Kim jest dla Was Jezus?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
ODPOWIEDZ
CZLOWIEK

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: CZLOWIEK » 2018-05-03, 16:11

W twoich analizach znajduje sie twoja "prawda" i prawda rzymskiego magisterium, ktore narzuca ci kierunek myslenia.
Jesli cytujesz Pismo to tylko po to, aby obronic te wasza "prawde".

A Pismo zostalo spisane , aby zaden czlowiek nie mial mozliwosci narzucac drugiemu, co ma myslec.

Jedyna Prawda jest Prawda Bozego Objawienia, obecna jeszcze w Biblii.
Ostatnio zmieniony 2018-05-03, 16:12 przez CZLOWIEK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-03, 16:23

Postawiłeś w poprzednim mailu tezę, ja powiedziałem SPRAWDZAM - i zapytałem się o uzasadnienie w Pismie.
W odpowiedzi, zamiast stosownego fragmentu biblijnego, otrzymałem pomstowanie na mnie plus zapewnienie (skądinąd oczywiste) że Prawda Objawienia jest w Biblii.
Zatem, skoro jest tam, a Ty nie potrafisz podać fragmentu biblijnego na potwierdzenie swojej tezy, to Twoje twierdzenie jest...
No własnie.

Przy okazji, z ciekawości - dlaczego Prawda jest obecna w Biblii "jeszcze"?
Czyżbyś myślał, że później nie będzie obecna w Biblii? @-)

CZLOWIEK

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: CZLOWIEK » 2018-05-03, 16:33

Marek_Piotrowski pisze: 2018-05-03, 16:23

Przy okazji, z ciekawości - dlaczego Prawda jest obecna w Biblii "jeszcze"?
Czyżbyś myślał, że później nie będzie obecna w Biblii? @-)
Pisze tak , bo nigdy nic nie wiadomo :)

Niegodziwiec robi wszystko, aby Prawda pozostala w cieniu.

Kto go tam wie, do czego sie jeszcze posunie.

robaczek2
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 3 maja 2018
Been thanked: 1 time

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: robaczek2 » 2018-05-03, 16:42

CZLOWIEK pisze: 2018-05-03, 10:28 "Czlowiek", idac sladami Jezusa chcial obwiescic calemu swiatu, ze miluje Boga i probuje czynic tak, jak On nakazuje....a tu ZONK :-\
I to jest wlasnie temat do dyskusji na argumenty.
Czy dopuszczacie taka dyskusje ?
To piekne co piszesz o sobie. "Idac sladami Jezusa" - wspaniale. "Miluje Boga" - cudownie.
Moze sie myle ale jak dla mnie to sie nazywa - pycha. Nie za bardzo lubie uzywac swietych cytatow bo moge byc kiedys rozliczony z tego, ze uzywalem Slowa nadaremno ale stoi przede mna obraz dwoch facetow w swiatyni.

Jezeli chodzi o tytul watku niestety czesto mi sie zdarza, ze nie ide sladami Jezusa. Moze moglbym powiedziec na swoja obrone, ze pokladam w Nim calkowita ufnosc i tylko "Jezu, Ty sie tym zajmij" jest moja nadzieja. I calego swiata.

CZLOWIEK

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: CZLOWIEK » 2018-05-03, 16:58

robaczek2 pisze: 2018-05-03, 16:42 Nie za bardzo lubie uzywac swietych cytatow bo moge byc kiedys rozliczony z tego, ze uzywalem Slowa nadaremno ale stoi przede mna obraz dwoch facetow w swiatyni.
Robaczku,przyjrzyj sie wiec dokladnie temu co widzisz i nie spiesz sie z opiniami, bo rzeczywiscie jakies naduzycie moze stac sie twoim udzialem.

Jezeli chodzi o tytul watku niestety czesto mi sie zdarza, ze nie ide sladami Jezusa. Moze moglbym powiedziec na swoja obrone, ze pokladam w Nim calkowita ufnosc i tylko "Jezu, Ty sie tym zajmij" jest moja nadzieja. I calego swiata.
Swiadomos tego co robisz, robaczku, jest piekna. Tak trzymaj i nie boj sie Prawdy. :)

Magnolia

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: Magnolia » 2018-05-03, 17:00

CZLOWIEK pisze: 2018-05-03, 16:33
Niegodziwiec robi wszystko, aby Prawda pozostala w cieniu.

Kto go tam wie, do czego sie jeszcze posunie.
A nie boisz się Człowieku, że już Cię niegodziwiec zwodzi?

Zastanów się, jeśli Jezus założył Kościół i to znaczy, że chciał byśmy dążyli do zbawienia we wspólnocie. Kościół Katolicki jest taka wspólnotą, która chroni Dobrą Nowinę i przekazuje ją kolejnym pokoleniom.
Napisałeś gdzieś wyżej, że nie uznajesz magisterium... szkoda... ale skąd pewność, że nie błądzisz?
W świetle Nowego Testamentu magisterium jest urzędem, to znaczy służbą dla zbawczej prawdy, dla dobra i pożytku wspólnoty wierzących. Właściwie mówiąc, jedynym nauczycielem w Kościele jest Jezus Chrystus. Mateusz przekazał nam jego słowa: „Nie chciejcie, aby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus" (Mt 23, 10). Dlatego w Kościele nauczyciele mogą istnieć tylko w znaczeniu pochodnym (analogicznym) i jako podporządkowani jednemu Nauczycielowi, Chrystusowi. Żadna ludzka instancja nie jest w stanie zapewnić sama z siebie, aby nauczanie Chrystusa było w Kościele przekazywane w sposób niezmienny. Ale Chrystus zmartwychwstały udzielił Kościołowi swojego Ducha, który wtajemnicza go w całą prawdę (por. J 16, 13). Tylko dzięki darowi Ducha może być Kościół uznawany za „filar i podporę prawdy" (1 Tm 3, 15).
Działania magisterium pozostają bowiem na służbie wyznawania wiary Kościoła, są doświadczeniem skutecznej obecności Ducha Chrystusa we wspólnocie wierzących.

robaczek2
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 3 maja 2018
Been thanked: 1 time

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: robaczek2 » 2018-05-03, 17:32

Magnolia pisze: 2018-05-03, 17:00 nie uznajesz magisterium... szkoda... ale skąd pewność, że nie błądzisz?
Dawniej to byly czasy. Byli tacy co nie uznawali przywodztwa Mojzesza i Aarona i tez glosili piekne hasla jakimi to oni sa swietymi i Gott mit uns.
A tu ziemia sie zapadla i finito. A teraz ... We wszystkich dziedzinach - sami najmadrzejsi.

CZLOWIEK

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: CZLOWIEK » 2018-05-03, 17:35

Magnolia pisze: 2018-05-03, 17:00
CZLOWIEK pisze: 2018-05-03, 16:33
Niegodziwiec robi wszystko, aby Prawda pozostala w cieniu.

Kto go tam wie, do czego sie jeszcze posunie.
A nie boisz się Człowieku, że już Cię niegodziwiec zwodzi?

Zastanów się, jeśli Jezus założył Kościół i to znaczy, że chciał byśmy dążyli do zbawienia we wspólnocie. Kościół Katolicki jest taka wspólnotą, która chroni Dobrą Nowinę i przekazuje ją kolejnym pokoleniom.
Napisałeś gdzieś wyżej, że nie uznajesz magisterium... szkoda... ale skąd pewność, że nie błądzisz?
W świetle Nowego Testamentu magisterium jest urzędem, to znaczy służbą dla zbawczej prawdy, dla dobra i pożytku wspólnoty wierzących. Właściwie mówiąc, jedynym nauczycielem w Kościele jest Jezus Chrystus. Mateusz przekazał nam jego słowa: „Nie chciejcie, aby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus" (Mt 23, 10). Dlatego w Kościele nauczyciele mogą istnieć tylko w znaczeniu pochodnym (analogicznym) i jako podporządkowani jednemu Nauczycielowi, Chrystusowi. Żadna ludzka instancja nie jest w stanie zapewnić sama z siebie, aby nauczanie Chrystusa było w Kościele przekazywane w sposób niezmienny. Ale Chrystus zmartwychwstały udzielił Kościołowi swojego Ducha, który wtajemnicza go w całą prawdę (por. J 16, 13). Tylko dzięki darowi Ducha może być Kościół uznawany za „filar i podporę prawdy" (1 Tm 3, 15).
Działania magisterium pozostają bowiem na służbie wyznawania wiary Kościoła, są doświadczeniem skutecznej obecności Ducha Chrystusa we wspólnocie wierzących.

Dziewczyno, potrafisz zaglaskac kota na smierc.... :)

Ale ja chce zyc i dlatego nie moge sie zgodzic z tym, ze w twoim KRK jedynym Nauczycielem jest Syn Bozy i Duch Prawdy.

W KRK szerzy sie zlo w najgorszej postaci i to na najwyzszych pietrach w hierarchii duchownych, a wiec....pomysl, czy kojarzy ci sie to z Oblubienica Baranka ?

Bo mnie kojarzy sie to z oblubienica kogos innego.


Sorry, Magnolia....Spadam stad.

Jestes bardzo mila dla mnie, ale ja tu nie szukam poklasku dla siebie. Dziekuje za rozmowe. Zycze ci wiele Swiatla na twojej drodze.

CZLOWIEK

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: CZLOWIEK » 2018-05-03, 17:41

robaczek2 pisze: 2018-05-03, 17:32
Magnolia pisze: 2018-05-03, 17:00 nie uznajesz magisterium... szkoda... ale skąd pewność, że nie błądzisz?
Dawniej to byly czasy. Byli tacy co nie uznawali przywodztwa Mojzesza i Aarona i tez glosili piekne hasla jakimi to oni sa swietymi i Gott mit uns.
A tu ziemia sie zapadla i finito. A teraz ... We wszystkich dziedzinach - sami najmadrzejsi.

Masz racje , Robaczku. Nie daj sie nikomu nabierac na piekne hasla. Grunt to miec oczy i uszy szeroko otwarte. Powodzenia na drodze do Prawdy.

robaczek2
Przybysz
Przybysz
Posty: 3
Rejestracja: 3 maja 2018
Been thanked: 1 time

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: robaczek2 » 2018-05-03, 17:44

CZLOWIEK pisze: 2018-05-03, 17:41 Masz racje , Robaczku. Nie daj sie nikomu nabierac na piekne hasla. Grunt to miec oczy i uszy szeroko otwarte. Powodzenia na drodze do Prawdy.
Dziekuje. Wzajemnie.

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: Sebastian » 2018-12-25, 16:40

Pan Jezus jest droga do nieba(raju), tylko oddanie sie jemu poprzez modlitwe, spowiedz i dobro mozna zdobyc niebo.
Totus Tuus

B.Wisniewski

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: B.Wisniewski » 2018-12-26, 14:05

Inspirujacym wyznawcą judaizmu, niezwykle oddanym swojemu Bogu, ustawicznie ukazującym istotę człowieczeństwa.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: Andej » 2018-12-26, 14:15

B.Wisniewski pisze: 2018-12-26, 14:05 Inspirujacym wyznawcą judaizmu, niezwykle oddanym swojemu Bogu, ustawicznie ukazującym istotę człowieczeństwa.
Swojemu Bogu? Dziwnie to brzmi. Czy odrzucasz wiarę w Trójcę świętą? Czy odrzucasz relację Ojciec-Syn? Czy podważasz boskość Chrystusa?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

B.Wisniewski

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: B.Wisniewski » 2018-12-26, 14:38

Andej pisze: 2018-12-26, 14:15
B.Wisniewski pisze: 2018-12-26, 14:05 Inspirujacym wyznawcą judaizmu, niezwykle oddanym swojemu Bogu, ustawicznie ukazującym istotę człowieczeństwa.
Swojemu Bogu? Dziwnie to brzmi. Czy odrzucasz wiarę w Trójcę świętą? Czy odrzucasz relację Ojciec-Syn? Czy podważasz boskość Chrystusa?
Owszem swojemu Bogu, każdy pobożny Żyd żyjący w I wieku w Palestynie wiernie służył swojemu Bogu Abrahama, Izaaka i Jakuba. Zresztą Jezus w chwili zwątpienia świadomie zawołał "Boże mój, Boże mój czemuś mnie opuścił". Skoro sam nazywał Jahwe swoim Bogiem nie widzę niczego niestosownego w takim stwierdzeniu.

Co do Trójcy św to rozumiem ją w bardzo heterodoksyjny sposób podobnie do Hansa Kunga, bynajmniej nie jako komunię odwiecznych hipostaz partycypujacych w jednej substancji.

Nie odrzucam relacji Ojciec - Syn, ponieważ Bóg z każdym swoim Synem wchodził w relacje. Czy z Synem Dawidem, którego Psalmista (Psamlm 2,7) nazywa Synem zrodzonym - albo jak ma LXX rodzonym co sugeruje perfectum, czy Salomon któremu Jahwe był Ojcem, a ów był mu Synem. Tak i Synem Jezusem, który jak jego przodkowie z rodu królewskiego stał się również Synem Bożym.

"Boskość" Jezusa osadzam w kontekście kultury semickiej jako apoteozę Króla i Bożego Schaliacha w tym kontekście uważam, że hiperbolicznie możemy nazwać Jezusa Bogiem tak jak wcześniej Bogami -ex suo sensu - hebrajczycy nazywali Salomona, Cyrusa a pośrednio i Dawida czy też możnych i sędziów. Ciekawym przykładem deifikacji są przykłady ze swiata hellenskiego, gdzie wielkich mężów nazywano nie tyko Bogami, ale nawet niekiedy stwórcą (gr.ktistes a co łacina określa terminem conditor). Zatem parafrazując jednego XIX wiecznego teologa Williama Ellery Channinga możemy uznać Jezusa jako Boga, ale nie w trynitarnym sensie.
Ostatnio zmieniony 2018-12-26, 14:40 przez B.Wisniewski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-12-26, 15:07

Dużo mądrych słów skrywających niemądrą treść.

ODPOWIEDZ