Zostać niewolnikiem Maryji

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
sam2

Re: Zostać niewolnikiem Maryji

Post autor: sam2 » 2018-09-30, 23:25

Nawet gdyby uznac takie niewollnictwo o jakim pisal Dez, a Marek to prostowal, to i tak skoro Maryja tak dokladnie oddala sie woli Boga i jja wypelnila, to jej niiewolnik bedzie mial tylko takie zadanie, wypelniac Wole Boga.
A Maryja wie jak ja wypelniac i nauczy jak.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Zostać niewolnikiem Maryji

Post autor: Andej » 2018-10-01, 09:12

Tak. Maryja pośredniczką.
Niewolnik Maryi jest jednocześnie niewolnikiem Jezusa. Niewolnikiem Boga w Trójcy Jedynego.

Niewolnik - nie moja wola się liczy, lecz Twoja Panie.
Niewolnik - poddaję się Twej woli Panie.
Niewolnik - Maryja ucz mnie abym coraz doskonalej naśladował Cię w Twoim poddaniu się woli bożej.
Niewolnik - Maryja, jak Twój niewolnik pójdę za Tobą; prowadź mnie do Syna.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Zostać niewolnikiem Maryji

Post autor: Dezerter » 2018-11-13, 22:55

No wreszcie ktoś kto ma takie same poglądy jak ja na wiarę :

Mikołaj Kapusta:
Czy Sobór Watykański II odrzucił przesadną mariologię (nazywaną przez specjalistów "maksymalistyczną"), czy może jednak Was wszystkich okłamałem, oszukałem i zmanipulowałem mamiąc swoimi błazeństwami? Niech każdy sam odpowie sobie na to pytanie. Wiem, że to długie, ale zachęcam, by obejrzeć do końca, bo nie wypsztykałem się z rewelacyjnych cytatów na początku filmu. ;)
Na zachętę jest też cytat z Maka Piotrowskiego i dyskusja z jego tekstem, który jest też na naszym forum.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: Zostać niewolnikiem Maryji

Post autor: konik » 2018-11-13, 23:32

No i co z tego. Ktos ma inne poglady niz ja na wiare.
Bo ja JA JESTEM KON … i tylkomoje kopyta sa wazne.
A Sobor nie jest wiara. Jest instytucja realizujaca wiare.
Wiara to dogmaty. Niezbite dogmaty. Co pozatym … to przypuszczenia, dyskusje … ale nie sama wiara.

mondfa

Re: Zostać niewolnikiem Maryji

Post autor: mondfa » 2018-11-14, 09:15

A co to są „poglądy na wiarę”? :)

agust
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 425
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 98 times

Re: Zostać niewolnikiem Maryji

Post autor: agust » 2018-11-14, 17:54

Im więcej teologów, im więcej ksiąg napisanych przez doktorów teologii, to tym więcej słowa Bożego, czy wzajemne przepychanki "uczonych w piśmie"? "Rycerze nieskończoności" będą walczyć i wroga muszą mieć - bo co to za rycerz bez wroga? Od czasu, gdy Ewangelia jest łatwo dostępna, a umiejętność czytania powszechna, wierzący mogą się zapoznać, bo Jezus nauczał bardzo prosto: Synu oto Matka Twoja, Matko, oto syn Twój. Jeżeli swoją matkę oddało się do przytułku, to teraz by umniejszyć czci Matce Bożej by pasowało... Synostwo nie jest niewolnictwem.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Zostać niewolnikiem Maryji

Post autor: Dezerter » 2018-11-14, 23:58

agust pisze: 2018-11-14, 17:54 Synostwo nie jest niewolnictwem.
Amen.
Dzisiaj powiedziałem na ten temat na Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym - tak tej , która jest oskarżana o antyMaryjność - i zostałem skrytykowany, przez liderkę, księdza, i część członków wspólnoty - tak wygląda opiewana min przez Marka protestanckość i antMaryjność w Odnowie w realu ;) . Pewnie mnie nie posłuchają i będzie "zawierzenie Maryi" - zobaczymy. Ja deklarację złożyłem jasną - niewolnikiem nie zostanę, bo "do wolności Chrystus mnie wyswobodził"
Amen
Ostatnio zmieniony 2018-11-14, 23:59 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

sam2

Re: Zostać niewolnikiem Maryji

Post autor: sam2 » 2018-11-15, 09:40

To zalezy jak rozumiesz niewolnictwo w ogole.
Jezus tez powiedzial "a moje brzemie jest lekkie".

inquisitio
Bywalec
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 24 wrz 2016
Has thanked: 14 times
Been thanked: 58 times

Re: Zostać niewolnikiem Maryji

Post autor: inquisitio » 2018-11-15, 19:54

Dezerter pisze: 2018-11-14, 23:58
agust pisze: 2018-11-14, 17:54 Synostwo nie jest niewolnictwem.
Amen.
Dzisiaj powiedziałem na ten temat na Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym - tak tej , która jest oskarżana o antyMaryjność - i zostałem skrytykowany, przez liderkę, księdza, i część członków wspólnoty - tak wygląda opiewana min przez Marka protestanckość i antMaryjność w Odnowie w realu ;) . Pewnie mnie nie posłuchają i będzie "zawierzenie Maryi" - zobaczymy. Ja deklarację złożyłem jasną - niewolnikiem nie zostanę, bo "do wolności Chrystus mnie wyswobodził"
Amen
Co stoi na przeszkodzie Twojego zawierzenia?
Serviam

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Zostać niewolnikiem Maryji

Post autor: Dezerter » 2018-11-15, 23:03

Co rozumiesz pod "zawierzenia"?
bo jeśli chodzi o wspólnotę, to zobaczymy jeszcze- trochę się wyjaśniło, że to nie chodziło o niewolnictwo, a właściwie to jeszcze nie wiadomo jak i co to będzie, więc zobaczymy
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: Zostać niewolnikiem Maryji

Post autor: konik » 2018-11-17, 00:06

Czytlem Twoje wypowiedzi Dezerterze … i jakies one glupie mi sie wydaja ( z calym szacunkiem).
Uzasadniam: pewien mezczyzna staje sie ojcem. Dziecko sie rodzi, ale ojciec porzuca rodzine. Przychodzi inny i staje sie ojczymem. Ale wspaniale wypelnia role ojca. I dziecko mowi do niego "tato". A przeciez ten czlowiek nie jest tata.
Podobnie jest z "niewolnikiem" Maryi.

Ps: mamy rozne rodzaje niewoli, ktore sa od wiekow funkcjonujacym okreslenie i to w roznych jezykach: jest to niewola macierzynska, niewola ojcowska, niewola rodzinna, … i to podaje w kontekscie bardzo pozytywnym tego znaczenia.
W starozytnym Izraelu byl niewola sluzby ( np: z jencow czy obcokrajowcow ). Co 50 lat obyczaj i Prawo nakazywalo uwalnianie niewolnikow. Praktycznie - to prawie 100% pozostawalo w sluzbie po tym fakcie, pelniac te same role i pozostajac w sytuacji niewolnika. Czynili to na wlasne zyczenie : byli zzyci ze swoim panem, mieli zapewniony byt … i pozostajac dalej byli traktowani jako przyrodnia czesc rodziny. Gdy zachodzila potrzeba, poswiecali swoje zycie dla pana, a nieraz korzystali sami ze zbrojnej ochrony swojego wlasciciela.
Ba … wielka kara nieraz bywalo dla niewolnikow uwolnienie ich … gdyz w ten sposob tracili podstawy bytu i utrzymania.

No coz, co tam wiecej pisac - wydaje mi sie, ze bycie niewolnikiem Maryi to zaszczyt.
Wlasnie Maryi … gdyz jest to niewolnictwo w Jej Macierzynkiej opiece i wstawiennictwie.

Bardzo plytka i to zalosnie plytka teologia tworzy zreby "antymaryjnej wolnosci".
Jest to teologia kogos, kto wdepnal w kaluze i na podstawie wody w kaluzy chce opisywac wode w oceanie. A im bardzie patrzy w kaluze, tym bardzie nie rozumie oceanu.

Pozdrawiam serdecznie.
Jeden z niewolnikow Maryi.
Ostatnio zmieniony 2018-11-17, 00:08 przez konik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Zostać niewolnikiem Maryji

Post autor: Dezerter » 2018-11-17, 10:33

Pozdrawiam głębokiego niewolnika i rycerza w jednym :-o zaprawdę trzeba być Maryjny, by to pogodzić, ale ja z tej mojej kałuży nie zrozumiem Tego z oceanu. Staram się jak mogę pisać z sensem, jeśli słabo wychodzi, to przepraszam. Cieszę się, że ciebie widzę w dobrej formie. Pomódl się do swojej Pani, by wypraszała mi laskę zrozumienia od Ducha Świętego.
Pozdrawiam i zdrowia życzę.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: Zostać niewolnikiem Maryji

Post autor: konik » 2018-11-17, 16:11

Rycerz, czyli jezdziec … jego sluzba odbywala sie w poddanstwie swemu panu. Pan jest wladca rycerza. Jest to paddanstwo sluzebne, jeden z rodzajow niewolnictwa ( bo sa rozne typy, klasy i hierarchie w samym niewolnictwie).
W starozytnym egipcie ekonomem ( cyli trzecia osoba w panstwie) mogl zostac tylko niewolnik. I bylo to tak zaszczytne stanowisko, ze wielu ambitnych Egipcjan oddawalo sie komus w niewole, aby w ten sposob moc uzyskac mozliwosci powolania na ekonomow prowincji.
W dzisiejszych czasach obraz niewolnictwa kojarzy nam sie z opisami z czasow Imperium Wielkiej Brytanii i ery zaglowcow. Ale jest to jeden z obrazow, najbardziej zdehumanizowany. Obok tego istnial caly szereg typow niewolnictwa - od niewolnictwa sluzebnego poprzez niewolnictwo agrarne do niewolnictwa elitarnego w sluzbie panstwowej.
Dziekuje za zaufanie … modlitwa jest konieczna niczym powietrze do oddychania. Pamietam o Tobie i Ty prosze nie zapomnij o mnie.
Serdecznie pozdrawiam.

agust
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 425
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 98 times

Re: Zostać niewolnikiem Maryji

Post autor: agust » 2018-11-17, 19:18

Być może, moja cześć do Matki Syna Boga nie jest doskonała, gdy określenie się niewolnikiem, jakoś mi nie pasuje. Bóg stwarzając człowieka na obraz i podobieństwo, dał nam nieprawdopodobną ludzką godność. Człowiek ma wolną wolę, nie jest wolny od pokus, może czynić zarówno dobro, jak i zło. Relacje Boga z człowiekiem, są jak relacje Ojca z synem - JP II. Uważam, że Bóg pragnąc zbawić wszystkich ludzi, chce, by także ludzie tego chcieli, postępując wg. danych nam przykazań. Oddanie się w jakąkolwiek niewolę, traci się możliwość wyboru.
Testament Chrystusa na krzyżu: Synu oto matka twoja, Matko oto syn Twój, jest także doskonałą wykładnią 4 przykazania: Czcij ojca i matkę swoją. Tak samo uczeń Jan, jak i Maryja, byli żywymi ludźmi z ludzkimi potrzebami. Czcij - czy mamy być bezwolnymi niewolnikami, czy czcić z całego serca, całą swoją mocą i wolą Matkę Jezusa i swoją Matkę? Jako syn duchowy i jako syn biologiczny, muszę dołożyć troszeczkę ludzkiego, czasem niedoskonałego trudu. Czy niewolnik Maryi, zaniedbując swoją Matkę, będzie usprawiedliwiony?

sam2

Re: Zostać niewolnikiem Maryji

Post autor: sam2 » 2018-11-17, 19:35

Konik, ta twoja wypowiedz trzeba oprawic w ramki by nie zostala zapomniana.
Wiele razy myslalem jak to wszystko okreslic-napisac a ty zrobiles to idealnie.
I nie chodzi tu o same rozumienie niewolnictwa jakie bylo w dawnych czasach, ale takze o rozumienie samej wiary.
Ciekawi mnie czy inni widza w tym lepsze rozumienie wiary, bo to bylby swietny temat rozumienia wiary w kontekscie takiego wyjasnienia niewolnictwa i w ogole postepowania po Chrzescijansku.

Na poczatek napisal bym ze takie rozumienie niewolnictwa zostalo zastapione oddaniem firmie, idei, czy tez nazwane patriotyzmem.

Dodano po 5 minutach 2 sekundach:
August, wlasnie mamy wolna wole a szczytem jej rozumienia i najdoskonalsza decyzja tej wolnej woli jest oddanie sie w niewole.
Tu tez jak pisalem odnosnie wypowiedzi konika, brakuje mi slow by to jasno wyrazic, ale moze konik ma i na to wlasciwe slowa i wyjasnienie. :)

Dodano po 2 minutach 45 sekundach:
To wlasciwie jest wlasnie tym zaparciem sie samego siebie o ktorym mowil Jezus.

ODPOWIEDZ