Komentarz aktualny

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: ToTylkoJa » 2019-04-12, 11:07

Fundusz strajkowy to nie tylko Wałęsa.
Komitet "wspieram nauczycieli" tworzą:
dr Henryka Bochniarz, Hanna Bortnowska, prof. Jerzy Bralczyk, Wojciech Chmielarz, prof. Andrzej Friszke, Sylwia Gregorczyk-Abram, Zbigniew Hołdys, Szymon Hołownia, prof. Maria Janion, Joanna Kos-Krauze, Czesław Mozil, prof. Lech Mankiewicz, Wojciech Maziarski, Katarzyna Nowak-Zawadzka (Nauczyciel Roku 2015), Piotr Pacewicz, Paweł Pawlikowski, Maria Sadowska, Małgorzata Saramonowicz, Andrzej Saramonowicz, Krystyna Starczewska, prof. Adam Strzembosz, Monika Strzępka, Olga Tokarczuk, Wanda Traczyk-Stawska, prof. Łukasz Turski, Marcin Wicha, Vienio, Jacek Żakowski.
Z #wspieramNauczycieli wystąpili również blogerzy i internetowi artyści tacy jak CHPD,
Oraz niezliczona ilość niezbyt sławnych anonów.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-04-12, 11:21

No cóż, pracują w złej sprawie. Co mnie nie bardzo dziwi widząc dużą część nazwisk na tej liście...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2019-04-12, 12:41

Dzięki za ostrzeżenie. O niektórych nie słyszałem.

Dodano po 26 minutach 23 sekundach:
Ale nie dostrzegłem na liście Broniarza? On ze swojej pensji związkowej nie ma zamiaru wspierać nauczycieli? Nielojalność?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: ToTylkoJa » 2019-04-12, 12:45

Nie mówiłam, że wszystkie te osoby wpłaciły coś na fundusz, bo ja takich informacji nie mam. To są osoby które wyrażają solidarność z nauczycielami. Czy coś wpłacili? Nie wiem. Czy Broniarz coś wpłacił? Też nie mam informacji na ten temat.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-04-12, 13:47

Żeby się tylko nie skończyło jak ze "zbiórką na Seicento" https://wiadomosci.wp.pl/zniknely-pieni ... 719464065a
Ostatnio zmieniony 2019-04-12, 13:47 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Magnolia » 2019-04-17, 09:37

Obrazek

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2019-04-17, 10:15

Czy katolicy z całego świata nie powinni zrobić ściepy i odkupić od Francji (ukradzionej w 1905 r.) katedry Notre Dame? Jeśli to tylko możliwe. A jeśli możliwe, to wraz z placem (częścią placu) przed katedrą. Aby w jej rejonie można było publicznie wyznawać religię (we Francji karalne publiczne ujawnianie religii, głównie chrześcijańskiej).
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Magnolia » 2019-04-17, 11:02

Przecież publicznie modlą się na ulicach, gdy były ataki terrorystyczne, albo teraz podczas pożaru, policja im nie przeszkadzała...
Jak można wpaść na pomysł odkupienia katedry Notre Dame, przemęczony jesteś?! :-o

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-04-17, 11:15

Formalnie to co robili (modlitwa na ulicach, śpiew pieśni religijnych) jest we Francji nielegalne. Także praktycznie - to była wyjatkowa okoliczność.
Jednak odkupienie placu nic nie zmieni - zresztą chyba nie budynek trzeba odbudować (patrz św.Franciszek).

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Andej » 2019-04-17, 19:23

Magnolia pisze: 2019-04-17, 11:02 ... Jak można wpaść na pomysł odkupienia katedry Notre Dame, przemęczony jesteś?!
Uważam, że katedra powinna wrócić do Kościoła. Zdaję sobie sprawę, że nie da się jej odebrać złodziejowi, dlatego uważam, że naży starać się o jej odkupienie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Magnolia » 2019-04-18, 08:59

https://ddb24.pl/artykul/slowo-po-niedz ... zLxSbNLSJ4

Ocena oświaty chłodnym okiem zwykłego człowieka...

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-04-18, 09:38

Dużo w tym racji. Zaczynam się jednak zastanawiać, czy w ogóle szkoła w takiej postaci ma sens...
Łącznie ze studiami.
Już w tej chwili większość praktycznej wiedzy otrzymuje się albo w samokształceniu, albo na kursach (przynajmniej w technice).
Całkiem zwyczajnie to się tak szybko zmienia, że szkoła zawsze jest anachroniczna (niestety, nauczyciele przeważnie też).
Ja byłbym za bardzo tradycyjną szkołą podstawową a potem za systemem kursów.
Ale to może być głupie - całe szczeście, ze nie ja decyduję ;)

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: ToTylkoJa » 2019-04-18, 10:14

Kształcenie do podstawówki byłoby na rękę władzy, ale nie ludziom, bo by kończyli jako jeszcze więksi debile niż teraz.
Ja wolałabym zamienić jakieś bzdury z których nikt nie korzysta, jeśli nie idzie na kierunkowe studia, na bardziej życiowe przedmioty (przedsiębiorczość, prawo, takie rzeczy np.).
Osobiście uważam, że zbyt mało uwagi jest przykładana do tego JAK się uczyć, jak szukać informacji. Zamiast tego praktykowane jest nieśmiertelne 3Z. Ja mam o tyle łatwo, że przez wrodzony spryt i pamięć jestem w stanie zapamiętać większość z lekcji. Ale z tego co widzę, większość mojej klasy nie ma pojęcia jak się efektywnie uczyć. Po prostu ślęczą nad książkami, a może że 3 osoby, włącznie ze mną, mają na to jakiś sposób.
W mojej szkole realizowane jest 5 kierunków kształcenia, z których program ma jakikolwiek sens na aż 2. Reszta nie przygotowuje na absolutnie nic.
Pominę też fakt, że w czasie, gdzie nic już się nie robi na papierze (mam na myśli różnego rodzaju "papiery": kz, kw, weksle i inne takie), a tym bardziej te wszystkie obliczenia przeprowadza się w programach, nie mam ani jednej lekcji w pracowni komputerowej na lekcjach, na których powinniśmy to omawiać.
Co do tych kluczy, akurat nie mogę się przyczepić. Moja polonistka za bardzo nie wie, o czym sama mówi, żeby zwracać mi uwagę na moją interpretację czytanych dzieł, a matematyczka nie ma problemu, kiedy zirytowana niemożnością wykonania zadania, robię je po swojemu.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: Viridiana » 2019-04-18, 10:26

Jedna moja wątpliwość: odnoszę wrażenie, że głównym zarzutem autorki artykułu jest to, że nauczyciele strajkują o podwyżki, a nie reformy w edukacji. Tylko nie umiem rozstrzygnąć, czy miałby on podstawę prawną:
Spór zbiorowy pracowników z pracodawcą lub pracodawcami może dotyczyć warunków pracy, płacy lub świadczeń socjalnych oraz praw i wolności związkowych pracowników lub innych grup, którym przysługuje prawo zrzeszania się w związkach zawodowych
https://kadry.infor.pl/kadry/zbiorowe_p ... galny.html

Nie bardzo rozumiem, na czym miałby polegać "system kursów".
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Komentarz aktualny

Post autor: ToTylkoJa » 2019-04-18, 10:37

Tylko, że dzisiejsze rozmowy dotyczą właśnie reformy edukacji.
Warunkiem Morawieckiego jest przyjęcie ugody, która podpisała Solidarność, ALE wzamian mają zajść zmiany w oświacie.

ODPOWIEDZ