Czy boicie się islamu?

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
ODPOWIEDZ
Katol

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Katol » 2018-04-21, 21:58

Trzymam Efezjan za słowo. Zgłasza się sam na ochotnika na męczennika? OK.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Andej » 2018-04-22, 15:50

Masz rację. Wyznawcami islamu są też sufici. A im trudno zarzucać zamachy, przymuszanie do islamu.
Wszelki uogólnianie nie ma sensu. Tym bardziej, że obarczanie wyłącznie złem wszystkich muzułmanów (lub jakichkolwiek innych grup ludzkich) jest sprzeczne z chrześcijaństwem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 669
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 49 times

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Quinque » 2018-04-22, 20:52

Czy bezsensowna śmierć z powodu głupoty rządzących i naiwnych ludzi. Jest godna pochwalenia?
Ostatnio zmieniony 2018-04-22, 20:53 przez Quinque, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-22, 21:18

Zaraz, uporządkujmy dyskusję:
Co ma (realna i rozsądna) postawa obawiania się tego, co robią muzułmanie z (niemądrym i nierozsądnym - ale też rzadko chyba spotykanym) "obarczanie wyłącznie złem wszystkich muzułmanów"? :?: :?: :?:

To dwie zupełnie różne sprawy.

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 669
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 49 times

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Quinque » 2018-04-29, 20:37

No ich religia nakazuje nienawidzić innowierców. Kaleczyć apostatów. Dobry muzłuamnin to ktoś w stylu BinLadena

Katol

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Katol » 2018-04-30, 12:32

W innych religiach też można znaleźć nawoływanie do nienawiści. Islam nie jest tu osamotniony.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Dezerter » 2018-05-06, 20:20

Quinque pisze: 2018-04-29, 20:37 No ich religia nakazuje nienawidzić innowierców. Kaleczyć apostatów. Dobry muzłuamnin to ktoś w stylu BinLadena
Obrażasz polskich dobrych muzułmanów, Tatarów i dziesiątki naszych lekarzy, ale jednego z nich powinnaś się bać ;) - Mamed Khalidov
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

bander

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: bander » 2018-05-06, 21:57

Dezerter pisze: 2018-05-06, 20:20
Quinque pisze: 2018-04-29, 20:37 No ich religia nakazuje nienawidzić innowierców. Kaleczyć apostatów. Dobry muzłuamnin to ktoś w stylu BinLadena
Obrażasz polskich dobrych muzułmanów, Tatarów i dziesiątki naszych lekarzy, ale jednego z nich powinnaś się bać ;) - Mamed Khalidov
Nie . nie obraża nikogo tylko stwierdza fakt . Ta religia to głosi .

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: W drodze » 2018-05-12, 21:00

Andej pisze: 2018-04-14, 11:02 Mylisz dwie sprawy.
Ludzi i wyznawaną religię wzgl. ideę.

Nie potrafisz odróżnić. Trudno. Niech tak zostanie. Obecna wymiana zdań staje się biciem piany. Nie prowadzi do niczego konstruktywnego.

Dla mnie sądowi podlega człowiek i tylko człowiek. Człowiek tworzący religię/ideę, jak też realizator tychże.
Człowiek tworzący religię/ideę

Dobrze napisane, mysle, ze nie przez pomylke.

Katol

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Katol » 2018-05-12, 23:16

Sądowi podlegają również ideologie lub religie (lub bóstwa, w które się wierzy).

Ja już powiedziałem: islamski Allah powinien umrzeć.
Podpisuję się pod wyrokiem śmierci na tego typka.

Katol

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Katol » 2018-05-13, 21:33

Jeśli Dezerter uważa, że za ostro się wyraziłem, to miejcie na uwadze, że właśnie postawa Dezertera mnie skłania do radykalnego postawienia sprawy.

Widzę go jako żołnierza na froncie. Zamiast atakować, odwraca się do swoich i krzyczy:
Nasi wrogowie są naszymi przyjaciółmi! Przyjmijmy ich z miłością!
W żadnym przypadku ich nie atakujmy! Oddajmy się im!

To właśnie jest sabotaż.
Ostatnio zmieniony 2018-05-13, 21:34 przez Katol, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Dezerter » 2018-05-13, 22:54

Dezertera nie można obrazić ani sprowokować - czemu jednak obrażasz Boga Jedynego nie pojmuję :-o -
KRK uczy, że muzułmanie mają dużą szansę na zbawienie, ponieważ są "ludem Księgi" i wieża w Boga Jedynego, Boga Abrahama, Izaaka, Mojżesza,
tobie oczywiście wolno uważać inaczej, ale podstawowym warunkiem pisania na tym forum jest szacunek dla gospodarzy, katolików i ich wiary (papież pocałował Koran i modlił się w meczecie, Allach znaczy BÓG , chrześcijanie z Bliskiego Wschodu Boga nazywają Allach - to FAKTY)
- wybór jak zawsze należy do Ciebie
dlaczego prowokujesz, dlaczego szukasz konfliktu, dlaczego szukasz we mnie wroga, bracie w Chrystusie opamiętaj się - proszę.
czy ja ciebie prowokuje, czy szukam zaczepki, czy szukam sposobu, by cie wywalić z forum?
Ja nie każę ci zmieniać swoich poglądów, czy wyrzec się ich, ale przestrzegaj Regulaminu
§ 5
Każdego uczestnika dyskusji obowiązuje odnoszenie się z szacunkiem do innych osób i instytucji. W szczególności do Boga, Pisma świętego i całej uznanej przez lud wierny strefy sacrum. W związku z tym całkowicie zabrania się:
5a - obrażania Boga i jego wyznawców,
5b - obrażania innych bóstw i ich wyznawców,
Ostatnio zmieniony 2018-05-13, 22:56 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Dezerter » 2018-05-13, 23:13

Moja postawa względem muzułmanów jest jednoznaczna - nawracać na wiarę chrześcijańską i nieść Dobrą Nowinę, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym i Zbawicielem.
Mój bardzo ekumeniczny proboszcz chciał mnie zabrać na spotkanie z Imamem do Poznania, ale znając moje poglądy powiedział, :
- ale musisz mi obiecać, że nie będziesz nikogo nawracał
- odpowiedziałem sorry padre (byliśmy razem we Włoszech), ale był taki jeden ważniejszy od ciebie i On powiedział "idźcie i nawracajcie inne narody...." - ja przede wszystkim Jego słucham
... pojechał beze mnie, chociaż zadeklarowałem, że nic na siłę, pełna kultura, szacunek i takie tam i bez chamstwa...
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-14, 09:09

Jednoznaczna odpowiedź jest trudna, bo też Islam nie jest jednakowy (wystarczy porównać Islam Arabski, Pakistański, amerykański i polski - Tatarzy).
Niemniej jesli się przeczyta choć częściowo Koran... brrrr...

Miałbym tez wątpliwości czy KK (dlaczego używać KRK? Nauka jest ta sama) uważa że muzułmanie mają "duże szanse na zbawienie". Raczej mamy nadzieję, że pomimo tego, ze sa muzułmanami zostaną zbawieni. Tylko w Kościele jest zbawienie, Islam tego po prostu nie ma.

Katol ma sporo racji z tym sabotażem. Nie ma wątpliwości, że Islam wypowiedział wojnę. Pół biedy ze militarną - wojnę na idee.
Wklejanie do głów, że wprawdzie Prawda to Ewangelia, ale Islam też jest OK ma rzeczywiście oznaki sabotażu.

Nie musi (i nie powinno) to się przekładać na wrogość wobec Islamu, ale też nie powinniśmy być nadmiernie naiwni (słyszał ktos islamistę wypowiadającego się analogicznie o katolicyzmie?)

Co do słynnego całowania Koranu, to późniejszy papież, kard.Ratzinger określił o ile wiem ten gest jako błąd. I chyba tak było, choć nie mam wątpliwości że intencje św.Jana Pawła II były czyste i uczynił to z szacunku do ludzi wierzących w tę księgę, a nie jako akceptację Islamu jako takiego.

Przy okazji - katolicyzm (czyli chrześcijaństwo) nie jest "religią księgi" - choć w nim powstała najważniejsza Księga na świecie.
I małe uściślenie - ekumenizm to dialog z innymi wyznaniami chrześcijańskimi, dialog z Islamem to po prostu dialog międzyreligijny.

To że Allach znaczy Bóg niczego nie zmienia (w każdej religii obiektem kultu jest Bóg). Czy to jest ten sam Bóg (tylko straszliwie zniekształcony) czy inny - to kwestia akademicka. Nie niesie ani potencjału zbawczego, ani nie pociesza ofiar np. nożownika we Francji.

Katol ma rację, ze sądowi podlegają także "bogowie" (w sensie "wierzenia"). Wielokrotnie o tym czytamy w Biblii, np. Wj 12:12 bt4 "Tej nocy przejdę przez Egipt, zabiję wszystko pierworodne w ziemi egipskiej od człowieka aż do bydła i odbędę sąd nad wszystkimi bogami Egiptu - Ja, Pan."



Podsumowując - niezależnie czy się "boimy" czy "nie boimy" powinniśmy doceniać zagrożenie. Zarówno zagrożenie Islamem (jako ideą) jak i islamistami.
Ostatnio zmieniony 2018-05-14, 09:29 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Andej » 2018-05-14, 10:44

Katol pisze: 2018-05-13, 21:33 Jeśli Dezerter uważa, że za ostro się wyraziłem, to ...
Nie sądzę, aby Dez tak uważał. Sądzę, że podobnie jak ja uważa to za głupie, niesprawiedliwe i szkodliwe. Uwaz a tez, jak mniemam, że taka postawa jest sprzeczna z wiarą Jezusa Chrystusa. Jezus szanował ludzi, do tego stopnia, że oddał za nich życie. Ale walczył z ich wypaczeniami, skłonnościami do grzechu, złymi czynami itd.

Dez stara się czerpać z tego, co Jezus zostawił. I pochwalam go za to.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ