Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-23, 17:32

Bethel Church - porażające świadectwo

Matylda

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Matylda » 2019-03-31, 19:16

Marcin Zieliński nadal naucza... Tym razem w kwietniu będzie w Szczecinie w ramach rekolekcji "Ogień z nieba". Patronatem wydarzenie objął biskup miejsca, nie sądzę aby wiedział kto to taki ten Zieliński,a może nie wie, że on tam będzie głosił, bo te rekolekcje są co roku tylko głoszą różni ludzie.
Czy oprócz Kurii Łowickiej ktoś się wypowiedział (z hierarchii) na temat głoszenia MZ? Bo nie wiem?
Aha- czytam,że niektórzy podają w sprzeczności słowo "charyzmatyk" i " tradycjonalista" (trads:) a przecież cały Kościół jest z zasady charyzmatyczny i oparty oprócz Pisma św. na Tradycji Kościoła. Każdy katolik jest tradycjonalistą albo nie jest katolikiem. Chyba ,że ktoś nie uznaje Kościoła po Soborze Wat II ,ale to już trochę sekciarstwo, bo Kościół nie może przestać istnieć. :)

Dodano po 11 minutach 37 sekundach:
Aaa, już z wcześniejszych wypowiedzi widzę co powiedział bp. Czaja:
"Przepowiadanie pana Marcina nie jest wolne od błędów teologicznych, są tam błędy. Nikt z nas nie jest wolny od popełniania błędów w życiu. Natomiast taka próba, jaka została podjęta, jednak jest nie do przyjęcia."
LOL! Czyli czyjeś dobre samopoczucie jest stawiane wyżej niż prawda. I to jest nie do przyjęcia. Kościół nie jest miejscem gdzie każdy ma się dobrze, komfortowo czuć tylko ma być miejscem zbawiania człowieka. A to się może odbywać wyłącznie w prawdzie i to całkowitej,a nie półprawdach.
Biskup chyba myli grzeszność z błędami teologicznymi głoszonymi w ramach ewangelizacji. Czym innym jest np. błąd lekarski chirurga z doświadczeniem a czym innym jest pozwolenie studentowi medycyny na kolejne operacje kończące się śmierciami pacjentów?
Po co właściwie dawać miejsce do operacji studentowi medycyny skoro mamy pełno chirurgów? Nie rozumiem...

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-03-31, 19:34

Trafne porównanie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Dezerter » 2019-04-02, 22:29

Marcin Zieliński ma nadal pełną komunię ze swoja katolicka wspólnotą, parafią, proboszczem i biskupem.
A czy zgodzisz się Matyldo, że każdy katolik to charyzmatyk, bo ja się zgadzam , że tradycjonalista, w sensie właściwym i odwołującym się przed wszystkim do Tradycji apostolskiej i charyzmatycznej pierwszych wieków.
Ostatnio zmieniony 2019-04-02, 22:30 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: konik » 2019-04-02, 23:52

jesli chodzi o charyzmaty, to M.Zniestety oszukuje.
Jesli chodzi o gloszenie - to M.Z niestety glosi pomieszanie herezji podlane katolickim sosem.
Jesli chodzi o komunie - to wiemy, ze Judasz do konca pozostawal w komuni z gronem apostolow ( nigdy nie przestal byc apostolem ).
Bycie apostolem nie oznacza tozsamosciowo byciem charyzmatykiem. Czesciej oznacza bycie meczennikiem.
Bycie chrzescijaninem nie musi oznaczac bycia meczennikiem. Ani tym bardziej bycia charyzmatykiem.
Drogi przyjacielu ... po co szukac wadliwych "nauczycieli i prorokow"?

Posylam serdeczne pozdrowienia.
Ostatnio zmieniony 2019-04-03, 00:04 przez konik, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Magnolia » 2019-04-03, 08:58

Matylda pisze: 2019-03-31, 19:16
Po co właściwie dawać miejsce do operacji studentowi medycyny skoro mamy pełno chirurgów? Nie rozumiem...
To pytanie skieruj do Boga, dlaczego wybrał Marcina i dlaczego w Jego życiu i przez Jego ręce działa jak chce.
Ale zauważ, że wielokrotnie w historii zbawienia Bóg posługiwał się kimś małym, że wspomnę Maryję. Nie była nawet piśmienna, niczym nie wyróżniająca się nastolatka, a odegrała współodkupieńczą rolę w historii zbawienia.
A Św Franciszek? swoim ubóstwem i modlitwą uczynił wielkie zmiany w Kościele. A św Tereska? A św Faustyna? Czy były wykształcone? Nie. Oddawały serce Jezusowi to był ich skarb, tego nas uczą. A czy świat, najbliższe otoczenie umiało od razu poznać się na nich? No nie, raczej przeżywali odrzucenie i niezrozumienie ich posługi.

Jakoś Marcin nie zachowuje się jak heretyk, nawet jeśli popełnia błędy teologiczne, to ma ogromną pokorę i oddał serce Bogu. Pokazuje jak postawić Boga na pierwszym miejscu!
Jaki heretyk idzie na teologię? Przecież mógłby uważać że już wszystko wie, a On chce poznawać Boga i jego Słowo jeszcze bardziej.
W poniższym wywiadzie odpowiada spokojnie, pokornie, logicznie i rzeczowo. Mnie przekonuje nie tylko to co mówi, ale cała Jego postawa.


Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-04-03, 09:45

No cóż Magnolio, tu się nie zgadzamy. Głęboko.
Niemniej samą sprawę Marcina uważam za nieistotną; to tylko objaw znacznie głębszego problemu.
W jednym muszę przyznać Ci rację: uważam że Marcin sądzi, że robi dobrze. Choć po filmiku jaki nagrał w odpowiedzi na film "zwiedzionych.pl" zacząłem mieć wątpliwości, tyle było w nim manipulacji.
Ostatnio zmieniony 2019-04-03, 09:53 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

konik

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: konik » 2019-04-03, 11:17

Pragne przeprosic wszystkich, jesli moje pisanie o Marcinie bylo krzywdzace - ja opieram sie na jego wczesniejszej dzialalnosci. I nie walcze przeciwko niemu.
Duzo jest zamieszania ... uwazam, ze jest niewiarygodny, gdyz z jednej strony mamy takie jego wypowiedzi, ktore magnolio tutaj podajesz ( ja sie ciesze, ze taka postawe tu wykazuje ) , a z drugiej strony nie wycofal sie z ewidentych herezji i przeklaman, ktore glosil.
Nie wiem , jak to rozumiec.
Sam nie jestem idealem ... i dlatego powtorze za Markiem - tu ie chodzi o marcina, ale o glebszy problem antykatolicyzmu w Kosciele. Antykatolicyzmu promowanego oficjalnie.
Pozdrawiam i jeszcze razprzepraszam, jesli moje opinie sa krzywdzace. To tylko konskie spojrzenie ... z pewnoscia dalekie od doskonalosci i obiektywizmu.

Matylda

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Matylda » 2019-04-04, 22:58

Niestety powyższe komentarze świadczą o głębokiej infantylności. Bo tylko dziecko może powiedzieć, że skoro coś wywołuje moje dobre wrażenia to jest dobre. A, że głosi nieprawdę i wprowadza ludzi w błąd? Ojtam, ale jest taki fajny:))
To tylko znak jak głęboko infantylność, uczuciowość i "rozeznawanie" na podstawie własnych wrażeń zaszczepiła się w KK...
I że ci którzy powinni czuwać i alarmować też poszli się bawić.

Dodano po 22 minutach 18 sekundach:
ps."Mnie przekonuje cała jego postawa".
Tzn. co? To,że zabrania ludziom krytykować wszelkich zjawisk, które dzieją się na jego spotkaniach? Tak wielkiej pychy nie widziałam u nikogo...
Bądźcie ostrożni.
"Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy - niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście - niech będzie przeklęty!"(Ga, 1,6)

Magnolia

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Magnolia » 2019-04-05, 08:24

Matylda pisze: 2019-04-04, 22:58 Niestety powyższe komentarze świadczą o głębokiej infantylności.
Oj, czujemy sie lepsi od innych? Weszłaś na forum, nawet bez "dzień dobry", masz ledwie 8 postów i każdy jest krytyczny, a nawet się nie przedstawiłaś. Nie wiem kim jesteś, ale takiej pychy dawno nie widziałam ;)
Matylda pisze: 2019-04-04, 22:58 I że ci którzy powinni czuwać i alarmować też poszli się bawić.
Rozumiem, że mówisz o księżach i biskupach, proboszczach, którzy zapraszają Marcina na rekolekcje?!
Czyli obrażasz całkiem sporą grupę ludzi po teologii, którzy nie rozpoznają zagrożenia?
A może Oni dostrzegają coś czego Ty nie widzisz?
ps."Mnie przekonuje cała jego postawa".
Pokora Marcina i jego rozmodlenie mnie przekonuje. Byłam na kilku spotkaniach prowadzonych przez Niego i nie zauważyłam by głosił inna Ewangelię niż tą jaka znam.
Głosi błędy, wykaż. A nie krytykuj dla samego opluwania kogoś.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-04-05, 10:11

Magnolia pisze: 2019-04-05, 08:24
Matylda pisze: 2019-04-04, 22:58 I że ci którzy powinni czuwać i alarmować też poszli się bawić.
Rozumiem, że mówisz o księżach i biskupach, proboszczach, którzy zapraszają Marcina na rekolekcje?!
Odpowiem za Matyldę: tak, co do dużej części z nich tak dokładnie właśnie uważam.
Ale jeszcze większa jest grupa duchownych, którzy są po prostu w panice spowodowanej tym, że młodzież odchodzi po bierzmowaniu, że katecheza stała się tą parodią jaką sie stała.
Nie mają kompletnie pomysłu co robić - prócz paniki w oczach.
W tej sytuacji chwytają się nawet takich rzeczy, jakie wyczynia Marcin w nadziei, że to zatrzyma młodzież.

I rzeczywiscie, trochę dziwne jest kierowanie się motywami typu "byłem, zobaczyłem, odniosłem dobre wrażenie".
Zapewniam Cię, że można "odnieśc dobre wrażenie" zarówno na spotkaniu Świadków Jehowy, jak i krisznoitów.
Ostatnio zmieniony 2019-04-05, 10:12 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Dezerter » 2019-04-06, 19:48

Marku ale zapominasz się, że piszesz to o "dobrym wrażeniu" do kogoś po teologii, który jednak trochę zna naukę Kościoła i w tym sensie Magnolia stwierdziła, że "nie zauważyłam by głosił inna Ewangelię niż tą jaka znam"
Wolę takie podejście racjonalne jak moje i Magnolii:
"byłem widziałem i oceniam"
niż często przez ciebie reprezentowane:
"nie byłem nie widziałem a krytykuje"
- niech każdy rozsądzi, które jest bardziej racjonalne.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: konik » 2019-04-06, 20:05

Ogolnie to mznaby stwierdzic, ze kazdy z was ma racje.
W konkretnym zdarzeniu okazuje sie, ktore przewazaja ...

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-04-07, 03:00

Nie widzę różnicy pomiędzy przeczytaniem książki Marcina czy wysłuchaniem jego tekstów na YT a byciu na miejscu. Nawet więcej: pozwala to spojrzeć na tę wypowiedź bardziej obiektywnie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Marcin Zieliński - charyzmatyk, czy zagrożenie duchowe.

Post autor: Dezerter » 2019-04-07, 22:38

Książka i cała konferencja na YT - zgoda, ale nie jakieś filmiki z powyrywanymi z kontekstu zdaniami, bo w nich żadnej poznawczej wartości nie ma
Ostatnio zmieniony 2019-04-07, 22:39 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”