Kim jest Allah?

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
ODPOWIEDZ
Abraham45

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Abraham45 » 2017-10-30, 20:30

Katol pisze:Już w świecie protestanckim się pojawiają głosy, że katolicyzm i islam to jest to samo.
Rzeczywiście, w islamie Maria jest jedyną kobietą, na temat której jest cały rozdział w Koranie.
I w katolicyzmie Maria jest bardzo ważna (zbyt ważna wg protestantyzmu).
Obydwa wyznania są dalekie od chrześcijaństwa (to jest protestantyzmu).
Islam i katolicyzm są wojownicze - patrz wojny krzyżowe lub inkwizycja, w przeciwieństwie do łagodnego chrześcijaństwa.


To tak dla rozszerzenia horyzontów.
Świat protestancki jak widać sieje bzdury a ty jako katoli raczej takimi bzdurami nie powinieneś się kierować i zawsze im zaprzeczać. To najprawdopodobniej wynika z braku wiedzy u protestantów na temat katolicyzmu i chrześcijaństwa.
Sam powinieneś wiedzieć o tym, że islam to kolosalna wręcz różnica w stosunku do chrześcijaństwa, katolicyzmu.

A islam nie wywodzi sie przypadkiem z chrześcijaństwa? Jeśli używanie imienia i uznanie Marii przez islam jest tak szczególne i ważne to by świadczyło o tym, że islam początkowo opierał się na chrześcijaństwie, ale przyszedł jeden bencwał, bandyta i poprzekręcał wszystko sprowadzając islam do religii wręcz wrogiej chrześcijaństwu. Zwał się Mahomet - napadał grabił i chyba zabijał ludzi. A zatem ta przemiana czyni z islamu całkowicie inną obcą chrześcijaństwu religię. Protestantyzm jak widzisz - traktuje wiele spraw chrześcijańskich zupełnie inaczej i dla nich Maria była zwykłą kobietą a nie kimś szczególnym tak jak dla chrześcijan. Dlatego nie patrz na to co piszą lub gadają protestanci, ale patrz na to co mói do nas Biblia i czego naucza Kościół - lepiej na tym wyjdziesz.

Katolicyzm nie jest daleki od chrześcijaństwa i dobrze powinieneś o tym wiedzieć, wszak katolicyzm opiera się na chrześcijaństwie. Zaprzeczanie temu jest głoszeniem herezji. Przecież Kościół katolicki składa się właśnie z chrześcijan wyznających wiarę w jednego Boga, Jego Syna Jezusa oraz Ducha Świętego, poza tym wyjątkowo odnosi się do osoby Maryi uznając, że została ona wywyższona do królowej nieba i ziemi. A więc czy to nie jest chrześcijaństwo? A jeśli nie to co to za religia?

Islam jest bardzo wojowniczy, natomiast katolicyzm - według mnie nie jest, chociaż te wojny krzyżowe to czarna karta Kościoła, na pewno nie było to dobre i jak zapewne pamiętasz za wiele takich tragicznych faktów dokonanych ze strony Kościoła przepraszał św.Jan Paweł II. Dlatego porównywanie tych dwóch religii w odniesieniu do wojowniczości jest grubą przesadą. Kościół popełniał błędy, ale to nie sprowadza tej religii do faktu, że jest wojownicza, że opiera się na toczeniu wojen. Dobrze powinieneś wiedzieć, że Kościół wojnom się sprzeciwia, podobnie jak sprzeciwia się karze śmierci. Jezus inaczej uczył, ale jak wiemy - cały czas ludzie upadają, co nie oznacza, że każdy chce wojny. Pamiętaj też, że w historii Kościoła byli tez antypapieże i nie wykluczone, że wiele głupich decyzji pochodziło od nich właśnie. Czy nawet od Soboru Watykańskiego II któryś papież nakłaniał chrześcijan, katolików do wojen? Raczej tylko do walki duchowej ze złymi pokusami. Sprzeciwia się natomiast przemocy. Ale jak dobrze tez wiemy - byli i są kapłani którzy upadają, co sprawia, że Kościół jest mocno krytykowany, ale to jest jakaś mała cząstka ludzi, którzy plamią Kościół. On sam wojowniczy nie był i nie będzie, bo Kościół to Chrystus - On jest głową Kościoła a Ten zupełnie inaczej nauczał: MIŁOŚĆ I PRZEBACZANIE.

Benjamin

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Benjamin » 2017-10-30, 23:55

Fajnie podkowa to ujal.
katolu ... takie biadolenie, jakie tu wrzucasz ... to rycerzowi chrzescijanskiemu nie przystoi :ympray:

Abraham45

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Abraham45 » 2017-10-31, 16:22

Ja bym tego nie uznawał za biadolenie, a bardziej za przekazywanie informacji, które nie są wartościowe, bo są oparte na wymysłach ludzi z innych wyznań, które sa sprzeczne z rzeczywistością, nauką Kościoła.

Tak z drugiej strony patrzeć na to co katol napisał - gdyby nie takie informacje nie byłoby o czym dyskutować i wyjaśniać a tak pewne wątpliwości można wyjaśniać. To może być szkodliwe ale nie musi, może być też właśnie pouczające, bo wytężamy nasze umysły aby coś wyjaśnić, aby poznać fakty by przedstawić je innym sprowadzając ich do właściwego myślenia.

Jedni patrzą na kwestię Allaha tak a inni inaczej, ważna jest tez rzeczywistość która dotyczy tej religii a jest ona bardzo przykra mimo, że islam może się wydawać też religią bardzo ciekawą biorąc pod uwagę historię jego powstawania do czasu aż ten szaleniec nie pojawił się i narobił totalnego mętliku w głowach wyznawców islamu wprowadzając do tej religii elementy bandytyzmu, terroru, zabijania, gwałtów itd. Od tego czasu inne religie inaczej patrzą na islam - trochę ze strachem i grozą a trochę z zachowaniami godnymi politowania, wręcz żałosnymi. Dla mnie na chwilę obecną to jest tak, jakby ten Allah czyli Bóg nie był nim a był diabłem których ciągnie tych opętańców do takiego terroru, mordowania i samobójstw. Przecież prawdziwy Bóg nie chce zabijania. I jak widać - nie tylko wśród katolików toczą się jakieś dogmatyczne, poglądowe walki, ale także w islamie, gdyż jedni chcą żyć w pokoju i odcinają się od tych szaleńców wierząc dalej w Allaha, tego prawdziwego jako Boga. Szaleńcy radykalni myślą że wierzą w Allaha, ale tak naprawdę nie wierzą w tego prawdziwego Boga a idą za głosem diabła działając jednocześnie wbrew prawdziwemu Bogu przypisując mu zlecanie mordowania ludzi, często niewinnych wrzeszcząc "Allah akbar" czyli Bóg jest wielki. Jaki Bóg? Ten prawdziwy jest wielki, ale to nie jest ich Bóg, ich bogiem jest szatan, inaczej nie mordowaliby ludzi.

Benjamin

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Benjamin » 2017-10-31, 18:41

;) Mocie ociec racje, i jej nie mocie :)
Trudno w krootkim zapisie wypowiedziec sie na temat, poniewaz:
- mozemy sprobowac rozpatrywac problem na arenie socjologii
- albo na arenie polityki
- albo na arenie podstawowej komorki spolecznej
- albo na arenie kulturowej
- albo militarnej
-albo wytworczej ... itd.itp.

Wszystko. co bedzie czynione z pominieciem tych elemntow, moze ( i jest z reguly) byc totalnym i zafalszowanym uproszczeniem, nie wspminajac o niezrozumieniu nawet w podstawach calosci problemu.

A skad przychodzi ta teza, ze islam przed Mahometem byl religia "normalna", a dopiero Mahomet ja spenalizowal?
O ile sie orientuje, islamu nie bylo przed Mahometem - to on stworzyl zalozenia islamu. Czy sie myle?

Katol

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Katol » 2017-10-31, 20:02

A45 pisze:

"A islam nie wywodzi sie przypadkiem z chrześcijaństwa? Jeśli używanie imienia i uznanie Marii przez islam jest tak szczególne i ważne to by świadczyło o tym, że islam początkowo opierał się na chrześcijaństwie, ale przyszedł jeden bencwał, bandyta i poprzekręcał wszystko sprowadzając islam do religii wręcz wrogiej chrześcijaństwu. Zwał się Mahomet - napadał grabił i chyba zabijał ludzi. A zatem ta przemiana czyni z islamu całkowicie inną obcą chrześcijaństwu religię. Protestantyzm jak widzisz - traktuje wiele spraw chrześcijańskich zupełnie inaczej i dla nich Maria była zwykłą kobietą a nie kimś szczególnym tak jak dla chrześcijan. Dlatego nie patrz na to co piszą lub gadają protestanci, ale patrz na to co mói do nas Biblia i czego naucza Kościół - lepiej na tym wyjdziesz."

Drogi Abrahamie:

Poruszasz wiele kwestii, jak sam zauważyłeś na wątku "Kim jest Allah?" Więc odniosę się do tego. Otóż Allaha wymyślił Mahomet, taka jest dotąd oficjalna wersja. Przed Mahometem Allah był jednym z wielu bożków - idoli, zresztą księżycowym. Był wiec odpowiednikiem greckiej Selene, a rzymskiej Luny. Stąd symbolem islamu jest półksiężyc. Mahomet spotykał w życiu, albo słyszał, o żydach i chrześcijanach, którzy wierzą w jednego Boga. (Ale nauki chrześcijan i żydów oczywiście zniekształcił. Gdyby ruszył głową i dowiedział się dokładnie, w co wierzą chrześcijanie i żydzi, nie byłoby dzisiejszego islamu. Ale nie chodziło o dokładność, on chciał zostać prorokiem.)
Pomyślał więc, by taką wiarę dać też Arabom, dotychczas politeistom. Przypisał więc jednemu z bałwanów cechę jedyności, nazwał jedynym istniejącym Bogiem. Powołał się na niejakiego Dżibrila, którego w islamie utożsamia się z aniołem Gabrielem.
Dla mnie zarówno Mahomet, jak i hipotetyczny Dzibril, są postaciami wysoce niewiarygodnymi.

Aha: nowe badania mogą podważyć tę wersję. Bo coś już słyszałem o egzemplarzu Koranu przez Mahometem. Więc może "zasługą" Mahometa jest samo rozpowszechnienie nauki ze znalezionej księgi, wtrącając ewentualnie swoje poprawki. (Z akcentem na wprowadzanie poprawek.)

Benjamin

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Benjamin » 2017-10-31, 20:37

Dzieki za ten wpis. :-*

Katol

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Katol » 2017-10-31, 21:05

A czy wiecie, co w islamie świętują w jedno z największych świąt Id al-Adha (Kurban Bajram), Święto Ofiarowania:

Za Wikipedią:
Święto Ofiar upamiętnia ofiarę Abrahama i jego posłuszeństwo wobec Boga. Abraham (Ibrahim) według islamu miał złożyć w ofierze Bogu swego syna Izmaela, Bóg jednak, widząc oddanie Abrahama, pozwolił mu złożyć w ofierze barana zamiast dziecka. Na pamiątkę czynu Abrahama każdy ojciec rodziny składa w ofierze owcę, barana, wielbłąda lub krowę. Zwierzę musi być zabite rytualnie, następnie dzieli się mięso tak, by 1/3 oddać potrzebującym, 1/3 krewnym, a pozostałą 1/3 spożywa się na wspólnej uczcie. By uniknąć zamieszania, w Mekce pielgrzymi wnoszą opłatę, a wynajęci rzeźnicy dokonują ofiary za nich. Tego dnia wspólnie odwiedza się meczet, recytuje Koran i rozdziela prezenty. W czasie Święta Ofiar wielu muzułmanów składa też datki pieniężne przeznaczone na pomoc biednym i fundacje charytatywne.

No to porównajcie to z Biblią teraz.

Abraham45

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Abraham45 » 2017-10-31, 21:26

A ja myślałem, że chodziło o Izaaka a nie Izmaela. Nie mniej jednak już pisałem, że na początku ta religia opierała się na przekazach Biblijnych, dlatego te fakty są powiązane z Biblią - islam o ile się orientuję wywodzi się z chrześcijaństwa a może bardziej z judaizmu, podobnie jak chrześcijaństwo. Stąd takie fakty w ich zwyczajach. Przyszedł jednak jeden bencwał - bandyta i namieszał, więc teraz jest jak jest, ale pewne zwyczaje się nie zmieniają mimo nastawienia do innych wyznań.

Katol

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Katol » 2017-10-31, 22:18

Z tym Izaakiem to trafiłeś. To rzuca światło na powód istnienia islamu. Żeby wszystko pomieszać??

Abraham45

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Abraham45 » 2017-11-01, 00:11

Wiesz, czytałem w magazynie "W sieci", że jednym ze współtworzących Wikipedię jest jakiś lewacki sędzia, który pozwalał sobie na to, że usuwał jakieś szczegóły,informacje zawarte w nocie na temat Kaczyńskiego, chyba Lecha o ile pamiętam.
Wyobraź sobie zatem jak można wierzyć w to co podaje Wikipedia skoro zarządzają nią tacy ludzie? Pomieszanie z poplątaniem.
Dlatego nie wierz we wszystko co jest tam zawarte. Lepiej opierać się na Biblii a nie na Wikipedii, względnie szukać bardziej wiarygodnych katolickich źródeł.

Katol

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Katol » 2017-11-02, 13:37

A czy "W sieci" jest wiarygodna?? Można by się tak w nieskończoność się atakować.
W ogóle to dlaczego używasz sztuczki erystycznej ataku na źródło informacji, zamiast zająć się samą informacją?

Islam zajmuje się przekłamywaniem biblijnych prawd. W przypadku święta islamskiego wywracają kota ogonem, co nie tylko dla judaizmu, jak i dla chrześcijaństwa jest ważne. To Syn Obietnicy, Izaak, miał być w ofierze złożony. A nie Izmael. Opiera się na tym też List do Rzymian np. 9,6-9.

Abraham45

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Abraham45 » 2017-11-02, 14:36

Informacja o Wikipedii z magazynu W sieci została podana tylko i wyłącznie dla ukazania też faktu, że Wikipedia też nie jest źródłem prawdy i wiele informacji podawanych w tej sieciowej encyklopedii może i nawet jest przekłamywana - co widać właśnie po tej informacji o tym Izmaelu jako ofierze Abrahama. Info z magazynu W sieci miała tylko pokazać, że tą encyklopedię mogą tworzyć ludzie nieuczciwi. I tak na marginesie: bardziej wierzę w prawdę pisaną przez ten magazyn niż w jakiegokolwiek lewackiego brukowca, ale też nie we wszystko co tam piszą. Warto tylko o tym pamiętać a tacy ludzie jak opisany w tym magazynie sędzia działają nie tylko w takich miejscach i też wspierają środowiska islamskie - przecież chcieli ich wpuszczać do Polski. Stąd moja informacja i według mnie jest ona istotna, tym bardziej, ze ukazuje działanie umieszczania fałszywych informacji lub usuwania prawdy z miejsc publicznych a takim jest przecież taka encyklopedia.

Wracając do islamu to ja o tym doskonale wiem, że islam przekłamuje wszystko co tylko się da, tam język fałszu, zakłamania i nienawiści jest jak krew bez której człowiek żyć nie może, oni tym żyją i posługują się tym aby niszczyć wszystko co nie jest związane z islamem. W tym więc nie musisz mnie uświadamiać.

Katol

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Katol » 2017-11-03, 17:44

Abraham45 pisze:Informacja o Wikipedii z magazynu W sieci została podana tylko i wyłącznie dla ukazania też faktu, że Wikipedia też nie jest źródłem prawdy i wiele informacji podawanych w tej sieciowej encyklopedii może i nawet jest przekłamywana
Wikipedia jest najszybszym źródłem informacji i 99% informacji w niej jest prawdziwych.
Jak ktoś chce, to wchodzi głębiej.
- co widać właśnie po tej informacji o tym Izmaelu jako ofierze Abrahama.
Informacja w Wikipedii jest prawdziwa: muzułmanie świętują ofiarę z Izmaela, której nie było.
" Wszystko fajnie" w tym święcie, tylko jednego brak: PRAWDY.
Wracając do islamu to ja o tym doskonale wiem, że islam przekłamuje wszystko co tylko się da, tam język fałszu, zakłamania i nienawiści jest jak krew bez której człowiek żyć nie może, oni tym żyją i posługują się tym aby niszczyć wszystko co nie jest związane z islamem. W tym więc nie musisz mnie uświadamiać.
Wszystko, czyli co konkretnie? Podałem przykład przekłamania Starego Testamentu.
Przekłamania Nowego Testamentu są jeszcze gorsze.(np. Jezus wcale nie zbawił nas, i tak dalej.)

Bardzo barwnie i poetycko opisał to kiedyś Piotrek na tym Forum:
(jakoś nie mogę tego znaleźć, a może to nie Piotrek?)

Abraham45

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Abraham45 » 2017-11-03, 21:16

Ich przekłamania to oczywistość, oni kłamstwem żyją, mają to we krwi. Chyba przeszło im to z tego bandyty Mahometa.

Katol

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Katol » 2017-11-03, 21:53

Przed Mahometem nie było islamu. To rozumiesz? Mahomet jest założycielem tej religii.
W ogóle, to czas oni mierzą od przemieszczenia się /przeprowadzki Mahometa z Mekki do Medyny.
To bardzo ważne.

ODPOWIEDZ