Kim jest dla Was Jezus?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-01-06, 20:06

Piotrek pisze:Zawsze uważałem Jezusa za Mesjasza narodu wybranego i bioenergoterapeutę o ogromnej mocy. Piotrek.
a gdzie Jezus w Ewangeliach mówi "jestem bioenergoterapeutą" ,albo "przesyłam tobie energię", albo "oczyszczam twoje biopole/aure"
bo nie zauważyłem
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Piotrek

Post autor: Piotrek » 2016-01-06, 20:11

Wystarczy wspomnieć uzdrowienie córki Jaira, aby uznać Go za postać o nieprzeciętnych zdolnościach.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-01-06, 20:33

Piotrek pisze:Wystarczy wspomnieć uzdrowienie córki Jaira, aby uznać Go za postać o nieprzeciętnych zdolnościach.
No nie wiem czy jego Boskość nazwał bym "zdolnościami", ale ok, był w końcu Synem Bożym i Mesjaszem
ale na pewno nie bioenergoterapeutą
leczył Mocą Bożą, pochodząca od Boga Najwyższego
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

od konika

Post autor: konik » 2016-01-06, 20:56

Jezus jest Bogiem Jednorodzonym. Bogiem z Boga, Synem Boga.
Jezus jest zrodzony , a nie stworzony. On dla nas przyjal cialo czlowieka urodziwszy sie z Maryi, Matki Bozej; On za nas umarl na Krzyzu, On zmartwychwstal i wstapil do nieba i jest Bogiem w Niebie wraz i Ojcem i Duchem Swietym
A Mahomet jest samozwanczym i falszywym prorokiem.
Potwierdzisz to Piotrku?
I nie syp piachu w oczy, ze niby o Jezusie piszesz, a tak naprawde to glosisz innego Jezusa, nie Chrystusa,

Piotrek

Re: od konika

Post autor: Piotrek » 2016-01-07, 07:03

konik pisze: A Mahomet jest samozwanczym i falszywym prorokiem.
Potwierdzisz to Piotrku?
I nie syp piachu w oczy, ze niby o Jezusie piszesz, a tak naprawde to glosisz innego Jezusa, nie Chrystusa,
Głoszę Muhammada jako proroka religijnego i wodza plemion Arabii Saudyjskiej. Chrystus był jego poprzednikiem w legalnym ciągu proroków.

konik

od konika

Post autor: konik » 2016-01-07, 08:58

Toc drogi Piotrku widac, ze glosisz Mahometa, ktory jest potomkiem kogos ( bo jak sie urodzil, to ma jakiegos tate i mame). Toc widac, ze unikasz odpowiedzi na pytania i widac, ze nie jestes w stanie powiedziec , ze Chrystus jest Bogiem jedynym.
Glosisz falsz.
Jezus Chrystus jest Bogiem najwyzszym, Bogiem Trojcy Swietej, zrodzony a nie stworzonym i On jest Mesjaszem Prawdziwym.
A Mahomet jest tylko czlowiekiem, samozwanczym falszywym prorokiem.

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2016-01-07, 09:48

Czy spotkania ludzi wyznających odmienne religie muszą taki przybierać obrót? Jeśli ktoś przedstawia się jako chrześcijanin wyznania rzymsko-katolickiego, a ktoś drugi jako wyznawca Islamu to przecież od początku wiadomo kto ma jakie poglądy w kwestiach wiary.
Mogą być co najmniej dwa powody, dla których Piotr tutaj zawitał na forum.
Jeden to taki, że szuka tolerancji, akceptacji i może nawet przyjaźni. Drugi, misyjny. Szuka osób, które mógłby zainteresować Islamem i być może uczynić ich konwertytami.
W tym drugim przypadku należałoby się zastanowić, czy regulamin forum na takie działania powala. Jeżeli tak, zachęcam do życzliwego dialogu, kulturalnej polemiki bez uprzedzeń. Jeżeli regulamin na to nie pozwala, to co innego. Należy zastanowić się co jest celem tego forum?

Jeśli wymiana poglądów w ramach tylko religii katolickiej, powinno to zostać uwzględnione w regulaminie. Na przykład: zabrania się jakichkolwiek działań misyjnych na rzecz innych religii bądź wyznań niż rzymsko-katolickie. Celem forum jest wzmacnianie i pogłębianie wiary katolickiej. Osoby nie należące do KRK mogą być członkami forum o ile nie próbują podważać zasad wiary katolickiej. Albo odwrotnie. Zadaniem forum jest prowadzenie otwartej polemiki z osobami innych wyznań, światopoglądów itp. I wówczas wymagałoby to naprawdę dużej wiedzy merytorycznej od tych, którzy podejmą się stania na straży wiary katolickiej ale także unikania mocnych słów w rodzaju "fałszywy" itd. itp.

Wiadomo jak w historii kończyły się spory religijne. Do prowadzenia tego typu polemik nie każdy się nadaje. Za wzór mógłby nam posłużyć Jan Paweł II, który przecież nie wyrzekał się swoich poglądów, potrafił je jednak głosić w taki sposób, że wszyscy w jego otoczeniu czuli się bezpiecznie i sympatycznie.
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

konik

od konika

Post autor: konik » 2016-01-07, 11:16

Drogi Tomku. Akurat na nieszczescie ( a moze i szczescie ) jestem chory i mam nadmiar niezajetego czasu.
Napisalem tylko prawde - nic poza tym.
I wiecej nie zamierzam sie wymadrzac - wyznanie wiary chrzescijan jest jasne: Jezus jest prawdzwym Bogiem. Kosciol prowadzony przez Ducha Swietego i zbudowany na fundamencie Apostolow jest prawdziwym Kosciolem.
Popatrz - jesli ja przyjde do Ciebie... i zaczne glosic, ze jestem jedynym i prawdziwym mezem Twojej zony, to po prostu dostane w pysk. My chrzescijanie jestesmy tu u siebie , a nie w goscinie, prawda to ...
Musi byc rownowaga - a takiej nie ma. Nie ma, bo dla muzulmanina jedyna alternatywa wobec Ciebie jest dzialanie w sposob taki, ze masz wyrecytowac swoja wiare w Allaha i Mahometa.
Oczywiscie, w druga strone - no spytaj sie, kiedy mozna bedzie zbudowac kosciol chrzescijanski w Arabii Saudyjskiej.
Naiwnosc Eurpy i chyba w tej kwestii dzisiejszego papieza moze prywatnie niewiele znaczy ... ale w aspekcie spolecznym : gdzie podziali sie chrzescijanie. ktorych jeszcze 50 lat temu kilka milionow bylo na terenach, ktore sa podlegle islamowi?
Ojej - ja nie mam nic do Piotrka - ja po prostu ta metode skrytego eliminowania mysli o Chrystusie z przestrzeni i zastepowania tej mysli Mahometem przerabiam na wlasnej skorze - jak na razie zyjmy w pokoju i mowmy prawde - falsz jest falszem, prawda jest prawda.
Ale zeby nie zdominowc tematu moim jadowicie czerwonym kolorem ( :-o ) postaram sie nie wlaczac tak czesto, czyli proponuje od siebie zawieszenie konia na haku :-D
Pozdrawiam wszystkich ... Piotrek, Ciebie rowniez.
Sasiadom muzulmanom nawet zarowki bezplatnie wymieniam i pomagam ( bo koniecina juz starsza) ciezary dzwigac. Tak, ze kon i do tego tez sie nadaje.

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2016-01-07, 11:48

Koniku, ja Ciebie w pełni rozumiem. Chodzi mi tylko o to aby było miło. Dlatego warto zastanowić się nad regulaminem. Mnie interesują też intencje Piotra. Czy Twoim Piotrze celem jest nawracanie na Islam członków tego forum?
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

Piotrek

Post autor: Piotrek » 2016-01-07, 12:22

Nie namawiam do islamu. Islam trzeba pokochać i uwierzyć. Na forum dostałem zaproszenie od Czernina. Czernin uprzedził na shout box, że jestem muzułmaninem.

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2016-01-07, 14:10

No to wszystko jasne. Wydaje mi się, że dzięki postawieniu sprawy jasno możemy wszyscy czuć się dobrze. Mam też wrażenie, że Piotr (jeśli się mylę to mnie Piotrze popraw) nie miał na celu podważać katolickiej wiary w boskość Pana Jezusa i Jego Prawdziwe Synostwo - Współistotność. Odniosłem wrażenie, że Piotr chciał wypowiedzieć się o Jezusie jak najlepiej umiał. Różnica w podejściu jednak do osoby Jezusa między Katolicyzmem a Islamem jest tak duża i tak fundamentalna, że nie wyszło.
Ewangelie kanoniczne mówią o cudach Jezusa nie w odniesieniu do mocy właściwych różdżkarzom szukającym wody czy energoterapeutom próbującym leczyć ludzi najlepiej w powiązaniu z suplementami diety :-) ale aby wskazać na Jego niezwykłe pochodzenie. "Kimże On jest - pytają apostołowie - że nawet wiatr i burza są Mu posłuszne."
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-01-07, 23:32

Dziękuję Tomaszku za twoje słowa - popieram twoje stanowisko całkowicie
możemy się pięknie różnić i poznawać nawzajem
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2016-01-08, 06:46

Dziękuję Dezerterze. Ja miałem okazję poznać polskich Muzułmanów i mam naprawdę dobre zdanie o ich postawie, tolerancji. Byłem też w paru meczetach w Turcji i tam już dało się odczuć różne postawy.
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

dominikbartlomi
Początkujący
Początkujący
Posty: 68
Rejestracja: 25 paź 2015
Lokalizacja: Polska
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: dominikbartlomi » 2016-01-10, 18:19

Tomaszek pisze:Dziękuję Dezerterze. Ja miałem okazję poznać polskich Muzułmanów i mam naprawdę dobre zdanie o ich postawie, tolerancji. Byłem też w paru meczetach w Turcji i tam już dało się odczuć różne postawy.
mam nadzieję tylko, że koranu nie czytałeś.
Słyszałem taką opinię, że jak ktoś czyta koran to niestety otwiera się czasami na działanie złego ducha.Teoria godna przeanalizowania, trzeba by popytać księży egzorcystów.
Szczęść Boże! Polecam odwiedzić stronę z modlitwami - www.jezuschrystus.com.pl

konik

od konika

Post autor: konik » 2016-01-10, 18:40

O, dominikbartlomi - tego nie spotkalem, ze czytanie koranu moze do takich rzeczy prowadzic. Ciekawe to ... ale czy moglbys jakos to szerzej omowic. Skad taka opinia ... i czy jest to opinia wiarygodna?

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ