Papież Franciszek

Piszemy tutaj wszystkie rozterki w naszym życiu duchowym. Rady na temat naszego życia w Kościele katolickim, pouczenie, itp.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Papież Franciszek

Post autor: Andej » 2019-04-15, 13:26

Marek_Piotrowski pisze: 2019-04-15, 10:32 ... Pesymistyczny jest taki, że ...
aby dostać się do nieba, będzie wystarczać deklaracja dotycząca odprowadzanie składek na Kościół ...
Przerażające. Mam nadzieję, że ludzie myślący jednak przetrwają.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14806
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Papież Franciszek

Post autor: Dezerter » 2019-04-15, 20:13

Oj bracia drodzy czarnowidztwo jakieś szerzycie - mi się tez udzieliło, ale przypomniałem sobie jak Kardynał Dziwisz opowiadał, że jak był u boku papieża JPII i przychodziło wiele złych informacji o Kościele w świecie, same złe informacje, to nasz Lolek zasmucał się i zamyślał oczywiście, ale po chwili z siłą i błyskiem w oku mówił:
Stasiu! - musimy wierzyć i musimy ufać, że jest Duch święty w Kościele, że jest Duch! i kieruje wszystkim!
Andeju, Marku, Buckees! musimy wierzyć, modlić się za Franciszka i biskupów i swoich prezbiterów i ufać Duchowi i Głowie, że kieruję swym Kościołem :!:
... a my róbmy swoje w realu i pilnujmy Tradycji Powszechnego Kościoła Apostolskiego na forum - szerzmy zdrowa naukę i jeśli trzeba krytykujmy byle z miłością i ku zbudowaniu.

Ps
Buckees - napisz może coś więcej o Kościele w Ameryce Północnej, ale w jakimś osobnym wątku- ja słyszałem, że tam jest coraz lepiej.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Papież Franciszek

Post autor: Andej » 2019-04-16, 08:28

Dezerter pisze: 2019-04-15, 20:13... musimy wierzyć i musimy ufać, że jest Duch święty w Kościele, że jest Duch! i kieruje wszystkim! ...
Ależ nie! To za mało. Musimy dawać temu świadectwo. Musimy postępować tak, aby za nasze dzieła chwalono Boga w niebie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Papież Franciszek

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-04-16, 08:38

Stasiu! - musimy wierzyć i musimy ufać, że jest Duch święty w Kościele, że jest Duch! i kieruje wszystkim!
Pierwsze tak. Drugie - właśnie o to chodzi by tak było. Miewam poważne wątpliwości.

Magnolia

Re: Papież Franciszek

Post autor: Magnolia » 2019-04-16, 11:39



Franciszek znów mnie zawstydził.
Papież - Namiestnik Chrystusa (tak wierzymy) robi to, co nasz Pan - klęka przed człowiekiem i całuje mu nogi.
Papież na kolanach, z widocznymi problemami oddechowymi i ruchowymi, prosi przywódców Sudanu o pokój.

Grzegorz Kramer SJ

Życzę wam z całego serca, aby całkowicie zniknęły wszystkie przeciwności, aby zawieszenie broni było respektowane, podziały polityczne i etniczne przezwyciężone, a pokój był trwały dla dobra wspólnego wszystkich mieszkańców, którzy marzą o rozpoczęciu budowy wspólnoty narodowej. Życzenia te Papież skierował do przywódców politycznych Sudanu Południowego, którzy wzięli udział w zakończonych w Watykanie rekolekcjach. Przed opuszczeniem Domu św. Marty spotkali się z Papieżem Franciszkiem oraz prymasem Wspólnoty Anglikańskiej abp. Justinem Welbym, który był pomysłodawcą tego bezprecedensowego wydarzenia. Prosząc sudańskich polityków o wytrwanie na drodze pokoju, Franciszek zdecydował się na niecodzienny gest, padł przed nimi na kolana i ucałował ich nogi.
https://www.fronda.pl/a/papiez-na-kolan ... 25058.html

Jedni krytykują, drudzy są zawstydzeni, trzeci uważają że cyrk, kolejni że to wstyd...
Czy dla pokoju na świecie, w Sudanie targanym bratobójczymi walkami, nie uczynilibyście takiego gestu?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14806
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Papież Franciszek

Post autor: Dezerter » 2019-04-16, 18:29

Mnie Franciszek zszokował jak to zobaczyłem, ale w bardzo pozytywny sposób - prawdziwy namiestnik Chrystusa na Ziemi - wielki papież.
Andej pisze: 2019-04-16, 08:28
Dezerter pisze: 2019-04-15, 20:13... musimy wierzyć i musimy ufać, że jest Duch święty w Kościele, że jest Duch! i kieruje wszystkim! ...
Ależ nie! To za mało. Musimy dawać temu świadectwo. Musimy postępować tak, aby za nasze dzieła chwalono Boga w niebie.
Pełna zgoda Andeju, tylko czemu piszesz nie! (jak się ze mną zgadzasz) i to nie z wykrzyknikiem???

Marku - czyli dopuszczasz, że KK może błądzić, czyli błądził w przeszłości?
Ostatnio zmieniony 2019-04-16, 18:30 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Papież Franciszek

Post autor: Andej » 2019-04-16, 20:21

Pierwsze zdanie jest wytłumaczone drugim.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Papież Franciszek

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-04-16, 23:56

Dezerter pisze: 2019-04-16, 18:29 Marku - czyli dopuszczasz, że KK może błądzić, czyli błądził w przeszłości?
Kosciół? Nie przypominam sobie (choć chwilowo to raczej możliwe). Za to papieże (a nawet święci - łącznie z Piotrem Ga 2:13 ) mylili się często, nie mówiąc już o biskupach https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TD/li ... wieku.html

Nieomylność Kościoła jest w tym, że zawsze wraca do pionu.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14806
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Papież Franciszek

Post autor: Dezerter » 2019-04-17, 00:00

Czyli sam przyznałeś, że czasowo może.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Papież Franciszek

Post autor: Andej » 2019-04-17, 07:29

Jeśli Duch święty prowadzi Kościół, to doprowadzi do celu. Bez błądzenia. Szukanie właściwego kursu na burzliwym i pełnym raf morzu wymaga różnych manewrów. Nawet zły kapitan nie pośle statku na dno, gdyż jego polecenia są wykonywane (lub nie są) przez osoby posiadajace instynkt samozachowawczy.
Kościół ma wielką inercję i wielki rozum społeczny oraz tradycję. Wierzę, że przepłynie przez wzburzone odmęty na spokojne wody.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Papież Franciszek

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-04-17, 08:07

I ja wierzę. Tyle że niepokoją mnie straty w międzyczasie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14806
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Papież Franciszek

Post autor: Dezerter » 2019-04-19, 22:54

Ciekawa i ważna wypowiedź papieża Benedykta
Także i dzisiaj istnieje Kościół Święty

Papież-senior podkreślił także konieczność głębokiego zrozumienia dla cudu Wcielenia, a przez to obecności Chrystusa w Eucharystii, której nie wolno traktować jako jakiegoś ceremonialnego gestu. Przypomniał o znaczeniu obecności na niedzielnej mszy świętej.

„Nie potrzebujemy innego Kościoła według naszych planów. Natomiast konieczna jest przede wszystkim odnowa wiary w rzeczywistość Jezusa Chrystusa, danego nam w Najświętszym Sakramencie” – stwierdził Benedykt XVI.

Papież Ratzinger przyznał, że w Kościele obecny jest grzech i zło… ale także i dzisiaj istnieje Kościół Święty, który jest niezniszczalny. Jest dziś wielu ludzi, którzy pokornie wierzą, cierpią i kochają, w których ukazuje się nam prawdziwy Bóg, Bóg miłujący”.

Zaznaczył, że „w procesie przeciwko diabłu Jezus Chrystus jest pierwszym i autentycznym świadkiem Boga, pierwszym męczennikiem, za którym od tamtego czasu poszły niezliczone rzesze innych”.

Dodał, że „jeśli z czujnym sercem rozglądamy się wokół i słuchamy, wszędzie, wśród prostych ludzi, ale także w kręgach wysokich hierarchów Kościoła, możemy znaleźć świadków, którzy swoim życiem i cierpieniem są oddani Bogu. Niedostrzeżenie ich to lenistwo serca” – napisał papież-senior.

„Na zakończenie moich rozważań chciałbym podziękować papieżowi Franciszkowi za wszystko, co czyni, aby ukazać nam nieustannie światło Boga, które także i dzisiaj nie zaszło za horyzont. Dziękuję Ojcze Święty!” – kończy swój artykuł Benedykt XVI.

KAI/ks
https://pl.aleteia.org/2019/04/11/bened ... nciszkowi/
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14806
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Papież Franciszek

Post autor: Dezerter » 2019-05-02, 16:12

Robi się groźnie i rzeczywiście może dojść do rozłamu w KK - mi się to nie podoba ...
https://www.m.pch24.pl/duchowni-i-swiec ... lCVaDDsovk
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Papież Franciszek

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-05-02, 17:11

Dezerter pisze: 2019-05-02, 16:12 Robi się groźnie i rzeczywiście może dojść do rozłamu w KK - mi się to nie podoba ...
https://www.m.pch24.pl/duchowni-i-swiec ... lCVaDDsovk
Najgorzej by było, gdyby się okazało, że mają rację...

Magnolia

Re: Papież Franciszek

Post autor: Magnolia » 2019-05-02, 17:34

Modlić się trzeba, może nawet podjąć się postu w intencji Kościoła, by Bóg się tym zajął. Nie musimy bezczynnie patrzeć na te wydarzenia.

ODPOWIEDZ