie, tak mnie uczono w katolickiej Odnowie, miłość nigdy nie ustaje.
w przeciwieństwie do daru prorockiego, który jest dany dla wspólnoty lub osoby od Ducha , dla konkretnej posługi czy zadania.
... bo chyba nie sugerujesz, że wiedza w dzisiejszych czasach kompletnie ustała :p
Ostatnio zmieniony 2019-01-10, 22:21 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-11, 02:31

Na razie zawieszam rozmowę o charymayach i darach i ich zależności, bo wątek który prowadzi Dezertwr powyżej jest ważniejszy.

robbo1

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: robbo1 » 2019-01-11, 14:20

Dezerter pisze: 2019-01-10, 22:21 Nadal nie ustosunkowujesz się do Darów i przykładów opisanych w 2 poście powyżej - rozumiem ... niewygodne i zaprzeczające twojej teorii, więc udajesz , że nie było ;) i piszesz dalej skupiając się na tym, co tobie wygodne - słabe to :!: .
W mojej wspólnocie upadki nie występują od co najmniej roku.
Zamierzam WYSTĘPOWAĆ I WYSTĘPUJE PRZECIW RÓŻNYM NIEPRAWIDŁOWOŚCIOM W oDNOWIE O CZYM CZĘSTO PISZĘ NA FORUM.

Miłość jest największym charyzmatem :!: tak ja uczę we wspólnocie, tak mnie uczono w katolickiej Odnowie, miłość nigdy nie ustaje.
w przeciwieństwie do daru prorockiego, który jest dany dla wspólnoty lub osoby od Ducha , dla konkretnej posługi czy zadania.
... bo chyba nie sugerujesz, że wiedza w dzisiejszych czasach kompletnie ustała :p
Jak się nie ustosunkowałem,przecież napisałem,że rozumiem,iż zakwestionowanie tego co widzisz uznajesz za nieuzasadnione.
Nie występujesz przecież przeciw temu co widzisz.
Tym razem jednak zapytałem jak wyjaśniasz wersety ,że :
"MIŁOŚĆ N I G D Y NIE USTAJE
CZY TO ZAŚ PROROCTWA - Z A N I K N Ą
CZY TO JĘZYKI - U S T A N Ą
CZY TO WIEDZA - ZANIKNIE"

I tak po zapowiedzi wiecznej miłości czytamy o przemijalności trzech charyzmatów:daru proroctwa,języków i daru poznania.
Przy czym wer.9 koncentruje się na dwóch z nich.
W wer.9 występuje tzw.forma pasywna czasownika [ katargeisthai ] tzn.uczynić nieskutecznym,zakończyć,czy zaniknie.
W przypadku języków czytamy,że u s t a n ą.
W wer.10 występuje czas,który z gramatycznego punktu widzenia określono jako [futurum exactum].
Przyjdzie czas,że zniknie to co ma charakter p r z e j ś c i o w y.
I w tym "zanikną",inaczej "zakończyć",idzie o to,że jest z tym jak z rozkazem.
W tym przypadku idzie o aluzje do działania samego stwórcy,który wyda rozkaz,i nastąpi zakończenie tych darów.[proroctwa ,oraz wiedzy (poznania)]
W przypadku [języków - glosolalii] czytamy ,że ustaną.
To tak jak z baterią,która się wyczerpuje.
Nie ma chyba wątpliwości,ze jest tu przepowiedziane,to,że te trzy charyzmaty przestaną istnieć.
Dwa zanikną [zakończa swoje istnienie,trzeci ustanie].
Jeżeli widzisz to inaczej,proszę wyjaśnij.

I jeszcze jedno.
W 1 Kor.12:1 czytamy:
"peri de ton pneumatikon",to jest "o darach duchowych ,bracia,nie chcę ,byście nie wiedzieli"
Idzie o to,że można na ich temat nie wiedzieć,tego co się wiedzieć powinno.
I w wer.2 czytamy "...gdyście byli poganami,byliście prowadzeni nieodparcie ..."
Mam prośbę,żebyś wyjaśnił nam co jest zawarte w stwierdzeniu [apagomenoi],tzn. "byliście prowadzeni,pociągani".
"ciągano was nieodparcie" B.T.wyd.V
To pozwoli nam zrozumieć,czym były przeżycia tych,którzy ich doświadczali.
Proszę o ustalenie tego i wyjaśnienie.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2019-01-11, 15:27 przez robbo1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: Dezerter » 2019-01-12, 19:48

robbo1 pisze: 2019-01-11, 17:19 Nie ma chyba wątpliwości,ze jest tu przepowiedziane,to,że te trzy charyzmaty przestaną istnieć.
Dwa zanikną [zakończa swoje istnienie,trzeci ustanie].
Jeżeli widzisz to inaczej,proszę wyjaśnij.
Ale ja się zgadzam i napisałem to wyraxnie, że sa czasowe
Kto prorokuje
kto ma dar języków
wszyscy :?: - NIE, znasz Pismo
Więc skoro poszczególne dary dostaje jakiś człowiek, to i jego zakończenie, wyczerpania , czy odebranie przez Boga dotyczy tego człowieka
skąd pomysł, że wszystkich chrześcijan - wskaż werset, bo te co podałeś dotyczą poszczególnych obdarowanych, a nie mnie, bo ja daru języków nie miałem więc i wyczerpać mi się nie mógł.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

sam2

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: sam2 » 2019-01-12, 20:17

Dary dzialaja tak dlugo jak sa potrzebne, a sa potrzebne jedynie do wykonania zadania przez ta dana osobe ktora je otrzymala.
Zwykle jedna osoba nie ma wplywu na wieksze, czy szeroki srodowisko wiernych czy niewierzacych, wiec rzadko takie dary trwaja dlugo, czesto nawet dzien-dwa i na tym koniec. Zadanie wykonane i dar nie dziala wiecej.
Problem zaczyna sie wtedy gdy ktos nie moze sie z tym pogodzic i pycha pcha go w uzurpowanie sobie dalszych darow, czy stalego ich posiadania.
Niemniej wiele roznych darow zwiazane jest ze stanem czystego serca i Łaski Uswiecajacej, z tym ze nie sa to dary dane, tylko wynikaja jakby "automatycznie" ze zjednoczenia z Bogiem i z tego zjednoczenia wyplywaja.
Takie czasowe dary moga stac sie jakby stalymi darami, wlasnie gdy osoba ktora jje otrzymala prawdziwie sie nawroci i bez przerwy zyje w stanie czystego serca i Łaski Uswiecajacej

robbo1

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: robbo1 » 2019-01-13, 11:06

Dezerter pisze: 2019-01-12, 19:48
robbo1 pisze: 2019-01-11, 17:19 Nie ma chyba wątpliwości,ze jest tu przepowiedziane,to,że te trzy charyzmaty przestaną istnieć.
Dwa zanikną [zakończa swoje istnienie,trzeci ustanie].
Jeżeli widzisz to inaczej,proszę wyjaśnij.
Ale ja się zgadzam i napisałem to wyraxnie, że sa czasowe
Kto prorokuje
kto ma dar języków
wszyscy :?: - NIE, znasz Pismo
Więc skoro poszczególne dary dostaje jakiś człowiek, to i jego zakończenie, wyczerpania , czy odebranie przez Boga dotyczy tego człowieka
skąd pomysł, że wszystkich chrześcijan - wskaż werset, bo te co podałeś dotyczą poszczególnych obdarowanych, a nie mnie, bo ja daru języków nie miałem więc i wyczerpać mi się nie mógł.
Niestety nie odpowiadasz na zadane pytanie.
Nie zrozumiałeś moich wywodów,ewentualnie nie chcesz się do nich odnieść.
Z przytoczonych przeze mnie wersetów wynika,że nie następuje zakończenie daru u tego,który je dostał.
To znaczy,że nie dostał go na wieczność.
Tylko,ze spomiędzy danych darów,trzy miały zaniknąć.
Nie one w kimś,tylko one,jako takie.
Nie pytaj się mnie prześmiewczo czy znam natchnione słowo,zapytaj się ciebie,czy je znasz i rozumiesz.
Przytoczyłem wersety z 1 Kor.12:1,do ,których się nie odniosłeś.
W przeszłości istniał problem,polegający na tym,że istniało obdarowywanie darami,które były nie zrozumiane,a tak naprawdę rozumiane niewłaściwie.
I problem ten nie dotyczył tylko przeszłości.
Mam wrażenie,że zapatrzony w [charyzmaty] już nie myślisz trzeźwo,i nie dociera do ciebie,nic ,co przeciw nim świadczy.
Nie tyle nim,co tym,którzy je używają.Używają nie tych co trzeba,trafniej ,tak jak trzeba.

Rozumiem,że nie masz pojęcia o co pytam w kwestii 1 Kor.12:1-2
No to ci wyjaśnię.
Idzie o to czym były i jakie były niezwykłe zjawiska dotykające wierzących,gdy jeszcze byli niewierzącymi.
I oni spotykali się z niezwykłymi zjawiskami podczas nabożeństw w innych kultach.
W tamtym mieście istniały formy wielbienia,w których uczestnicy nabożeństw spotykali się i doświadczali na sobie niezwykłych zjawisk.
Przy czym to stwierdzenie "o darach duchowych,bracia nie chcę,żebyście nie wiedzieli" ponieważ genetivus - dopełniacz są w liczbie mnogiej i pojedynczej identyczne,dopuszczalne jest tłumaczenie:
"co do tych,którzy używają darów duchowych..."
co?
"nie chcę by nie wiedzieli".
Można bowiem o darach nie wiedzieć nic,albo co gorsze przedstawiać je tak jak nie należy.
Może to dotyczyć każdego,mnie ,jak i ciebie.
W wer. 2 czytamy,że wierzący,jeszcze wtedy ,gdy "byli poganami","idąc jako poganie",byliście [pociągani].
Prosiłem,żebyś wyjaśnił nam sformułowanie z wer.2 apoagomenoi.
Rozumiem,że nie miałeś czasu,może chęci.
To podpowiem ci tł.bp.K.Romaniuka.
"ciągnęło was nieodparcie".
To gr.słowo występuje tylko tu.
To znaczy w natchnionym słowie takich miejsc,gdzie występuje jedno słowo itp.jest wiele.
To stanowi problem przy tłumaczeniu.
Zdaniem ks.M.Rosika "wyraża ideę silnego impulsu do działania ,któremu oprzeć się można jedynie z największą trudnością".
W tym określeniu widoczna jest chęć niektórych wierzących do ...
[takiego z jakim spotykali się w idolatrycznych kultach z przeszłości,do praktyk pogańskich z którym spotykali się zanim przyjęli wiarę]
...stanów ekstatycznych".
Do takich,w których "nie byli panami siebie,lecz byli poddani działaniu...".
W tamtych znaczącą rolę "przywiązywano znaczną wagę do transów i ekstazy".

Tak czy inaczej szło o to,ze wierzący tęsknili do niezwykłych stanów z jakimi mieli do czynienia podczas dawnych kultów,w których przestawali być panami siebie,ale nieludzka siła wprowadzała ich w stan transu i ekstazy.
Takie mieli oczekiwania ,i liczyli z podobnymi przejawami w zborze.
Mam nadzieję,że rozumiesz na czym polegał problem wierzących do,których skierowano te słowa.
Pozdrawiam i mam nadzieję,że nie odwrócisz się do mnie plecami,tylko z tego powodu,ze przedstawiłem ci swoje na ten temat przemyślenia.

I jeszcze jedno.
Wyjaśnij mi do kogo kierowane są dary ducha, i w jakim celu?
Ostatnio zmieniony 2019-01-13, 11:08 przez robbo1, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-13, 11:29

Robbo1, przeczytaj swój tekst "zapominając" o tym, że wiesz o czym chciałeś napisać i obiektywnie oceń, czy i co można z niego zrozumieć...
Sformułuj to jakoś; teza - argument - cytat, następne teza - argument-cytat. W tej chwili wszystko przemieszane w nierozpoznawalny kłąb myśli.

robbo1

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: robbo1 » 2019-01-13, 12:03

Marek_Piotrowski pisze: 2019-01-13, 11:29 Robbo1, przeczytaj swój tekst "zapominając" o tym, że wiesz o czym chciałeś napisać i obiektywnie oceń, czy i co można z niego zrozumieć...
Sformułuj to jakoś; teza - argument - cytat, następne teza - argument-cytat. W tej chwili wszystko przemieszane w nierozpoznawalny kłąb myśli.
Rozumiem,że ponownie nie zrozumiałeś,i że to tylko moja wina.
Pozwolisz,że coś ci zacytuję.
"BYĆ ZBAWIONYM,TO BYĆ PRZENIESIONYM Z KRÓLESTWA GRZECHU I ŚMIERCI DO KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO (2 TM 2:10). OCZYWIŚCIE TO ŻYCIE JEST DOBREM ESCHATOLOGICZNYM,ZBAWIENI JESTEŚMY W "NADZIEI" (RZ 8:24;POR.5:10;MK 13:13 PAR.1 KOR 1:18;1 TES 5:8-10;HBR 1:14;9:28;1 P 1:5).ALE W PEWNEJ MIERZE JEST NO JUŻ DZISIAJ NASZYM UDZIAŁEM,ŁASKĄ JUŻ JESTEŚMY ZBAWIENI (EF 2:5.9).J EST TO TAK ZWANA ESCHATOLOGIA ANTYCYPOWANA .ŻYCIE WIĘC OTRZYMUJEMY Z SAMEJ TYLKO ŁASKI BOGA I DZIĘKI JEGO MIŁOSIERDZIU (DZ 15:11;EF.2:5.8;Tt.3:5..." ITD.
ks.Michał Czajkowski
"ZBAWIENIE W BIBLII" Z KS."GDZIE SZUKAĆ ZBAWIENIA ?".
Nie wiem,czy czytałeś :
"Przekroczyć próg nadziei".-dziesiątki takich stron.
Rozumiem,że ci się to nie podoba.
Pewnie wymaga większej koncentracji,uwagi.
Tak się jednak przedstawia swoje wywody.
Tak można,chociaż rozumiem,że wolałbyś,żeby było inaczej,tak jak wolisz.
Jak i rozumiem,że to co piszesz nie jest przeciwko mnie.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2019-01-13, 12:04 przez robbo1, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dary Ducha Świętego

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-13, 12:21

robbo1 pisze: 2019-01-13, 12:03
Marek_Piotrowski pisze: 2019-01-13, 11:29 Robbo1, przeczytaj swój tekst "zapominając" o tym, że wiesz o czym chciałeś napisać i obiektywnie oceń, czy i co można z niego zrozumieć...
Sformułuj to jakoś; teza - argument - cytat, następne teza - argument-cytat. W tej chwili wszystko przemieszane w nierozpoznawalny kłąb myśli.
Rozumiem,że ponownie nie zrozumiałeś,i że to tylko moja wina.
Owszem, tak właśnie uważam.
Zwracało CI na to zresztą tu uwagę kilka osób.
Pozwolisz,że coś ci zacytuję.
"BYĆ ZBAWIONYM,TO BYĆ PRZENIESIONYM Z KRÓLESTWA GRZECHU I ŚMIERCI DO KRÓLESTWA NIEBIESKIEGO (2 TM 2:10). OCZYWIŚCIE TO ŻYCIE JEST DOBREM ESCHATOLOGICZNYM,ZBAWIENI JESTEŚMY W "NADZIEI" (RZ 8:24;POR.5:10;MK 13:13 PAR.1 KOR 1:18;1 TES 5:8-10;HBR 1:14;9:28;1 P 1:5).ALE W PEWNEJ MIERZE JEST NO JUŻ DZISIAJ NASZYM UDZIAŁEM,ŁASKĄ JUŻ JESTEŚMY ZBAWIENI (EF 2:5.9).J EST TO TAK ZWANA ESCHATOLOGIA ANTYCYPOWANA .ŻYCIE WIĘC OTRZYMUJEMY Z SAMEJ TYLKO ŁASKI BOGA I DZIĘKI JEGO MIŁOSIERDZIU (DZ 15:11;EF.2:5.8;Tt.3:5..." ITD.
ks.Michał Czajkowski
"ZBAWIENIE W BIBLII" Z KS."GDZIE SZUKAĆ ZBAWIENIA ?".
Nie wiem,czy czytałeś :
"Przekroczyć próg nadziei".-dziesiątki takich stron.
Rozumiem,że ci się to nie podoba.
Nie wiem na jakiej podstawie stwierdzasz, czy mi się ten tekst podoba czy nie - nie wypowiadałem się na jego temat.
Nie wiem też, w jaki sposób powyższe ma być argumentem w sprawie Twojej całkowicie niekomunikatywnej formy wypowiedzi.
Oraz do arogancji wobec forumowiczów i regulaminu forum (zwracano Ci kilkukrotnie uwagę, iż nie jest tu mile widziane wypisywanie całych tekstów wielkimi literami).
Ostatnio zmieniony 2019-01-13, 12:22 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ