Ewangewlia według Mateusza 28:19

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
ODPOWIEDZ
robbo1

Re: Ewangewlia według Mateusza 28:19

Post autor: robbo1 » 2019-01-27, 14:39

konik pisze: 2019-01-27, 11:47 Autorytet apostolow z cala pewnoscia jest wazny, I ja sie na ten autortet powoluje. I jest to uznanie nie tylko bezkrytyczne, ale i bezwarunkowe.
Jesli nie poddajesz sie autoryteteowi apostolskiemu, to zmieniasz przekaz biblijny ... czyli nie tylko manipulujez Biblia, ale ja zafalszowujesz.
Dlatego wiec, jesli nie zamierzasz wciaz skierowywac rozmowy jedynie na swoj autorytet ( czyli na siebie samego ), wowczas nie pozostaje inna droga, jak skierowac uwage na autorytet apostolow. Poniewaz ten apostolski autorytet wynika z autorytetu samegp Chrystusa.
Nastepnie przejdziemy do kolejnych Twoich zarzutow.
A te sa wynikle z przyjetego blednie samozwanczego antyapostolskiego autorytetu.
Tak wiec krok pierszy ... podales zarzut. Udowodnij na podstawie Biblii i nauki apostolskiej, ze jest ten zarzut prawdziwy. Uzywajac twoich slow:" Mam odrzucic swoje wywody ...".
Wlasnie. Dlaczego ja mam odrzucic wywody apostolskie?

Czekam na udowodnienie biblijne Twojej tezy.
Nie zrozum mnie opacznie,ale wtedy,gdy napisałem jako "świadek",że wierzymy itp.dostałem zarzut,jakie my itp.Z tej przyczyny postanowiłem pisać w swoim imieniu.
I nie wypominaj mi nie używania w swojej argumentacji wersetów.Nie tyle ich samych,co ich analizy.
A w tym temacie pada pytanie,czy wer.z Mt.28:19 sugerują ,czy potwierdzają naukę o Trójcy.
I odpowiedź,tak,jak i nie są równoprawne,jeżeli wyrażają to,czy inne przekonanie.Według mnie nie,i to nie zarzut,tylko opinia.Nie bo nie ma w nich tego słowa,nie ma mowy o tym,czy w ogóle idzie o osoby,czy ich pokrewieństwie ,stanu,ważności,pozycji względem siebie.
O tym wszystkim mówi nauka o Trójcy.Nie ten werset.I tyle.to powody,dla których uważam,że werset nie nie potwierdza nauki o Trójcy.
Może i pada tam trynitarne stwierdzenie.Tylko,że nawet to jako takie nie było używane przy chrzcie.
W innym miejscu pada to pytanie.
Nie wypominaj mi zarzutu.Ja zwyczajnie wyraziłem swoje zdanie i je uargumentowałem.Tyle.

konik

Re: Ewangewlia według Mateusza 28:19

Post autor: konik » 2019-01-27, 15:03

Nie gniewam sie.
Ale wciaz nie ruszylismy z miejsca.
Podales jakies mgliste strzepy jakichs wymieszanych pogladow.
Ale zadnego twardego dowodu. Ani argumentacji.
W dalszym ciagu nie widze zadnej podstawy, aby Twoje poglady na temat tego, co jest trescia Pisma swietego byl pogladami wiekszymi czy wlasciwszymi ... w porownaniu do pogladow Kosciola. Ja sie na tych pogladach opieram. Moje poglady sa katolickie.
W Apologetyce tu na forum od jakiegos czasu daje wyklad nauki katolickiej. Jest tam wykazana i metoda, i argumentacja, i autorytet dowodowy.
Jesli twierdzisz, ze poglady wyrazane przez Ciebe sa prawdziwe, a nie falszywe ... to musisz podac i autorytet dowodowy, i zastosowana argumentacje i metode, wedlug ktorej podane tu interpretacje wyjasniasz. Jesli sa to poglady jehowickie, to po prostu udowodnic jest smiesznie latwo, ze sa one falszywe.
Ale Ty masz prawo takie miec.
Lecz nie sa to poglady wziete na podstawie Biblii i z Pisma Swietego. Sa to poglady oparte na nauczaniu jakich innych nauczycieli. Wiadomo, ze nie sa to nauczyciele apostolscy.
Oglednie rzecz biorac ... dumasz cos sobie ... ale czy to jawa, czy to sen ... bez badan "klinicznychh" tego nie rozpatrzysz.
Na takim stanowisku stoje. Potrafisz uzasadnic swoje, ze jest prawdziwe?
Pozdrawiam.

robbo1

Re: Ewangewlia według Mateusza 28:19

Post autor: robbo1 » 2019-01-27, 16:30

konik pisze: 2019-01-27, 15:03 Nie gniewam sie.
Ale wciaz nie ruszylismy z miejsca.
Podales jakies mgliste strzepy jakichs wymieszanych pogladow.
Ale zadnego twardego dowodu. Ani argumentacji.
W dalszym ciagu nie widze zadnej podstawy, aby Twoje poglady na temat tego, co jest trescia Pisma swietego byl pogladami wiekszymi czy wlasciwszymi ... w porownaniu do pogladow Kosciola. Ja sie na tych pogladach opieram. Moje poglady sa katolickie.
W Apologetyce tu na forum od jakiegos czasu daje wyklad nauki katolickiej. Jest tam wykazana i metoda, i argumentacja, i autorytet dowodowy.
Jesli twierdzisz, ze poglady wyrazane przez Ciebe sa prawdziwe, a nie falszywe ... to musisz podac i autorytet dowodowy, i zastosowana argumentacje i metode, wedlug ktorej podane tu interpretacje wyjasniasz. Jesli sa to poglady jehowickie, to po prostu udowodnic jest smiesznie latwo, ze sa one falszywe.
Ale Ty masz prawo takie miec.
Lecz nie sa to poglady wziete na podstawie Biblii i z Pisma Swietego. Sa to poglady oparte na nauczaniu jakich innych nauczycieli. Wiadomo, ze nie sa to nauczyciele apostolscy.
Oglednie rzecz biorac ... dumasz cos sobie ... ale czy to jawa, czy to sen ... bez badan "klinicznychh" tego nie rozpatrzysz.
Na takim stanowisku stoje. Potrafisz uzasadnic swoje, ze jest prawdziwe?
Pozdrawiam.
Nie rozpoczynam gonitwy w różne miejsca ,odpowiedziałem na twoje pytania,tam,gdzie je zadałeś.
I ja pozdrawiam,

konik

Re: Ewangewlia według Mateusza 28:19

Post autor: konik » 2019-01-27, 21:11

Dzieki za stwierdzenie,ze odpowiedziales na pytania.
U mnie w komputerze odpowiedzi nie widze.
Mozesz te odpowiedzi jeszcze raz przedstawic?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4116 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Ewangewlia według Mateusza 28:19

Post autor: Dezerter » 2019-01-28, 23:22

Aron pisze: 2015-10-23, 13:46 "Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego" (Mt. 28:19).

Czy ten werset mówi o trójcy?
To wróćmy do tematu może - ktoś ma coś jeszcze do dodania?
Czytałem na jakimś niekatolickim forum, że jest to późniejsza wstawka i fałszerstwo Biblii - oczywiście katolickie fałszerstwo :-j - do czego to się nie posuną antytrynitarze, by zaprzeczyć Słowu :-?
Ostatnio zmieniony 2019-01-28, 23:23 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: Ewangewlia według Mateusza 28:19

Post autor: konik » 2019-01-31, 12:55

Oczywiscie - ten werset mowi wyraznie o Trojcy ( nie uzywa tego technicznego okreslenia, za to uzywa jasny wyklad zaleznosci ( wspolistotowosci) trzech Osob. A - i z kontekstu, i z logicznego wyprowadzenia wniosku wynika: wspolistnienie, rownosc i wspolzaleznosc: ani bez Ojca, ani bez Syna, ani bez Ducha Swietego nie ma chrztu.

Dodano po 14 minutach 44 sekundach:
Oczywiscie - ten werset mowi wyraznie o Trojcy ( nie uzywa tego technicznego okreslenia, za to uzywa jasny wyklad zaleznosci ( wspolistotowosci) trzech Osob. A - i z kontekstu, i z logicznego wyprowadzenia wniosku wynika: wspolistnienie, rownosc i wspolzaleznosc: ani bez Ojca, ani bez Syna, ani bez Ducha Swietego nie ma chrztu.

Ps: robbo tutaj tworzy jakies zaprawde dziwaczne konstrukcje myslowe, mowiac, ze brakuje jakiegos slowa potwierdzajacego, ze Jezus jest rowny, albo ze powinien byc rowny itd:
Powiem na dwa sposoby:
1) jesli napisze "kolo" to na podstawie samego slowa kolo bedziemy wiedzieli, ze kolo jest okragle ( no chyba, ze ktos mial bliskie spotkanie w swoim aucie z drzewem - to wowczas kolo moze faktycznie stracic swoje kraglosci).
A w jaki sposob argumentuje robbo? Otoz robbo napisze z pewnoscia wielopierowy dowod, ktorego ostateczen wnioski beda takie: poniewaz jigdzie nikt w instrukcji samochodu (roweru itd. ... ) nie napisal, ze kolo jest okragle , oznacza to, ze kolo nie jest okragle. Bo musi byc uzyte slowa okragle".

2) optoz samo Pismo Swiete zaprzecza logice dowodow, przeprowadzanej przez robbo w postaci wielopietrowych konstrukcji myslowych i ideologiczno-demagogicznych na udowodnieniu,( uzyje tu przenosni ),ze kolo nie jest okragle
Otoz ... mamy w Biblii Psalmy. Niektore z nich sa wprost okreslone, jako PSALMY MESJANSKIE:
I MAMY NAWET MIEJSCE; W KTORYM WYRAZNIE CZYRNO NA BIALYM JEST NAPISANE, jak to jest naprawde, czyli czy Jezus Chrystus - Mesjasz jest rowny Bogu Ojcu - Stworcy.

Skierowuje uwage , ze sa to Psalmy w szerszym znaczeniu mesjanskie, jak i psalmy typiczne mesjanskie.
A bardzo ciekawy jest Psalm 110.
Zajrzyj tam robbo, prosze.
Wiecej znakow Ci nie dam.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Ewangewlia według Mateusza 28:19

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-31, 14:05

Nie bo nie ma w nich tego słowa,nie ma mowy o tym,czy w ogóle idzie o osoby,czy ich pokrewieństwie ,stanu,ważności,pozycji względem siebie.
Pomyslmy, o czym mówiłby fagment...
Mt 28:19 bt5 "udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego."
...gdyby nie mówił o osobach:
"udzielając im chrztu w imię Boga, jednego jego stworzeń i Jego działania"
Odniesienie do Boga, natym samym poziomie, jednym tchem - do stworzenia i do działania Boga na dokładkę.
Jak dla mnie groteska.
Przy okazji: od kiedy to działanie ma imię?

El@jah

Re: Ewangewlia według Mateusza 28:19

Post autor: El@jah » 2019-03-10, 16:32

Jesli przez Ducha bedziesz w jedności z Chrystusem to czy bedziesz Mesjaszem? Tak samo Mesjasz w jedności z Bogiem nie jest Jahwe. Bog jest myślą, prawda Duchem Chrystus Slowem wszystko jest jednym ale myslac ze Chrystus jest Bogiem odpowiedz sobie na pierwsze pytanie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Ewangewlia według Mateusza 28:19

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-03-10, 19:43

El@jah pisze: 2019-03-10, 16:32 Jesli przez Ducha bedziesz w jedności z Chrystusem to czy bedziesz Mesjaszem? Tak samo Mesjasz w jedności z Bogiem nie jest Jahwe.
Pismo nie mówi tu nic z tego, co zasugerowałeś. Ani ja. Z kim więc dyskutujesz?
Pismo mówi tu "udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego."
Bog jest myślą, prawda Duchem Chrystus Slowem wszystko jest jednym
To prawda ma imię? 8-| A Chrystus nie jest osobą? ;)
ale myslac ze Chrystus jest Bogiem odpowiedz sobie na pierwsze pytanie.
Możesz to napisać jasniej? Bo nie widzę tu związku z pierwszym pytaniem...
Mógłbyś wyrażać się jasniej i precyzyjniej?

El@jah

Re: Ewangewlia według Mateusza 28:19

Post autor: El@jah » 2019-03-10, 21:45

Jeśli przez Ducha bedziesz w jedności z Chrystusem to czy bedziesz Mesjaszem?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4116 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Ewangewlia według Mateusza 28:19

Post autor: Dezerter » 2019-03-10, 22:07

El@jah pisze: 2019-03-10, 16:32 Jesli przez Ducha bedziesz w jedności z Chrystusem to czy bedziesz Mesjaszem? Tak samo Mesjasz w jedności z Bogiem nie jest Jahwe. Bog jest myślą, prawda Duchem Chrystus Slowem wszystko jest jednym ale myslac ze Chrystus jest Bogiem odpowiedz sobie na pierwsze pytanie.
Mesjasz jest jeden, choć żydzi ciągle czkają , ale na jednego
a "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" to taki mocny! film nie dla wszystkich.
Jezus, Bóg z nami, Bóg wśród nas, nie jest Jahwe mówisz ;) Słowo mówi inaczej, Kościół uczy inaczej więc kogo ja mam słuchać - jak myślisz?
Dalszych , jak tu być delikatnym, dziwnych nauk/nowych ewangelii - niezrozumiałych całkowicie - nie odważam się nawet komentować
spytam więc
czy piszesz na temat wątku?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

El@jah

Re: Ewangewlia według Mateusza 28:19

Post autor: El@jah » 2019-03-10, 22:17

Dezerter Mesjasz jest jeden ale nie jest Bogiem bo Bog objawiłby się światu po zmartwychwstaniu a nie czekał na Eliasza. Wszystko jest na temat watku bo watek sprowadza się do Pisma. Zapisane jest ze przyjdzie wielu mesjaszy w czasach końca zastanow się ilu nieswiadomych powtornych narodzin oglosi się mesjaszem przez klamstwa kościoła? Ja jestem tym ktory odsloni rzeczy ukryte od założenia świata.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4116 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Ewangewlia według Mateusza 28:19

Post autor: Dezerter » 2019-03-10, 22:32

El@jah pisze: 2019-03-10, 22:17 Dezerter Mesjasz jest jeden ale nie jest Bogiem bo Bog objawiłby się światu po zmartwychwstaniu a nie czekał na Eliasza.

Co ty nie powiesz?! A Biblia mówi co innego - gdy zmartwychwstały Jezus Mesjasz objawił się Piotrowi i 10 apostołom a jeden z nich powiedział Pan mój i Bóg mój i nie czekał na Eliasza ;)
Zapisane jest ze przyjdzie wielu mesjaszy w czasach końca zastanow się ilu nieswiadomych powtornych narodzin oglosi się mesjaszem przez klamstwa kościoła?
Budynek kłamie :-\
ma być wielu fałszywych proroków a nie mesjaszy (czyżbyś był jednym z nich?!)
nie wiem co chciałeś dalej powiedzieć, ale ci się nie udało
Ja jestem tym ktory odsloni rzeczy ukryte od założenia świata.
Jak będziesz to robił tak niezrozumiałym stylem pisanym, to nie wróżę ci proroku/mesjaszu/eliaszu czy kim tam jesteś w twoim mniemaniu - powodzenia
i dobrze
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

El@jah

Re: Ewangewlia według Mateusza 28:19

Post autor: El@jah » 2019-03-10, 22:48

22 Rzekł do Niego Juda, ale nie Iskariota6: «Panie, cóż się stało, że nam się masz objawić, a nie światu?» 23 W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: «Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać. 24 Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.  Mial objawić się Piotrowi i innym Apostola a swiatu po przyjsciu Eliasza ktrego między innymi zapomniał prorok Malachiasz. Zapytaj Zydow dlaczego pytali Jana Chrzciciela czy jest Eliaszem i poczytaj co odpowiedział.
Ostatnio zmieniony 2023-06-19, 20:46 przez Morkej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Ewangewlia według Mateusza 28:19

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-03-11, 01:10

El@jah pisze: 2019-03-10, 21:45 Jeśli przez Ducha bedziesz w jedności z Chrystusem to czy bedziesz Mesjaszem?
Nie. Ale co to ma do rzeczy?

ODPOWIEDZ