Muzyka - droga do opętania

Rozmowa na temat upadłego anioła, czyli szatana, jego cel w świecie, początek jego istnienia, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Muzyka - droga do opętania

Post autor: Dezerter » 2019-01-08, 19:14

Jasne, że nie.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

malgo_1991

Re: Muzyka - droga do opętania

Post autor: malgo_1991 » 2019-08-05, 18:36

Szatan sie posluguje nie tylko muzyka. Muzyka to tez narzedzie ale trzeba dobrze wybierac.
Za czasow "mlodosci" i buntu nastoletniego sluchalam black metalu nie rozumiejac nawet o czym sie spiewa. Obecnie nie dalabym rady sluchac czegos takiego,strasznie demoniczne brzmienie.
Z czasem u czlowieka sie zmienia swiadomosc,Bog mu daje ja by wybral odpowiednio.
W dzisiejszych czasach juz trzeba wybrac,nie ma juz czasu. Czasy ostateczne trwaja i wojna z Bogiem trwa na calego. Na calym swiecie panuje chaos,w kosciele tez.

Magnolia

Re: Muzyka - droga do opętania

Post autor: Magnolia » 2019-08-05, 20:16

malgo_1991 pisze: 2019-08-05, 18:36
W dzisiejszych czasach juz trzeba wybrac,nie ma juz czasu. Czasy ostateczne trwaja i wojna z Bogiem trwa na calego. Na calym swiecie panuje chaos,w kosciele tez.
Możesz mi wyjaśnić co miałaś na myśli Gosiu? Jak to rozumiesz?

malgo_1991

Re: Muzyka - droga do opętania

Post autor: malgo_1991 » 2019-08-05, 21:01

To ze zyjemy w czasach ostatecznych. Trwa wojna duchowa,niewidzialna dla oczu ale realna.
Szatan zbiera zniwa.
Co chwile sie slyszy jak ten czy tamten ksiadz czy zakonnik cos narozrabial,jak jakis aktor sie powiesil.
Myslicie ze to tak poprostu sie dzieje?Nie,to juz koniec ktory jest bliski.
Ludzie na calym swiecie otrzymuja wiadomosci o nadchodzacym przyjsciu Jezusa. Przekazuje ON juz nam,ze czas sie konczy.
MARYJA krzyczy,objawia sie w wielu miejscach - Ludzie obudzmy sie wreszcie i powrocmy do Boga zanim bedzie za pozno.
SZatan wtargnal do kosciola i niszczy wszystko na drodze.
Ile jest masonerii koscielnej,nie tylko swieckiej,ile wilkow w owczych skorach.
Jest tez napisane ze na koncu czasow wierni na calym swiecie beda miec sny i wizje dotyczace nadchodzacych wydarzen.
To sie juz dzieje,ja tez tego doswiadczylam.
Widzialam przyszlosc i nowy swiat,taki ktory Chrystus nam obiecal,niesamowity swiat,bez bolu,smutku i w niesamowitej radosci.
Jesli wybierzemy Jezusa,czeka nas wspaniala przyszlosc.
W tych czasach bedziemy miec okazje do dania swiadectwa wiary w Jezusa Chrystusa. Pojdziemy na rzez.
Ilu ludzi tak naprawde bedzie w stanie oddac zycie za Niego?
Moge polecic wyklady ks Piotra Glasa,na youtube jest tego wiele,tam on mowi o tych sprawach,o zagrozeniach w dzisiejszym swiecie i o zwyciestwie Maryi nad szatanem.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Muzyka - droga do opętania

Post autor: Dezerter » 2019-08-05, 22:00

Skoro Maryja zwyciężyła nad szatanem - to już wszystko powinno być cacy nie sądzisz?
Ale tak się zastanawiam poco Maryja miałaby zwyciężać skoro Chrystus już 2000 lat temu "zwyciężył śmierć i szatana" - zastanawiałaś się nad tym?
Ostrzegam, że nie wszystko co mówi ks. Glas jest mądre i prawdziwe, chodź większość jest
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Muzyka - droga do opętania

Post autor: Magnolia » 2019-08-06, 09:52

Niby ks. Glass mówi to co w piśmie jest i w większości poprawnie teologicznie, to jednak mówi to w takiej konwencji że nie moge tego słuchać, od razu drżę z przerażenia. A w Ewangelii pada ponad 340 razy : Nie lękajcie się!
Dlaczego więc ks. Glass nas straszy?
A gdzie mowa o miłosierdziu i miłości Boga?! naprawde jak dla mnie ks Glass używa zbyt często słowa "szatan", za bardzo jest na nim skupiony, a za mało na czynieniu dobra, gdzieś mija się z przesłaniem Dobrej Nowiny.
Gosiu czytając Twoje wpisy wczoraj coś mnie zastanawiało i budziło niepokój... a jak wspomniałaś o ks Glassie, któ®ego słuchasz na Yt to stało się wszystko jasne, niestety... Posłuchaj też innych kapłanów.

Do nas też piszesz: Obudźcie się i powróćcie do Boga... a nas nie znasz... nie wiesz na jakim jesteśmy etapie w swoim życiu, czy jesteśmy blisko czy daleko Boga... Gdybyśmy nie dążyli do Boga i codziennie nie nawracali się na nowo, to zapewne nie byłoby nas tutaj...

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Muzyka - droga do opętania

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-08-06, 09:58

Jedno można zawsze powiedzieć i jest aktualne we wszystkich czasach: jeszcze nigdy dotąd tak blisko Paruzji jak dziś nie byliśmy ;)
A z wizjami... ostrożnie.
Ostatnio zmieniony 2019-08-06, 10:03 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

malgo_1991

Re: Muzyka - droga do opętania

Post autor: malgo_1991 » 2019-08-06, 11:28

Ksiadz Glas byl egzorcysta wiec mowi prawde,mial do czynienia osobiscie z ciemnymi mocami wiec wie co mowi.
Magnolia - to nie bylo do was tu,tylko do ludzi ze swiata.
Ks Glas nie straszy tylko ostrzega,glaskanie dzisiaj nie przynosi skutku zadnego bo ludzie uwazaja ze jesli Bog jest milosierny to mi przebaczy i dalej se "moge grzeszyc ile chce,skoro tak wszystko wolno."
Dezenter - na koncu czasow serce Maryi zatriumfuje,tak Ona mowi. To jest miecz na szatana.
Ona mowi:
"Zostałam wybrana przez Najświętszą Trójcę, aby się stać Matką drugiego Adwentu. Moje
matczyne zadanie polega więc na przygotowywaniu Kościoła i całej ludzkości na przyjęcie
Jezusa, który powraca do was w chwale. Jego drugie Przyjście dokona się w blasku Jego
Boskości, ponieważ Jezus powróci do was na obłokach niebieskich, w chwale Swej
królewskiej władzy. Zostaną Mu poddane narody ziemi, a wszyscy Jego wrogowie zostaną
zmiażdżeni pod tronem Jego powszechnego panowania. W tych ostatnich czasach Moje matczyne działanie realizuje się w świetle dnia i staje się
coraz silniejsze. Moje światło rozbłyska we wszystkich częściach ziemi.
Ujawniam się dziś
wszędzie poprzez liczne objawienia i nadzwyczajne zjawiska.
i Moje królowanie miłości, które ustanawiam w sercach i duszach, jest drogą przygotowującą
chwalebne Królestwo Chrystusa. Tryumf Mojego Niepokalanego Serca zbiegnie się z drugim
Przyjściem Jezusa w chwale dla odnowienia wszystkich rzeczy.
j Posłuchajcie więc wszyscy Mojego Głosu i biegnijcie – śladem Niepokalanej Światłości
Mojego dziewiczego piękna – na spotkanie Boskiej wspaniałości Chrystusa.
k Otwórzcie serca na nadzieję. Bliskie jest drugie przyjście Chrystusa. Pojawiają się właśnie
znaki, które On sam wam dał, aby was przygotować na te czasy.
l Otwórzcie wasze serca na nadzieję. Żyjcie w pokoju serca i na modlitwie. Żyjcie w wierze i
radości. Żyjcie w łasce i czystości. Żyjcie w miłości i świętości, ponieważ Jezus Chrystus,
nasz Odkupiciel, Zbawiciel i Król, właśnie ma przyjść do was w blasku Swego chwalebnego
Ciała. "
Ostatnio zmieniony 2019-08-06, 11:29 przez malgo_1991, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Muzyka - droga do opętania

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-08-06, 12:00

Obawiam się,że nie mozna przyjąć "byl egzorcysta wiec mowi prawde" - różni egzorcyści mówią różne (sprzeczne) rzeczy. I chyba wychodzą często poza swoje uprawnienia.
Przyznam, ze zachęcony 1-2 ciekawymi kazaniami kupiłem książkę -wywiad ks.Glasa i odłożyłem ją po kilkunastu stronach. W moim przekonaniu zdemonizowany obraz świata, jaki tam prezentuje jest bliższy zabobonnemu swiatu "zielonych".


Obawiam się też, że tekst ks.Gobbiego, który zacytowałaś, to niepewne źródło.
Ksiadz twierdził, że ma objawienia od roku 1973 do 1998. W 1998 złożył je do oceny w Kongregacji Nauki Wiary. Po wielu latach otrzymał odpowiedź sugerującą, iż we wstępie powinien napisać, że są to jego własne przemyślenia. Nie zgodził się z tym.
Kościół Rzymsko katolicki nigdy oficjalnie nie uznał zapisków księdza Stefana Gobbiego jako pochodzenia niebiańskiego.
Objawienia miły potwierdzać np. Garandabal...
Poniżej odpowiedż kardynała Agostino Cacciamvillana, apostolskiego pro-nuncjusza papieża na Kościół w Stanach Zjednoczonych, na pytanie o status Stefano Gobbi z 1994 roku:
Obrazek
'(...)właściwe władze stwierdzają, że nie są to słowa Matki Bożej, ale jego prywatne medytacje, za które przyjmuje całą teologiczną, duchową i duszpasterską odpowiedzialność (...)"
To samo diecezja Baltimore:
Obrazek

Nie twierdzę, że wszysko jest złe w tych tekstach, ale stwierdzono w nich części co najmniej wątpliwe. Osobiście sugerowałbym zwrócenie się w kierunku objawień zatwierdzonych przez Kościół.
A najlepiej - w strone centrum wiary -Biblia, Tradycja, Magisterium.
Ostatnio zmieniony 2019-08-06, 12:01 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

malgo_1991

Re: Muzyka - droga do opętania

Post autor: malgo_1991 » 2019-08-06, 12:49

Kosciol nie zatwierdza od razu tego czy tamtego i trzeba czasu by to zrozumiec,dlatego.
Zapominasz ze w kosciele tez sa wilki,wiec nie bylabym taka pewna.
Slucham zaufanych ksiezy i wiem co mowia.
Ostatnio zmieniony 2019-08-06, 12:49 przez malgo_1991, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Muzyka - droga do opętania

Post autor: Magnolia » 2019-08-06, 12:58

Magłosiu, właśnie Marek Ci pokazał jak to z wiarygodnością jednego z kapłanów, których słuchasz, jest.
Ks. Glass również pokazuje świat na tyle zdemonizowany, że aż nieprawdziwy.
Pamiętaj, że egzorcysta, słucha tego co mówi szatan w czasie egzorcyzmu a zły jest ojcem kłamstwa, nie można polegać na tym co mówi. Człowiekowi jest wyjątkowo trudno odnaleźć się w tej sytuacji by wszystko co usłyszał odrzucić.
Od dwóch tysięcy lat żyjemy w czasach ostatecznych, naszym zadaniem jest codziennie się nawracać, ale nie możemy żyć w strachu, bo właśnie od lęku, strachu, śmierci wyswobodził na Chrystus, prawda? Mamy żyć nadzieją, wiarą, miłością.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Muzyka - droga do opętania

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-08-06, 13:00

malgo_1991 pisze: 2019-08-06, 12:49 Kosciol nie zatwierdza od razu tego czy tamtego i trzeba czasu by to zrozumiec,dlatego.
Tu nie chodzi o to że Kościół "nie zatwierdził". Kościół zakwestionował nadprzyrodzoność tych "objawień".
Nie ma (chyba) nic złego w czytaniu przemyśleń ks.Gobbi, ale stawianie ich jako podstawy swojej wiary to, delikatnie mówiąc, przesada.
Zapominasz ze w kosciele tez sa wilki,wiec nie bylabym taka pewna.
Aha. A jak je rozpoznajesz? Że np. rewelacja ks.Gobbiego są OK, a orzeczenie Kongregacji - jak rozumiem - jest wilcze?
malgo_1991 pisze:Slucham zaufanych ksiezy i wiem co mowia.
Zatem opierasz się na swoich "zaufanych księżach" a nie na Magisterium Kościoła?
Ostatnio zmieniony 2019-08-06, 13:01 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

malgo_1991

Re: Muzyka - droga do opętania

Post autor: malgo_1991 » 2019-08-06, 13:02

Duch Swiety. Obecnie w kosciele mamy chaos na calym swiecie wiec trzeba miec oczy szeroko otwarte i nie sluchac byle kogo,juz nie mowiac o "milym" Bergoglio.

Magnolia

Re: Muzyka - droga do opętania

Post autor: Magnolia » 2019-08-06, 13:13

No i tu masz problem! Jesli nie słuchasz papieża, podważasz jego wybranie, to z tym Duchem św bym nie przesadzała w wypowiedziach.

Dodano po 40 sekundach:
Jak rozpoznajesz Ducha św? Jak powiedzieć przez kogo przemawia a kto nie jest przez Ducha prowadzony?

malgo_1991

Re: Muzyka - droga do opętania

Post autor: malgo_1991 » 2019-08-06, 13:18

Bergoglio niestety nie jest tym za kogo sie podaje. Papiez to tylko czlowiek.
Na dodatek,poprostu to sie otrzymuje i sie wie w okreslonym czasie,gdy Bog ci daje o otwiera oczy na pewne sprawy.

ODPOWIEDZ