Pożar Katedry Notre Dame w Paryżu

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pożar Katedry Notre Dame w Paryżu

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-05-01, 22:10

Nie czaruj przynajmniej, proszę. Mogę odpuścić temat, ale nie korzystaj z tego, próbując wcisnąć kit.
Napisałaś pod adresem wierzących "Ale irytuje mnie ciągłe doszukiwanie się znaków. Mam wrażenie, że to próba usprawiedliwienia swoich wyborów. To nie ja, to znaki na niebie tak chciały."
Pozostałe cytaty odniosłaś do siebie, nie innych. I pochodzą z okresu kiedy już poprosiłem Cię o podanie jednego przykładu takiego postępowania i myślenia.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Pożar Katedry Notre Dame w Paryżu

Post autor: ToTylkoJa » 2019-05-01, 22:28

Nie mam nic przeciwko jakiejkolwiek interpretacji tego typu wydarzeń, jako jakieś znaki.
To jest kanon wiary.
Ale irytuje mnie ciągłe doszukiwanie się znaków.
Ostatnio zmieniony 2019-05-01, 22:29 przez ToTylkoJa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pożar Katedry Notre Dame w Paryżu

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-05-01, 22:28

Tak się będziemy teraz bawić? Będziesz cytować losowe fragmenty INNYCH wypowiedzi, zamiast odpowiedzieć na tę, o która pytam? ;)
Ostatnio zmieniony 2019-05-01, 22:29 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Pożar Katedry Notre Dame w Paryżu

Post autor: ToTylkoJa » 2019-05-01, 22:51

Obrazek
Moja pierwsza odpowiedź na Twoją pierwszą odpowiedź.

Dodano po 18 minutach 44 sekundach:
@Dezerter
@Dominik
Mogę poprosić administrację o przeniesienie wątku do kawiarenki? To jest już bezsensowna, personalna potyczka, szkoda zaśmiecać wartościowy wątek.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pożar Katedry Notre Dame w Paryżu

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-05-01, 23:21

No własnie. Też była nie na temat.
I oczywiście, to nie była "odpowiedź".
Po co powiększyłaś? ;)
Mogę poprosić administrację o przeniesienie wątku do kawiarenki? To jest już bezsensowna, personalna potyczka, szkoda zaśmiecać wartościowy wątek
Personalna? Nie znam CIę, więc co mogę mieć personalnie do Ciebie?
Po prostu postawiłaś ludziom wierzącym paskudny zarzut (który tutaj w postaci powiększonej powtórzyłaś) jakoby szukanie znaków służyło im do o usprawiedliwiania ich wyborów (i to w dodatku w psychopatycznym świetle "to nie ja, to znaki tak chciały").

Poprosiłem byś udowodniła ten - wyjątkowo paskudny - zarzut jakimś przykładem.
Nie potrafiłaś - i nie zdobyłaś się na przeproszenie za podobny wist czy choćby wycofanie się, powiedzenie że się zapędziłaś.

Łatwo się podobne teksty rzuca - trudniej przyjąć odpowiedzialność, gdy ktoś powie "sprawdzam!".
Ostatnio zmieniony 2019-05-01, 23:29 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 5 razy.

Magnolia

Re: Pożar Katedry Notre Dame w Paryżu

Post autor: Magnolia » 2019-05-01, 23:40

Marku, ToTYlkoJa, napisała swoją opinię. Ja się tu zarzutu nie dopatrzyłam.
Opinia dotyczy różnych postaw osób wierzących, jedna postawa szuka znaków wszędzie, będzie przykład: spada mi jajko na podłogę gdy szykuję obiad, rozbija mi się na nowym bucie -ergo - Bóg mnie karze za nowy zakup butów.
Druga postawa osób wierzących, mam oczy otwarte, obserwuję, ale nie przypisuję Bogu wszystkiego co mnie spotyka. Bo czasem jest to zwykła moja nieudolność np gdy jajko mi spada na nowe buty.
Ale gdy płonie ważna dla chrześcijaństwa katedra, w której sa przechowywane ważne dla chrześcijan relikwie to wyrażenie "Kościół płonie", ma dla takiej osoby conajmniej dwojakie znaczenie i wymaga refleksji czy aby Bóg nie posłał nam znaku, przez który chce nam coś powiedzieć.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Pożar Katedry Notre Dame w Paryżu

Post autor: ToTylkoJa » 2019-05-01, 23:42

Pierwsza wypowiedź rzeczywiście mogła zabrzmieć nienajlepiej, dlatego w kolejnej precyzyjniej określiłam, o co konkretnie mi chodzi, jak robiłam już wielokrotnie i nikomu nie przeszkadzało, że czasem mnie poniesie.
Ty kompletnie olewasz to, że poprawiłam na bardziej precyzyjną moja wypowiedź, a więc WYTŁUMACZYŁAM JĄ.
Uczepiłeś się za to tej jednej, jak rzep psiego ogona i nie czytasz tego co piszę, nie próbujesz tego zrozumieć i powtarzasz zarzut, na temat którego wypowiedziałem się już 5 razy.

A powiększyłam przez przypadek, bo mi się ręce trzęsą.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Pożar Katedry Notre Dame w Paryżu

Post autor: Dezerter » 2019-05-02, 00:12

ToTylkoJa pisze: 2019-05-01, 23:42 Pierwsza wypowiedź rzeczywiście mogła zabrzmieć nienajlepiej, dlatego w kolejnej precyzyjniej określiłam, o co konkretnie mi chodzi, jak robiłam już wielokrotnie i nikomu nie przeszkadzało, że czasem mnie poniesie.
Ty kompletnie olewasz to, że poprawiłam na bardziej precyzyjną moja wypowiedź, a więc WYTŁUMACZYŁAM JĄ.
Uczepiłeś się za to tej jednej, jak rzep psiego ogona i nie czytasz tego co piszę, nie próbujesz tego zrozumieć i powtarzasz zarzut, na temat którego wypowiedziałem się już 5 razy.

A powiększyłam przez przypadek, bo mi się ręce trzęsą.
Ja widzę tą dyskusje tak samo - dlatego czas ja zakończyć!
A wątek chyba czas zamknąć, bo pożar się zakończył
Jak się wydarzy coś nowego i ważnego można założyć nowy wątek
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Pożar Katedry Notre Dame w Paryżu

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-05-02, 00:20

Dezerter pisze: 2019-05-02, 00:12 Ja widzę tą dyskusje tak samo - dlatego czas ja zakończyć!
Też tak uważam - dlatego zdziwiłem się, ze moja Pani Adwersarz otworzyła sprawę, którą już w zasadzie zakończyliśmy (ostatni post na poprzedniej stronie wątku).
Udam zatem, ze wierzę iż tekst:
Pierwsza wypowiedź rzeczywiście mogła zabrzmieć nienajlepiej
jest brakującym wycofaniem z sugestii i kończę temat.

Wybacz @ToTylkoJa że tak skrupulatnie - a nawet upierdliwie - drążę ten temat (nie chodziło mi o to by doprowadzić Cię do drżenia rąk, w żadnym wypadku), ale mam już dość sytuacji w której jedyną grupą, na którą można powiedzieć cokolwiek tylko się zechce i można im przypisać dowolną (kiepską) motywację bez (zazwyczaj) jakiegokolwiek protestu są ludzie wierzący i ich wiara.Dlatego właśnie w takich wypadkach wołam "sprawdzam" i trzymam się niby kleszcz. Nie jest to w żadnym wypadku jakaś osobista niechęć do Ciebie osobiście (jak mówiłem, nie znam Cię osobiście, a na forum wydajesz się sympatyczna).
Ostatnio zmieniony 2019-05-02, 00:53 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Pożar Katedry Notre Dame w Paryżu

Post autor: ToTylkoJa » 2019-05-02, 04:28

Przykro mi, ale nie jesteś na tyle zdolny, żeby doprowadzić mnie do drżenia rąk ;)

Ale w tej dyskusji to Ty nie potrafisz przyznać, że nie masz racji.
Czytałam moje posty po Twoich zarzutach i zastanawiałam się, cóż takiego napisałam nie tak, ponieważ naprawdę starałam się wyrażać precyzyjnie i uzupełniać to, czego wcześniej nie napisałam z jakiś powodów. Ale kiedy Dezerter i Magnolia poparli to, co i ja uważałam utwierdziłam się w przekonaniu, że to Ty tutaj nie chcesz przyznać, że źle zrozumiałeś.
To nie jest nic złego, bo wyraziłam się początkowo nieprecyzyjnie, ale zamiast zaakceptować to, że poprawiłam, uzupełniam w kolejnej wiadomości, uczepiłeś się jednego zdania wyrwanego z kontekstu nie dopuszczając do siebie żadnych tłumaczeń. Oczekiwałeś ode mnie, że wytłumaczę wszystko jak małemu dziecku. Tylko, że ja wzięłam Cię za człowieka inteligentnego, który potrafi czytać kontekst wypowiedzi i analizować posty w całości, a nie wyrywkowo.
Mam nadzieję, że to tylko taki słabszy dzień i nie chce Cię obrażać, ani prowokować jakiejś sprzeczki.
Gdybym to ja była na Twoim miejscu chciałabym zrozumieć, co zrobiłam źle i chciałabym to przemyśleć.
I mam nadzieję, że to przemyślisz.

Dominik

Re: Pożar Katedry Notre Dame w Paryżu

Post autor: Dominik » 2019-05-02, 09:02

Zamykam temat.
Jeśli ktoś będzie chciał coś dodać do tematu,, ale coś ścisłe powiązanego z katedrą to pisać do mnie PW. Temat odtworzę.

Zablokowany