Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
Zablokowany
anno

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: anno » 2018-08-05, 17:01

Marek_Piotrowski pisze: 2018-07-28, 12:18 Krótko, bo męczy mnie tłumaczenie w kółko tego samego.
1
Kamil2 pisze: 2018-07-28, 11:34 Bóg mówi o sobie ,że w swej naturze jest niezmienny więc nie mógł być Bogiem który był niższy od aniołów a tym bardziej Bogiem człowiekiem , taka nauka jest sprzeczna z treścią Pisma św i nie znajduje w nim swego potwierdzenie .
Zapominasz, że Jezus ma dwie natury - boską i ludzką - nierozdzielne, ale i nie zmieszane.


To raczej ty, Marek, nie znasz dobrze Biblii i nie wiesz, ze Bog nie ma ludzkiej natury:



"Bóg nie jest człowiekiem, aby nie dotrzymał słowa Ani synem człowieczym, aby żałował. Czy On powiada, a nie czyni, I mówi, a nie spełnia?"

Lb 23:19 bw

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Andej » 2018-08-05, 17:25

A jednak W Piśmie jest to, co napisał Marek. W cytatów wiele, potwierdzających to. Np. Mt 8.20, Mt 9.6 i jeszcze wiele, wiele innych. Sprawdź, zamiast oceniać czyjąś znajomość Pisma.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

anno

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: anno » 2018-08-05, 17:36

Andej pisze: 2018-08-05, 17:25 A jednak W Piśmie jest to, co napisał Marek. .
Chcesz powiedziec, ze Pismo zawiera sprzeczne informacje na temat Boga, a Marek ma przywilej wiedziec , ktore sa prawdziwe ?

Skoro Slowo Boze jednoznacznie mowi, ze "Bog nie jest czlowiekiem", to Marek moze sobie pogadac, ze jest inaczej :)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Andej » 2018-08-05, 17:44

Marek tego nie napisał. Dlaczego insynuujesz, zamiast pomyśleć? Dlaczego nie zerkniesz na wskazane wersy, w których jest to, co Marek napisał?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

anno

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: anno » 2018-08-05, 18:28

Andej pisze: 2018-08-05, 17:44 Marek tego nie napisał. Dlaczego insynuujesz, zamiast pomyśleć? Dlaczego nie zerkniesz na wskazane wersy, w których jest to, co Marek napisał?
Ja odnosze sie tylko do natury Boga.

Marek manipuluje trescia Biblii probujac wykazac, ze Bog ma nature ludzka.

Ja przeciwstawiam temu jednoznaczny argument ze Slowa Bozego.

A wiec jak widzisz, nie jest to jakies tam moje widzimisie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-08-05, 19:37

Pomyśl anno, zanim coś komuś zarzucisz, bo naprawdę jesteś w stanie sam do tego dojść . A jak już nie jesteś, to spytaj, zanim sformułujesz to jako zarzut.
Tydzień myślałeś do czego się przyczepić i tylko tyle wymyśliłeś? ;)
Fragment który podałeś jest z Księgi Liczb, a więc przed Wcieleniem.
Dotarło?
Ostatnio zmieniony 2018-08-05, 19:40 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

anno

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: anno » 2018-08-05, 21:03

Marek_Piotrowski pisze: 2018-08-05, 19:37
Fragment który podałeś jest z Księgi Liczb, a więc przed Wcieleniem.
Dotarło?
Niby co mialo dotrzec ?

Cialem stalo sie Slowo, ktore bylo u Boga i bylo b (B)ogiem, jako ze mialo boska nature.

Nie Bog stal sie cialem, lecz Jego Slowo.

A to Slowo mialo poczatek i w zwiazku z tym nie jest Bogiem Ojcem.

Wieczny Bog jest niezmienny, Jesli powiedzial w Ksiedze Liczb, ze nie jest" czlowiekiem ani synem czlowieczym" to nie jest.

Slowo Boze nie jest puste, w przeciwienstwie do slowa upadlego czlowieka.

"Syn czlowieczy" (Jezus) potwierdzal to wielokrotnie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-08-05, 21:09

Bóg się nie zmienił - natura boska II Osoby Trójcy nie została naruszona. Więc cała "argumentacja" na nic.
A prosiłem: pomyśl zanim coś napiszesz.

anno

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: anno » 2018-08-05, 21:25

Marek_Piotrowski pisze: 2018-08-05, 21:09 Bóg się nie zmienił - natura boska II Osoby Trójcy nie została naruszona. Więc cała "argumentacja" na nic.
A prosiłem: pomyśl zanim coś napiszesz.
Marek, dwie lub trzy osoby, to dwoch lub trzech Bogow :)

Wspolna Boska natura trzech roznych "osob" to cos w rodzaju zaslony dymnej dla faktu, ze Bog jest jedna Osoba ( Bog jeden jest, "ide do Boga mojego i do Boga waszego", "Ojciec wiekszy jest niz ja" itd.)

Ale to oklepane argumenty.

Mnie chodzilo o to, ze "Bog nie jest czlowiekiem", co zacytowalam w formie jednoznacznej wypowiedzi z Bibli.

A ty mi na to, ze to nieprawda.

Czyli co ?...Bog jednak sie zmienil ?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Andej » 2018-08-05, 22:37

anno pisze: 2018-08-05, 21:25... dwie lub trzy osoby, to dwoch lub trzech Bogow :) ...
Nauka Świadków Jehowy. Już jakiś czas nie ćwiczyliśmy.

Faktycznie, oklepana teza. Ale wcale nie śmieszna.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-08-06, 07:19

anno, dziękujemy Ci za przedstawienie swoich wyobrażeń na temat koncepcji Trójcy. Ponieważ jednak nie mają one wiele wspólnego z wiarą Kościoła, proponuję byś poczytał, zamiast fantazjować.
Co do rzekomej "zmiany Boga" wytłumaczyłem Ci (choć sądziłem że to rzecz oczywista) najprościej jak mogłem. Jeśli nie zrozumiałeś tak prostej sprawy, to obawiam się że dalsza dyskusja nie ma sensu - to dla Ciebie za trudne. Jeśli zaś zrozumiałeś, ale postanowiłeś w kółko powtarzać swoją tezę, nie bacząc na wyjaśnienia, to również dalsza dyskusja nie ma sensu - bo oznacza że przyszedłeś tu agitować, a nie dyskutować.
Ostatnio zmieniony 2018-08-06, 07:19 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

anno

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: anno » 2018-08-06, 17:32

Marek_Piotrowski pisze: 2018-08-06, 07:19 anno, dziękujemy Ci za przedstawienie swoich wyobrażeń na temat koncepcji Trójcy.
Marek, jak nazywa sie ktos, kto konkretne wersety z Biblii nazywa wyobrazeniami ?
Ignorant ?

I dla jasnosci: jestem katoliczka w pelnej lacznosci z papiezem :)

Wiem, ze katolikowi nie wolno myslec samodzielnie.

Jednak ja szukam Prawdy w moim Kosciele, i podejmuje ryzyko bana na twoim forum, pytajac, jaka jest Prawda o Trojcy .

Rozwazam wszystkie argumenty za i przeciw od kilku lat. Wszystkie "za" wypadaja zbyt blado z tymi "przeciw", bo te "przeciw" sa konkretne i proste, a te "za" rozmyte i obarczone wielkim balastem ludzkiej "tworczosci".

A to, co w tym watku napisalam, to moje ostatnie odkrycia, na drodze poszukiwan.

I jeszcze jedno: Nie odrzucam dobrych argumentow, nawet jesli pochodza z pogardzanych przez ciebie zrodel.

Magnolia

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Magnolia » 2018-08-06, 17:49

anno pisze: 2018-08-06, 17:32
Marek_Piotrowski pisze: 2018-08-06, 07:19 anno, dziękujemy Ci za przedstawienie swoich wyobrażeń na temat koncepcji Trójcy.
Marek, jak nazywa sie ktos, kto konkretne wersety z Biblii nazywa wyobrazeniami ?
Ignorant ?
Anno, zanim komuś zarzucisz ignorancję, sprawdź sama czy nie ignorujesz Nauki Kościoła o Trójcy.
anno pisze: 2018-08-06, 17:32 I dla jasnosci: jestem katoliczka w pelnej lacznosci z papiezem :)
W takim razie podstawowym narzędziem szukania Prawdy dla katoliczki jest Katechizm Kościoła Katolickiego.
http://www.teologia.pl/m_k/kkk1t03.htm
Podsunę konkretne kanony dotyczące Trójcy.
anno pisze: 2018-08-06, 17:32 Wiem, ze katolikowi nie wolno myslec samodzielnie.
Wolno, wolno. Naprawdę. Myślenie krytyczne jest bardzo potrzebne, ale faktycznie trzeba sięgać do źródeł a czasem i posłuchać kogoś mądrego i interpretacji teologów, biskupów, biblistów, doktorów Kościoła by wszystko dobrze najpierw zrozumieć.
anno pisze: 2018-08-06, 17:32 Jednak ja szukam Prawdy w moim Kosciele, i podejmuje ryzyko bana na twoim forum, pytajac, jaka jest Prawda o Trojcy .
To nie jest forum Marka, jest tu po prostu bardzo aktywnym komentatorem.
Administracja zarządza forum, bany lecą dopiero po ostrzeżeniach i braku poprawy w nieprzestrzeganiu regulaminu.
Wystarczy przestrzegać regulaminu, by pisać z nami aż do wieczności.
anno pisze: 2018-08-06, 17:32 Rozwazam wszystkie argumenty za i przeciw od kilku lat. Wszystkie "za" wypadaja zbyt blado z tymi "przeciw", bo te "przeciw" sa konkretne i proste, a te "za" rozmyte i obarczone wielkim balastem ludzkiej "tworczosci".
A to, co w tym watku napisalam, to moje ostatnie odkrycia, na drodze poszukiwan.
I jeszcze jedno: Nie odrzucam dobrych argumentow, nawet jesli pochodza z pogardzanych przez ciebie zrodel.
A sięgnęłaś już do Ojców Kościoła? np. do św Tomasza z Akwinu?
https://dominikanie.pl/2015/03/swiety-t ... cy-trojcy/

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-08-06, 17:54

anno pisze: 2018-08-06, 17:32
Marek_Piotrowski pisze: 2018-08-06, 07:19 anno, dziękujemy Ci za przedstawienie swoich wyobrażeń na temat koncepcji Trójcy.
Marek, jak nazywa sie ktos, kto konkretne wersety z Biblii nazywa wyobrazeniami ?
Ignorant ?
"Popolemizowałaś sobie" z czymś, co Twoim zdaniem jest nauką Kościoła na temat Trójcy - tymczasem polemizowałaś z własnymi wyobrażeniami o tej nauce. A wypadałoby się najpierw zapoznać z tym, co zamierzasz zakwestionować.
Byłoby uczciwiej, nie sądzisz?
Aha, i kto tak robi, jak to mówiłaś?... ;)
I dla jasnosci: jestem katoliczka w pelnej lacznosci z papiezem :)
Jesteś heretyczką.
Wiem, ze katolikowi nie wolno myslec samodzielnie.
Ciekawe. Jakieś źródło?
Jednak ja szukam Prawdy w moim Kosciele, i podejmuje ryzyko bana na twoim forum, pytajac, jaka jest Prawda o Trojcy .
Dokładnie taka, jak naucza Kościół.
Rozwazam wszystkie argumenty za i przeciw od kilku lat. Wszystkie "za" wypadaja zbyt blado z tymi "przeciw", bo te "przeciw" sa konkretne i proste, a te "za" rozmyte i obarczone wielkim balastem ludzkiej "tworczosci".
Jak widać po Twojej pisaninie, nie masz żadnych kompetencji do jakiegokolwiek osądu w tej sprawie.
Ciekawe, że jakoś mało kto "sam sprawdza" teorię względności - ale każdemu się wydaje że jest kompetentny do zanegowania prawd teologicznych.
A to, co w tym watku napisalam, to moje ostatnie odkrycia, na drodze poszukiwan.
STare oklepane androny.
I jeszcze jedno: Nie odrzucam dobrych argumentow, nawet jesli pochodza z pogardzanych przez ciebie zrodel.
...pod warunkiem, że wydaje Ci się, że wspierają to, co sobie wymyśliłaś?

Nie podałaś ŻADNEGO poważnego argumentu. WIęc zamiast bić pianę - podaj - przynajmniej będzie o czym gadać.
Ostatnio zmieniony 2018-08-06, 17:56 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

anno

Re: Czy Jezus jest Bogiem równym swemu Ojcu?

Post autor: anno » 2018-08-06, 19:00

Magnolia pisze: 2018-08-06, 17:49
Anno, zanim komuś zarzucisz ignorancję, sprawdź sama czy nie ignorujesz Nauki Kościoła o Trójcy.

Ja jej nie ignoruje, lecz badam i szukam podstaw, na ktorych sie opiera, poniewaz caly moj umysl protestuje, kiedy probuje ja bezkrytycznie przyjac.

Nie moge pojac, dlaczego wymysly ludzi wywieraja na te nauke wiekszy wplyw, niz zapisy w Biblii, dotyczace Osoby Boga.

Dodano po 15 minutach 31 sekundach:
Magnolia pisze: 2018-08-06, 17:49
anno pisze: 2018-08-06, 17:32
I dla jasnosci: jestem katoliczka w pelnej lacznosci z papiezem :)
W takim razie podstawowym narzędziem szukania Prawdy dla katoliczki jest Katechizm Kościoła Katolickiego.
http://www.teologia.pl/m_k/kkk1t03.htm
Podsunę konkretne kanony dotyczące Trójcy.



Dlaczego KKK a nie Pismo Swiete ?

Dlaczego Kosciol, do ktorego naleze ,spycha Slowo Boze na drugi plan ?

Ja wierze gleboko, ze Biblia jest najwazniejszym zrodlem Prawdy o Bogu i kiedy ktos mi mowi, ze Tomasz z Akwinu wie lepiej, kim jest Bog, to w moim sercu wlacza sie alarm w obliczu zagrozenia duchowego.

Dodano po 12 minutach 44 sekundach:
Magnolia pisze: 2018-08-06, 17:49
anno pisze: 2018-08-06, 17:32
Wiem, ze katolikowi nie wolno myslec samodzielnie.
Wolno, wolno. Naprawdę. Myślenie krytyczne jest bardzo potrzebne, ale faktycznie trzeba sięgać do źródeł a czasem i posłuchać kogoś mądrego i interpretacji teologów, biskupów, biblistów, doktorów Kościoła by wszystko dobrze najpierw zrozumieć.


Wolno ?

A wypowiadac sie krytycznie tez wolno ?

Bo, jak widzisz, najaktywniejszy komentator zaszufladkowal mnie jako heretyczke na podstawie kilku moich zdan, a inny elitarny aktywista widzi we mnie SJ.

Wyciagam wiec logiczny wniosek, ze katolik moze sobie myslec , co mu sie podoba, byleby zachowal te mysli dla siebie.

Rzeczywiscie sprytne podejscie do wolnosci.

Dodano po 5 minutach 40 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2018-08-06, 17:54

Nie podałaś ŻADNEGO poważnego argumentu. WIęc zamiast bić pianę - podaj - przynajmniej będzie o czym gadać.

Najpierw odnies sie do tego, ktory podalam:

"Bóg nie jest człowiekiem, aby nie dotrzymał słowa Ani synem człowieczym, aby żałował. Czy On powiada, a nie czyni, I mówi, a nie spełnia?"

Lb 23:19 bw



...bo zamierzam podac nastepne :D

Zablokowany