Jezus wśród nas.

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alank
Przybysz
Przybysz
Posty: 24
Rejestracja: 2 mar 2019
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Jezus wśród nas.

Post autor: alank » 2019-03-07, 21:11

"Jezus wśród nas. O Miłości do ludzi, której nie zamkniesz w kościołach."

Taka myśl przyszła mi do głowy i to nie tylko wobec tego co dzieje się w Polsce i na świecie, ale i często w naszych życiach. (Oby nie w waszych)

Plan jest taki - życie z Bogiem na okrągło, i to nie po cichu za zasłonami.
"Imię Pana na ustach, Pan w sercu" - to najprostsza droga do świętości.

Potrzeba zmian, trzeba wyjść na ulice i zacząć manifestować nie tylko swoje przekonania, ale i siebie, czyli osobę która dąży do świętości.

Wiem, że można przytoczyć cytat : "Wejdź do izdebki swojej i zamknij drzwi, tam się módl w ukryciu..."
Ja znam inny cytat od Pana Boga : "Ręce które pomagają są świętsze niż usta które się modlą..." (Z prywatnego objawienia)

To co mi chodzi po głowie to jakaś akcja manifestacyjna,ruch ... hmmm, może już takie są a ja się nie orientuję ?

To tak pokrótce, kto się pisze ? :)

Pozdrawiam !

Dodano po 29 minutach 57 sekundach:
Tak dodam, że skoro to Jezus jest pasją i inspiracją każdego z nas, to trzeba bardziej ukierunkować ku Niemu życie. :)

Według mnie miłość do Boga powinno się wyrażać całym swym życiem, i tak, ludzie powinni przestać pracować, a nawet tyrać czasem, dla zarobku a bardziej zainteresować się Wolą Bożą i tym co słychać u brata czy siostry za rogiem (bliźniego).

Wyobrażacie sobie efekt tego, gdyby ludzie to zrozumieli ? Bo ja wyobrażam :)

Wiecie, jest dużo przeszkód, ale trzeba przecież patrzeć na to co nas łączy, a łączy nas (chrześcijan) osoba Pana Jezusa i przykład Jego życia.
No więc postanówmy żyć jak On i wzywajmy Jego imienia, a na pewno przyjdzie nam ku temu z pomocą.

Taka luźna sugestia : "Gdyby Pan Jezus miał naśladowców a nie wyznawców to świat byłby doskonale piękny."

A nie można powiedziec ze jestesmy zbyt mali zeby nie móc dorosnać do Jego przykładu, Sam powiedział "Doskonali bądźcie jak doskonały jest wasz Ojciec niebieski" Mt 5,48 czy "Uczen nie przewyzsza nauczyciela, a wystarczy ze jest jak jego nauczyciel"

Pamiętacie jak Żydzi chcieli Go pojmać za to co powiedział w Świątyni : "bogami jesteście" ?

Jestesmy uczynieni na obraz i podobienstwo Boga.

Ja jestem za działaniem, praktycznym, co myślicie ? :)

Magnolia

Re: Jezus wśród nas.

Post autor: Magnolia » 2019-03-07, 21:14

"Ewangelizuj cały czas, jeśli trzeba także słowem."

Najważniejsza jest Twoja postawa życia wynikająca z miłości do Boga i Jego przykazań (dobry filmik dodałam dziś w wątku "ciekawe kazania". To jak żyjesz pokazuje innym Boga. Nie wiem czy Bóg potrzebuje manifestacji, raczej rozejrzyj się dookoła i zobacz jak możesz robić najlepiej to co wynika z obowiązków Twojego stanu, a jak to będziesz robił dobrze to dopiero szukaj potrzebujących. Nie powinno się robić wielkich akcji zaniedbując swoje obowiązki rodzinne, małżeńskie.
Pomagać też trzeba umieć, nauczyć się dobrze pomagać, a nie tylko zaspokajać swoją pychę, że robię coś wielkiego.
Posłuchaj filmiku, polecam szczerze.

Dobrze jest rozeznać czego od CIebie chce Bóg, bo w takich "akcjach" Bóg pomaga i prowadzi. :)

konik

Re: Jezus wśród nas.

Post autor: konik » 2019-03-07, 21:14

Na ulicy to najwyzej zostaniesz celebryta .
Najtrudniej to byc wiernym w zadaniach zycia, ktore przychodza kazdego dnia ... szkola, praca, finanse, rodzina, ...
Byc wytrwalym az do bolu ... jak Hiob.
To jest "Jezus wsrod nas".

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 669
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 49 times

Re: Jezus wśród nas.

Post autor: Quinque » 2019-03-07, 21:20

Oczywiście Bóg kocha wszystkich. Ale zbawi nawróconych

Awatar użytkownika
alank
Przybysz
Przybysz
Posty: 24
Rejestracja: 2 mar 2019
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Jezus wśród nas.

Post autor: alank » 2019-03-07, 21:50

Magnolia pisze: 2019-03-07, 21:14 Posłuchaj filmiku, polecam szczerze.
Dzięki wielkie, film jak zimny prysznic... Widać rozpędziłem się samochodem bez kół :(

Ehhh, czasem mi się włącza zbawianie świata.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jezus wśród nas.

Post autor: Dezerter » 2019-03-07, 22:17

Quinque pisze: 2019-03-07, 21:20 Oczywiście Bóg kocha wszystkich. Ale zbawi nawróconych
A wiesz, że słowo "nawrócony " znaczy zmieniający myślenie- to bardzo pojemne pojęcie i nie nam wyrokować (i się tym zajmować), kto jest a kto nie jest nawrócony.

Alank - Konik i Magnolia dobrze mówią, ale to w niczym nie przeszkadza Ci (po wypełnieniu tych podstawowych obowiązków stanu ) zaszaleć jak szaleniec Boży - już cię lubię :ymhug:
Wyczuwam w tobie potencjał ewangelizacyjny. Jest wiele takich akcji z wyjściem na ulice, np tak robią "Jacki" z Poznania. Jak oni idą ulicą to ludzie czasami ich mylą (na pierwszy rzut oka i ucha) z kibicami Lecha ;)
SzNE maja chyba 3 czy czwarty kurs, na którym jest ewangelizacja miasta/na mieście - wyście we dwóch, bez niczego, z ekwipunkiem jak apostołowie posłani przez Jezusa, bez załatwionego noclegu, jedzenia, pieniędzy itd.
Tak samo na ewangelizacje do innego miasta wyruszają ludzie ze wspólnoty Antonello i Enrike - Przymierze Miłosierdzia - i zapewne wiele innych, a mi nieznanych bliżej, te znam i za nie ręczę, ... jak byś chciał się przyłączyć.
Możesz dołączyć do wspólnot prowadzącej Kursy Alfa (ekumeniczne) w więzieniach, lub poprawczakach, domach dla narkomanów. A jak szukasz prawdziwej przygody duchowej to raz do roku Przystanek Jezus.

Ale najważniejsze jest, to co na co dzień
- to co robisz w domu (czy na pewno dla wszystkich domowników jesteś kochającym Jezusem, czy oni na co dzień czują , że mieszkają z Jezusem?
- czy ty sam na pewno siebie kochasz?
- czy w twojej pracy/szkole budujesz Królestwo Boże tu i teraz?
... pewien pracodawca chce zatrudnić nową osobę , robi nabór , ma 2 kandydatki obie porównywalne z wykształceniem, ale
jedna depresantka, nie mająca pracy, samochodu, ani doświadczenia zawodowego.
Druga pracująca , zadowolona z życia, z prawkiem i samochodem.
Zdecydował się na ta depresantkę, bo wie, że w środowisku jakie stworzył w swojej firmie, ona rozkwitnie, otrzyma pomoc, akceptację i zacznie zarabiać. Już powiedział innym "musimy z nią delikatnie, bez zbytniej krytyki, dużo pochwał"
... a wówczas Jezus będzie wśród nas :)

Ps
Ty zapewne jako nowy nie wiesz, że to forum zostało powierzone/zawierzone Chrystusowi i że to on jest tu naczelnym Administratorem, a my z administracji Mu tylko posługujemy, więc my wszyscy już tu jesteśmy zChrystusem
Ostatnio zmieniony 2019-03-07, 23:20 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
alank
Przybysz
Przybysz
Posty: 24
Rejestracja: 2 mar 2019
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Jezus wśród nas.

Post autor: alank » 2019-03-07, 22:21

Mądre słowa piszecie.
Ja to dziki jestem i jeszcze nie okrzesany kamień.
Ale przy was już nabieram kształtu :)
Dzięki !

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Jezus wśród nas.

Post autor: Sebastian » 2019-03-08, 22:27

Jezus jest wśród nas na każdym kroku, kochajmy go, czyńmy dobrze, a będzie ok :)
Totus Tuus

ODPOWIEDZ