Spowiedź i masturbacja

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Spowiedź i masturbacja

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-03-08, 18:54

Wyrzuty sumienia nie są objawem nierównowagi. Raczej ich brak jest objawem psychopatii.

Awatar użytkownika
dromax
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 219
Rejestracja: 2 sty 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Spowiedź i masturbacja

Post autor: dromax » 2019-03-09, 21:20

Antarez pisze: 2019-03-06, 18:20 Witam, jestem nastolatką i mam problem-masturbacja. To znaczy, dla mnie nie jest to problem, nie uważam że to jest grzech, nic z tych rzeczy, ale niestety Kościół tak uważa czyli teoretycznie powinnam się z tego wyspowiadać. Tyle że nie chcę! Po prostu wiem że i tak będę to robić i wcale nie mam ochoty przestać bo uważam że to jest w pełni normalne że mam potrzeby seksualne i mam prawo je rozładowywać. Jednocześnie chcę móc przyjmować ciało Chrystusa - nie robię tego już od roku - i być w dobrej relacji z Bogiem. Proszę o radę!
:?: :( Ty nie uważasz tego (masturbacji) za grzech. I tu jest problem. Bo nie chodzi o to co ty uważasz ale jak mówi w temacie Bóg. A to wynika z nauczania Kościoła. Albowiem każde działanie w sferze seksualnej nie związane z małżeństwem (a więc nie będące znakiem miłości małżeńskiej) - jest niewłaściwe i jest grzechem nieczystości

Magnolia

Re: Spowiedź i masturbacja

Post autor: Magnolia » 2019-03-09, 21:25

Dromax, witaj po przerwie, sprostuje tylko, że to co mówi Bóg nie wynika z nauczania Kościoła - tylko nauczanie Kościoła wynika z tego co mówi Bóg w objawieniu. ;)

Awatar użytkownika
dromax
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 219
Rejestracja: 2 sty 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Spowiedź i masturbacja

Post autor: dromax » 2019-03-10, 15:00

Magnolia pisze: 2019-03-09, 21:25 Dromax, witaj po przerwie, sprostuje tylko, że to co mówi Bóg nie wynika z nauczania Kościoła - tylko nauczanie Kościoła wynika z tego co mówi Bóg w objawieniu. ;)
:) Ja mam przede wszystkim techniczne wykształcenie a to z humanistycznym czy językoznawstwem nie ma nic wspólnego ;)

A takie stwierdzenia typu: ja uważam... - są dość rozpowszechnione :!: :!: :!:
Ostatnio zmieniony 2019-03-10, 15:03 przez dromax, łącznie zmieniany 1 raz.

Antarez

Re: Spowiedź i masturbacja

Post autor: Antarez » 2019-03-12, 16:14

@Wolfi , tak, powiedzmy że nie widzę w tym nic złego, ponieważ zostałam wychowana w wierzącej, acz bardzo liberalnej rodzinie i sama jestem liberalistką (tak to się odmienia?) i w sumie nie wstydzę się tego że się tego nie wstydzę.

Dodano po 56 sekundach:
@Marek_Piotrowski emmm jakieś sugestie? :D

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Spowiedź i masturbacja

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-03-12, 16:23

Antarez pisze: 2019-03-12, 16:14 @Marek_Piotrowski emmm jakieś sugestie? :D
To nie było do Ciebie.
@Wolfi , tak, powiedzmy że nie widzę w tym nic złego, ponieważ zostałam wychowana w wierzącej, acz bardzo liberalnej rodzinie i sama jestem liberalistką (tak to się odmienia?) i w sumie nie wstydzę się tego że się tego nie wstydzę.
Widzisz, grzech jest rzeczywistością obiektywną. Niestety, to, że nie czujesz grzechu go nie niweluje.
Ostatnio zmieniony 2019-03-12, 16:24 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Spowiedź i masturbacja

Post autor: Praktyk » 2019-03-13, 12:00

Antarez pisze: 2019-03-12, 16:14 @Wolfi , tak, powiedzmy że nie widzę w tym nic złego, ponieważ zostałam wychowana w wierzącej, acz bardzo liberalnej rodzinie i sama jestem liberalistką (tak to się odmienia?) i w sumie nie wstydzę się tego że się tego nie wstydzę.
Uświadom sobie w trakcie tego jak to robisz, że Bóg Cię właśnie widzi i sprawdź czy się nie wstydzisz ;)
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Magnolia

Re: Spowiedź i masturbacja

Post autor: Magnolia » 2019-03-13, 12:08

Praktyk pisze: 2019-03-13, 12:00
Uświadom sobie w trakcie tego jak to robisz, że Bóg Cię właśnie widzi i sprawdź czy się nie wstydzisz ;)
Ta metoda walki z grzechem jest najskuteczniejsza wg mnie. :)
Żyjemy w Bożej obecności, czy o tym pamiętamy czy nie. Bóg jest blisko nas, widzi nas , przenika.
Cięzko jest robić wstydliwe rzeczy w Jego obecności. ;)

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Spowiedź i masturbacja

Post autor: Praktyk » 2019-03-13, 12:10

Magnolia pisze: 2019-03-13, 12:08
Ta metoda walki z grzechem jest najskuteczniejsza wg mnie. :)
Żyjemy w Bożej obecności, czy o tym pamiętamy czy nie. Bóg jest blisko nas, widzi nas , przenika.
Cięzko jest robić wstydliwe rzeczy w Jego obecności. ;)
Zdecydowanie łatwo się robi wtedy tylko te rzeczy które wynikają z prawdy i miłości :)

A masturbacja wynika z jakiejś takiej hedonistycznej zwierzęcości... a nie miłości.
Ostatnio zmieniony 2019-03-13, 12:11 przez Praktyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Magnolia

Re: Spowiedź i masturbacja

Post autor: Magnolia » 2019-03-13, 12:23

Praktyk pisze: 2019-03-13, 12:10
Magnolia pisze: 2019-03-13, 12:08
Ta metoda walki z grzechem jest najskuteczniejsza wg mnie. :)
Żyjemy w Bożej obecności, czy o tym pamiętamy czy nie. Bóg jest blisko nas, widzi nas , przenika.
Cięzko jest robić wstydliwe rzeczy w Jego obecności. ;)
Zdecydowanie łatwo się robi wtedy tylko te rzeczy które wynikają z prawdy i miłości :)

A masturbacja wynika z jakiejś takiej hedonistycznej zwierzęcości... a nie miłości.
Wole mysleć i mówić, że wynika z wewnętrznego nieuporządkowania. ;)

inquisitio
Bywalec
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 24 wrz 2016
Has thanked: 14 times
Been thanked: 58 times

Re: Spowiedź i masturbacja

Post autor: inquisitio » 2019-03-19, 19:26

Zapomnianym w dzisiejszych czasach lecz bardzo skutecznym i sprawdzonym sposobem na opanowanie namiętności jest post.

@Anteraz, proponuje post co piątek o chlebie i wodzie a zobaczysz że będziesz miała siły do odparcia pokusy.
Post -modlitwa-spowiedź-Eucharystia.
Ważne też żebyś nie ulegała zniechęcenie i rozpaczy z powodu upadku. :)
Serviam

Uczeń

Re: Spowiedź i masturbacja

Post autor: Uczeń » 2020-09-27, 12:17

Antarez pisze: 2019-03-06, 18:20 Witam, jestem nastolatką i mam problem-masturbacja. To znaczy, dla mnie nie jest to problem, nie uważam że to jest grzech, nic z tych rzeczy, ale niestety Kościół tak uważa czyli teoretycznie powinnam się z tego wyspowiadać. Tyle że nie chcę! Po prostu wiem że i tak będę to robić i wcale nie mam ochoty przestać bo uważam że to jest w pełni normalne że mam potrzeby seksualne i mam prawo je rozładowywać. Jednocześnie chcę móc przyjmować ciało Chrystusa - nie robię tego już od roku - i być w dobrej relacji z Bogiem. Proszę o radę!
Wiesz co, każde uzależnienie jest grzechem. Jednak trzeba zacząć od tego czy jesteś narodzona na nowo.
KK nie jest żadnym wzorem do naśladowania. Tylko Jezus.

Zacznij od odnowienia umysłu, Bóg jest Bowiem wolności i prawdy, nie przepisów i struktur. (...) drogi Antarez - witam cię na naszym forum jak nowo-narodzony nowo-narodzonego ale stawiam sprawę jasno, albo zmienisz to i zaczniesz szanować gospodarzy i będziesz chciał poznać nas jacy rzeczywiście jesteśmy albo się szybko pożegnamy :( - Dezerter
Ostatnio zmieniony 2020-09-27, 12:33 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ