Chłopak i pompejanska

Dlaczego powinniśmy się modlić, jak powinniśmy to robić, za kogo, do kogo? Tutaj też możemy prosić inne osoby o modlitwę za nas, za naszych bliskich i innych ludzi.
ODPOWIEDZ
Werbena

Chłopak i pompejanska

Post autor: Werbena » 2019-01-11, 21:28

Witam, w nowennie pomoejanskiej modlę się w intencji abym była z danym chłopakiem. Po 8 dniu mojej modlitwy, owy chłopak zakończył zwiazek z dziewczyna, która bardzo kochał ( wcześniej byli 2 lata, potem nie byli razem przez pół roku, po świętach znowu się zeszli i kilka dni po sylwestrze zerwali). Kiedy zerwali widocznie do mnie podbijał, pisał kochanie, mała, ze jestem ważna, ze wiele mu pomogłam. Ale nasza wspólna znajoma postanowiła go zesfatac z jakas laska i kazała im pisac do siebie i teraz ja jestem totalnie załamana, bo nie wiem czy moja modlitwa poddana jest próbie, czy poprostu powinnam zejść im z drogi. Znają się dopiero 5 dzień, a już zdążyli spotkać się sam na sam, podobno ona sie w niego wkręciła i on w nią tez, a ja stoje z boku i muszę udawać, ze im kibicuje. Nie wiem co mam robić, nie wiem czy to mącenie złego ducha, który próbuje przerwać moja modlitwę, czy jednak znak od Boga abym ustąpiła chłopaka. Mi tez on się bardzo podoba ale nigdy mu tego nie powiedziałam, nawet jak się spytał, to jakos uciekłam odpowiedzią. Jestem chyba zbyt wstydliwą osoba aby mu o tym powiedzieć, ale przecież tego teraz i tak jie zrobię skoro się on wkręcił w nią! Co mam teraz zrobic? Z góry dziękuje za pomoc, Bóg zapłać.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Chłopak i pompejanska

Post autor: ToTylkoJa » 2019-01-11, 21:42

No błagam, ja nie chcę być niemiła, ale to są problemy na miarę Bravo. Zakochał się chłopak, kochliwy coś jest, super, niech makaron będzie z nim, nie?
Nie jestem w czym całym chrześcijaństwie zbyt mocno, ale jedno mogę powiedzieć na pewno: jeśli dwoje ludzi jest sobie przeznaczonych, to tylko oni sami mogą to zepsuć, chociaż świat się będzie ku nim skłaniał. Albo zaczniesz coś robić, albo nie stanie się absolutnie nic.
Jako "siostra" dam Ci też radę popartą tylko przeczuciem. Zastanów się, czy on na pewno jest materiałem na męża.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Chłopak i pompejanska

Post autor: Viridiana » 2019-01-12, 15:02

Moim zdaniem to wszystko stało się trochę zbyt szybko. Zatrzymaj się na chwilę refleksji. A jeśli chcesz rozeznawać wolę Bożą w tej kwestii, to najpierw się do tego przygotuj.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Chłopak i pompejanska

Post autor: Dezerter » 2019-01-13, 15:44

Viridiana pisze: 2019-01-12, 15:02 Moim zdaniem to wszystko stało się trochę zbyt szybko. Zatrzymaj się na chwilę refleksji. A jeśli chcesz rozeznawać wolę Bożą w tej kwestii, to najpierw się do tego przygotuj.
Nie jesteś zbyt wylewna - rozpisz się nieco, jak chcesz pomóc.
ToTylkoJa pisze: 2019-01-11, 21:42 Zakochał się chłopak, kochliwy coś jest, super, niech makaron będzie z nim, nie?
Nie jestem w czym całym chrześcijaństwie zbyt mocno, ale jedno mogę powiedzieć na pewno: jeśli dwoje ludzi jest sobie przeznaczonych, to tylko oni sami mogą to zepsuć, chociaż świat się będzie ku nim skłaniał. Albo zaczniesz coś robić, albo nie stanie się absolutnie nic.
Jako "siostra" dam Ci też radę popartą tylko przeczuciem. Zastanów się, czy on na pewno jest materiałem na męża.
Zgadzam się z tą wypowiedzią - jak chcesz chodzić z chłopakiem, to skup się na nim a nie na pompejance, to nie jest magiczne zaklęcie :!:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Chłopak i pompejanska

Post autor: Viridiana » 2019-01-13, 17:21

Dezerter pisze: 2019-01-13, 15:44
Viridiana pisze: 2019-01-12, 15:02 Moim zdaniem to wszystko stało się trochę zbyt szybko. Zatrzymaj się na chwilę refleksji. A jeśli chcesz rozeznawać wolę Bożą w tej kwestii, to najpierw się do tego przygotuj.
Nie jesteś zbyt wylewna - rozpisz się nieco, jak chcesz pomóc.
Bo ja z natury nie jestem zbyt wylewnym człowiekiem. ;)
Chodziło mi o to, żeby założycielka wątku spróbowała trochę ostygnąć, uspokoić emocje bo jak dotąd pewnie brały górę, znaleźć wolny czas w trakcie którego przemyśli, jakie mogą być motywy chłopaka, co ujawnia jego zachowanie, ogólnie przeanalizować sytuację i zastanowić się, jaka byłaby najrozsądniejsza postawa wobec tego wszystkiego.
Co do woli Bożej, lubię całkiem to kazanie, chociaż może nie rozjaśnia w głowie absolutnie wszystkiego:

Tylko to też trzeba najpierw rozważyć, żeby nie przegiąć w jedną ani drugą stronę.
A tu o modlitwie:

Wiem, może nie wszyscy przepadają za Szustakiem. ;)
To, co jest najważniejsze w całej tej sytuacji - rozważać.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

okirybka

Re: Chłopak i pompejanska

Post autor: okirybka » 2019-01-13, 17:43

Moi drodzy, a co z nakazem Jezusa - że tylko on jest pośrednikiem między Bogiem a człowiekiem - jak do tego mają się wszelkie inne poza "Ojcze nasz" modlitwy wymyślone przez ludzi - niczym mantry??

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Chłopak i pompejanska

Post autor: Dezerter » 2019-01-13, 19:55

okirybka pisze: 2019-01-13, 17:43 Moi drodzy, a co z nakazem Jezusa - że tylko on jest pośrednikiem między Bogiem a człowiekiem - jak do tego mają się wszelkie inne poza "Ojcze nasz" modlitwy wymyślone przez ludzi - niczym mantry??
To nie żaden "nakaz Jezusa", tylko słowa św. Pawła
Inne modlitwy poza Ojcze Nasz są zgodne z tymi samymi słowami Św Pawła z tego samego listu 1Tym.2

1 Zalecam więc przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi: 2 za królów i za wszystkich sprawujących władze, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością.

więc czemu nie pompejanka za chłopaka :?: ;)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Chłopak i pompejanska

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-13, 20:36

okirybka pisze: 2019-01-13, 17:43 Moi drodzy, a co z nakazem Jezusa - że tylko on jest pośrednikiem między Bogiem a człowiekiem - jak do tego mają się wszelkie inne poza "Ojcze nasz" modlitwy wymyślone przez ludzi - niczym mantry??
Warto zobaczyć dokładnie, W CZYM Jezus Chrystus jest Jedynym Pośrednikiem.
Jesli chcesz, możemy o tym porozmawiać w innym watku. Na razie zapraszam do miejsca, gdzie starałem się to omówić - http://analizy.biz/marek1962/km7.pdf (strony 54-58)

ODPOWIEDZ