Imię Boga, dlaczego takie a nie inne?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
Metanoia

Re: Imię Boga, dlaczego takie a nie inne?

Post autor: Metanoia » 2016-06-29, 22:36

11 Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno.

12 Dopóki z nimi byłem, zachowywałem ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, i ustrzegłem ich, a nikt z nich nie zginął z wyjątkiem syna zatracenia, aby się spełniło Pismo.



Coś z tego wynika?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Imię Boga, dlaczego takie a nie inne?

Post autor: Dezerter » 2016-06-30, 19:15

Metanoia pisze:11 Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno.

12 Dopóki z nimi byłem, zachowywałem ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, i ustrzegłem ich, a nikt z nich nie zginął z wyjątkiem syna zatracenia, aby się spełniło Pismo.



Coś z tego wynika?
Że Jezus był synem Dawida, wyznawał Boga Abrahama, Izaaka i Izraela, że nauczał w Synagogach i Świątyni, że mówił, że przyszedł do zagubionych owiec ze stada Izraela itd itp (mógłymn tak ciągmąć oczywiste argumenty jescze długo, ale odpowiem ci citatem na cytat:
Da 9
Modlitwa Daniela3

4 I modliłem się do Pana, Boga mojego, wyznawałem i mówiłem: "O Panie, Boże mój, wielki i straszliwy, który dochowujesz wiernie przymierza tym, co Ciebie kochają i przestrzegają Twoich przykazań. 5 Zgrzeszyliśmy, zbłądziliśmy, popełniliśmy nieprawość i zbuntowaliśmy się, odstąpiliśmy od Twoich przykazań. 6 Nie byliśmy posłuszni Twoim sługom, prorokom, którzy przemawiali w Twoim imieniu do naszych królów, do naszych przywódców, do naszych przodków i do całego narodu kraju. 7 U Ciebie, Panie, sprawiedliwość, a u nas wstyd na twarzach, jak to jest dziś u nas - mieszkańców Judy i Jerozolimy, i całego Izraela, u bliskich i dalekich, we wszystkich krajach, dokąd ich wypędziłeś z powodu niewierności, jaką Ci okazali. 8 Panie! Wstyd na twarzach u nas, u naszych królów, u naszych przywódców i u naszych ojców, bo zgrzeszyliśmy przeciw Tobie. 9 Pan, Bóg nasz, zaś jest miłosierny i okazuje łaskawość, mimo że zbuntowaliśmy się przeciw Niemu
Cóż z tego wynika pytasz- że to ten sam Bóg i to samo Imie
amen
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Metanoia

Re: Imię Boga, dlaczego takie a nie inne?

Post autor: Metanoia » 2016-06-30, 19:23

Bredzisz. Ale nie możesz tego zauważyć gdyż...

43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. 45 A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie. 46 Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? 47 Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście?

Nie tyle, nie chcieli Go słuchać ale nie mogli.
Dlatego tak samo ty nie rozumiesz bo twoim panem jest YHVH, tak jak żydów.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Imię Boga, dlaczego takie a nie inne?

Post autor: Dezerter » 2016-06-30, 19:24

A, że Bóg Izraela i Ojciec to nie 2 różne osoby to jasno mówi ten tekst
J16
Wyszedłem od Ojca i przyszedłem na świat; znowu opuszczam świat i idę do Ojca?. 29 Rzekli uczniowie Jego: ?Patrz! Teraz mówisz otwarcie i nie opowiadasz żadnej przypowieści. 30 Teraz wiemy, że wszystko wiesz i nie trzeba, aby Cię kto pytał6. Dlatego wierzymy, że od Boga wyszedłeś?. 31 Odpowiedział im Jezus: ?Teraz wierzycie? 32 Oto nadchodzi godzina, a nawet już nadeszła, że się rozproszycie - każdy w swoją stronę, a Mnie zostawicie samego. Ale Ja nie jestem sam, bo Ojciec jest ze Mną.
Cyba nie chcesz się upierać, że apostołowie nie mówili o JHWH - dla żydów nie było innego Boga!
amen
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Imię Boga, dlaczego takie a nie inne?

Post autor: Albertus » 2016-06-30, 19:26

Metanoia pisze:Bredzisz. Ale nie możesz tego zauważyć gdyż...

43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. 45 A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie. 46 Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? 47 Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście?

Nie tyle, nie chcieli Go słuchać ale nie mogli.
Dlatego tak samo ty nie rozumiesz bo twoim panem jest YHVH, tak jak żydów.
Czy możesz napisać kim jest Bóg w którego wierzysz? Jeśli wierzysz?

Jakie cechy ma ten Bóg?Czy jest miłością?

CO rozumiesz pod pojęciem miłości?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Imię Boga, dlaczego takie a nie inne?

Post autor: Dezerter » 2016-06-30, 19:30

Metanoia pisze:Bredzisz. Ale nie możesz tego zauważyć gdyż...

43 Dlaczego nie rozumiecie mowy mojej? Bo nie możecie słuchać mojej nauki. 44 Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa. 45 A ponieważ Ja mówię prawdę, dlatego Mi nie wierzycie. 46 Kto z was udowodni Mi grzech? Jeżeli prawdę mówię, dlaczego Mi nie wierzycie? 47 Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście?

Nie tyle, nie chcieli Go słuchać ale nie mogli.
Dlatego tak samo ty nie rozumiesz bo twoim panem jest YHVH, tak jak żydów.
Prawdę powiedziałaś, że moim Panem jest Bóg Abrahama, Izaaka , Izraela, Jezusa i apostołów - inne go nie uznaję :-)
ale dlaczego jesteś niegrzeczna i twierdzisz, że ja
SJP
bredzić

1. mówić o rzeczach nie mających sensu lub odzwierciedlenia w rzeczywistości;
2. wypowiadać podczas snu lub wysokiej gorączki słowa, które najczęściej nie mają ze sobą żadnego związku; majaczyć
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Metanoia

Re: Imię Boga, dlaczego takie a nie inne?

Post autor: Metanoia » 2016-06-30, 19:52

Moim Bogiem jest Ojciec, ojciec Pana mojego Jezusa Chrystusa.
Syn przyszedł zaświadczyć o Ojcu. Ojciec jest miłością a miłość to ofiarowanie.
Ojciec ofiarował Matce swojego Syna za nas.
Nie jest moim bogiem YHVH, której córką jest Szatan.
Matka jest nieskończonym głodem miłości.
Jest macierzyństwem, traktuje każde stworzenie jako część siebie i nie pozwala na wolność.

Każde zdanie mogę racjonalnie uzasadnić.
Tylko znów powrócimy do punktu wyjścia czyli tego, że nie możecie mnie słuchać.
Nie to, że nie chcecie, moc Szatana w was nie pozwoli wam na refleksję.
Szatan w was będzie się bronił.
Jesteście w matrixie.
Ktoś kto zna Prawdę mówi, że jestem jak Neo. Jestem poza mocą Szatana.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Imię Boga, dlaczego takie a nie inne?

Post autor: Dezerter » 2016-06-30, 20:24

Metanoia pisze:Moim Bogiem jest Ojciec, ojciec Pana mojego Jezusa Chrystusa.
Syn przyszedł zaświadczyć o Ojcu. Ojciec jest miłością a miłość to ofiarowanie.
To tak samo wierzymy , ale dalej to już nie jest chrześcijaństwo
Każde zdanie mogę racjonalnie uzasadnić.
Racjonalnośc, to coś co ja inz lubię
odpowiedz mi racjonalnie - dlaczego twój "Ojciec" , który jest ponoć samą dobrocią i miłoscią pozwala by przez 3 tysiące tat ogromna większość ludzkoći żyła we władzy szatan?
Co z niego z ojciec? !?
Ilu ludzi W Polsce go zna - podaj jakąś liczbę twoich współwyznawców
i ... uzasadnij to racjonalnie :shock: :-?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Metanoia

Re: Imię Boga, dlaczego takie a nie inne?

Post autor: Metanoia » 2016-06-30, 21:25

Dlaczego? Ponieważ Szatan nie jest złem.
Ponieważ ten świat jest jedynym, w którym możemy się spotkać i kochać. Ponieważ poza tym światem nie możemy tego robić gdyż nasza postać nam na to nie pozwala. Ponieważ wszechświat jest kwantowy. Stworzyciel także jest kwantowy. Duch Stworzyciel znajduje się w superpozycji.
W jednym świecie, który generuje jest Matką a w drugim po drugiej stronie Ojcem.
Całość jest jak kartka papieru zerowej grubości. Po jednej stronie jest YHVH a po drugiej Ojciec. Nie można spojrzeć z boku. Można wybrać tylko jedną stronę całości.
Każdy człowiek jak Haddam jest i kobietą i mężczyzną. Tak samo Stworzyciel.
W świecie materii Adam jest tylko połową siebie i tak samo Stworzyciel. Adam w świecie wewnętrznym należącym do Chrystusa jest resztą siebie ale nie ma do niej dostępu więc musi sam siebie spotykać w Ewie aby był kompletny.
Tak jak w Stworzycielu spotyka się energia Ojca I energia Matki tak w człowieku Szatan z Chrystusem.
Szatan nie jest złem.
Zło jest konsekwencją całości waszej wolności, którą otrzymaliście i przychodzi tylko z was samych.
Jesteśmy jak lampa wyładowcza, dwie elektrody dają światło. Dwie energie dają świadomość, jesteśmy światłem Ducha. Zło to część całości widma.
Matka fizycznie jest implozją, nie może kochać bo czas płynie do niej. Ona może tylko brać więc jest wiecznym głodem miłości.
Dlatego w ST każe nam ją kochać bo sama nie znajduje dla siebie miłości.
Po drugiej stronie początku naszego wszechświata jest świat Ojca.
Dlatego Jezus mówił, że jest nie z tego świata.
Ten świat kończy się w nas jako nasz świat wewnętrzny.
Osobowa relacja z Chrystusem transportuje nas samych z odwieczności tutaj. To jest właśnie zmartwychwstanie.
To jest spotkanie ze sobą w Chrystusie. Prawdziwe spotkanie z prawdziwą żyjącą osobą. A nie namiastka w iluzji wiary.

Ja byłam poza sobą. Wszystko co piszę widziałam więc widziałam swój czas jak wypływa ze mnie ku Chrystusowi.
Wiem jak się rozpuszcza tożsamość w Stworzycielu.
Wiem co to znaczy wstępować w Ojca.

naprawdę nie potrzebuję waszych teologicznych rozważań bo nie ma w was nic czym możecie mnie ubogacić.
Powstaje pytanie czy ja mogę czymś ubogacić was?
Mogę wam zaofiarować tylko siebie.
Ale to siebie to jest ogromna przestrzeń.
Jeśli ktoś będzie chciał się wyrwać z czasu Szatana i spotkać z Chrystusem mogę spróbować pomóc.
Mogę spróbować nauczyć was wychodzić z tego świata do świata Chrystusa.

Jeśli ktoś chce zażyć pigułkę i opuścić strefę matrixa mogę spróbować pomóc.
Uwaga! tam poza Szatanem jest naprawdę inaczej ale jest bardzo samotnie więc trzeba wydać w sobie zgodę na samotność.
Będziecie tylko wy i Chrystus.

Jeśli bierzecie to co piszę za brednie to macie takie prawo.

Dlatego wiem jak Stworzyciel utworzył ten wszechświat, jak naprawdę wyglądało wyjście z raju bo dostałam to wszystko.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Imię Boga, dlaczego takie a nie inne?

Post autor: Albertus » 2016-06-30, 23:21

A kręty gnostycyzm jest krętym gnostycyzmem a jego filarem pycha z rzekomej wiedzy która jest śmieciem bez żadnej wartości.

Metanoia

Re: Imię Boga, dlaczego takie a nie inne?

Post autor: Metanoia » 2016-07-01, 00:09

Nie jestem twoją odpowiedzią w żaden sposób zaskoczona.
Gdyby tutaj zamiast mnie pisał do was Jezus Chrystus także byście Go odrzucili.
Ponieważ nie jest wam do niczego potrzebny.
Bo gdyby był, to ty pisałbyś dzisiaj tutaj zamiast mnie.
Bo oddałbyś się Mu całkowicie.
Ale ani ty ani nikt z was nie traktuje swojej wiary serio.
Ja tylko proponuję wam abyście przestali wierzyć a zaczęli dotykać.
Ale to zobowiązuje, i tego zobowiązania nikt z was nie jest w stanie podjąć.
Każdy ma coś do załatwienia, zupełnie jak w tej perykopie. Tylko pozałatwiacie sprawy w życiu i już będziecie mogli pójść za Nim.

napisałam już chyba wszystko
nie mam nic do dodania

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Imię Boga, dlaczego takie a nie inne?

Post autor: Albertus » 2016-07-01, 06:38

Metanoia pisze:
napisałam już chyba wszystko
nie mam nic do dodania

Przecież ty właściwie nic konkretnego nie napisałaś i nie odpowiedziałaś konkretnie na większość pytań.

Z tego co zrozumiałem to swoje poglądy budujesz nie na Biblii ani na Tradycji Apostolskiej ale na swoim mniemaniu ,"poznaniu" posługując się wybranymi fragmentami z NT które pasują do twoich koncepcji a inne części NT odrzucasz.

konik

Re: Imię Boga, dlaczego takie a nie inne?

Post autor: konik » 2016-07-01, 22:47

Poszukaj metanoio , a znajdziesz.
Kto prowadzil lud izraelski przez pustynie w postaci slupa ognia i obloku?
A Apostol ( a ktory - tez znajdziesz w Nowym testamencie, jesli zaczniesz czytac i rozumiec Slowo Boze, a nie nakladac na Slowo Boze swojego "slowa") napisal wyraznie, ze Jezus (Chrystus) ten sam, ktory prowadzil lud swoj przez pustynie.
A kto i pod jakim imieniem objawil sie Mojzeszowi i kazal wyprowadzic mu swoj lud z Egiptu i wyjsc z nim na pustynie?

To tylko niewielki zakres pojec z Pisma Swietego.
Nie kazdy jednak chce sluchac Slowa Bozego takiego, jakie ono jest.
Niektorzy ( w wiekszosci niekatolicy) wola wymyslac wlasne bajki.
A niektorzy wymyslili nawet islam.
Ale to wszystko tak czy tak tylko nieprawdziwe wymysly, z jakiegos innego ducha, nie z Ducha Swietego.

Pozdrowienia i uklony.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Imię Boga, dlaczego takie a nie inne?

Post autor: Dezerter » 2016-07-01, 23:14

konik pisze: Nie kazdy jednak chce sluchac Slowa Bozego takiego, jakie ono jest.
Niektorzy ( w wiekszosci niekatolicy) wola wymyslac wlasne bajki.
Święte słowa Koniku i ponadczasowe
a Imię Boga jedynego JHWH po wieczne czasy niezmienne i tylko w tym imieniu JHWH-zbawia , mamy zbawienie
amen
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Aron II

Re: Imię Boga, dlaczego takie a nie inne?

Post autor: Aron II » 2016-08-10, 10:15

Tomaszek pisze:Zresztą papież Benedykt XVI mądrze tłumaczy, aby Imienia Bożego nie wymawiać.
Nie jest to ani mądre, ani biblijne:

"Gdyż głosić chcę imię Jahwe: uznajcie wielkość Boga naszego" (Powt. Pr. 32:3).

"Dzięki czyńcie Jahwe, wzywajcie Jego imienia, głoście dzieła Jego wśród narodów!" (1 Kron. 16:8).

"Uwielbiajcie ze mną Jahwe, imię Jego wspólnie wywyższajmy!" (Ps. 34:4).

"Wtedy bowiem przywrócę narodom wargi czyste, aby wszyscy wzywali imienia Jahwe i służyli Mu jednomyślnie" (Sof. 3:9).

ODPOWIEDZ