Ewangewlia według Mateusza 28:19

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Ewangewlia według Mateusza 28:19

Post autor: Viridiana » 2019-03-11, 12:21

El@jah pisze: 2019-03-10, 21:45 Jeśli przez Ducha bedziesz w jedności z Chrystusem to czy bedziesz Mesjaszem?
Mesjasz będzie we mnie. ;)
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

El@jah

Re: Ewangewlia według Mateusza 28:19

Post autor: El@jah » 2019-03-11, 12:35

Kto posłyszy Mój głos wejde do niego i będę z nim wieczerzal a on ze Mną. Co wy naprawde wiecie ? tyle lekcji religi i gdzie w nich jest medytacja Chrzescijanska ?

Magnolia

Re: Ewangewlia według Mateusza 28:19

Post autor: Magnolia » 2019-03-11, 12:41

El@jah pisze: 2019-03-11, 12:35 Kto posłyszy Mój głos wejde do niego i będę z nim wieczerzal a on ze Mną. Co wy naprawde wiecie ? tyle lekcji religi i gdzie w nich jest medytacja Chrzescijanska ?
A Ty masz misję nas douczyć?

Ap 3, 19- 20
Ja wszystkich, których kocham, karcę i ćwiczę.
Bądź więc gorliwy i nawróć się!
Oto stoję u drzwi i kołaczę:
jeśli kto posłyszy mój głos i drzwi otworzy,
wejdę do niego i będę z nim wieczerzał,
a on ze Mną.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Ewangewlia według Mateusza 28:19

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-03-11, 13:00

El@jah pisze: 2019-03-11, 12:35 Kto posłyszy Mój głos wejde do niego i będę z nim wieczerzal a on ze Mną. Co wy naprawde wiecie ? tyle lekcji religi i gdzie w nich jest medytacja Chrzescijanska ?
Nie będziemy się licytować co kto wie.
Jak cos wiesz - to pisz. Byle składnie, bo na razie to bełkot (nie w sensie epitetu, lecz w sensie Bocheńskiego "BEŁKOT. Mowa ludzka pozbawiona sensu" więcej tu http://100-zabobonow.blogspot.com/2008/04/belkot.html )

El@jah

Re: Ewangewlia według Mateusza 28:19

Post autor: El@jah » 2019-03-11, 21:57

To mówi Ten, co ma Siedem Duchów Boga i siedem gwiazd: 
Znam twoje czyny: 
masz imię, [które mówi], że żyjesz, 
a jesteś umarły. 
2 Stań się czujnym i umocnij resztę, która miała umrzeć, 
bo nie znalazłem twych czynów doskonałymi wobec mego Boga. 
3 Pamiętaj więc, jak wziąłeś i usłyszałeś, 
strzeż tego i nawróć się! 
Jeśli więc czuwać nie będziesz, przyjdę jak złodziej2, 
i nie poznasz, o której godzinie przyjdę do ciebie.... Tak Magnolia mam obowiązek przetrzeć swiat i go umocnić przed Apokalipsa bo godzina Chrystusa jest znana i nie przyjdzie jak złodziej.

konik

Re: Ewangewlia według Mateusza 28:19

Post autor: konik » 2019-03-12, 08:11

Zdajesz sobie sprawe oczywiscie z tego, ze apokalipsa jest forma literacka, a Apokalipsa sw.Jana jest jedna z wielu apokalips ( nie tylko chrzescijanskiich )owczesnej literatury? I ze nalezy do rodzaju pism mistycznych (albo w wypadku poganskich apokalips do pism ezoterycznych ) ?
I ze samo odczytanie formalne apokalipsy nic nie znaczy, gdyz apokalipsa zawsze i kazda ( w kazdej regule czy to pism religijnych czy pozareligijnych ) wymaga "wladzy wyjasniajacej i interpretujacej"?
Samodzielne wyjasnienia sa po prostu jedynie czytaniem przez dziecko instrukcji obslugi promu kosmicznego ---
Dlazego wypisujesz nam "dzieciece" zbitki pojec na temat opisu komputera pokladowego.

Magnolia

Re: Ewangewlia według Mateusza 28:19

Post autor: Magnolia » 2019-03-12, 08:25

To mówi Ten, co ma Siedem Duchów Boga i siedem gwiazd:
Znam twoje czyny:
masz imię, [które mówi], że żyjesz,
a jesteś umarły.
2 Stań się czujnym i umocnij resztę, która miała umrzeć,
bo nie znalazłem twych czynów doskonałymi wobec mego Boga.
3 Pamiętaj więc, jak wziąłeś i usłyszałeś,
strzeż tego i nawróć się!
Jeśli więc czuwać nie będziesz, przyjdę jak złodziej,
i nie poznasz, o której godzinie przyjdę do ciebie.
Ap 3, 1-3

Mówisz że znasz godzinę ponownego przyjścia Chrystusa, nazywasz się kimś kto ma przetrzeć Mu drogę, masz misję...
a w kilku miejscach w swoich postach głosisz herezję - czy to się da pogodzić? Czy to brzmi wiarygodnie?

Objawienie jest zamknięte, czekamy na spełnienie się obietnic, proroctw w paruzji. Ale na pewno nic nowego do Objawienia się nie pojawi u nikogo. Za to są słowa, że będą się pojawiać fałszywi prorocy...
Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych. Mt 24,24
I jak mamy z nimi postępować:
To mówi Pan Zastępów:
«Nie słuchajcie proroków, którzy wam przepowiadają:
wprowadzają was w błąd;
zwiastują wam urojenia swego serca,
nie zaś to, co pochodzi z ust Pańskich
. Jr 23,16

Niby czemu Kościół ostrożnie bada każde objawienia prywatne? bo muszą być zgodne teologicznie z Objawieniem, tylko takie uznaje za prawdziwe.
Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła” 1Tes 5,22

ODPOWIEDZ