Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14806
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: Dezerter » 2017-04-20, 19:46

Jordan pisze:Ale, że on z takimi poglądami nadal jest księdzem, to coś niebywałego, prawda?...
Ma wiele zasług dla Kościoła - działał z narażeniem życia min w komunistycznych Chinach, podupadł na zdrowiu fizycznym, psychicznym i duchowym i znalazł się z "domu dla emerytowanych zakonników/księży" , dostał wiele zakazów i nakazów, ale je łamie - co można zrobić?! wyrzucić go na bruk?, to jest chory człowiek i tak go trzeba traktować. Ja mimo wszystko mam szacunek dla niego i czasami modlę się za niego. Ale zostawmy temat, bo czuję się jak bym plotkował :oops: i offtopował :oops: :shock:
wracamy do tematu
Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi
- ja żadnych nie miałem!
A EGW nie miał maryjnych?, bo prywatne miała :!:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: Jordan » 2017-04-20, 21:09

Dzięki za info o księdzu, nie wiedziałem.

EGW maryjnych nie miała... :)

[I na tym koniec na ten temat - dyskusje przeniosłem do działu Protestantyzm do wątku
http://zchrystusem.pl/viewtopic.php?f=2 ... 028#p10028
tam zapraszam do kontynuacji i przepraszam za spowodowanie offtopu! - Dezerter]
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

patrycjak1991

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: patrycjak1991 » 2017-05-15, 20:03

Maryja potrafi trafić do każdego serca które o to prosi.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: Jordan » 2017-05-16, 08:13

patrycjak1991 pisze:Maryja potrafi trafić do każdego serca które o to prosi.
Czy trafia tam też przez orędzie fatimskie?, którego prawdomówność tak wygląda:
http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 66#p527266
[chodzi o ten jeden wpis autorstwa: sajmon1973]
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: Andej » 2017-05-16, 10:27

patrycjak1991 pisze:Maryja potrafi trafić do każdego serca które o to prosi.
Sugerujesz automatyzm?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Benjamin

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: Benjamin » 2017-05-16, 13:04

Jolrdan - nie mozna tego przeczytac bez zarejestrowania.
Albo jest to z Twej strony kryptowerbunek i kryptoreklama ... antykatolickiego forum ...
Albo nastepnym razem przemysl co chcesz nam przekazac i nie wklepuj bezmyslnie jakichs wypowiedzi.
Napisz nam po prostu o co Tobie chodzi.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: Jordan » 2017-05-16, 13:43

A to sorry... nie pomyślałem, że to jest niedostępne dla niezalogowanych.
Zatem wkleję to, co tam ktoś tak napisał [odwzoruję mniej więcej wygląd postu; cytaty z objawień fatimskich są zaznaczone kolorem niebieskim]:
========================
Mamy w tym roku stulecie objawień fatimskich. Czy jednak rzeczywiście objawiła tam się Matka Boża?
Czy dzieci otrzymały jakieś przesłania tzw.tajemnice fatimskie? Być może, ale co one naprawdę zawierały? . Dwie z trzech wizji zostały zapisane i upublicznione dopiero w 1941 roku. Zwróćcie proszę uwagę na Drugą tajemnicę fatimską:
Widzieliście piekło, dokąd idą dusze biednych grzeszników. Aby ich ratować, Bóg chce ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeśli zrobi się to, co ja wam mówię, wiele dusz zostanie uratowanych, nastanie pokój na świecie. Wojna się skończy. Ale jeżeli się nie przestanie obrażać Boga, to za pontyfikatu Piusa XI rozpocznie się druga, gorsza. Kiedy ujrzycie noc oświetloną przez nieznane światło, wiedzcie, że to jest wielki znak, który wam Bóg daje, że ukarze świat za jego zbrodnie przez wojnę, głód i prześladowania Kościoła i Ojca Świętego. Żeby temu zapobiec, przyjdę, by żądać poświęcenia Rosji memu Niepokalanemu Sercu i ofiarowania Komunii św. w pierwsze soboty na zadośćuczynienie. Jeżeli ludzie me życzenia spełnią, Rosja nawróci się i zapanuje pokój, jeżeli nie, Rosja rozszerzy swoje błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowania Kościoła. Dobrzy będą męczeni, Ojciec Święty będzie bardzo cierpieć, wiele narodów zostanie zniszczonych, na koniec zatriumfuje moje Niepokalane Serce. Ojciec Święty poświęci mi Rosję, która się nawróci, a dla świata nastanie okres pokoju.

Może wspólnie dokonajmy jego egzegezy. Mam co do tego przesłania wątpliwości natury:
1. Teologicznej

Widzieliście piekło, dokąd idą dusze biednych grzeszników. Aby ich ratować, Bóg chce ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca

Wg Krk piekło jest miejscem, z którego nie ma już wyjścia, ratunku; KKK 1057 Zasadnicza kara piekła polega na wiecznym oddzieleniu od Boga
Matka Boża tego nie wiedziała i zaprzecza nauczaniu KRK i nauczaniu jej Syna przedstawionemu w Ewangeliach???

2. Historycznej

Ale jeżeli się nie przestanie obrażać Boga, to za pontyfikatu Piusa XI rozpocznie się druga, gorsza. Kiedy ujrzycie noc oświetloną przez nieznane światło, wiedzcie, że to jest wielki znak, który wam Bóg daje, że ukarze świat za jego zbrodnie przez wojnę, głód i prześladowania Kościoła i Ojca Świętego.

Pius XI zmarł zm. 10 lutego 1939 w Watykanie, a jak wiadomo II wojna światowa rozpoczęła się 1 IX 1939 roku, czyli za pontyfikatu Piusa XII. Kolejna pomyłka Matki Bożej?
Matka Boża ostrzega też przed Rosją, chodzi pewnie o komunizm
Jeżeli ludzie me życzenia spełnią, Rosja nawróci się i zapanuje pokój, jeżeli nie, Rosja rozszerzy swoje błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowania Kościoła

Przypuszczam, że tekst mógł zostać, ujmę do delikatnie: poprawiony przez np. księży, którzy znali krytyczne nauczanie Krk wobec komunizmu np. wyrażone w encyklice Piusa XI Divini Redemptoris o bezbożnym komunizmie ? 19 marca 1937. Czemu ta Istota nie ostrzegła przed nazizmem, który był zintegrowany z antysemityzmem? Skoro podobno ta Istota to Matka Boża - Żydówka, to aż się prosi, żeby ostrzegła Krk i cały świat, przed wielkim złem, jakim jest prześladowanie jej narodu. Co więcej; prześladowania Żydów miały już miejsce wieki wcześniej, więc tzw. Matka Boża wiedziała o tym; co więcej: czemu o tym wtedy nie mówiła i czemu nie piętnowała katolików, zwłaszcza duchownych, że prześladują i często mordują jej naród?
Kimkolwiek była ta Istota jej intencje i skutki tych działań są problematyczne np. mówi ona:
Ojciec Święty poświęci mi Rosję, która się nawróci, a dla świata nastanie okres pokoju.

Poświęcenia Kościoła oraz całej ludzkości Niepokalanemu Sercu Maryi dokonał dopiero Pius XII w 1942 roku, zaś w 1952 ? osobno narodów Rosji. Jan Paweł II ponowił akt poświęcenia w 1982 roku.
Nie chcę już analizować, czemu Matka Boża odrzuciła poświęcenia z 1942 roku, i być może 1952 r, a dopiero w pełni ją zadowoliło te z 1984. Dla mnie to jest dziwne, że Istota podająca się za Matkę Bożą odrzuca 2 wcześniejsze poświęcenia, skoro w tych tajemnicach nie ma żądnych warunków dodatkowych, prócz tego, że papież ma poświećeić Rosję.
S.Łucja jednak stwierdza:
Powiedziałam już, że poświęcenie, o które prosiła Matka Boża, zostało dokonane w 1984 roku i niebiosa je przyjęły
http://www.sekretariatfatimski.pl/jan-p ... ercu-maryi

No i co? Mamy od 1984 roku pokój, a może od 1989?
http://fakty.interia.pl/historia/news-k ... nId,855791

Co myślicie o moich przemyśleniach, zwłaszcza moi bracia w wierze - katolicy.
Jak wytłumaczyć, że Maryja ? która przez wyjątkową łaskę niepokalanego poczęcia i swe Boskie macierzyństwo jest najściślej zjednoczona z Chrystusem ? stosuje aż takie teologiczne uproszczenia: uzależnia dzieje świata i nasze zbawienie od ustanowienia bądź nie ustanowienia nabożeństwa do Jej Niepokalanego Serca, traktuje wojny jako karę za ludzki grzech, stosuje odpowiedzialność zbiorową?
==================
Tyle treści, na które chciałem zwrócić uwagę...
Co o tym myślicie?
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Benjamin

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: Benjamin » 2017-05-16, 14:24

No ...
Ad ) niechze towarzystwo przeczyta calosc. Chodzi nie o potepionych w piekle ( bo o takich Kosciol sie nie wypawoiada personalnie) ale o tym, aby ludzi ocalic przed potepieniem
Ad2 ) datowanie wojny nie zaczyna sie od akcji zbrojnej w Polsce ( choc tak sie zwyczajowo przyjmuje): dla Europy jest to Anschluss Austrii w 1938 ... dla Azji jest to akcja Japonii w Mandzurii w 1937 ... . podaje sie rowniez Hiszpanie jako wstepne operacje 2 wojny swiatowej czy w Azji sama bitwe pod Chalchyn Gol w Mongolii.
Era pokoju nie dotyczy zaniklu dzialan wojennych - jest to bledne rozumowanie ( podobnie jak blednym bylo rozumowanie zjudaizmu o Mesjaszu jako ziemskim krolu) ... chodzi o pokoj duchowy. I samo to zalozenie nie jest ograniczone zadnymi ramami czasowymi i nie jest to stwierdzenie, iz nie nastana problemy.

Niech sie gosc nie bierze za analizy, kiedy nawet nie ma pojeciua ani o plaszczyznie na ktorej yachodza okreslone trendy i zjawiska , ani nie potrafi wzniesc sie poza poziom czasowych interpretacji ograniczonych trwaniem jego pokolenia. A Bog nie zaczal sie ani nie skonczyl ( i tynm samym historia Kosciokla ( ani w tym tysiacleciu, ani w poprzedzajacym jak i nadchodzacym.

Mam nadzieje , ze napisalem wystarczajaco zrozumiale.

Pozdrawiam.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: Jordan » 2017-05-16, 14:52

Przekaże Benjaminie tam Twoje słowa, ok?
A co z tym ponawianiem poświęcania Rosji?... On się zastanawia nad tym... (czemu to z 1984 r. jest przyjęte jakby bardziej niż wcześniejsze)
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Benjamin

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: Benjamin » 2017-05-16, 22:06

Sam akt poswiecenia Rosji budzi spory - poniewaz nie jest on pelny ( wedlug pewnych zrodlel) albo nie zawiera wyraznego odniesienia do Rosji ( wedlug innych zrodel).
Jest to wedlug mnie spor raczej formalny a nie jurydyczny.
Osobiscie przychylam sie do opcji niepelnego aktu ... tzn, nie w pelni dokonanego w sposob taki, aby byl zgodny z intencja oddana przez samych wizjonerow.

O tych sprawch wiele mozna znalezc na stronach o objawieniach w Fatimie lub w odnosnej ( pisanej przez kompetentne czynniki ) literaturze.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14806
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: Dezerter » 2017-05-17, 21:36

1. Teologicznej

Widzieliście piekło, dokąd idą dusze biednych grzeszników. Aby ich ratować, Bóg chce ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca

Wg Krk piekło jest miejscem, z którego nie ma już wyjścia, ratunku; KKK 1057 Zasadnicza kara piekła polega na wiecznym oddzieleniu od Boga"Bóg
Matka Boża tego nie wiedziała i zaprzecza nauczaniu KRK i nauczaniu jej Syna przedstawionemu w Ewangeliach???
Chyba żaden chrześcijanin nie ma wątpliwości, że Bóg chce uratować grzeszników od potępienia? - ja nie mam, a ty Jordanie? - pytanie retoryczne. W pierwszej części zdania - mieli wizję piekła. Według KRK a konkretnie JP II "piekło jest stanem oddzielenia od Boga". Źle rozumie przekaz Maryji - ona namawia, by modlić się za osoby zagrożone potępieniem (" a szczególnie tych, którzy najbardziej potrzebują twego miłosierdzia"), za grzeszników, za odstępców, ..... Jest to modlitwa wstawiennicza, a my pośrednikami, jak Maryja bo wypraszamy im laskę zbawienia. Nawet ja niemaryjny katolik i nieróżańcowy - w takiej intencji modliłem się wielokrotnie.
2. Historycznej

Ale jeżeli się nie przestanie obrażać Boga, to za pontyfikatu Piusa XI rozpocznie się druga, gorsza. Kiedy ujrzycie noc oświetloną przez nieznane światło, wiedzcie, że to jest wielki znak, który wam Bóg daje, że ukarze świat za jego zbrodnie przez wojnę, głód i prześladowania Kościoła i Ojca Świętego.

Pius XI zmarł zm. 10 lutego 1939 w Watykanie, a jak wiadomo II wojna światowa rozpoczęła się 1 IX 1939 roku, czyli za pontyfikatu Piusa XII. Kolejna pomyłka Matki Bożej?
Była bardzo precyzyjna - Niemcy zajęły Czechosłowację. Inwazja i aneksja została dokonana przez III Rzeszę 15 marca 1939 niemal bez przeszkód. Po ostatecznym zagarnięciu Czech z ich pozostałej (nie zaanektowanej wcześniej) części utworzono Protektorat Czech i Moraw.


Matka Boża ostrzega też przed Rosją, chodzi pewnie o komunizm
Jeżeli ludzie me życzenia spełnią, Rosja nawróci się i zapanuje pokój, jeżeli nie, Rosja rozszerzy swoje błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowania Kościoła

Przypuszczam, że tekst mógł zostać,
.
Nie przypuszczaj bezpodstawnie bo to nie jest ani mądre ani uczciwe :oops: :roll: :-?
Dla każdego, kto żył podczas "zimnej wojny" komunizmu z Zachodem i w ciągłym zagrożeniu III wojny światowej, atomowego armagedonu i walki komunizmu z kapitalizmem na wszystkich kontynentach. Każda taka osoba odczuła wyraźnie po 1989 roku , że nastał pokój, odprężenie i zniknęła groźba atomowej zagłady - dla mnie to czasy pokoju. po 2 wojnach światowych. Często się mówi, czyta , pisze , że "jeszcze nigdy tak długo nie żyliśmy w czasach pokoju"
3.
Jest wyraźne ostrzeżenie przed "jeszcze gorszą drugą wojną"
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: Jordan » 2017-05-18, 08:58

Dezerter pisze:Jest wyraźne ostrzeżenie przed "jeszcze gorszą drugą wojną"
Jaką drugą?!
Przecież to miało dotyczyć tej z czasów Hitlera, nie?
Ta wojna zaczęła się jednak po śmierci papieża, a wiec proroctwo nie spełniło się... (gdyby ktoś się upierał,że się spełniło, to musi naginać fakty, bo II wojna światowa nie zaczęła się od wydarzeń przed 1.09.39 - one tylko uszykowały grunt do jej wybuchu, ale nie stanowiły początku tej wojny; idąc takim tokiem myślenie, że już wydarzenia przez 1 września liczą się do II wojny, to można by głosić, że już narodziny Hitlera to początek tejże wojny...; nie piszmy historii na nowo!)
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: Andej » 2017-05-18, 09:12

Chyba się zapędziłeś.
Benjamin wyjaśnił sprawę rozpoczęcia wojny. Gdybyś słuchał radia i telewizji pod koniec pierwszej dekady maja, też uzyskałbyś info na ten temat. Z okazji zakończenia wojny wspominano, jak różne są daty uznawanie przez niektóre kraje. Ale, aby nieba Ci przychylić poinformuję, że biorąc po uwagę datę rozpoczęcia Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, to Matka Nasza myliła się bardzo. Ale jeśli chodzi o sam proces, to było dokładnie, jak przepowiedziała. Ale proszę, przeczytaj jeszcze raz kilka postów Benjamina, on rzetelnie wyjaśnił tę kwestię. Uważam, że przyjęta przez Ciebie data nie może zobowiązywać całego świata do jej przyjęcia. Matki Boskiej też nie może zobowiązywać.

Powiadasz przyjacielu, że Pani Nasza wspominała o Hitlerze?

Czy czujesz imperatyw i nakaz wierzenia w objawienia te lub inne? Masz wewnętrzna presję?
Czy wierzysz (bo empirycznie nie sprawdzisz), że odległość Ziemi od Księżyca wynosi 384 399 km?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: Jordan » 2017-05-18, 14:49

Za datę rozpoczęcia wojny przyjmuje się 1 września 1939 roku ? atak Niemiec na Polskę. 3 września przystąpiły do wojny Wielka Brytania i Francja (w piśmiennictwie zachodnim podaje się czasami tę drugą datę jako początek wojny światowej). Niektórzy historycy za początek wojny światowej uznają wojnę chińsko-japońską, rozpoczętą 7 lipca 1937 roku najazdem wojsk japońskich, jednakże aż do 1941 roku konflikt ten pozostawał lokalny. W historiografii radzieckiej i aktualnie rosyjskiej używane jest pojęcie wielkiej wojny ojczyźnianej ? rozpoczęła się ona 22 czerwca 1941 roku atakiem niemieckim, a zakończyła w dniu 9 maja 1945 roku. Formalnie Stany Zjednoczone wojnę rozpoczęły 7 grudnia 1941 roku w wyniku japońskiego ataku na Hawaje ? bazę amerykańskiej marynarki wojennej Pearl Harbor na wyspie O?ahu.
https://pl.wikipedia.org/wiki/II_wojna_%C5%9Bwiatowa

No różne są daty podawane... Jednak: "Niektórzy historycy za początek wojny światowej uznają wojnę chińsko-japońską, rozpoczętą 7 lipca 1937 roku najazdem wojsk japońskich, jednakże aż do 1941 roku konflikt ten pozostawał lokalny. " - takie zdanie mnie przekonuje, że nie można lokalnego konfliktu uważać za światowy...
A to znaczy, że za wcześnie zmarł papież Pius XI ( 10 lutego 1939 ) by uznać, że to za jego pontyfikatu spełniło się to, co Fatima przekazała...
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Objawienia Maryjne - objawieniami prywatnymi

Post autor: Andej » 2017-05-18, 15:52

W tej sytuacji trzeba wysłać mail z pytanie do Matki Bożej, aby precyzyjniej wyjaśniła, co miała na myśli.

Na szczęście problem ten ma znaczenie tylko dla jednej osoby. W przeciwnym wypadku zostałaby zasypana pocztą i komp by wysiadł.

A do Matki Boskiej zaufanie mam.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ