TEST WIARY (WIEDZY). Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

TEST WIARY (WIEDZY). Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: Dezerter » 2017-09-18, 23:26

Znalazłem poprawny, krótki i mądry test sprawdzający poziom naszej ogólnej wiedzy o katolicyzmie.
http://www.dziennikzachodni.pl/quiz/323 ... m,q,t.html
Ja zrobiłem i miałem 16/20 to ponoć dobrze, ale chętnie się dowiem co z was za katolicy ;)
Poniżej 10 wywalamy z forum :-q x_x
Żartuje oczywiście, traktujemy to jako zabawę, ale pożyteczną
Nie podpowiadać i nie walić spojlerów!, by inni też mieli fan
Ostatnio zmieniony 2019-10-19, 22:15 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: TEST WIARY. Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: Dominik » 2017-09-19, 00:13

10/20, więc nie muszę sam siebie zbanować.

Test ciekawy, polecam.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: TEST WIARY. Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: Andej » 2017-09-19, 10:52

Przyjaciele, ktoś okrutnie z Was zakpił. A może działał z rozmysłem sprowadzając bycie katolikiem do posiadania wiedzy? A co gorsza uzurpując sobie prawo do oceniania człowieka. Prawo zastrzeżone dla Boga.

Zarzucicie mi, że poległ w teście lub totalnie olał. Mój wynik mieście się w wyznaczonych przez Was granicach.

Dobitnie i kategorycznie stwierdzam, że test nie ma żadnego związku z byciem katolikiem i nie ma żadnego związku z tym, jakim ktoś jest katolikiem.

Są tam pytania w jakiś sposób związane z jakością naszego życia.
Nie zapamiętałem wszystkich. Ale niektóre.
Nie zabijaj - mam wiedzieć, które to przykazanie, czy nie krzywdzić innych ludzi? Co świadczy o tym, jakim jestem katolikiem? To, że potrafię policzyć przykazanie, czy to że nie stosuję przemocy wobec innych, albo, że staram się obdarzać bliźnich przyjaźnią?

Jaki wpływ na mój katolicyzm ma to, że wiem, jak często się spowiadam? Żaden! Ważne jest tylko to jak często to robię i JAK to robię. Nie ważne, czy wiem ile jest warunków dobrej spowiedzi, daleko ważniejsze jest to, abym je spełniał.

Cóż ma znajomość dat, cytatów do wiary? Jakie znaczenie ma, z czyjej Ewangelii przeczytam fragment w Wigilię. Akurat czytam różnie. Powtarzam w cyklu 4letnim. Czy to oznacza, że źle robię?

Wybierzcie: Forma, wiedza czy treść?
Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: TEST WIARY. Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: Tek de Cart » 2017-09-19, 23:48

ten test dotyczy WIEDZY a nie wiary... wiedzy starczyło mi na 17/20, ale wiary to pewnie te pozostałe 3/20 mam... ;)
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: TEST WIARY(WIEDZY). Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: Dezerter » 2017-09-20, 19:31

Tek de Cart pisze:ten test dotyczy WIEDZY a nie wiary... wiedzy starczyło mi na 17/20, ale wiary to pewnie te pozostałe 3/20 mam... ;)
Słuszna uwaga - poprawiłem, dziękuję, bo pewnie jak było napisane WIEDZY, to by się Andej tak nie zbulwersował ;) tą pożyteczną zabawą :!:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Benjamin

Re: TEST WIARY(WIEDZY). Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: Benjamin » 2017-09-29, 17:05

Takie testy to religioznawcy po Akademii Studiow Marksistowsko-Leninowskich przechodzili celujaco.
Dobrze, ze poprawiles, Dezerterze ... bo kobieta, ktory wrzucila do skarbony tylko dwa grosze - wrzucila wiecej od tych, co wrzucali zlote monety. na tym polega wiara: mozna malo wiedziec/przyniesc, a wiedziec najwiecej/najwiecej przyniesc.

Abraham45

Re: TEST WIARY(WIEDZY). Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: Abraham45 » 2017-10-12, 10:16

Mnie wyszło 14 na 20, ale wydaje mi się, że błędy wynikają z tego, że w pytaniach może być zaznaczanych więcej opcji niż jedna. I tak nieźle.
Mogłoby być lepiej, skleroza mnie łapie a poza tym przy czwórce dzieci jest tyle roboty, że człowiek myśli tylko o czym jeszcze zapomniał aby o wszystko zadbać. Takie życie, wtedy te sprawy katolicyzmu stopniowo ulatują z głowy. Może jak dzieci będę starsze to będę miał więcej czasu na czytanie, chociaż te nie jest to pewne, bo jak wkroczą w nasz świat rodziców wnuki to nadal będzie masa pracy. :)

Jaśmina

Re: TEST WIARY(WIEDZY). Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: Jaśmina » 2017-10-15, 10:17

Dezerter pisze:ale chętnie się dowiem co z was za katolicy ;)
Test nie świadczy o tym jakim jesteś katolikiem. Błędne myślenie .

''Aby być mądrym, nie wystarczy znać wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy''.

Katolik ma mieć Serce, które gotowe jest na cierpienie. Często się zdarza, że znajomość Pisma prowadzi nas np. do pychy a to nie powinno tak być, prawda?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: TEST WIARY(WIEDZY). Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: Dezerter » 2017-10-15, 15:31

Duśka pisze:
Dezerter pisze:ale chętnie się dowiem co z was za katolicy ;)
Test nie świadczy o tym jakim jesteś katolikiem. Błędne myślenie .
Prawda, ale to już w tym wątku ustaliliśmy i zostało oprawione. Taki znaczek ;) przy wyrazie to w moim pisaniu oznacza "słowo, albo zdanie z przymrożeniem oka, a więc żartobliwie coś napisane, nie na poważnie"

Katolik ma mieć Serce, które gotowe jest na cierpienie. Często się zdarza, że znajomość Pisma prowadzi nas np. do pychy a to nie powinno tak być, prawda?
Nie wiem co ty z tym cierpieniem? serce mamy mieć gotowe na miłość! - to przede wszystkim.
Zgoda, że znajomość Pisma nie powinna prowadzić nas do pychy. znajomość Pisma powinna nas prowadzić do Boga - Św Hieronim powiedział:
Nieznajomość Pisma jest nieznajomością Jezusa
ale
powiedz lepiej ile ci wyszło punktów, ;)
pamiętając, że to tylko zabawa i proszę tak do tego testu wiedzy o katolicyzmie podchodzić
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Jaśmina

Re: TEST WIARY(WIEDZY). Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: Jaśmina » 2017-10-16, 10:33

Nie wiem , nie prowadzę tego typu zabawy.

Mivia

Re: TEST WIARY(WIEDZY). Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: Mivia » 2017-10-23, 10:45

:) 17 na 20 trafiłam na łatwy zestaw pytań :)) a te 3 hmm no trudno nie jestem doskonała obiecuje poprawe *-:)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14930
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4183 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: TEST WIARY(WIEDZY). Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: Dezerter » 2017-10-25, 23:34

Zobaczysz, że po roku na forum dojdziesz do 19 :)
a dzisiaj gratuluję - bardzo dobry wynik
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Mivia

Re: TEST WIARY(WIEDZY). Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: Mivia » 2017-10-27, 00:10

Dezerter pisze:Zobaczysz, że po roku na forum dojdziesz do 19 :)
a dzisiaj gratuluję - bardzo dobry wynik


Dziękje z pewnością masz racje Wiele mogę się tu nauczyć jestem pod ogromnym wrażeniem paru osób na tym forum Np. Andej jest niesamowity jego posty czyta się z wielką przyjemnością to kopalnia widzy :-)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: TEST WIARY(WIEDZY). Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: Andej » 2017-10-27, 08:39

Miło mi, ale czuję się zażenowany, gdyż wiele osób na tym forum przewyższa mnie wiedzą. I to znacznie. Z radości ślę w Twej intencji dziękczynną Zdrowaśkę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: TEST WIARY(WIEDZY). Sprawdź jakim jesteś katolikiem

Post autor: Dominik » 2017-10-27, 21:36

Widzę że lubicie testy. Co byście powiedzieli żebyśmy zrobili własne podobne testy? Tylko wtedy razem byśmy musieli pytania układać.

ODPOWIEDZ