Kim jest dla Was Jezus?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
ODPOWIEDZ
CZLOWIEK

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: CZLOWIEK » 2018-05-02, 10:24

Katol pisze: 2018-05-02, 10:18 Potrzebę intronizacji słyszymy głośno od protestantów.
Moglbys poprzec te wypowiedz jakims konkretnym przykladem ?

CZLOWIEK

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: CZLOWIEK » 2018-05-02, 10:38

Dezerter pisze: 2018-05-02, 10:08
CZLOWIEK pisze: 2018-05-01, 23:49
Dezerter pisze: 2018-05-01, 23:26 . A ty za kogo się uznajesz?
Ja staram sie rowniez byc czlowiekiem takim jak moj Nauczyciel aby zaluzyc na miano dziecka Bozego :)

Zdecydowanie odcinam sie od swiata, pograzonego w religii.
Do jakiego wyznania ci najbliżej, byśmy wiedzieli jak z tobą dyskutować.
Do zadnego.

Jak prawie kazdy Polak figuruje w statystykach KRK.

Jesli chcesz ze mna pogadac, to tylko bezposrednio " od serca".

Dyskusje intelektualne i science fiction mnie nie interesuja.

Szukam wszedzie ludzi, ktorzy maja "zywe" relacje duchowe z Bogiem za posrednictwem Jego Syna.

Zadnych innych maklerow w tych relacjach nie uznaje.

Magnolia

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: Magnolia » 2018-05-02, 11:04

CZLOWIEK pisze: 2018-05-02, 10:38
Jak prawie kazdy Polak figuruje w statystykach KRK.

Jesli chcesz ze mna pogadac, to tylko bezposrednio " od serca".

Dyskusje intelektualne i science fiction mnie nie interesuja.

Szukam wszedzie ludzi, ktorzy maja "zywe" relacje duchowe z Bogiem za posrednictwem Jego Syna.

Zadnych innych maklerow w tych relacjach nie uznaje.
No to jestem. Pogadajmy od serca. Może w nowym wątku ? ;)

Katol

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: Katol » 2018-05-02, 11:39

CZLOWIEK pisze: 2018-05-02, 10:24
Katol pisze: 2018-05-02, 10:18 Potrzebę intronizacji słyszymy głośno od protestantów.
Moglbys poprzec te wypowiedz jakims konkretnym przykladem ?


Proszę bardzo.

CZLOWIEK

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: CZLOWIEK » 2018-05-02, 12:38

Magnolia pisze: 2018-05-02, 11:04
CZLOWIEK pisze: 2018-05-02, 10:38

Szukam wszedzie ludzi, ktorzy maja "zywe" relacje duchowe z Bogiem za posrednictwem Jego Syna.

Zadnych innych maklerow w tych relacjach nie uznaje.
No to jestem. Pogadajmy od serca. Może w nowym wątku ? ;)
Witaj, Magnolia.

Chetnie z toba porozmawiam. Mam nadzieje, ze bedziesz konsekwentny w tym, co deklarujesz.

Zakladam nowy temat: "Rozmowy uczniow " pod okiem "Nauczyciela.

Zapraszam do szczerej rozmowy "od serca".

CZLOWIEK

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: CZLOWIEK » 2018-05-02, 13:19

Katol pisze: 2018-05-02, 11:39

Proszę bardzo.
Pozwole sobie zauwazyc, ze to forum polskojezyczne.

Prosze wiec o twoj komentarz do podanego przez ciebie przykladu. Aby wszystko bylo jasne.

Po angielsku mozemy "pogadac" przy innej okazji.

Poza tym tego typu "argumenty" bardzo mnie zniechecaja do rozmowy z toba.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: Andej » 2018-05-02, 16:52

CZLOWIEK pisze: 2018-05-02, 10:21 ... Skad wiesz, co dzieje sie w cudzych sercach ?
Z postów, które czytam.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

CZLOWIEK

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: CZLOWIEK » 2018-05-02, 18:08

Andej pisze: 2018-05-02, 16:52
CZLOWIEK pisze: 2018-05-02, 10:21 ... Skad wiesz, co dzieje sie w cudzych sercach ?
Z postów, które czytam.

1:0 dla ciebie, Andej :D

Katol

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: Katol » 2018-05-02, 18:50

CZLOWIEK pisze: 2018-05-02, 13:19 Pozwole sobie zauwazyc, ze to forum polskojezyczne.

Prosze wiec o twoj komentarz do podanego przez ciebie przykladu. Aby wszystko bylo jasne.

Po angielsku mozemy "pogadac" przy innej okazji.

Poza tym tego typu "argumenty" bardzo mnie zniechecaja do rozmowy z toba.
Piosenka, typowo protestancka na stronie byłego katolika, obecnie "ewangelicznego chrześcijanina" o nazwisku
Heber Vega (11 cze 2012). Słowa pierwszej zwrotki są takie:

Jesus, we enthrone You,
we proclaim You, our King;
standing here, in the midst of us,
we raise you up with our praise.

co można przetłumaczyć:

Jezu, intronizujemy Cię,
ogłaszamy, że jesteś naszym Królem,
stojącym tutaj, pośrodku nas,
wynosimy Cię naszą chwalbą.

Więc ewangeliczni chrześcijanie, choć rzadko, jednak używają czasem słowa en-throne, co na polski można przetłumaczyć na "intronizować".
Wyraża to wiarę chrześcijańską.

https://tabs.ultimate-guitar.com/tab/do ... ds_1476532
Autor to Don Moen. Chwyty gitarowe powyżej.
Ostatnio zmieniony 2018-05-02, 19:17 przez Katol, łącznie zmieniany 1 raz.

CZLOWIEK

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: CZLOWIEK » 2018-05-02, 19:03

Katol pisze: 2018-05-02, 18:50
Więc ewangeliczni chrześcijanie, choć rzadko, jednak używają czasem słowa en-throne, co na polski można przetłumaczyć na "intronizować".
Wyraża to wiarę chrześcijańską.
Dziekuje za to wyjasnienie.

Wyjasniam rowniez, ze w moim pojeciu katolicyzm i protestantyzm to dwie strony tego samego "medalu", ktore nalezy opuscic , aby moc w cichosci serca przyjac Prawde Objawienia, ktora nie ma nic wspolnego z nauka podzielonego chrzescijanstwa.
Ostatnio zmieniony 2018-05-02, 19:19 przez CZLOWIEK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: Dezerter » 2018-05-03, 00:38

A ty opuszczający jednych i drugich nie jesteś podzielony - paradne.
Spotkałem wielu "wolnych chrześcijan " - jeden był rzeczywiście Bożym człowiekiem - pozostali mieli tak duże EGO, że nie pozwalało im podporządkować się żadnej wspólnocie ani kościołowi.
Jakaś autorefleksja?, bo ja jestem posłuszny mojej liderce, proboszczowi, biskupowi, papieżowi i Słowu/Panu.
Ostatnio zmieniony 2018-05-03, 00:39 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

CZLOWIEK

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: CZLOWIEK » 2018-05-03, 00:55

Dezerter pisze: 2018-05-03, 00:38 A ty opuszczający jednych i drugich nie jesteś podzielony - paradne.
Ja nie opuszczam podzielonego chrzescijanstwa dla parady, lecz dla PRAWDY, ktorej po obu stronach nie znajduje.

Wolni chrzescijanie tez glosza klamstwa, np. o piekle ognistym dla ludzi.

Magnolia

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: Magnolia » 2018-05-03, 06:11

Człowieku, skoro nie znajdujesz Prawdy w Kościele Katolickim, to czemu przyszedłeś do katolików, którzy właśnie w tym Kościele znajdują Prawdę? Jestem ciekawa Twoich zamiarów...
A mam nadzieję że pamiętasz, że Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem2. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. J 14, 6 oraz dalej Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca, i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał. J 14, 31
Jezus jest Prawdą i Jezus jest posłuszny Ojcu, w ten sposób okazuje Ojcu miłość. Dla mnie logiczne jest że uczeń miłujący Jezusa, jest posłuszny woli Jezusa, choćby tak jak wszyscy święci :) A wolą Jezusa było stworzenie Kościoła.
Chrystus, ustanawiając Dwunastu, nadał im formę kolegium, czyli zespołu, na czele którego postawił wybranego spośród nich Piotra. Jak z ustanowienia Pańskiego święty Piotr i reszta Apostołów stanowią jedno Kolegium Apostolskie, w podobny sposób Biskup Rzymski, następca Piotra, i biskupi, następcy Apostołów, pozostają we wzajemnej łączności.
Jedynie Szymona uczynił Pan Opoką swojego Kościoła, nadając mu imię Piotr. Powierzył mu klucze Kościoła; ustanowił go pasterzem całej trzody. Dar związywania i rozwiązywania, dany Piotrowi, został udzielony także Kolegium Apostołów pozostającemu w łączności z głową swoją. Ta pasterska misja Piotra i innych Apostołów stanowi jeden z fundamentów Kościoła.
Dla zachowania Kościoła w czystości wiary przekazanej przez Apostołów, sam Chrystus, który jest prawdą, zechciał udzielić swojemu Kościołowi uczestnictwa w swojej nieomylności. Przez nadprzyrodzony zmysł wiary Lud Boży trwa niezachwianie w wierze pod przewodnictwem żywego Urzędu Nauczycielskiego Kościoła.

Dlatego myślę, że uczeń Jezusa trwa w Jego Kościele i w Jego nauce :)

CZLOWIEK

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: CZLOWIEK » 2018-05-03, 10:28

Magnolia pisze: 2018-05-03, 06:11 Człowieku, skoro nie znajdujesz Prawdy w Kościele Katolickim, to czemu przyszedłeś do katolików, którzy właśnie w tym Kościele znajdują Prawdę? Jestem ciekawa Twoich zamiarów...


Magnolio, czlowiek zasugerowal sie nazwa "z Chrystusem" i myslal, ze przyszedl do "swoich" :)

A mam nadzieję że pamiętasz, że Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem2. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. J 14, 6 oraz dalej Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca, i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał. J 14, 31
Piekne slowa PRAWDY cytujesz, Magnolio :)

"Czlowiek", idac sladami Jezusa chcial obwiescic calemu swiatu, ze miluje Boga i probuje czynic tak, jak On nakazuje....a tu ZONK :-\


Jezus jest Prawdą i Jezus jest posłuszny Ojcu, w ten sposób okazuje Ojcu miłość. Dla mnie logiczne jest że uczeń miłujący Jezusa, jest posłuszny woli Jezusa, choćby tak jak wszyscy święci :) A wolą Jezusa było stworzenie Kościoła.
Chrystus, ustanawiając Dwunastu, nadał im formę kolegium, czyli zespołu, na czele którego postawił wybranego spośród nich Piotra. Jak z ustanowienia Pańskiego święty Piotr i reszta Apostołów stanowią jedno Kolegium Apostolskie, w podobny sposób Biskup Rzymski, następca Piotra, i biskupi, następcy Apostołów, pozostają we wzajemnej łączności.
Jedynie Szymona uczynił Pan Opoką swojego Kościoła, nadając mu imię Piotr. Powierzył mu klucze Kościoła; ustanowił go pasterzem całej trzody. Dar związywania i rozwiązywania, dany Piotrowi, został udzielony także Kolegium Apostołów pozostającemu w łączności z głową swoją. Ta pasterska misja Piotra i innych Apostołów stanowi jeden z fundamentów Kościoła.
Dla zachowania Kościoła w czystości wiary przekazanej przez Apostołów, sam Chrystus, który jest prawdą, zechciał udzielić swojemu Kościołowi uczestnictwa w swojej nieomylności. Przez nadprzyrodzony zmysł wiary Lud Boży trwa niezachwianie w wierze pod przewodnictwem żywego Urzędu Nauczycielskiego Kościoła.

Magnolio, to juz jest teologia KRK, moim zdaniem niespojna zupelnie z Prawda Objawienia. :)

Dlatego myślę, że uczeń Jezusa trwa w Jego Kościele i w Jego nauce :)
Dobrze myslisz. Zgadzam sie z trescia tego zdania. Nie zgadzam sie jednak z poprzedzajaca to zdanie twoja wykladnia Nauki o Kosciele .

I to jest wlasnie temat do dyskusji na argumenty.

Czy dopuszczacie taka dyskusje ?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-03, 12:21

Magnolio, to juz jest teologia KRK, moim zdaniem niespojna zupelnie z Prawda Objawienia. :)
I znów: jeśli twierdzisz, że jest jakaś sprzeczność, prosimy: księga, rodział, wersety.
Bo my jesteśmy w stanie poprzeć ową "teologię KRK" tekstami Pisma http://analizy.biz/marek1962/prymat.pdf
(Napisałem "teologia KRK" w cudzysłowie, bo oczywiście własciwym byłoby - skoro już korzystamy ze skrótów - napisanie "teologia KK").

ODPOWIEDZ