Wrażliwość kulturalna i artystyczna.

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Wrażliwość kulturalna i artystyczna.

Post autor: Viridiana » 2019-03-05, 19:26

Odświeżając dyskusję, co sądzicie o tym?
https://konwenty-poludniowe.pl/31-infor ... nansowania
Co prawda tytuł clickbaitowy trochę, ale ciekawa jestem możliwej dyskusji, jaka może się w tym temacie pojawić. ;)
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Wrażliwość kulturalna i artystyczna.

Post autor: ToTylkoJa » 2019-03-05, 20:05

Bardzo dziwi mnie brak dofinansowanie dla Pyrkonu. To największa tego typu impreza w Polsce, co za tym idzie, świetna reklama. Chociaż jestem prawie pewna, że poradzi sobie sam.
Jeśli chodzi o promocję czytelnictwa: przykro mi.
Czytelnictwo nie jest popularnym sportem, a jakim ważnym. To dzięki książkom kształcimy język, sposób wysławiania się, polszczyznę. To powinno być niezwykle ważne dla Polaków.
Jednak kiedy mówię, że przeczytałam "Harrego Pottera i Czarę Ognia" w 2 dni, zaskoczenie wśród klasy.
Kiedy co 2 tydzień mam inną książkę, zaskoczenie.
Jak można tak czytać? Tak szybko, tak chętnie.
W mojej klasie 3 osoby deklarują, że lubią czytać książki.
Jedna rzeczywiście widać, że lubi. Potrafi porozmawiać o ulubionych tytułach itd.
Druga i trzecia męczą te samą książkę już prawie rok.
Lekcje polskiego w szkole niewiele dadzą. To przez czytanie rozwijamy słownictwo, ortografię i inne takie bzdety. Dlatego uważam, że takie akcje trzeba promować i wszystkie akcje w stylu "cala Polska czyta dzieciom" wspieram całym serduszkiem.
Chociaż pyrkon nie kojarzy mi się z czytelnictwem. Wiele mogę o tym powiedzieć, wiele pozytywnego (żałuję, że nigdy nie byłam, może w przyszłości), ale bardziej tam widać mi i komiksy, niż książki.

konik

Re: Wrażliwość kulturalna i artystyczna.

Post autor: konik » 2019-03-05, 22:12

Gdy bylem mlodszy ( o wiele ) to moja srednia w czytaniu wynosila jedna pozycja na tydzien W sumie to kilka tysiecy ksiazek przeczytalem.
Obecnie fizycznie organizm wysiada ... oczy bola, pieka ... a beletrystyka nuzy. Siegam po specjalsy ... i czytam po kilka pozycji na raz. Rzadko je konczac.

Magnolia

Re: Wrażliwość kulturalna i artystyczna.

Post autor: Magnolia » 2019-03-06, 09:55

Ja czytam powieści najchętniej opisujące XVIII i XIX Anglię - od takich nie moge się oderwać. Podobnie było z powieściami Francine Rivers, taka beletrystyka chrześcijańska, niesamowite doświadczenie przeniesienia Ewangelii na życie bohaterów, czy to w czasach historycznych czy współczesnych.
Poza tym mam odłożone przy łóżku książki do których powinnam się zabrać, ale jakoś nie mogę, ciągle coś innego wydaje mi się ciekawsze...

A co do "kultury". Mieszkając w Warszawie teoretycznie mam dostęp do wielu wydarzeń kulturalnych. Przez ostatnie lata udało mi się być na kilku koncertach, kilka razy byłam w teatrze. Ciągle sobie obiecujemy że będziemy częściej bywać w teatrze, ale jakoś się nie składa... albo repertuar mało ciekawy albo coś innego... Od postanowienia, że będziemy bywać co miesiąc w teatrze, minęło cztery lata bez teatru...
Ale ostatnio nawet udało nam się dojechać na wystawę fotografii, liznęliśmy ciut kultury. ;-)
Na szczęście nasz proboszcz organizuje jakieś wydarzenia typu film, koncert, występ... tez bywamy z radością. A jak dzieci występowały w różnych przedstawieniach szkolnych i w Domu kultury to obecność była obowiązkowa, a kultura najwyższych lotów wyciskająca łzy wzruszenia.
Tyle ode mnie.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Wrażliwość kulturalna i artystyczna.

Post autor: Viridiana » 2019-04-17, 11:03

Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Wrażliwość kulturalna i artystyczna.

Post autor: Viridiana » 2019-04-24, 12:38

Artykuł sprzed pięciu lat, ale i tu może się znajdzie coś ciekawego:
https://wszystkoconajwazniejsze.pl/malg ... ie-w-domu/
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

ODPOWIEDZ