ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Ważne wydarzenia biblijne dla chrześcijan i żydów. Niewola egipska, narodziny i śmierć Jezusa, zmartwychwstanie, itp
ODPOWIEDZ
Dominik

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Dominik » 2019-03-14, 09:12

STOP, koniec offtopu.
Fedorowicz, jeśli masz problem to załóż nowy temat i tam zaproponuj jak powinna wyglądać nasza zabawa w zagadki Biblijne.

Teraz wracamy do zagadek.
Ostatnio zmieniony 2019-03-14, 09:13 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Magnolia » 2019-03-14, 11:39

Magnolia pisze: 2019-03-13, 05:38
pytanie Po kim objął tron Dawid?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Dezerter » 2019-03-14, 22:50

Został królem po Saulu
4 Przybyli ludzie z Judy1 i namaścili Dawida na króla nad domem Judy.
Kiedy powiadomiono Dawida, że to mieszkańcy Jabesz w Gileadzie pochowali Saula, 5 skierował do mieszkańców Jabesz w Gileadzie wysłańców, oświadczając im: «Bądźcie błogosławieni przez Pana, okazaliście bowiem życzliwość dla waszego pana, Saula, sprawiając mu pogrzeb. 6 Teraz zaś niech Pan wam okaże miłosierdzie i wierność! Ja też pragnę się wam odwdzięczyć za to, że dokonaliście tego dzieła. 7 Niech więc będą mocne wasze ręce i bądźcie dzielni, Saul bowiem, wasz pan, umarł, mnie zaś dom Judy namaścił sobie na króla».

2 Sm 2

Który król Izraela z wróżką przywoływał ducha zmarłego?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Andej » 2019-03-15, 10:55

1 Sm 28.7-14 Zwrócił się więc Saul do swych sług: «Poszukajcie mi kobiety wywołującej duchy, chciałbym pójść i jej się poradzić». Odpowiedzieli mu jego słudzy: «Jest w Endor kobieta, która wywołuje duchy». Dla niepoznaki Saul przebrał się w inne szaty i poszedł w towarzystwie dwóch ludzi. Przybywając do tej kobiety w nocy, rzekł: «Proszę cię, powróż mi przez ducha i spraw, niech przyjdzie ten, którego ci wymienię». Odpowiedziała mu kobieta: «Wiesz chyba, co uczynił Saul: wyniszczył wróżbitów i czarnoksiężników w kraju. Czemu czyhasz na moje życie, chcąc mnie narazić na śmierć». Saul przysiągł jej na Pana mówiąc: «Na życie Pana! Nie będziesz ukarana z tego powodu». Spytała się więc kobieta: «Kogo mam wywołać?» Odrzekł: «Wywołaj mi Samuela». Gdy zobaczyła kobieta Samuela, zawołała głośno do Saula: «Czemu mnie oszukałeś? Tyś jest Saul!» Odezwał się do niej król: «Nie obawiaj się! Co widzisz?» Kobieta odpowiedziała Saulowi: «Widzę istotę pozaziemską, wyłaniającą się z ziemi». Zapytał się: «Jak wygląda?» Odpowiedziała: «Wychodzi starzec, a jest on okryty płaszczem». Saul poznał, że to Samuel, i upadł przed nim twarzą na ziemię, i oddał mu pokłon.

Zwróćcie jeno uwagę na Kpł 20.27 Jeżeli jaki mężczyzna albo jaka kobieta będą wywoływać duchy albo wróżyć, będą ukarani śmiercią. Kamieniami zabijecie ich. Sami ściągnęli śmierć na siebie».

Zagadka za niedługo.

Dodano po 6 minutach 51 sekundach:
Niedawno Dominik pytał "W jakim miejscu Jezus przychylił się do prośby szatana?:.

A ja ośmielam się spytać, kiedy Jezus nakazał szatanowi zrealizować swój niecny plan? I to pospiesznie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Magnolia » 2019-03-15, 11:08

To powiedziawszy Jezus doznał głębokiego wzruszenia i tak oświadczył: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeden z was Mnie zdradzi». 22 Spoglądali uczniowie jeden na drugiego niepewni, o kim mówi. 23 Jeden z uczniów Jego - ten, którego Jezus miłował9 - spoczywał na Jego piersi. 24 Jemu to dał znak Szymon Piotr i rzekł do niego: «Kto to jest? O kim mówi?» 25 Ten oparł się zaraz na piersi Jezusa i rzekł do Niego: «Panie, kto to jest?» 26 Jezus odparł: «To ten, dla którego umaczam kawałek [chleba], i podam mu». Umoczywszy więc kawałek [chleba], wziął i podał Judaszowi, synowi Szymona Iskarioty 27 A po spożyciu kawałka [chleba] wszedł w niego szatan. Jezus zaś rzekł do niego: «Co chcesz czynić, czyń prędzej!». 28 Nikt jednak z biesiadników nie rozumiał, dlaczego mu to powiedział. 29 Ponieważ Judasz miał pieczę nad trzosem, niektórzy sądzili, że Jezus powiedział do niego: «Zakup, czego nam potrzeba na święto», albo żeby dał coś ubogim. 30 A on po spożyciu kawałka [chleba] zaraz wyszedł. A była noc. J 13, 21-30

Gdybyś nie dodał pospiesznie, to bym nie zgadła, dzięki za podpowiedź.

Pytanie: Kiedy Jezus rozpoczął działalność publiczną?

Dominik

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Dominik » 2019-03-15, 11:34

Jezus rozpoczął działalność publiczną po kuszeniu na pustyni, które miało miejsce po chrzcie udzielonego Mu przez Jana Chrzciciela. Można jeszcze dodać że było to po uwięzieniu Jana

Łk 4,14
14 Potem powrócił Jezus w mocy Ducha do Galilei, a wieść o Nim rozeszła się po całej okolicy. 15 On zaś nauczał w ich synagogach, wysławiany przez wszystkich.

MK 1,14
14 Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: 15 «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

Zaraz dodam pytanie

Dodano po 9 minutach 42 sekundach:
Pytanie: Jakiego chorego uzdrowił Jezus, nie ze względu na wiarę tego chorego, a ze względu na wiarę innych osób, którzy poczynili wiele wysiłku fizycznego by Jezus się dowiedział o tym chorym.

Dominik

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Dominik » 2019-03-15, 16:31

Zgłosić post prawo ma każdy,,, a Ty dostajesz kolejne ostrzeżenie i bana na kolejne 24h.
Dobrze wiesz, że tutaj nie dyskutujemy na takie tematy.

Magnolia

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Magnolia » 2019-03-15, 18:53

@Fedorowicz W formie sprostowania: Zgłosiłam Twój post (raz) bo nie stosujesz się do zasad zabawy w tym wątku, czyli łamiesz regulamin. A regulamin dotyczy nas wszystkich. Zgłoszenie postu jest tylko informacją dla Administracji, a Oni podejmują decyzję. Nie wyrażałam nigdzie życzenia żeby Cię zbanować.
Dominik pisze: 2019-03-15, 11:34 Dodano po 9 minutach 42 sekundach:
Pytanie: Jakiego chorego uzdrowił Jezus, nie ze względu na wiarę tego chorego, a ze względu na wiarę innych osób, którzy poczynili wiele wysiłku fizycznego by Jezus się dowiedział o tym chorym.
Chodzi o uzdrowienie paralityka.
Pewnego dnia, gdy Jezus nauczał, siedzieli przy tym faryzeusze i uczeni w Prawie, którzy przyszli ze wszystkich miejscowości Galilei, Judei i Jerozolimy. A była w Nim moc Pańska, że mógł uzdrawiać. Wtem jacyś ludzie niosąc na łożu człowieka, który był sparaliżowany, starali się go wnieść i położyć przed Nim. Nie mogąc z powodu tłumu w żaden sposób go przynieść, wyszli na płaski dach i przez powałę spuścili go wraz z łożem w sam środek przed Jezusa. On widząc ich wiarę rzekł: Człowieku, odpuszczają ci się twoje grzechy. Na to uczeni w Piśmie i faryzeusze poczęli się zastanawiać i mówić. Któż On jest, że śmie mówić bluźnierstwa? Któż może odpuszczać grzechy prócz samego Boga? Lecz Jezus przejrzał ich myśli i rzekł do nich: Co za myśli nurtują w sercach waszych? Cóż jest łatwiej powiedzieć: Odpuszczają ci się twoje grzechy, czy powiedzieć: Wstań i chodź? Lecz abyście wiedzieli, że Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów – rzekł do sparaliżowanego: Mówię ci, wstań, weź swoje łoże i idź do domu! I natychmiast wstał wobec nich, wziął łoże, na którym leżał, i poszedł do domu, wielbiąc Boga. Wtedy zdumienie ogarnęło wszystkich; wielbili Boga i pełni bojaźni mówili: przedziwne rzeczy widzieliśmy dzisiaj (Łk 5,17-26).

Moja zagadka: Czym Jael zabiła Sisera?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Andej » 2019-03-15, 21:36

Młotka użyła i palika. I to śpiącego.

Sdz 4.21 Lecz Jael, żona Chebera, wzięła palik od namiotu, uchwyciła młot w rękę, i zbliżając się cicho do niego, przebiła jego skroń palikiem, tak że ten utkwił w ziemi, [Sisera] spał bowiem głęboko, wyczerpany do ostatka. W ten sposób zginął.

Jeśli uznasz to za właściwa odpowiedź, to pozwól że zadam pytanko.

Komu, aż tak się kręciło we łbie, że prosił, aby go zabić? Przynajmniej w ten sposób motywował swoją prośbę. Co nie znaczy, że było to podstawowym powodem.
Ostatnio zmieniony 2019-03-15, 21:42 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Dominik » 2019-03-17, 11:28

Koniec,,, robbo1 i Fedorowicz dostali upomnienie, nie posłuchali dostali również ostrzeżenie.

Jakikolwiek offtop w tym temacie dla osób którzy pisali do tej pory w tym temacie od teraz będzie się równał ostrzeżeniem bez upomnienia.

Dodano po 1 minucie 22 sekundach:
Andej pisze: 2019-03-15, 21:36 Komu, aż tak się kręciło we łbie, że prosił, aby go zabić? Przynajmniej w ten sposób motywował swoją prośbę. Co nie znaczy, że było to podstawowym powodem.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Andej » 2019-03-25, 09:26

Podpowiedź: A wszystkim się zdawało, że chodzi o zakupy - przynajmniej tak Ewangelista to przedstawił.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Magnolia » 2019-03-25, 16:10

Czy chodzi o ten fragment @Andej ?

Zbliżała się pora Paschy żydowskiej i Jezus udał się do Jerozolimy. W świątyni napotkał siedzących za stołami bankierów oraz tych, którzy sprzedawali woły, baranki i gołębie. Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał. Do tych zaś, którzy sprzedawali gołębie, rzekł: Weźcie to stąd, a z domu mego Ojca nie róbcie targowiska! Uczniowie Jego przypomnieli sobie, że napisano: Gorliwość o dom Twój pochłonie Mnie. W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz? Jezus dał im taką odpowiedź: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo.Powiedzieli do Niego Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni? On zaś mówił o świątyni swego ciała. Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.
J 2, 13 - 15

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Andej » 2019-03-25, 19:21

Przykro mi, ale to nie to. W zacytowanym fragmencie Jezus zwraca się do ogółu Żydów i jest to raczej retoryczne.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ursa

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: ursa » 2019-03-26, 19:40

Andej pisze: 2019-03-15, 21:36 Komu, aż tak się kręciło we łbie, że prosił, aby go zabić? Przynajmniej w ten sposób motywował swoją prośbę. Co nie znaczy, że było to podstawowym powodem.
Czy chodzi o Jonasza, ktory na pokladzie statku do Tarszisz, w momencie kiedy rozszalala sie burza, prosi marynarzy, zeby Go wyrzucili za burte?

Magnolia

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Magnolia » 2019-03-26, 19:48

ursa pisze: 2019-03-26, 19:40
Andej pisze: 2019-03-15, 21:36 Komu, aż tak się kręciło we łbie, że prosił, aby go zabić? Przynajmniej w ten sposób motywował swoją prośbę. Co nie znaczy, że było to podstawowym powodem.
Czy chodzi o Jonasza, ktory na pokladzie statku do Tarszisz, w momencie kiedy rozszalala sie burza, prosi marynarzy, zeby Go wyrzucili za burte?
Na pewno nie, bo Andej napisał że to "Ewangelista tak przedstawiał", więc odpowiedź jest w Ewangeliach...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum biblijne, wydarzenia biblijne”