Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2018-05-28, 19:29

chastek pisze: 2018-05-28, 15:25 @Magnolia podziwiam Twój optymizm mimo trudności i dostrzeganie małych a może właśnie wielkich szczegółów. Dzięki. :)
Chastek. Tego się można nauczyć. Nie urodziłam się taka. Nadal nie wiem czy to jest optymizm, tak o sobie nie myślę. Miewam tez słabe chwile.
Ale dziś miała naprawdę dobry dzień.
Po pogotowiu i lekarzu z pomocy świątecznej którzy nie kiwnęli palcem w kierunku pomocy mojemu teściowi w końcu lekarz rodzinny pomógł. Skierował teścia do szpitala, załatwiła tez transport medyczny. Po kwadransie był transport i dwóch rosłych panów sprawiło że to co wydawało się wszystkim niemożliwe - wyjście teścia z domu - stało się możliwe. Potem jeszcze jazda karetka na sygnale przez najbardziej zakorkowana ulice Warszawy. W tej całej sytuacji miałam chwile prawdziwej radości. A potem stał się cud conajmniej trzeci tego dnia czyli udało się teścia wyjąc z karetki. A zapierał się, że to niemożliwe. Chwała Panu
A od trzech godzin siedzę z mężem na ostrym dyżurze i czekamy na badania teścia i decyzje czy zostaje. I jest super. Mam swoje krzesło i męża obok. I nikt nic ode mnie nie chce. Normalnie wypoczywam.
I jeszcze mam ciut ciut baterii żeby tu zajrzeć. Chwała Panu
Zauważania i doceniania dobrych rzeczy trzeba się nauczyć. A siły czerpię z porannej komunii bo jakoś czasu na jedzenie nie było za wiele.
Mam już tylko nadzieje na w miarę spokojną noc. Czyli ufam 😀

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2018-05-29, 09:11

chastek pisze: 2018-05-28, 15:44 @Andej Nie wiem czy u mnie są wyjścia. Po prostu mija samo i jakoś funkcjonuje a potem znowu to samo. I właśnie czy próbując jak umiem zawierzając się Bogu czy nie, jest tak samo.
Teraz jednoznacznie zdefiniowałaś problem. Nie wiesz, bo nie widzisz. Oczekujesz spektakularnych działań. Gwałtownych reakcji. A tu nic. Nie czujesz zmiany. Skoncentrowana na sobie widzisz i czujesz to, co boli.
Niestety, nie pocieszę Cię. Nie ma wyjścia. Ten typ tak ma. I będzie mieć. Ale to nie znaczy, że tak jest źle. Twoje opanowanie jest potrzebne. Twoja stabilność.
A może jesteś potrzebna w tym dołku? Może właśnie tam wpływasz na losy świata (efekt motyla)? Po prostu żyj dobrze i czyń dobrze. Bez oczekiwania na laury. Wbrew pozorom, ludzie widzą Ciebie i Twoje dzieła. Widzą i doceniają. Nie pieją. Czemu? Może zazdroszczą, że tak nie potrafią? A może uważają za obciachowe wartości, którymi promieniujesz? A może rzeczywiście mając głowy zawrócone imprezowaniem niewiele widzą.

Jest jeszcze Ktoś. Widzi tyle co Ty. A nawet więcej. I docenia każde dobro czynione przez Ciebie.

Jeśli zmienić się nie da, to zaakceptuj tę drogę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

chastek

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: chastek » 2018-06-02, 12:40

Właśnie z ostatnich dni utkwiło mi w głowie zdanie, że szczęście to dla nas spełnienie wszystkich marzeń. Wydaje się, że wtedy będziemy szczęśliwi- znjadę dobrą pracę, dobre mieszkanie, zdam prawo jazdy, wyjdę za mąż - wtedy mogę być szczęśliwa (to nie są moje marzenia, tylko przykład).
A nie umiemy być szczęśliwi teraz, w tym bagnie w ktorym jestesmy. I nie chodzi mi tutaj o to, by cieszyć się ze swoich grzechów czy biedy. Tylko, żeby to zaakceptować i czerpać te małe radości, małe plusy.
Albo wyjściem dla mnie jest akceptacja tego kim jestem i jaka jestem. Nie myśleć o tym, że mi ciężko być taką, że nie chce sie wstac, nie chce sie funkcjonowac, ze od poniedzialku do nowej pracy po bardzo dlugiej przerwie, i ze sie boje, ze nie podolam, ze na kazdym kroku boje sie ludzi, nie akcpetuje. i tak naprawde ze zycie i ja jestesmy dla siebie wrogami. i miec to wszystko gdzieś, cieszyc sie z tego...

Marcin_

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marcin_ » 2018-06-02, 12:59

chastek pisze: 2018-06-02, 12:40 ze na kazdym kroku boje sie ludzi, nie akcpetuje. i tak naprawde ze zycie i ja jestesmy dla siebie wrogami. i miec to wszystko gdzieś, cieszyc sie z tego...
W sumie zazdroszczę tym którzy potrafią się z tym konfrontować na co dzień , nie boją się ludzi ani życia.

chastek

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: chastek » 2018-06-02, 14:28

robisz coś żeby to się u Ciebie stało?

Marcin_

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marcin_ » 2018-06-02, 16:27

Próbuję ale wychodzi mi to tak jak bym próbował gry na skrzypcach.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2018-06-02, 16:52

A nie dodaje odwagi myśl, że jednak są ludzie którzy nauczyli się grac nawet na skrzypcach?

Codzienna konfrontacja ze sobą i światem dotyka każdego z nas, naprawdę każdego. W różnym stopniu i zakresie, ale chyba nie spotkałam nikogo kto byłby od tego wolny, kto by się nie zmagał.
Mnie pociesza myśl, że tyle ludzi codziennie rano mobilizuje sie do pracy, do/dla dziecka, mobilizuje się dla siebie czy dla męża. Też chce mi się mobilizować, bo przykład innych mnie pociąga.

Marcin_

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marcin_ » 2018-06-02, 18:41

Magnolia pisze: 2018-06-02, 16:52 Też chce mi się mobilizować, bo przykład innych mnie pociąga.
Mnie z kolei inni nie interesują .
Ostatnio zmieniony 2018-06-02, 18:41 przez Marcin_, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2018-06-02, 18:53

Marcin_ pisze: 2018-06-02, 18:41
Magnolia pisze: 2018-06-02, 16:52 Też chce mi się mobilizować, bo przykład innych mnie pociąga.
Mnie z kolei inni nie interesują .
Ciekawe podejście. A możesz to rozwinąć?

Marcin_

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marcin_ » 2018-06-02, 19:03

Rozwijając co może mnie obchodzić że ktoś mobilizuje się rano do pracy lub tego nie robi ? I w drugą stronę to również działa tzn irytuje mnie gdy ktoś obcy zadaje niepotrzebne pytania i interesuje się tym co ja robię.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2018-06-02, 19:10

Marcin_ pisze: 2018-06-02, 19:03 Rozwijając co może mnie obchodzić że ktoś mobilizuje się rano do pracy lub tego nie robi ? I w drugą stronę to również działa tzn irytuje mnie gdy ktoś obcy zadaje niepotrzebne pytania i interesuje się tym co ja robię.
Teraz też jesteś poirytowany?

Marcin_

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marcin_ » 2018-06-02, 19:14

Gdy myślę o innych to owszem ale tym że zadajesz tu pytania to nie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2018-06-02, 19:34

Kochani moi - potrzebuje szybkiej konsultacji
Jutro składam życzenia dla księdza z okazji imienin - prawie emeryt - tak mnie natchnęło i ułożyłem nietypowe życzenia co sadzicie piszcie szczerze:
X staropolskie imię „to mężczyzna poważny i odpowiedzialny. Zdecydowanie realizuje się w działaniu. Potrafi płynąć pod prąd, posiada nieugiętą wolę i pewność siebie” - tryle z księgi Imion zacytowałem bo bardzo pasuje do naszego solenizanta.
Mamy przyjemność w imieniu Rady parafialnej i całej parafii złożyć życzenia imieninowe i prosić wszystkich zebranych o modlitwę za dostojnego solenizanta o:
Błogosławieństwo Ojca - niech fale łaski spływają na księdza
Niech Jezus najwyższy kapłan wypełnia swoją obecnością twoją posługę kapłańską
Duch Święty niech Cię prowadzi i o wszystkim poucza.
Prosimy o to za wstawiennictwem naszej Pani Kujaw – niech wyprasza dla księdza miłość najbliższych, pokój ducha i dużo zdrowia - abyś mógł nas długo jeszcze ubogacać swoja gorącą, patriotyczną i tradycyjną wiarą.
Ostatnio zmieniony 2018-06-02, 20:06 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2018-06-02, 19:37

Dla mnie może być. Dobre.

Marcin_

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marcin_ » 2018-06-02, 20:53

Magnolia odpuściłaś rozmowę ?

ODPOWIEDZ