Biografie i pisma ks. Dolindo

ODPOWIEDZ
Kasia

Biografie i pisma ks. Dolindo

Post autor: Kasia » 2019-05-01, 13:18

Podejrzewam, że przynajmniej kilka osób na forum czytało wspaniałą biografię pt. Jezu, Ty się tym zajmij! o. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda autorstwa p. Joanny Bątkiewicz-Brożek. Kto nie czytał, niech się zapozna. :) Nie jestem odosobniona w opinii, że książkę czyta się jak dobrą powieść: narracja jest lekka i dynamiczna. Jedyny minus to czasem zbyt długie opisy z pobytu autorki w Neapolu (też odnieśliście takie wrażenie?). To pierwsza książka o ks. Dolindo, po jaką powinien sięgnąć każdy zainteresowany życiem kapłana z Neapolu.

P. Joanna Bątkiewicz-Brożek napisała jeszcze dwie inne książki: Droga Krzyżowa i Zmartwychwstanie Chrystusa z ks. Dolindo Ruotolo oraz Różaniec zawierzenia z księdzem Dolindo. Pierwszej nie znam, drugą widziałam w księgarni i odniosłam wrażenie, że część tekstu jest skopiowana z biografii. Trochę bez sensu.

Myślę, że warto też sięgnąć po W twej duszy jest niebo, aby zapoznać się ze świadectwem najbliższej duchowej córki ks. Dolindo oraz – przede wszystkim, bo zajmują większą część książki – z jego katechezami. Szkoda, że ogólnie niewiele z tego, co ks. Dolindo napisał, jest przetłumaczone na polski.

Ciekawą książeczką są też Kwiatki księdza Dolindo, szczególnie w tych miejscach, gdzie zamieszczone są fragmenty pism ks. Dolindo. Chyba raczej nie jest to teologia, a bliżej temu do mistyki czy nawet poetyckiej prozy.

ODPOWIEDZ