Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
wątpiący

Re: Komentarz aktualny

Post autor: wątpiący » 2018-06-06, 17:12

Andej pisze: 2018-06-04, 14:50 Grozi nam ich kolejna inicjatywa.
A ja tam bym chciał żyć w Belgii, ludzie uśmiechnięci, żyje się łatwiej.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2018-06-07, 08:47

Wystarczy wejść do jakiejś wspólnoty katolickiej, aby na co dzień widzieć uśmiechnięte pogodne twarze. Aby dzień w dzień stykać się z ludzką życzliwością. To proste. Wystarczy zrobić krok.
To odczucie, że ludzie uśmiechnięci wynika z wewnętrznego nastawienia. Najczęściej ludzie uśmiechają się do osób uśmiechających się do nich. Wystarczy tak mało ... Choć Asnyk twierdzi, że to za wiele.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wątpiący

Re: Komentarz aktualny

Post autor: wątpiący » 2018-06-07, 15:53

Andej pisze: 2018-06-07, 08:47 Wystarczy wejść do jakiejś wspólnoty katolickiej,
Ale życie nie składa się tylko na byciu we wspólnotach, a jak masz odmienne zdanie w paru kwestiach i ogłosisz to we wspólnocie toi tak nie przyjmą Cię.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2018-06-08, 08:28

wątpiący pisze: 2018-06-07, 15:53
Andej pisze: 2018-06-07, 08:47 Wystarczy wejść do jakiejś wspólnoty katolickiej,
Ale życie nie składa się tylko na byciu we wspólnotach, a jak masz odmienne zdanie w paru kwestiach i ogłosisz to we wspólnocie toi tak nie przyjmą Cię.
Mnie przyjmują. Nie ukrywam swoich zastrzeżeń. Potrafię krytykować to, co mi się nie podoba. W Kościele, parafii.

Ale spełniłem warunek podstawowy. Wszedłem do jakiejś wspólnoty. Powoli, ostrożnie, ale zrobiłem. to. A moim pierwszym zdaniem nie był atak, ale przedstawienie mojej postawy z zaznaczeniem tego, czym się różnię. Wspólnota to nie POP, gdzie na zebraniu wszyscy musieli być jednomyślnie ZA, z po wyjście, każdy mógł sobie psioczyć. We wspólnocie odwrotnie. Wewnątrz można każdy brud. Ale w treści, wewnątrz i na zewnątrz tylko to, co dobre dla Kościoła. A na zewnątrz tylko to, co przynosi chwałę Panu.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2018-06-08, 13:34

A mi się podoba.
W Interii podaję, że zostanie zbudowany 1oo metrowy krzyż: http://fakty.interia.pl/polska/news-w-b ... Id,2591577.
A internauci wylewają kubły pomyj. Na Kościół, na wierzących. Nie dokładają ani złotówki, ale już atakują.
To znak, że to ZNAK, KTÓREMU SPRZECIWIAĆ SIĘ BĘDĄ.
Dlaczego taki brak tolerancji? Coraz większy brak tolerancji.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wątpiący

Re: Komentarz aktualny

Post autor: wątpiący » 2018-06-08, 21:04

Andej pisze: 2018-06-08, 13:34 A mi się podoba.
W Interii podaję, że zostanie zbudowany 1oo metrowy krzyż: http://fakty.interia.pl/polska/news-w-b ... Id,2591577.
A internauci wylewają kubły pomyj. Na Kościół, na wierzących. Nie dokładają ani złotówki, ale już atakują.
To znak, że to ZNAK, KTÓREMU SPRZECIWIAĆ SIĘ BĘDĄ.
Dlaczego taki brak tolerancji? Coraz większy brak tolerancji.
Zgadza się, ale też i są wypowiedzi nad którymi warto by się zastanowić, np:
"Ateistyczna Japonia skupia się na rozwoju intelektualnym (biologia, chemia, technologia, wynalazki, pasje naukowe, hodowlane), a katolicka Polska na rozwoju duchowym (magia, fantastyka, wierzenie w duchy, szukanie dowodów na istnienie Boga, czyli inaczej mówiąc, jakby szukanie dowodów na istnienie myszka miki). Więc, nic dziwnego że Japonia jest potęgą gospodarczą. Tą infantylność, zawdzięczamy księżom, i dzięki nimi, nigdy nie będziemy potęgą gospodarczą."
Zgodnie ze SJP, zgodnie z kulturą, zgodnie z regulaminem i okazując szacunek wierzącym słowo Bóg, w odniesieniu do Tego w Którego wierzymy pisze się zawsze i wyłącznie z wielkiej litery. Andej
Ostatnio zmieniony 2018-06-09, 14:16 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2018-06-09, 14:23

wątpiący pisze: 2018-06-08, 21:04 ... katolicka Polska na rozwoju duchowym (magia, fantastyka, wierzenie w duchy, szukanie dowodów na istnienie Boga, czyli inaczej mówiąc, jakby szukanie dowodów na istnienie myszka miki). ...
Żyjąc w Polsce, bez przymiotników (choć można dodać demokratycznej) zastanawiam się nad sensem wypowiedzi. Nad jej antypolskim tonem. Skąd ta nienawiść do Polski? Ośmieszanie, opluwanie. Uważasz Polaków za głupców? Czy może piszesz to na podstawie swego otoczenia?
Szukaj dalej swoich myszy, ale nie pluj na Polskę.
Wprawdzie w regulaminie nie napisano nic na temat obrony honoru Polski i nie na nakazu okazywanie szacunku Polakom, ale jest zapis nakazujący okazywanie szacunku innym ludziom.
Jest mi bardzo przykro, że podobnie jak Donald Tusk uważasz, że "Polska to nienormalność".
Nie zgadzam się na szkalowanie Polski. Ani tu, ani gdzie indziej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wątpiący

Re: Komentarz aktualny

Post autor: wątpiący » 2018-06-10, 20:35

Andej pisze: 2018-06-09, 14:23
Żyjąc w Polsce, bez przymiotników (choć można dodać demokratycznej) zastanawiam się nad sensem wypowiedzi.
A cóż Ty wiesz o demokracji? Pół świata się z nas śmieje, Będąc za granicą nie przyznaję się, że jestem Polakiem.
Ostrzegam. Pogarda dla polskości wyrażana pisownią z małej litery jest niedopuszczalna. Teraz poprawiam. Potem będę kasować. Andej
Andej pisze: 2018-06-09, 14:23 Jest mi bardzo przykro, że podobnie jak Donald Tusk uważasz, że "Polska to nienormalność".
Tak, obecnie jest nienormalność.
Ostatnio zmieniony 2018-06-11, 09:37 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2018-06-11, 09:57

Prowokujesz. Przykro.
1. Wielka musi być Twoja niechęć do Polaków, skoro poniżasz ich pisząc to słowo z małej litery. Ciekawym, czy odważyłbyś się tak pisać o Żydach (w Izraelu), o Niemcach (w Niemczech) czy o Rosjanach (w Rosji).
2. Dla mnie demokracja polega na tym, że każdy obywatel szanuje demokratycznie wybraną władzę. I każdy obywatel ma prawo do walczenia o swoje prawa. Ma prawo sprzeciwiać się władzy metodami demokratycznymi i z poszanowaniem obowiązującego prawa.
3. Zły to ptak co własne gniazdo kala. William Shakespeare.
4. Nienormalność - tak, za takową uważam nienawiść i jej szerzenie. Za takową uważam nieuznawanie demokratycznie wybranej władzy. Za takową uważam wyłącznie o interesy własnej grupy. Za taka uważam tęsknotę do mętnej wody, dochodów z VATu, reprywatyzacji, wołomińskich skoków na SKOK, ochronę funkcjonariuszy partyjnych (patrz Sawicka) oraz gości Sowy.
5. Akcentowanie niechęci do Polski i Polaków nasuwa mi na myśl pytanie: ... (Wykasowałem, bo nawet wroga mojej Ojczyzny nie chcę obrażać.)
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wątpiący

Re: Komentarz aktualny

Post autor: wątpiący » 2018-06-13, 17:57

Andej pisze: 2018-06-11, 09:57 Prowokujesz. Przykro.
1. Tak szczególnie do tego jak ci Polacy się zachowują za granicami naszego kraju. Żydzi i Niemcy całkiem inaczej się zachowują na wyjeździe, Rosjanie różnie, na ogół lubią pokazywać swoja kasę.
2. A dla mnie demokracja polega na tym, ze chronione są prawa mniejszości i szanowane jest prawo jakie ono by nie było. Trudno przecież nie zauważyć, że z naszą demokracja w czasie dwóch ostatnich lat jest kiepsko.
4. tu jakby się zgadzamy, nienormalność to również bezwstydny skok na kasę rządzących a jeszcze gorzej jest w Państwowych Spółkach, gdzie ciotki, pociotki bez wykształcenia są ulokowani.
5. Ale i też można te wszystkie obecne szwindle przykryć i zamieść pod dywan twierdząc, ze teraz jest wszystko cacy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2018-06-14, 10:07

ad. 1. "Ci Polacy" to ja. Nie mam nic sobie do zarzucenia (co nie znaczy, że jestem ideałem). Dziwię się jeno, że skoro tak Cię to razi, to dlaczego tak robisz?
W każdym razie, daleko mniej razi mnie zachowanie Polaków w Niemczech, niż Niemców w Polsce (z odległości 100 m w Warszawie można ich zlokalizować). Analogicznie z Żydami, choć przejawia się to inaczej (dyskretniej dla postronnego obserwatora, ale za to znacznie dosadniej w treści), niż w zachowaniu Niemców.
Z tego, co piszesz wynika, że masz do czynienia wyłącznie ze środowiskiem patologicznym. Czemu się z niego nie wyrwiesz? Czemu nie pokażesz, że można inaczej, skoro Cię to drażni? Daj po prostu przykład.

ad. 2. Ochrona praw mniejszości kosztem większości nie jest demokracją tylko dupokracją. Mniejszość nie może mieć większych praw niż większość i nie może przymuszać większości do swoich oczekiwań. Demokracja to równość, a nie uprzywilejowanie mniejszości.

ad. 3. Skok na kasę za PO (słynna karuzela w zarządach) był słuszny i merytorycznie uzasadniony zabezpieczaniem materialnych podstaw różnego rodzaju mafii (wtedy jeszcze nie mafii, tylko "organizacji gospodarczych").

ad. 4. Faktycznie można szwindle przykryć. Ale nie należy. Dlatego obecna postawa obecnej władzy jest tak diametralnie różna. Zamiast iść w zaparte, wolą prać brudy. I słusznie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wątpiący

Re: Komentarz aktualny

Post autor: wątpiący » 2018-06-14, 12:19

Andej pisze: 2018-06-14, 10:07
Z tego, co piszesz wynika, że masz do czynienia wyłącznie ze środowiskiem patologicznym. Czemu się z niego nie wyrwiesz? Czemu nie pokażesz, że można inaczej, skoro Cię to drażni? Daj po prostu przykład.
Daj spokój życie mi miłe, na tych co rzucają racę na manifestacjach, na stadionach, ci niby patrioci o grubych karkach, są i tak chronieni i nie ma mocnych tak długo póki są chronieni.
Andej pisze: 2018-06-14, 10:07
ad. 2. Ochrona praw mniejszości kosztem większości nie jest demokracją tylko dupokracją. Mniejszość nie może mieć większych praw niż większość i nie może przymuszać większości do swoich oczekiwań. Demokracja to równość, a nie uprzywilejowanie mniejszości.
A mniejszość ma równe prawa? Jesteś pewien?
Andej pisze: 2018-06-14, 10:07
ad. 3. Skok na kasę za PO (słynna karuzela w zarządach) był słuszny i merytorycznie uzasadniony zabezpieczaniem materialnych podstaw różnego rodzaju mafii (wtedy jeszcze nie mafii, tylko "organizacji gospodarczych").
A może tak mały przykładzik o ile nie za trudne.
Andej pisze: 2018-06-14, 10:07
ad. 4. Faktycznie można szwindle przykryć. Ale nie należy. Dlatego obecna postawa obecnej władzy jest tak diametralnie różna. Zamiast iść w zaparte, wolą prać brudy. I słusznie.
Ta diametrnalność polega na łupieniu jeszcze większej kasy. Rozumiem.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2018-06-14, 12:51

KOD

Nie, mają większe.

Bez sensu, skoro beton.

Odwracanie kota.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Magnolia » 2018-06-14, 13:05

W czy to ma sens, Andeju i wątpiący, prowadzić taką rozmowę?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4220 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2018-06-14, 13:13

Ping - pong.
Dlatego nie staram się przekonywać.

Czy nie można na luzie? Wobec nienawiści w stosunku do wyższych wartości warto choć votum separatum.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ