New age

Pinchas

New age

Post autor: Pinchas » 2015-12-16, 16:26

Ciekawy wyklad ks,Zwolinskiego o New age.


Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-12-19, 19:47

New Age - to temat rzeka i to Amazonka ;-)
mówienie ogólnie jest po prostu nieprawdziwe
ks mówi o "grupach i grupowych zasadach działania"- a tak naprawdę wiele grup NE na 1 miejscu stawia indywidualizm i żadnych sztywnych reguł, zasad,

Kolejne błędy tej pseudo teorii:
- "śudr europy" - Słowianin Donald T. został Braminem/urzędnikiem najwyższego szczebla :-P
- kto poważny jogę promował w chrześcijaństwie - pierwsze słyszę
- co to za twór "chrześcijaństwo otwarte" - Pinchas to nie twoje dzieło ;-)
- nie ma nic złego w "pogodzeniu religii" - religie powinny zgodnie współpracować ze sobą dla dobra ludzkości, Ziemi i dla dobra każdego z nas, by już nigdy więcej nie dochodziło do wojen religijnych, czy wręcz w ogóle do wojen (patrz Asyż). Każda religia ma kodeks etyczny i moralny zabraniający czynienia zła i to nas powinno łączyć. Mamy wspólnego przeciwnika, ateizm, deizm, liberalizm, fundamentalizm, terroryzm, komunizm, faszyzm, finansjerę.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-12-19, 23:05

Mamy wspólnego przeciwnika, ateizm, deizm, liberalizm, fundamentalizm, terroryzm, komunizm, faszyzm, finansjerę.
Masz racje ale np taki Islam "przyjacielem" nie jest.
a ta cala ekumenia mi sie nie podoba.


14 Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo5. Cóż bowiem na wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością? 15 Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym? 16 Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? Bo my jesteśmy świątynią Boga żywego - według tego, co mówi Bóg:6
Zamieszkam z nimi i będę chodził wśród nich,
i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem.
17 Przeto wyjdźcie spośród nich
i odłączcie się od nich, mówi Pan,
i nie tykajcie tego, co nieczyste,
a Ja was przyjmę
18 i będę wam Ojcem,
a wy będziecie moimi synami i córkami -
mówi Pan wszechmogący.


Amen

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-12-21, 22:39

Pinchas pisze:Masz racje ale np taki Islam "przyjacielem" nie jest.
a ta cala ekumenia mi sie nie podoba.
ale nie mylmy pojęć
Ekumenia np Teze - jest wewnątrz chrześcijańska, czyli ja z tobą, możemy się spotkać, pomodlić (Ojcze nasz), zjeść agapę i porozmawiać o najlepszych sposobach studiowania Biblii
Porozumienie międzyreligijne np w Asyżu - jest spotkaniem różnych religii, by się lepiej poznać i zrozumieć, bo żyjemy na jednej Ziemi , w jednym kraju (Anglia), jednym Mieście (Paryż), jednej dzielnicy (Manhattan), pracujemy w jednym biurowcu - siedziba ONZ
Pinchas pisze:14 Nie wprzęgajcie się z niewierzącymi w jedno jarzmo5. Cóż bowiem na wspólnego sprawiedliwość z niesprawiedliwością? Albo cóż ma wspólnego światło z ciemnością? 15 Albo jakaż jest wspólnota Chrystusa z Beliarem lub wierzącego z niewiernym? 16 Co wreszcie łączy świątynię Boga z bożkami? Bo my jesteśmy świątynią Boga żywego - według tego, co mówi Bóg:6
Zamieszkam z nimi i będę chodził wśród nich,
i będę ich Bogiem, a oni będą moim ludem.
17 Przeto wyjdźcie spośród nich
i odłączcie się od nich, mówi Pan,
i nie tykajcie tego, co nieczyste,
a Ja was przyjmę
18 i będę wam Ojcem,
a wy będziecie moimi synami i córkami -
mówi Pan wszechmogący.
Powiedz to Pawłowi , Barnabie i wszystkim innym apostołom co poszli do pogan i wśród nich żyli, głosząc dobrą Nowinę, bo tak im nie Dezerter kazał, ale Pan Jezus Chrystus.
Do ciebie jego słowa widzę , że nie dotarły? :roll:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-12-22, 01:20

Ty to nazywasz gloszeniem Ewangeli? :shock:
to jest wchodzenie w jedno jarzmo z "niewiernymi"
delikatnie mowiac.Przeciez wasz wodz twierdzi ze wszyscy
wierzymy w jednego tego samego Boga i inne bzdury.Takim
ludziom powinno sie glosic a jak nie przyjma to adios a nie jarzmo :roll:

http://www.chlebznieba.pl/index.php?id=342

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-12-22, 21:37

Pinchas pisze:Przeciez wasz wodz twierdzi ze wszyscy
wierzymy w jednego tego samego Boga i inne bzdury.
Bzdury to ty piszesz - papież mówi co najwyżej, że wierzymy w jednego Boga (bo innego przecież nie ma - jest jeden!) Jedni są bliżej Boga inni dalej - w sensie mniej go znają, a jeszcze inni szukają i błądzą po manowcach, ale nie zmienia to faktu wypływającego z czystej logiki, że jeśli jest jeden Bóg to ...
ale wróćmy do New Age
Kiedyś temat opracowałem, bo krąży wiele zabobonów, niezrozumienia i zwykłych głupot nawet wśród księży więc zrobiłem takie zestawienie, by ludzie, którzy trzymali się od ezoteryzmu z dala ( i słusznie!) mieli ściągę i mogli sobie sprawdzić co jest niebezpieczne i trzeba się trzymać z dala, co mniej , a co nie jest
Próba podziału ezoteryzmu, okultyzmu, zagrożeń duchowych - według Dezertera

Szkodliwe ? zdecydowanie unikać i potępiać!:

Kontakty z demonami, Satanizm, czarne msze, podpisywanie cyrografów, uczestniczenie w koncertach satanistycznych zespołów, noszenie emblematów i znaków o tej tematyce
Wszelkie praktyki magiczne, zaklęcia, rzucanie uroków, klątw itp, inicjacje, rytuały, czary, ?odczynianie? uroków i klątw, Hermetyzm, Magia Ceremonialna, Czarostwo, Wicca, amulety, voo doo
Spirytyzm i wywoływanie duchów, przywoływanie zmarłych, spirytualizm, Trans mediumiczny, pismo automatyczne, tabliczka ONIJA
Tarot, Wróżbiarstwo, astrologia, jasnowidzenie i inne metody przepowiadania przyszłości,
Rozbudzanie Czakr, energia kundalini, moce samadhi, yoga z elementami religii, filozofii i teorii yogi
(Neo)Szamanizm, wchodzenie w trans, odmienne stany świadomości
Reiki, Metoda Silvy, bioenergoterapia, uzdrawianie duchowe niechrześcijańskie
Narkotyki halucynogenne ?poszerzające świadomość?
Hipnoza regresyjna
New Age ? Nowa Era, chodzenie po ogniu

Niepewne ? lepiej unikać i raczej ostrzegać:

Neopogaństwo, Rodzimowierstwo, Scjentologia, sekty religijne, zielonoświątkowcy (niektórzy)
Gnoza, Kabała, Teozofia, Huna , parapsychologia, radiestezja,
Hipnoza, Homeopatia, zabobon i wszelakie ludowe wierzenia, sposoby na?
Yoga ? polegająca tylko na ćwiczeniach fizycznych , Qi gong, aikido
Palenie marihuany, alkohol - upijanie się
Podróże astralne poza ciałem, OOBE, Hemi-sync, mniej groźne jest LD- świadome sny
egzorcyzmy świeckie poza Kościołem, wypędzanie duchów z domów, przedmiotów

nieszkodliwe ? nie wspominać, bo narażamy się na śmieszność:

akupunktura, akupresura, refleksoterapia, aromaterapia, BSM, irydologia, leczenie kolorami
relaks z wizualizacją i afirmacją, pozytywne myślenie, szybkie czytanie, SITA,
karate, judo, rolnictwo biodynamiczne, wegetarianizm, słoniki na szczęście ? nawet te z trąbą do góry ;-), Helo Kity
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-12-23, 04:05

Innego nie ma ale oni werza podwiedzmy w swoje wymysly jak buddysci
co mozna nazwac denomi :) Chcesz to sie z takimi ekumeniuj ja nie bede

nwo


Walter Veith - 23/36 Agenda new age


Walter Veith - 24 36 Aby wszyscy byli jednym


z mojej strony EOT
Wesolych swiat :-D

Jaabes
Bywalec
Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: pomorskie
Been thanked: 1 time

Post autor: Jaabes » 2015-12-23, 10:40

Dezerter pisze:New Age - to temat rzeka i to Amazonka ;-)
Dodam jeszcze że bardzo przyjazna, bo jest tam ciepło, przyjemnie i można popływać. Ale jakie wynikają z tego konsekwencje to niektórzy o tym nie myślą.
Krótko mówiąc w tym wypełniają się Słowa Jezusa :
? I powstanie wielu fałszywych proroków, i zwiodą wielu.A ponieważ bezprawie się rozmnoży, przeto miłość wieluoziębnie.A kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec. ?
[ Mt 24;11-14 BW].
Oraz to co napisali Jego apostołowie, przykładowo w tym poniższym fragmencie.
?A Duch wyraźnie mówi, że w późniejszych czasach odstąpią niektórzyod wiaryi przystaną do duchów zwodniczych i będą słuchać nauk szatańskich ?
[ 1 Tym 4;1 BW].

W czym mamy wytrwać do końca, jak myślicie ?
Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus
[1 Tym 2;5 BT]

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-12-23, 23:31

Pinchas pisze:Innego nie ma ale oni werza podwiedzmy w swoje wymysly jak buddysci
co mozna nazwac denomi :) Chcesz to sie z takimi ekumeniuj ja nie bede
Nic się nie uczysz!
Nie czytasz moich postów - więc po co z tobą dyskutować :-? :roll:
ale spróbujmy jeszcze raz - może dotrze:
ale nie mylmy dwóch różnych pojęć:
1. Ekumenia np Teze - jest wewnątrz chrześcijańska, czyli ja z tobą, możemy się spotkać, pomodlić (Ojcze nasz), zjeść agapę i porozmawiać o najlepszych sposobach studiowania Biblii

2. Porozumienie międzyreligijne
np w Asyżu - jest spotkaniem różnych religii, by się lepiej poznać i zrozumieć, bo żyjemy na jednej Ziemi , w jednym kraju (Anglia), jednym Mieście (Paryż), jednej dzielnicy (Manhattan), pracujemy w jednym biurowcu - siedziba ONZ
Jaabes pisze:
Dezerter pisze:New Age - to temat rzeka i to Amazonka ;-)
Dodam jeszcze że bardzo przyjazna, bo jest tam ciepło, przyjemnie i można popływać. Ale jakie wynikają z tego konsekwencje to niektórzy o tym nie myślą.
Słuszne spostrzeżenie ....a w tej wodzie czekają piranię na dogodny moment by zaatakować
- atak nastąpi wcześniej czy później, ale nieuchronnie i konsekwencje tego będą bolesne ...
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-12-28, 08:55

Nie czytasz moich postów - więc po co z tobą dyskutować :-? :roll:
To nie czytasz i ujdaesz ze nie rozumiesz.
A teraz sprawa ekumenizmu i wynikającej z niego <politycznej poprawności>, o którą się pan upomniał. Powiem tak: jeśli istotą ekumenizmu jest, jak się to podkreśla, <jedność w różnorodności>, co w przełożeniu na prosty język znaczy, że za równoprawne przed Bogiem i w kontekście zbawienia uznaje się wszystkie wierzenia i praktyki religijne, to nie jest to droga Boża, lecz prosta droga do śmierci! Bo ? jak to ujął Jezus Chrystus ? ?prawdziwi czciciele będą oddawali Ojcu cześć w duchu i w prawdzie; bo Ojciec takich szuka, którzy by Mu tak cześć oddawali.? (Jan 4,23.24). I tylko tacy będą zbawieni. A my chcemy być zbawieni!

Natomiast patrząc na dotychczasowe dokonania ekumeniczne zauważamy, że ich jedynym, niestety tragicznym efektem, jest już niemal wszechobecny liberalizm ? totalne rozmycie pojęć i zasad! A symbolem tych pożałowania godnych dokonań może być historyczne spotkanie ekumeniczne w Asyżu, które zgromadziło przedstawicieli różnych religii i wierzeń (nie wyłączając czcicieli wężów!), gdy na jednym ołtarzu obok rekwizytów religijnych katolickich, znalazły się pogańskie symbole religijne, z posążkiem Buddy na czele ? który znalazł się tam za pełną aprobatą człowieka znanego jako Jan Paweł II?

Jest mi wstyd za protestantów, którzy biorą udział w takich przedsięwzięciach, tak jak jest mi wstyd z powodu wypowiedzi liderów ewangelickich, którzy są wyraźnie zachwyceni perspektywą połączenia z katolicyzmem. I jest mi wstyd za tych spośród nich, którzy nie wahają się mówić, że historyczne wystąpienie Lutra w 1517 roku było? błędem! Zło jest złem, niezależnie od czasu i okoliczności.
http://stanislawkosowski.cba.pl/?page_id=56

Straszne plugastwo te ekumenia a ty tego bronisz :roll:
Wchodzicie w jedno jarzmo z "satanistami".
Jeszcze troche to stworzycie jeden kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-12-28, 19:38

Ogarnij się , zacznij myśleć samodzielnie, a nie czytać jakieś bzdury, gdzie facet pisze używając słów, których znaczenia nie rozumie :!: :idea:
Ty nadal nie rozumiesz znaczenia słowa Ekumenizm
powtórzę więc może trzeci raz - może tym razem dotrze:
Definicja SJP:
ekumenizm

ruch w chrześcijaństwie dążący do przywrócenia jedności wszystkich wyznań w ramach jednego Kościoła [Chrześcijańskiego]
A ja to już 2 razy ci wyjaśniałem tak:
ale nie mylmy pojęć
Ekumenia/Ekumenizm np Teze, Tydzień Jedności Chrześcijan - jest wewnątrz chrześcijańska, czyli ja z tobą, możemy się spotkać, pomodlić (Ojcze nasz), zjeść agapę i porozmawiać o najlepszych sposobach studiowania Biblii
Porozumienie międzyreligijne np w Asyżu - jest spotkaniem różnych religii, by się lepiej poznać i zrozumieć, bo żyjemy na jednej Ziemi , w jednym kraju (Anglia), jednym Mieście (Paryż), jednej dzielnicy (Manhattan), pracujemy w jednym biurowcu - siedziba ONZ
a ty uparcie cytujesz mi taką bzdurę:
A teraz sprawa ekumenizmu i wynikającej z niego <politycznej poprawności>, o którą się pan upomniał. Powiem tak: jeśli istotą ekumenizmu jest, jak się to podkreśla, <jedność w różnorodności>, co w przełożeniu na prosty język znaczy, że za równoprawne przed Bogiem i w kontekście zbawienia uznaje się wszystkie wierzenia i praktyki religijne
?! - bzdura kompletna - on też nie rozumie słowa Ekumenizm
Pinachas - masz w domu SJP - po ja mam - nie wierzysz mi - to zajrzyj do swojego, albo spytaj pani od polskiego ;-)
Ja z nieukami nie będę dyskutował co nie rozumieją języka polskiego, bo to nie ma sensu :-?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-12-28, 22:16

Ty se mozesz powtarzac nawet 1000 razy ze wchodzenie w jedno jarzmo
z satanistami i reszta....jest ok,ja jestem nieukiem,pisze bzdury itd
ale to i tak nie zmieni faktu ktorym jest ze wchodzicie w jedno
jarzmo z satanistami(i to nie jest ok) a nawet twierdzicie
ze modlicie sie dojednego boga :) Moze faktycznie
wasza "gora" czci tego ... samego boga.Kto wie :roll:
Ze o reszcie nie wspomne :-D
NWO coraz blizej.
Wake up :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-12-28, 23:22

idziesz w zaparte i udajesz nieuka - a wiem, że jesteś myślący gość
czemu się kompromitujesz nie pojmuję :-?
Jeśli jesteś przeciwnikiem spotykania i rozmawiania z innymi religiami niechrześcijańskimi
to jesteś jednocześnie (mimowolnym ) zwolennikiem nieporozumień, wrogości, wojen religijnych. Obcy to ktoś wrogi i niebezpieczny
tak myślałem kiedyś o ŚJ dopóki z nimi nie porozmawiałem, tak myślałem o Ewangelikach, dopóki nie poszedłem do nich na Nabożeństwo niedzielne i się z nimi nie pomodliłem.

W Asyżu JP II nie modlił się razem z hinduistą do Wisznu a hinduista nie modlił się z JP II do Jezusa :idea:
Hinduista modlił się do Wisznu a JP II modlił się do Jezusa
a wszyscy modlili się do swoich bogów/Boga o pokój
ja nie widzę w tym nic złego
Figurki np Buddy nie stały na Ołtarzu na którym była odprawiana Msza Św a na "ołtarzu/stole " do tego przeznaczonym - nie stał tam Jezus w monstrancji - nie stał z nimi żadem znak wiary katolicki, ale było tam wielu protestanckich przywódców więc ...
przygadał kocioł garnkowi
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2015-12-28, 23:33

Przeciwko rozmowom nie mam nic ale twierdzenia
jak modlimy sie do jedngo boga sa "straszne".
Calowanie koranu itd tez.Powolny "powrot"
protestantow do "matki" tez :)

To jest falszywa jedno i jarzmo z niewiernymi.
Ciekawe kiedy sie calkiem "polacza" :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-12-29, 00:00

Pinchas pisze:ale twierdzenia
jak modlimy sie do jedngo boga sa "straszne".
nie są straszne, bo nikt tak nie twierdzi ! - proszę przytocz wypowiedź papieża
są natomiast nieprawdziwe - te twoje stwierdzenia

Ale założyłeś wątek o NE a gadasz o ekumenizmie :roll:
zaczynam podejrzewać, że naprawdę nie masz w domu SJP i nie wiesz co to znaczy New Age :-P

Zajrzałeś do mojej tabelki ?
dobrze sklasyfikowałem zagrożenia kojarzone z NE?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”