Całun Turyński

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
ODPOWIEDZ
konik

Re: Całun Turyński

Post autor: konik » 2018-08-01, 13:02

Oczywiscie, ze nazwalem rzeczy po imieniu. Ale sam delikwent placzliwie probuje odwrocic kota ogonem ... a tak, jak go nazwalem bylo jedynie reakcja na te Kuby sformulowania , ktore zostaly mu na czerwono przez Dominika zaznaczone. Dodam jeszcz, ze hipokryzja tego dzieciaka jest tak mazgajowata, ze pusty smiech wzbiera,.
A co do meritum sprawy ... wiedza z gazet ( moze to i wyborcza ) i sieci typu <zaprzeczymy wszystkiemu co dotyka chrzescijanstwa> nie jest wiedza naukowa ... jedynie spopularyzowana demagogia ateistyczna.
Co zas do stanu wiedzy w sowietach ... ni coz, widze Kubo, ze niewiele wiesz na ten temat.

Kuba02

Re: Całun Turyński

Post autor: Kuba02 » 2018-08-01, 13:36

Wątpię, żeby ktoś z was przeczytał wyniki tego badania - na pewno nikt z was nie odniósł się do tego merytorycznie. Lepiej oskarżyć o mazgajowatość niż z pokorą się pochylić głowę przed kimś bardziej kompetentnym jakim jest zespół prowadzący te badania.
Jak to mówią pycha poprzedza upadek i z tą myślą was zostawiam ;)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Całun Turyński

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-08-01, 13:49

Ciekawe - akurat to jedno,jedyne badanie jest "kompetentne". Inne nie...
Argumentacja w stylu "ale mój tatus przecież wie najlepiej" ;)

Kuba02

Re: Całun Turyński

Post autor: Kuba02 » 2018-08-01, 13:51

Marek_Piotrowski pisze: 2018-08-01, 13:49 Ciekawe - akurat to jedno,jedyne badanie jest "kompetentne". Inne nie...
Argumentacja w stylu "ale mój tatus przecież wie najlepiej" ;)
Przykładowe, z wielu zbieżnych ;)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Całun Turyński

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-08-01, 14:04

Bynajmniej nie większościowe.

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 669
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 49 times

Re: Całun Turyński

Post autor: Quinque » 2018-08-15, 01:06

Trochę poczytałem o Całunie, osobiście nie wiem czy jest prawdziwy ale jego fałszywowści nie wykazano

Magnolia

Re: Całun Turyński

Post autor: Magnolia » 2018-08-15, 08:00

A nie jest logicznym wniosek, że skoro nie udowodniono fałszerstwa to w takim razie patrzysz na oryginał?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Całun Turyński

Post autor: Andej » 2018-08-15, 11:07

Całun jest zagadką. Zważ, że Kościół nie uznał ex cathedra całunu jako relikwii, która miała bezpośredni związek z Jezusem. Ale sposób przechowywania świadczy o najwyższej wadze. Całun nie jest podstawa wiary. Może ją wzmocnić.
Jeśli urząd Kościoła ma wątpliwości co do pochodzenia, to i my mamy do tego prawo. Choć cudowności całunu zaprzeczyć się nie da. Bo do jego powstania przyczyniły się technologie, które poznamy za 100 lat, a może nigdy, lub działanie energii, której być może nigdy nie odkryjemy, albo cud Zmartwychwstania. W sumie obojętne. Ważne, że prowadzi do Boga. Ważne, że wspiera naszą wiarę.
Osobiście uważam całun za prawdziwego świadka zmartwychwstania. Jednak błogosławieni ci, którzy nie widzieli, a uwierzyli.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Całun Turyński

Post autor: Dezerter » 2018-12-28, 00:59

Mężczyzna z Całunu zrekonstruowany w 3D. Ewangelia mówi prawdę
https://pl.aleteia.org/2018/03/31/mezcz ... wi-prawde/
Ja nie słyszałem więc się dzielę, bo naprawdę ciekawe
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Kalart

Re: Całun Turyński

Post autor: Kalart » 2018-12-28, 12:23

Jak jest napisane, że ciało zostało odwzorowane z dokładnością do milimetra, a potem - że całun nie owijał boków ciała, więc określenie występujących tam ran jest niemożliwe. W skrócie - pogonić oszusta, bo własnymi słowami potwierdza swój fałsz.
Patrząc na pierwsze szkice, gdzie postarano się przedstawić wszystkie informacje z całunu i porównując do końcowego efektu - więcej zrobili ekstrapolacji niż odwzorowania. Przy tak małych danych wejściowych, rzeźba ma więcej do czynienia z fantazją rzeźbiarza niż z całunem.
Magnolia pisze: 2018-08-15, 08:00 A nie jest logicznym wniosek, że skoro nie udowodniono fałszerstwa to w takim razie patrzysz na oryginał?
Ma to sens tylko przy logice dwuwartościowej. W normalnym życiu, taki wniosek nie jest logiczny - brak dowodów na fałszerstwo oznacza tyle, że nie wiadomo czy całun jest prawdziwy czy fałszywy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Całun Turyński

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-12-28, 14:09

Kalart pisze: 2018-12-28, 12:23 Jak jest napisane, że ciało zostało odwzorowane z dokładnością do milimetra, a potem - że całun nie owijał boków ciała, więc określenie występujących tam ran jest niemożliwe.
Jaasne, I nikt tego nie zauwaźył, tylko Kalart :D
A może to Kalart nie doczytał w jaki sposób zostało odwzorowane ciało i się mądrzy jak zwykle? :-?
Ostatnio zmieniony 2018-12-28, 14:09 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Kalart

Re: Całun Turyński

Post autor: Kalart » 2018-12-28, 14:14

Mądrzę się, bo jestem mądry. Odwzorowali z dużą dokładnością tam, gdzie całun pozwalał - a pozwalał na niewiele. Resztę ekstrapolowali.
Należy po prostu wiedzieć - rzeźba powstała na podstawie całunu i fantazji rzeźbiarza. Na dodatek w nieznanych proporcjach, gdyż - co mnie nie zaskakuje - o tym nie wspominają.
Ostatnio zmieniony 2018-12-28, 14:22 przez Kalart, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Całun Turyński

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-12-28, 15:08

I znowu nie wiesz, a piszesz. To niestety nie jest objaw mądrości, tylko niedojrzałej przemądrzałości.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Całun Turyński

Post autor: Andej » 2018-12-28, 17:35

Kalart pisze: 2018-12-28, 14:14 Mądrzę się, bo jestem mądry. Odwzorowali z dużą dokładnością tam, gdzie całun pozwalał - a pozwalał na niewiele. Resztę ekstrapolowali.
Należy po prostu wiedzieć - rzeźba powstała na podstawie całunu i fantazji rzeźbiarza. Na dodatek w nieznanych proporcjach, gdyż - co mnie nie zaskakuje - o tym nie wspominają.
Logika powyższego wywodu kojarzy mi się w logika wypowiedzi jednego z naszych eksprezydentów. W skrócie: Wiem, bo wiem. cbdu?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Kalart

Re: Całun Turyński

Post autor: Kalart » 2018-12-28, 17:46

Jak masz jakieś zarzuty wobec logiki, sformułuj je. Moje spostrzeżenie dotyczą oceny słów profesora odpowiedzialnego za projekt oraz za pokazane dane wstępne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”