3:00 - godzina diabła?

UFO, obce cywilizacje, niewyjaśnione zjawiska na Ziemi. Ciężkie dyskusje na ciężkie tematy.
Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

3:00 - godzina diabła?

Post autor: Magdalena » 2017-08-17, 00:46

Wędrując w Internecie, nie raz natknęłam się na świadectwa ludzi, którzy doświadczyli serii dziwnych zjawisk, mających miejsce niezmiennie o 3:00 nad ranem. Łomotanie w drzwi, odgłos kroków, uczucie, że ktoś ich obserwuje, oddech na karku. Godzina ta, jest nazywana godziną diabła. Często nie śpię o tej porze i na szczęście nie spotkało mnie nic złego. Niemal każdy, kto opisuje te wydarzenia twierdzi, że po odmówieniu modlitwy, niepokojące wydarzenia ustępują.
Jestem ciekawa, jakie jest Wasze stanowisko w tej kwestii. Wierzycie, czy sądzicie, że tego typu tematy są poruszane tylko po to, by wzbudzić zainteresowanie, lub wystarczyć ludzi?

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: 3:00 - godzina diabła?

Post autor: Jordan » 2017-08-17, 06:09

Madziu, nie wnikaj w to, bo zaczniesz znajdywać coraz to nowe "niesamowitości", że zaczniesz się bać w końcu... Po co Ci to! Masz u siebie spokój o 3 rano, i OK - a gdyby coś się działo, to zawołaj w modlitwie do Jezusa, On zawsze poskramiał jakieś złe siły...
Myślę, że ludzie - a internet temu sprzyja - są skłonni wymyślać różności, żeby zaistnieć; wszak się powiada: Jak cię nie ma w internecie, to nie istniejesz... =))
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: 3:00 - godzina diabła?

Post autor: Magdalena » 2017-08-17, 09:50

Ciekawi mnie to w normalny "ludzki" sposób ;) Zastanawia mnie to, czy coś naprawdę może być na rzeczy, skoro tylu ludzi przeżyło podobne sytuacje.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: 3:00 - godzina diabła?

Post autor: Jordan » 2017-08-17, 10:17

Magdalena pisze:Ciekawi mnie to w normalny "ludzki" sposób ;) Zastanawia mnie to, czy coś naprawdę może być na rzeczy, skoro tylu ludzi przeżyło podobne sytuacje.
Proponuję tego nie zgłębiać. Jak mawiali starzy: licho nie śpi... (śpij Ty o 3 i o 2:58) [-x
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: 3:00 - godzina diabła?

Post autor: Dezerter » 2017-08-18, 23:12

Ja nie mam doświadczeń osobistych o 3 (godzina ta pojawia się w filmach horrorach więc chyba stąd jej popularność). W Biblii raczej tego nie ma - u starożytnych chrześcijan, też nie spotkałem, świętych późniejszych nie znam prawie wcale...
Budziłem się kilka razy w nocy ze "złym" niepokojem, ale raczej 3 to nie była, bo bym zapamiętał.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: 3:00 - godzina diabła?

Post autor: Magdalena » 2017-08-18, 23:24

Świadectwa ludzi, który twierdzą, że doświadczyli o tej godzinie czegoś złego są dramatyczne, dlatego ciekawi mnie opinia Was, forumowiczów :)

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: 3:00 - godzina diabła?

Post autor: Jordan » 2017-08-19, 06:10

Magdo, skup się na poznawaniu Biblii, a nie dociekaniach o "godzinie duchów"; dobrze Ci radzę/radzimy... :)
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: 3:00 - godzina diabła?

Post autor: Andej » 2017-08-19, 10:41

Skupić się wolę na Godzinie Miłosierdzia. To godzina 3. W dzień.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: 3:00 - godzina diabła?

Post autor: Magdalena » 2017-08-19, 16:55

Jordan pisze:Magdo, skup się na poznawaniu Biblii, a nie dociekaniach o "godzinie duchów"; dobrze Ci radzę/radzimy... :)
Jordanie, jest spora różnica między dociekaniem a zwykłą, ludzką ciekawością. Jestem osobą, która lubi poznawać zdanie innych na tematy, które choć na chwilę zmuszą mnie do zastanowienia. Myślę, że nie ma w tym nic złego. Problem zacząłby się, gdybym starała się robić wszystko, żeby ściągnąć złe duchy, żeby przeżyć coś, co przydarzyło się ludziom, których świadectwa czytałam. Pan Bóg na pewno nie ma pretensji o zdrową ciekawość :)
Andej pisze:Skupić się wolę na Godzinie Miłosierdzia. To godzina 3. W dzień.
Tak, godzina 15 jest Godziną Miłosierdzia :) Zwolennicy teorii "Godziny Diabła" uważają, że Zły jest najaktywniejszy dlatego o 3:00 w nocy, gdyż jest ona jakby "karykaturą" Godziny Miłosierdzia, czyli 15:00. Zastanawiałam się swego czasu ile w tym prawdy a ile chęci zrobienia furory w Internecie. Dziękuję Bogu, że mimo, iż często o tej porze jeszcze nie śpię, w moim domu jest cicho i spokojnie :)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: 3:00 - godzina diabła?

Post autor: Andej » 2017-08-19, 17:05

Zły szuka każdej furtki. Sądzę, że lepiej odrzucić możliwość szczególnego działania. Jeśliś jednak pod wrażeniem opowiadań, to czas ten poświęć na modlitwę. Wtedy, dla Ciebie, będzie to też godzina łaski.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: 3:00 - godzina diabła?

Post autor: Magdalena » 2017-08-19, 17:15

Pomodlę się również za tych, którzy dają te świadectwa. Jeśli prawdziwe, by Bóg dał im spokój i odsunął złe moce. Jeśli fałszywe, by zaprzestali kłamstwa.

Dominik

Re: 3:00 - godzina diabła?

Post autor: Dominik » 2017-08-19, 17:46

Myślę że nic w tych hałasach o 3 w nocy nie ma nadprzyrodzonego. Te opowieści mogły powstać z kilku powodów:
:arrow: po prostu trolle wymyślają bajki
:arrow: nasz słuch się wyostrza w nocy, mózg szuka dźwięków których mu brakuje w nocnej ciszy i słyszymy więcej po prostu. Nieznane dźwięki dopasowujemy do tych co już znamy podświadomie.
:arrow: może te nocne lęki są jakimiś wyrzutami, obawami że coś złego zrobiliśmy w ciągu dnia, np zapomnieliśmy się pomodlić przed snem, wtedy modlitwa pomaga (czasem tak mam).
:arrow: może też do tego dochodzi czasem paraliż senny, wtedy możemy wariować w myślach. Dwa razy w życiu miałem taki paraliż, miałem stracha że coś się dzieje.

Ja bym szukał odpowiedzi w psychologi ludzkiego umysłu.

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: 3:00 - godzina diabła?

Post autor: Magdalena » 2017-08-19, 17:59

Każdy z podanych przez Ciebie przykładów wyjaśnień tych zjawisk jest dobrym rozwiązaniem "zagadki". Być może ktoś, kto panicznie boi się Złego, po usłyszeniu dowolnego dźwięku w nocy jest przekonany, że to właśnie on chce zaatakować. To wyjaśniałoby, że po modlitwie wszystko ustępuje. Ludzie czują Bożą opiekę i przestają się bać.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: 3:00 - godzina diabła?

Post autor: Andej » 2017-08-19, 22:29

Nieco z innej beczki.
Gdym w domu sam. Słyszę w nocy stuki, niewytłumaczone odgłosy. Zapewne jakiś niepokój to powoduje. Na szczęście, dla mnie, jestem zbyt leniwy, by sprawdzać. Po prostu zasypiam ponownie. A gdy nie mogę, włączam kompa. Lub książkę biorę. Ostatniom przeczytał Tajne Państwo Jana Karskiego. Trudno się od niej oderwać.
I modlę się. Nie ze strachu. Po prostu w jakichś intencjach. Często Waszych. Wszystkich, z którymi dyskutuję na niniejszym forum uwzględniam w swych modlitwach.
A na zegarek nie zawsze patrzę. Też z lenistwa.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Magdalena
Bywalec
Bywalec
Posty: 181
Rejestracja: 14 sie 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times

Re: 3:00 - godzina diabła?

Post autor: Magdalena » 2017-08-19, 22:53

Ja gdy nie śpię w nocy i widzę na zegarku godzinę 3:00, to... Nic :) Kontynuuję swoje zajęcia, bądź idę spać :) :)

ODPOWIEDZ