Czy rzeczywiście YHWH to Imię Boga, Ojca Pana Jezusa?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ras.
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 22 maja 2021
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Czy rzeczywiście YHWH to Imię Boga, Ojca Pana Jezusa?

Post autor: Ras. » 2021-05-22, 21:42

A co jest nie tak z Ruchem Rastafari?
Mieli calkiem inny problem i mozliwe ze tylko jedno rozwiązanie... Wygrac z najezdzcami, obronic swoj lud, ziemię, wierzenia, tradycje i kulturę... Haile Sellasie wcale nie był urojonym fanatykiem, morderca i fanatykiem lecz za sprawa swej mocnej wiary, zauważył możliwość zaprzestania niewoli i to wykonał, dlaczego jest to odrzucane, ze bylo to dzialanie Pana Boga?
Bogiem Rastafari jest Jah... Jah to skrót od Jahweh...
Stąd HalleluJah...
Yahweh to imie złożone...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Czy rzeczywiście YHWH to Imię Boga, Ojca Pana Jezusa?

Post autor: Dezerter » 2021-05-22, 22:03

Ras. pisze: 2021-05-22, 21:42 A co jest nie tak z Ruchem Rastafari?
Mieli calkiem inny problem i mozliwe ze tylko jedno rozwiązanie... Wygrac z najezdzcami, obronic swoj lud, ziemię, wierzenia, tradycje i kulturę... Haile Sellasie wcale nie był urojonym fanatykiem, morderca i fanatykiem lecz za sprawa swej mocnej wiary, zauważył możliwość zaprzestania niewoli i to wykonał, dlaczego jest to odrzucane, ze bylo to dzialanie Pana Boga?
Jak to co?! Ruch rastafarian za Boga uznał człowieka cesarza Etiopii i uznał go za wcielenie Jezusa- no chyba się z tym nie zgadzasz :-o
Hajle Selasie był ortodoksyjnym chrześcijaninem z Kościoła Etiopskiego
Bogiem Rastafari jest Jah... Jah to skrót od Jahweh...
jak jasno wykazałem powyżej niestety nie :(
Nawet Cesarz był nazywany Lwem z plemienia Judy i Królem Królów - zamiast Jezusa :( , co było i jest jawnym bałwochwalstwem :!:
Stąd HalleluJah...
Yahweh to imie złożone...
złożone z czego?, bo ja wiem że z 4 spółgłosek JHWH i niewiadomo jakich samogłosek
najprawdopodobniej a, e i mniej prawdopodobne o :
JaHWeH
JaHWe
JeHoWa
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Ras.
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 22 maja 2021
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Czy rzeczywiście YHWH to Imię Boga, Ojca Pana Jezusa?

Post autor: Ras. » 2021-05-22, 23:09

Tak, uznali Haile Sellasie za wcielenie Boga Jah, tego który poświęcił się dla wszystkich i uwolnil ich z niewoli... Jak najbardziej patrząc z ich miejsca na sytuacje był dla nich zbawicielem, bo kto poza Panem Bogiem zainteresowałby się czarnoskórym, kto naraziłby się dla mniejszości etnicznej? Od urodzenia był urodzonym przywódca, strategiem, dobrym słuchaczem i mówca, uznali ze był właśnie urodzony po to wiec zobaczyli w nim odwagę Lwa ktory walczy o rodzinę... Prawdziwy mąż... Sam dużo swej historii z wiarą mam wspólną z Ruchem Rastafari i jestem w wielu grupach tematycznych i jak najbardziej, Ci ludzie uznają Jezusa za Mesjasza, są posty o Nim, o Trójcy o Jahweh i calej reszcie więc nie rozumiem takiego nacisku... Ktoś taki musiał się tam pojawić...

Jesli chodzi o Imię Jahweh
Jah to niecielesne oblicze Boga
Jahweh to Bóg wcielony... Spotkałem sie nawet z stwierdzeniem Jah+DNA :O wiec glos sumienia to bedzie najlepszy rąbek by Jah zauważyć... DNA czyli forma cielesna, zbiór genów przodków... Meska i żeńska natura jeśli się je zauważy to po samym środku jest Ja... Ten Ja który jest Bogiem Abrahama Jakuba Izaaka... Ten Ja który jest w naszych sercach i to On zna nas najlepiej, On wciąż kołacze by naprawiać siebie i dbać o siebie, to On kołacze by dbac o innych... Ten który jest od zawsze... Jest, był i ma nadejść... Więc tak w skrocie rozumiem Jah... Jah+weh to trojca świętą... To znaczy - persona która żyje z Jah, porzucila pragnienia cielesne, uznania i cała resztę złota namacalnego na rzecz wypełniania woli Boga Ojca... Jest to osoba w której pragnieniem cielesnym jest jedynie pomoc innym, (pelnienie woli) pragnieniem ducha jest pelnienie woli, a pragnieniem duszy jest życie z Bogiem Ojcem (pelnienie woli)... Ale wszystko musi być całkowicie szczere, bez podstępów i przede wszystkim jako odzew na powołanie i rozpoznanie swej drogi...

JHWH - YHVH
Yod Hei Vav Hei
Kazde z osobna to część imienia
... Na ten temat sie douczam, nie chciałbym skłamać, pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 2021-05-22, 23:20 przez Ras., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18877
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2603 times
Been thanked: 4602 times
Kontakt:

Re: Czy rzeczywiście YHWH to Imię Boga, Ojca Pana Jezusa?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-05-22, 23:17

Nic podobnego. Jahwe to Bóg. Ojciec, Syn i Duch Święty. Wcielony Bóg nazywa się Jezus Chrystus.
Z resztą szkoda dyskutować.

Awatar użytkownika
Ras.
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 22 maja 2021
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Czy rzeczywiście YHWH to Imię Boga, Ojca Pana Jezusa?

Post autor: Ras. » 2021-05-22, 23:49

Nie bede sie kłócił Jahweh to Bóg w Trójcy Świętej
Natomiast Jezus Chrystus znaczy
Jezus - Jahweh Zbawieniem
Chrystus - Namaszczony

Czy Jezus Chrystus nie dążył do tego by pojednać wszystkich ludzi z Bogiem? Czy jego Imie nie oznacza funkcji czlowieka?
Czy Mojżesz, Eliasz, Jakub, Izaak, Abraham nie byli sługami Jahweh? Ci wszyscy mieli miano Namaszczonych, tych którzy przyjęli Chrystusa czyli Anioła Pańskiego i poszli jego drogą? Tłumacząc czemu to wymieniam, chcialbym pokazać to, że jest Jeden Bóg, Jeden Pośrednik, Jeden wykonawca... Natomiast nie chodzi tu o osobę... Jak i w pierwszym przykazaniu Bożym...

Nie będziesz miał innych Bogów obok mnie.
Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Jahwe, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym.

Dzisiaj jednorodzony Syn Jahweh jest formą osobową Boga zamiast symbolem jedności... Jezus Chrystus wcale tego nie chciał by Ojciec poszedł na bok... A jesli jest inaczej to nie rozumiem :(

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Czy rzeczywiście YHWH to Imię Boga, Ojca Pana Jezusa?

Post autor: Jozek » 2021-05-23, 03:29

Nie zauwazasz istotnej roznicy miedzy Prorokami i namaszczonymi, a Jezusem, a ta roznica to bezgrzesznosc.
Nie uznajac Trojcy Swietej, nie uznajesz tym samym Jezusa jako Boga, sprowadzajac Jezusa do funkcji Proroka, tak jak muzulmanie, a twoja interpretacja zakazu tworzenie podobizn, stawia Jezusa w roli bozka.
Wez sie troche zastanow zanim cos napiszesz, bo sam sobie ciagle zaprzeczasz nawet w jednym zdaniu.
Innaczej mowiac, pleciesz wasc bzdury wlasnego pomyslu na temat Boga, Pism i Prawd Wiary.
Ostatnio zmieniony 2021-05-23, 03:33 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Czy rzeczywiście YHWH to Imię Boga, Ojca Pana Jezusa?

Post autor: Andej » 2021-05-23, 09:47

Ras. pisze: 2021-05-22, 23:49 ...
Nie ująłby tego, jak to uczyniłeś. Ale przyznaję rację, że dla wielu osób Jezus przysłania pozostałe osoby Trójcy świętej.
Gdy przeanalizujemy znane nam modlitwy, utworzone przez ludzi, to są one zwykle chrystocentryczne lub mariocentryczne. Jakim zderzeniem z tym są modlitwy Jezusa. Zwłaszcza Modlitwa Pańska, która jest skierowana do Ojca.

Innowiercy, w szczególności ŚJ widzą nas jako wyznawców Jezusa. I słusznie. ale oni na ulicach zadawali ludzi pytanie: Kto to jest Bóg? Niemal wszyscy uważający się za chrześcijan (były marginalne wyjątki) odpowiadała: Jezus Chrystus. A to nie jest prawdą. Bo Jezus Jest Bogiem. Ale odwrotna relacja nie jest prawdziwa. Bo Bóg, to Ojciec + Syn + Duch.

Osobiście mówiąc Bóg mam na myśli Trójcę. Gdy zwracam się do Boga, zwracam się do Ojca i Syna i Ducha, a także Trójcy. I poza Znakiem Krzyża, zawsze po wymienieniu osób Trójcy, zwracam się łącznie do Trójjedynego.

Nie rozumiem Trójcy. Nie rozumiem Boga. Za mały jestem. A za Imię Boże uważam nie jakiekolwiek miano, ale pojęcie. Istotę Boga. Niezależnie od tego, czy używanym słowem jest Jahwe, czy Allah. Jezus adresata modlitw określił jako Ojca, Który Jest w niebie. Wydaje mi się, że zwracanie się wyłącznie do Jezusa jest w jakimś stopniu ułomnie. Wtedy, gdy zapomina się o Ojcu i Synu.
Może odpowiednim zwrotem byłoby wezwanie Jezu w Trójcy świętej.

Dygresja: Zanim się oburzysz, przeczytaj poniższą inskrypcję.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18877
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2603 times
Been thanked: 4602 times
Kontakt:

Re: Czy rzeczywiście YHWH to Imię Boga, Ojca Pana Jezusa?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-05-23, 11:36

Ras. pisze: 2021-05-22, 23:49 Nie bede sie kłócił Jahweh to Bóg w Trójcy Świętej
Natomiast Jezus Chrystus znaczy
Jezus - Jahweh Zbawieniem
Chrystus - Namaszczony
Tak, bo CHrystus to Bóg WCIELONY.
Czy Jezus Chrystus nie dążył do tego by pojednać wszystkich ludzi z Bogiem? Czy jego Imie nie oznacza funkcji czlowieka?
Przeciwnie. Nikt z ludzi nie mógł uczynić tego co Jezusa. Ale rzeczywiście, Druga Osoba Boska uczyniła to, co uczyniła JAKO CZŁOWIEK.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Czy rzeczywiście YHWH to Imię Boga, Ojca Pana Jezusa?

Post autor: Dezerter » 2021-05-23, 11:36

Ras. pisze: 2021-05-22, 23:49 Nie bede sie kłócił Jahweh to Bóg w Trójcy Świętej
Natomiast Jezus Chrystus znaczy
Jezus - Jahweh Zbawieniem
Chrystus - Namaszczony
Chrystus greckie znaczy po hebrajsku Mesjasz, a mesjasz miał być Jeden, więc porównywanie Go z wieloma namaszczonymi ze ST to błąd i niezrozumienie.
Czy Jezus Chrystus nie dążył do tego by pojednać wszystkich ludzi z Bogiem?
Tak to jedna z jego misji
Czy jego Imie nie oznacza funkcji czlowieka?
Jahwe zbawia/zbawieniem- to nie jest funkcja człowieka, Mesjasz też raczej nie
Czy Mojżesz, Eliasz, Jakub, Izaak, Abraham nie byli sługami Jahweh? Ci wszyscy mieli miano Namaszczonych,
sługa a Syn/Słowo Przedwieczne, Zrodzone a nie stworzone - to jednak coś innego, zgodzisz się?
tych którzy przyjęli Chrystusa czyli Anioła Pańskiego i poszli jego drogą?
Nie wiem skąd to wiozłeś, ale bracie błądzisz - oni byli prowadzenie Duchem świętym - jasno to stoi w Piśmie
Tłumacząc czemu to wymieniam, chcialbym pokazać to, że jest Jeden Bóg, Jeden Pośrednik, Jeden wykonawca... Natomiast nie chodzi tu o osobę... Jak i w pierwszym przykazaniu Bożym...
Jest Jeden Bóg - Ojciec, Syn i Duch święty
Nie będziesz miał innych Bogów obok mnie.
Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Jahwe, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym.

Dzisiaj jednorodzony Syn Jahweh jest formą osobową Boga zamiast symbolem jedności... Jezus Chrystus wcale tego nie chciał by Ojciec poszedł na bok... A jesli jest inaczej to nie rozumiem :(
Tak jak Maria wskazuje ciągle na Jezusa i do niego prowadzi, tak samo Jezus ciągle wskazuje na Ojca i do jedności z Nim prowadzi
ale mnie nie słuchaj - posłuchaj Słowa
J 17, 1-11a
W czasie Ostatniej Wieczerzy Jezus, podniósłszy oczy ku niebu, rzekł:
«Ojcze, nadeszła godzina. Otocz swego Syna chwałą, aby Syn Ciebie nią otoczył i aby mocą władzy udzielonej Mu przez Ciebie nad każdym człowiekiem dał życie wieczne wszystkim tym, których Mu dałeś. A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa.
Ja Ciebie otoczyłem chwałą na ziemi przez to, że wypełniłem dzieło, które Mi dałeś do wykonania. A teraz Ty, Ojcze, otocz Mnie u siebie tą chwałą, którą miałem u Ciebie wpierw, zanim świat powstał.
Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje. Teraz poznali, że wszystko, cokolwiek Mi dałeś, pochodzi od Ciebie. Słowa bowiem, które Mi powierzyłeś, im przekazałem, a oni je przyjęli i prawdziwie poznali, że od Ciebie wyszedłem, oraz uwierzyli, że Ty Mnie posłałeś.
Ja za nimi proszę, nie proszę za światem, ale za tymi, których Mi dałeś, ponieważ są Twoimi. Wszystko bowiem moje jest Twoje, a Twoje jest moje, i w nich zostałem otoczony chwałą. Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie».

Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Czy rzeczywiście YHWH to Imię Boga, Ojca Pana Jezusa?

Post autor: Albertus » 2021-05-23, 12:00

Ras. pisze: 2021-05-22, 23:49 Nie bede sie kłócił Jahweh to Bóg w Trójcy Świętej
Natomiast Jezus Chrystus znaczy
Jezus - Jahweh Zbawieniem
Chrystus - Namaszczony

Czy Jezus Chrystus nie dążył do tego by pojednać wszystkich ludzi z Bogiem? Czy jego Imie nie oznacza funkcji czlowieka?
Czy Mojżesz, Eliasz, Jakub, Izaak, Abraham nie byli sługami Jahweh? Ci wszyscy mieli miano Namaszczonych, tych którzy przyjęli Chrystusa czyli Anioła Pańskiego i poszli jego drogą? Tłumacząc czemu to wymieniam, chcialbym pokazać to, że jest Jeden Bóg, Jeden Pośrednik, Jeden wykonawca... Natomiast nie chodzi tu o osobę... Jak i w pierwszym przykazaniu Bożym...

Nie będziesz miał innych Bogów obok mnie.
Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Jahwe, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym.

Dzisiaj jednorodzony Syn Jahweh jest formą osobową Boga zamiast symbolem jedności... Jezus Chrystus wcale tego nie chciał by Ojciec poszedł na bok... A jesli jest inaczej to nie rozumiem :(
Przede wszystkim to nie ma dla nas innego Imienia w którym moglibyśmy być zbawieni poza Imieniem Jezus Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego:

Dz4: (8) Wtedy Piotr napełniony Duchem Świętym powiedział do nich: Przełożeni ludu i starsi! (9) Jeżeli przesłuchujecie nas dzisiaj w sprawie dobrodziejstwa, dzięki któremu chory człowiek uzyskał zdrowie, (10) to niech będzie wiadomo wam wszystkim i całemu ludowi Izraela, że w imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka - którego ukrzyżowaliście, a którego Bóg wskrzesił z martwych - że przez Niego ten człowiek stanął przed wami zdrowy. (11) On jest kamieniem, odrzuconym przez was budujących, tym, który stał się głowicą węgła. (12) I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni.

I nie chodzi tutaj o Imię traktowane jako zestaw dźwięków czy liter traktowane jak magiczne zaklęcie które zadziała tylko wtedy gdy je prawidłowo wypowiemy albo jak hasło komputerowe które nie da dostępu jeśli pomylimy choćby jeden znak. Imię zbawcze Boga to odwołanie się do Osoby którą się zna i z ktorą ma się relację i do pełnego dzieła zbawczego jakiego Bóg dokonał w Jezusie Chrystusie. Bóg nie jest mechanicznym komputerem ale jest świadomą Osobą która wie kiedy Go wzywamy. Imię Jezus nie było żadnym nadzwyczajnym imieniem, było popularne i wiele osób je nosiło a i nawet teraz tak jest w niektórych kręgach kulturowych. Imię Jezus jest Imieniem zbawczym tylko w odniesieniu do Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego dla naszego zbawienia.
Wydaje mi się ze imię Jahwe nie jest Imieniem zbawczym jeśli nie odnosi się do pełnego dzieła Bożego objawionego w Jezusie Chrystusie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18877
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2603 times
Been thanked: 4602 times
Kontakt:

Re: Czy rzeczywiście YHWH to Imię Boga, Ojca Pana Jezusa?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-05-23, 12:06

@Ras. , swego czasu przeprowadziłem dość dokładną analizę biblijną kwestii boskości Jezusa oraz tego, czy jest Jahwe. Jest tego sporo, więc nie chciałbym tu "pastować" (Ctrl-C Ctrl-V), ale zapraszam http://analizy.biz/marek1962/czyjezusjestbogiem.pdf
Ostatnio zmieniony 2021-05-23, 12:11 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ras.
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 22 maja 2021
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Czy rzeczywiście YHWH to Imię Boga, Ojca Pana Jezusa?

Post autor: Ras. » 2021-05-23, 13:02

Nie rozumiem :( ja naprawde nie umniejszam Jezusowi... Moze cos źle napisałem, dopiero sie uczę ale doskonale wiem co przeżyłem i chciałbym naprowadzić na tak piekne uczucie jakim jest poznanie Trójcy Świętej... Trójkąt nie musi być jeden, ale istnieje tylko jeden Bóg Ojciec
My God is Jah

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Czy rzeczywiście YHWH to Imię Boga, Ojca Pana Jezusa?

Post autor: Fankis » 2021-07-11, 13:21

Jahwe starego testamentu to Pan Jezus nowego testamentu.

J 17:6: "Objawiłem imię Twoje ludziom, których Mi dałeś ze świata. Twoimi byli i Ty Mi ich dałeś, a oni zachowali słowo Twoje."

Jakie imię im Objawił Pan Jezus?

J 1:12: "Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego -"

Moc w imieniu?w jakim imieniu mieli nasi ojcowie wiary moc?

Dz 3:5-7: "Spójrz na nas!. A on patrzył na nich oczekując od nich jałmużny. Nie mam srebra ani złota - powiedział Piotr - ale co mam, to ci daję: W imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka, chodź! I ująwszy go za prawą rękę, podniósł go. A on natychmiast odzyskał władzę w nogach i stopach."

I tu jest to pięknie pokazane...

Dz 4:5-10: "Następnego dnia zebrali się ich przełożeni i starsi, i uczeni w Jerozolimie: arcykapłan Annasz, Kajfasz, Jan, Aleksander i ilu ich było z rodu arcykapłańskiego. Postawili ich w środku i pytali: Czyją mocą albo w czyim imieniu uczyniliście to? Wtedy Piotr napełniony Duchem Świętym powiedział do nich: Przełożeni ludu i starsi! Jeżeli przesłuchujecie nas dzisiaj w sprawie dobrodziejstwa, dzięki któremu chory człowiek uzyskał zdrowie, to niech będzie wiadomo wam wszystkim i całemu ludowi Izraela, że w imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka - którego ukrzyżowaliście, a którego Bóg wskrzesił z martwych - że przez Niego ten człowiek stanął przed wami zdrowy."

To Imię ma moc!CHWAŁA BOGU
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18877
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2603 times
Been thanked: 4602 times
Kontakt:

Re: Czy rzeczywiście YHWH to Imię Boga, Ojca Pana Jezusa?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-11, 13:23

I tu masz nareszcie rację: oczywiście, że Jezus to Jahwe. Podobnie jak Ojciec i Duch Święty.
Tylko wyciągasz z tego fałszywe wnioski, jakoby Ojciec był własnym synem i odwrotnie.

Awatar użytkownika
Ras.
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 22 maja 2021
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Czy rzeczywiście YHWH to Imię Boga, Ojca Pana Jezusa?

Post autor: Ras. » 2022-03-14, 16:12

Mamy wiele bóstw ukrywających się pod tym imieniem. No i nie należy zapominać o wersji "z trawką/ziołem" z Jamajki - wersja Rastafariańska.
Król Etiopii też może być Bogiem.


... A ten Jhwh szyderca i rasista
[Piszesz na forum chrześcijańskim, gdzie wyznajemy, że jest jeden Bóg JHWH, więc nie nazywaj ludzi Bogiem, a Boga nie obrażaj - więcej ostrzeżeń nie będzie - Dezerter]
Ostatnio zmieniony 2022-03-14, 21:54 przez Dezerter, łącznie zmieniany 3 razy.
My God is Jah

ODPOWIEDZ