Dyskusje z niekatolikami - co nam dają?

Ważna sprawa dla chrześcijan
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dromax
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 219
Rejestracja: 2 sty 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Dyskusje z niekatolikami - co nam dają?

Post autor: dromax » 2018-01-12, 11:19

:) Bardzo często tak jest, że ŚJ posługują się różnymi propagandowymi broszurami. Wręczają je katolikom. Więc ja opracowałem specjalną broszurę dla nich. Powieliłem, wydrukowałem i też im wręczam. Nie wiem czy to ma sens?

Magnolia

Re: Dyskusje z niekatolikami - co nam dają?

Post autor: Magnolia » 2018-01-12, 11:28

A udostępnisz nam broszurę? Ja chętnie się zapoznam.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dyskusje z niekatolikami - co nam dają?

Post autor: Andej » 2018-01-12, 21:52

Gdy ŚJ dają mi broszury, biorę ich jak najwięcej. Dzięki temu, o tyle maja mniej dla innych.

Czytam je też. Bo pomaga mi to w rozmowach z nimi.

Zwykle są napisane bardzo naiwnie. W pierwszej chwili, coś może się podobać. Jednak po analizie, łatwo znaleźć fałszywe nuty.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Dyskusje z niekatolikami - co nam dają?

Post autor: Dezerter » 2018-01-12, 22:37

Dyskusje z niekatolikami - co nam dają?
- broszurę :)
też jestem zainteresowany, co stworzyłeś.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Abraham45

Re: Dyskusje z niekatolikami - co nam dają?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-16, 13:53

Andej pisze: 2018-01-12, 21:52 Gdy ŚJ dają mi broszury, biorę ich jak najwięcej. Dzięki temu, o tyle maja mniej dla innych.

Czytam je też. Bo pomaga mi to w rozmowach z nimi.

Zwykle są napisane bardzo naiwnie. W pierwszej chwili, coś może się podobać. Jednak po analizie, łatwo znaleźć fałszywe nuty.
To nawet dobry pomysł aby brać od nich te broszury, a potem przekazywać na makulaturę. Często w szkołach ją zbierają dla zakupu różnych rzeczy dla szkoły ale tez i Kościół u nas zbiera czasami makulaturę aby budować studnie w Afryce. Zawsze to jakiś zbożny cel, jakaś korzyść z tych sekciarskich bzdur. Może jakaś studnia zostanie wybudowana albo szkołą coś dla dzieci kupi. Zatem zbieramy od nich te wszystkie broszury i ulotki. :ymhug: \:D/

Awatar użytkownika
dromax
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 219
Rejestracja: 2 sty 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Dyskusje z niekatolikami - co nam dają?

Post autor: dromax » 2018-01-17, 16:16

Magnolia pisze: 2018-01-12, 11:28 A udostępnisz nam broszurę? Ja chętnie się zapoznam.
:( To dość pojemny plik. Mogę ci wysłać na twojego e-maila. Podaj mi na pw.

Dominik

Re: Dyskusje z niekatolikami - co nam dają?

Post autor: Dominik » 2018-01-22, 09:01

Może zrobię możliwość umieszczania naszych prac na serwerze na forum.

robbo1

Re: Dyskusje z niekatolikami - co nam dają?

Post autor: robbo1 » 2019-01-19, 14:15

A ja rozmawiam ze wszystkimi.W tym z tymi,z którymi według naszego rozumienia,rozmawiać nie powinienem.
Wyznawane poglądy nie stanowią dla mnie przeszkód do rozmowy.
Jako chłopak czytałem ks."Trzydzieści wyznań"Andrzeja Tokarczyka,i postanowiłem porozmawiać z przedstawicielami podanych tam wyznań.
Jak postanowiłem ,tak uczyniłem.
Nie zawsze osobiście,ale np.korespondencyjnie.
Rozumiem,że temat dotyczy was rozmawiających np.z nami.
Niemniej my rozmawiamy ze wszystkimi.Z zasady nie z odszczepieńcami .Ja jednak tak.
Powody?
Poznać "jaka jest różnica?".
W tym celu mam i czytałem książkę o tym tytule Fritz Ridenour.
Tam wypomina niewierność katolicyzmowi,jak i nam.
Ja naprawdę chcę zawsze poznać cudzy punkt widzenia.
Liczę na poznanie nowych argumentów na poparcie sprzecznych z naszymi wyjaśnień,interpretacji itp.
Najczęściej jednak się przeliczam.
Nie narzucam,jak i nie akceptuję,gdy bez wielkiego wysiłku mogę "obalić".
Pisze to ,żebyście wiedzieli i zrozumieli moją tutaj obecność.
Ja naprawdę dużo czytam,a lubuję się w publikacjach "odstępczych". Te pozwalają poznać mi zarzuty innych,jak i ich myślenie.
Z tego powodu czytam też książki niewierzących.Np.R.Dawkinsa.
Tutaj czytam,że rozmowy z innowiercami przekonują niektórych z was do prawdy u was.
Mnie do mojej.
Niestety w większości spotykam się z brakiem zrozumienia.Tak wśród swoich ,jak i was.
Jestem otwarty na wymianę argumentów na argumenty.
Przeciwny personalnym wywodom,wypominaniom.Używania arogancji ,jako argumentu zamiast argumentu - dowodzenia.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2019-01-19, 14:17 przez robbo1, łącznie zmieniany 1 raz.

konik

Re: Dyskusje z niekatolikami - co nam dają?

Post autor: konik » 2019-01-19, 15:39

Moze byc rowniez tak, ze pomimo przekonania, iz chcesz poznac czyjes poglady , to po prostu przesiewasz je wedlug z gory zalozonych wlasnych przekonan.
I nie tylko nie poznajesz czyjegos stanowiska , ale na samym wstepie interpretujesz je w sposob niezgodny z intencja zawarta w czyims przekazia.
Po prostu - zamiast oczyszczac pole do Prawdy, infekujesz je wirusem i chwastami.

trzymaj sie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Dyskusje z niekatolikami - co nam dają?

Post autor: Dezerter » 2019-01-20, 22:14

Robbo1 - dzięki za kilka szczerych słów.
Postaraj się byśmy i my dowiedzieli się czegoś ważnego, lub ciekawego o Świadkach Jehowy
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

agust
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 425
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 98 times

Re: Dyskusje z niekatolikami - co nam dają?

Post autor: agust » 2019-01-21, 15:55

Dezerter pisze: 2019-01-20, 22:14 Robbo1 - dzięki za kilka szczerych słów.
Postaraj się byśmy i my dowiedzieli się czegoś ważnego, lub ciekawego o Świadkach Jehowy
Ekumenizm, to szukanie ewentualnych punktów stycznych, a nie forsowanie swojej ideologii, na katolickim forum. Dla robbo nawet Dekalog jest obcy. Jeżeli chodzi o mnie, to próbuję pomagać umocnić wiarę katolicką, i nie chcę czytać obcych agitek. O Świadkach Jehowy i ich historii, dość ciekawie napisał Marek w jednym z obszernych postów. Robbo jak chce, to niech poda adres do forum Świadków Jehowy, i ktoś ciekawy tam się dowie.

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Dyskusje z niekatolikami - co nam dają?

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-03, 07:31

robbo1 pisze: 2019-01-19, 14:15 A ja rozmawiam ze wszystkimi. W tym z tymi,z którymi według naszego rozumienia,rozmawiać nie powinienem...Niestety w większości spotykam się z brakiem zrozumienia.Tak wśród swoich ,jak i was. Jestem otwarty na wymianę argumentów na argumenty. Przeciwny personalnym wywodom, wypominaniom. Używania arogancji , jako argumentu zamiast argumentu - dowodzenia. Pozdrawiam.
Piszesz bardzo ogólnikowo i unikasz odpowiedzi na konkretne pytania. Tak nie da się rozmawiać w sposób sensowny. Panuje tu zwyczaj, że podajemy otwarcie swoją przynależność do konkretnej społeczności wyznaniowej lub jej brak i wówczas o wiele łatwiej jest zrozumieć czyjeś wypowiedzi.. :)

Dodano po 6 minutach 17 sekundach:
agust pisze: 2019-01-21, 15:55 Ekumenizm, to szukanie ewentualnych punktów stycznych, a nie forsowanie swojej ideologii, na katolickim forum. Dla robbo nawet Dekalog jest obcy. Jeżeli chodzi o mnie, to próbuję pomagać umocnić wiarę katolicką, i nie chcę czytać obcych agitek. O Świadkach Jehowy i ich historii, dość ciekawie napisał Marek w jednym z obszernych postów. Robbo jak chce, to niech poda adres do forum Świadków Jehowy, i ktoś ciekawy tam się dowie.
Należy jasno postawić sprawę w regulaminie forum, czy innowiercy lub ateiści mogą tu pisać, ewentualnie w jakich tematach. Ale jeżeli nie ma zakazu i forum jest otwarte, to nie można wtedy zgłaszać pretensji.

Magnolia

Re: Dyskusje z niekatolikami - co nam dają?

Post autor: Magnolia » 2019-03-03, 08:20

Ekumenizm dotyczy chrześcijan, a ŚJ nimi nie są. To tak na marginesie.

Fedorowicz
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 297
Rejestracja: 10 lut 2019
Has thanked: 132 times
Been thanked: 28 times

Re: Dyskusje z niekatolikami - co nam dają?

Post autor: Fedorowicz » 2019-03-03, 08:49

Magnolia pisze: 2019-03-03, 08:20 Ekumenizm dotyczy chrześcijan, a ŚJ nimi nie są. To tak na marginesie.
Ale sami uważają się za chrześcijan. Cytat z jw.org :
"Czy Świadkowie Jehowy są chrześcijanami ? Tak. Każdy, kto stara się przestrzegać nakazów Jezusa, z całą pewnością zasługuje na miano chrześcijanina. Co o tym świadczy?
Staramy się ściśle trzymać nauk Jezusa Chrystusa i naśladować jego sposób postępowania (1 Piotra 2:21).
Wierzymy, że tylko dzięki Jezusowi możliwe jest wybawienie, ponieważ „"nie ma pod niebem żadnego innego imienia danego ludziom, dzięki któremu mamy zostać wybawieni"” (Dzieje 4:12).
Kiedy ktoś zostaje Świadkiem Jehowy, jest chrzczony w imię Jezusa (Mateusza 28:18, 19).
Modlimy się w imię Jezusa (Jana 15:16).
Respektujemy zwierzchnictwo Jezusa nad każdym z nas (1 Koryntian 11:3)." ;)

Dodano po 17 minutach 49 sekundach:
Dezerter pisze: 2017-03-31, 23:20 ..jest to bardzo mi bliskie widzenie ekumenizmu, inni chrześcijanie są mi braćmi i siostrami w Chrystusie - jeśli uznają go za Pana i Boga. Ciekaw jestem waszego stosunku do dyskusji z niekatolikami - co was napędza, czego szukacie w tych dyskusjach, jaki są wasze motywacje i jakie doświadczenia - podzielmy się przemyśleniami.
szalom
Dyskusje z niekatolikami - co nam dają? Możliwość ewangelizacji innowierców, kierowaniu ich w stronę zbawienia, do Kościoła Świętego i Pana Jezusa. :)
Ostatnio zmieniony 2019-03-03, 08:33 przez Fedorowicz, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Dyskusje z niekatolikami - co nam dają?

Post autor: Magnolia » 2019-03-03, 09:26

A jaki chrzest św mają ŚJ? Czy wierzą że Jezus i Duch św to Osoby Boskie? Czy wierzą w TrójJedynego Boga?

To są wyznaczniki bycia chrześcijaninem, a nie to co sami o sobie myślą ŚJ. Poza tym ta organizacja nosi wszelkie znamiona sekty, a to oznacza, że Ci ludzie są zwiedzeni, trzeba ich nawracać, uświadamiać błąd zwiedzenia.
Ratować innymi słowy.
Fedorowicz pisze: 2019-03-03, 08:49 Dyskusje z niekatolikami - co nam dają? Możliwość ewangelizacji innowierców, kierowaniu ich w stronę zbawienia, do Kościoła Świętego i Pana Jezusa.
Całkowicie się zgadzam.

ODPOWIEDZ