Jaki masz stosunek do wyznawców islamu?

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
Klaudia1205

Jaki masz stosunek do wyznawców islamu?

Post autor: Klaudia1205 » 2018-12-02, 11:56

Hej,
Właśnie piszę swoją pracę licencjacką i proszę Was o pomoc. Przesyłam ankietę, która składa się z 13 krótkich pytań dotyczących stosunku do islamu i jego wyznawców. Byłabym bardzo wdzięczna gdybyście podzielili się ze mną swoją opinią. Ankieta jest krótka i pozbawiona jakichkolwiek skomplikowanych pytań, dlatego bez obaw ;) Bardzo dziękuję za pomoc i remember about instant KARMA :DDD Dzięki Klaudia

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... w/viewform
Ostatnio zmieniony 2019-06-30, 18:59 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jaki masz stosunek na temat wyznawców islamu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-12-02, 14:14

Przecież to zależy do jakiego wyznawcy. Co innego wyznawcy zwolennicy świętej wojny czy "międzyudzenia" a co innego np. polscy Tatarzy czy islamiści Albańscy.

Dominik

Re: Jaki masz stosunek na temat wyznawców islamu?

Post autor: Dominik » 2018-12-02, 14:17

Klaudio, czy podzielisz się z nami opracowaniem wyników z ankiety?

agust
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 425
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 98 times

Re: Jaki masz stosunek na temat wyznawców islamu?

Post autor: agust » 2018-12-02, 16:25

Klaudia1205 pisze: 2018-12-02, 11:56 Hej,
Właśnie piszę swoją pracę licencjacką i proszę Was o pomoc. Przesyłam ankietę, która składa się z 13 krótkich pytań dotyczących stosunku do islamu i jego wyznawców. Byłabym bardzo wdzięczna gdybyście podzielili się ze mną swoją opinią. Ankieta jest krótka i pozbawiona jakichkolwiek skomplikowanych pytań, dlatego bez obaw ;) Bardzo dziękuję za pomoc i remember about instant KARMA :DDD Dzięki Klaudia

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... w/viewform
Klaudio, trzeba iść do biblioteki i przeczytać kilka książek napisanych przez kobiety urodzone w krajach islamskich, a obecnie mieszkające na Zachodzie. Mężczyźni z tego kręgu będą mieli zdecydowanie inne zdanie. Wiedza z tych źródeł które podaje ankieta, może być wycinkowa i bardzo różna. Polscy Tatarzy żyją od wieków przede wszystkim w polskiej kulturze i są Polakami.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Jaki masz stosunek na temat wyznawców islamu?

Post autor: Viridiana » 2018-12-02, 16:46

Moim zdaniem trochę niedopracowana ta ankieta. Nie wypełniłam jej całej i nie przesłałam wyników. W niektórych pytaniach brakuje odpowiedzi w stylu "nie mam zdania na ten temat".
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Dominik

Re: Jaki masz stosunek na temat wyznawców islamu?

Post autor: Dominik » 2018-12-02, 18:40

Narzucenie krajom arabskim rozdzielenia religii od państwa przyniosłaby postęp w stosunkach zewnętrznych?
Chyba to religia narzuca w krajach arabskich politykę, a nie polityka religię. Religia powoduje złe postępowania Arabów, a nie polityka.

sam2

Re: Jaki masz stosunek na temat wyznawców islamu?

Post autor: sam2 » 2018-12-02, 20:44

Nie bardzo rozumiem pytanie bo nigdy nie zetknalem sie osobiscie z wrogoscia ze strony muzulmanow, a mieszkam pol zycia w Londynie gdze praktycznie co drugi to muzulmanin.
Owszem spotkalem sie z rodzajem chorej wrogosci do bialych ze strony Hindusow tzw. moim okresleniem "turbany".
Oni potrafia mijajac kogos bialego splunac za nim tak nienawidza bialych i to chyba skutek kolonizacji.
Uwazam tez ze ci ktorzy popelnili mordy w metrze i autobusach to falszywi muzulmanie, takie podrobki udajace wiare, synowie szatana.
Rozmawialem tez z wieloma muzulmanami i oni po prostu sie tymi mordercami brzydza.
Sadze tez ze gdyby ktorys z normalnych wierzacych muzulmanow wiedzial ze ktorys chce dokonac takiego mordu to rozerwali by go na kawalki golymi rekoma.

konik

Re: Jaki masz stosunek na temat wyznawców islamu?

Post autor: konik » 2018-12-02, 22:18

Mam na co dzien stycznosc z muzulmanami.
Ani nie do konca jest tak, jak pisze sam2, ani nie do konca mozna caly Islam jednoznacznie ocenic.
Islam pakistanczykow czy afganczykow, a nawet turkow kontynentalnych to inny Islam ( lub jedynie naskorkowy Islam ) od tego z Iranu czy Iraku.
Ale ani oni nam nie za bardzo ufaja, ani my im. Tym bardziej, ze kodeks honorowy islamu jest zaprzeczeniem kodeksu chonorowego kultury chrzescijanskiej czy ogolnie swiata zachodniego.

sam2

Re: Jaki masz stosunek na temat wyznawców islamu?

Post autor: sam2 » 2018-12-03, 07:51

Konik, piszesz o roznicach narodowosciowych.
To poprostu charaktery ludzi nie religia.
To jak porownywanie wiary mieszkanca wioski w tatrach z wiara gdanszczanina na podstawie charakterow.

Ogolnie to sadze ze Islam jak i Zydzi utknal na Starym Testamencie i z tad takie radykalne rozumienie wiary.
Ostatnio zmieniony 2018-12-03, 07:57 przez sam2, łącznie zmieniany 1 raz.

konik

Re: Jaki masz stosunek na temat wyznawców islamu?

Post autor: konik » 2018-12-03, 07:59

Nie. Ja pisze o konkretnych ludziach . I wyniesionych przez nich zachowaniach na kokretne sprawy … rodzinne, spoleczne ...

agust
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 425
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 98 times

Re: Jaki masz stosunek na temat wyznawców islamu?

Post autor: agust » 2018-12-04, 15:26

sam2 pisze: 2018-12-02, 20:44 Nie bardzo rozumiem pytanie bo nigdy nie zetknalem sie osobiscie z wrogoscia ze strony muzulmanow, a mieszkam pol zycia w Londynie gdze praktycznie co drugi to muzulmanin.
Owszem spotkalem sie z rodzajem chorej wrogosci do bialych ze strony Hindusow tzw. moim okresleniem "turbany".
Oni potrafia mijajac kogos bialego splunac za nim tak nienawidza bialych i to chyba skutek kolonizacji.
Uwazam tez ze ci ktorzy popelnili mordy w metrze i autobusach to falszywi muzulmanie, takie podrobki udajace wiare, synowie szatana.
Rozmawialem tez z wieloma muzulmanami i oni po prostu sie tymi mordercami brzydza.
Sadze tez ze gdyby ktorys z normalnych wierzacych muzulmanow wiedzial ze ktorys chce dokonac takiego mordu to rozerwali by go na kawalki golymi rekoma.
Nie wystarczy mieszkać w Londynie, by poznać islam. Bywa, że o sąsiedzie z którym żyjemy obok siebie kilkadziesiąt lat, niewiele wiemy.By poznać, trzeba "beczkę soli zjeść" wejść do muzułmańskiej enklawy, która rządzi się swoimi prawami.
Całkiem współczesna książka muzułmanki z Anglii, pochodzącej z Sudanu, którą warto przeczytać i nie uśredniać opinii.

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... 9SVu2YnnSH

Co do kodeksu honorowego muzułmanów, o którym pisze konik, to tam też znajdziesz o tym, jak w Chartumie, z Nilu ciągle wyławiają ciała młodych dziewczyn.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jaki masz stosunek na temat wyznawców islamu?

Post autor: Dezerter » 2018-12-04, 18:25

Jeden z uprawnionych wniosków z waszych wpisów, nasuwa min się taki, że islam ma wiele twarzy.
A czy katolicyzm nie ma wielu twarzy?
A nawiązując do innego naszego wątku - bardzo ciekawego, zadam wam takie pytanie:
Czy wyznawca islamu jest dla mnie bliźnim?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

agust
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 425
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 98 times

Re: Jaki masz stosunek na temat wyznawców islamu?

Post autor: agust » 2018-12-04, 20:42

Dezerter pisze: 2018-12-04, 18:25 Czy wyznawca islamu jest dla mnie bliźnim?
Każdy człowiek, który znalazł się na naszej drodze, jest naszym bliźnim, ze względu na to, że jest takim samym dzieckiem Boga jak ja. Jeżeli znajduje się w pilnej potrzebie, należy mu udzielić pomocy, adekwatnej do sytuacji.
Ciśnie się też pewnie retoryczne pytanie, czy są takie sytuacje, że ktoś nie jest dla mnie bliźnim? Czy są tacy, którzy są dla mnie raczej zagrożeniem?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jaki masz stosunek na temat wyznawców islamu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-13, 12:47

Czyżby światełko w tunelu?
Ponad 500 muzułmańskich duchownych podpisało “Deklarację Islamabad” przeciwko terroryzmowi, przemocy w imię religii oraz fatwom (interpretacjom muzułmańskiego prawa ogłaszanym przez radykalnych ulemów, czyli znawców prawa szariatu).


ODPOWIEDZ