Wiara w Megawonsza9

Dominik

Re: Wiara w Megawonsza9

Post autor: Dominik » 2019-05-12, 10:04

Po prostu brak chęci oglądania każdego filmu. Jesteśmy forum dyskusyjnym, gdzie wymiana informacji występuje głównie poprzez pisanie.

Pascal

Re: Wiara w Megawonsza9

Post autor: Pascal » 2019-05-12, 10:21

Megawonsz9 to frajer.

Kalart

Re: Wiara w Megawonsza9

Post autor: Kalart » 2019-05-12, 11:00

Obraza uczuć religijnych!
Bo jak wiadomo - wszystkie uczucia są ważne, ale uczucia religijne najważniejsze, specjalnie chronione. Rozdział religii od państwa, tak bardzo przestrzegany.

Takie przestawienie słów, zamiast "Bóg" mówić "Megawonsz9" rzeczywiście w dyskusjach z niektórymi ludźmi sprawia, że zaczynają postrzegać tezę jako bezsensowną (np. że jeśli przed bytem prostym nie było nic, to nie wszystko musi mieć przyczynę, a więc cofanie się poprzez związek przyczynowo-skutkowy od skutków do przyczyny nie jest dowodem logicznym na byt prosty. Samo pojęcie Boga oznacza przyjęcie za prawdę, że może istnieć skutek bez przyczyny). Ale jakaś blokada umysłu uniemożliwia pojęcie, że skoro ten sam argument przy "Megawonszu9" uznaje się za błędny, to powinien być równie błędny przy argumentowaniu Boga. Dotyczy to nawet inteligentnych ludzi. Sądzę, że użycie przy tym słów "pranie mózgu" jest naprawdę uzasadnione.

Pascal

Re: Wiara w Megawonsza9

Post autor: Pascal » 2019-05-12, 12:45

Wtakim razie dajcie mi żółtą kartkę. Nie wiedziałem, że nie można wymyślonego boga dla żartu obrażać.

Adrian

Re: Wiara w Megawonsza9

Post autor: Adrian » 2019-05-12, 13:01

Pascal, ale patrz brachu, jak megawonsz9 może być frajerem, skoro stwierdziłeś że on nie istnieje?

Fahrenheit

Re: Wiara w Megawonsza9

Post autor: Fahrenheit » 2019-05-12, 14:30

Dezerter pisze: 2019-05-12, 00:19 Dlaczego przychodzisz na forum katolickie i obrażasz gospodarzy - słabe to takie :(
to tak jak ja bym przyszedł w gościnę do twojego domu i obrażał twoją matkę, lub żonę - jak byś zareagował?
- nie ma zgody na takie twoje zachowanie - za "pranie mózgów" czyli oszczerstwo bez pokrycia dostajesz ostrzeżenie - jeszcze jedno i wylecisz
Nie obrażam gospodarzy, jedynie nie zgadzam się z nimi, co dla nich jest wręcz raniące.
To nie jest oszczerstwo bez pokrycia, przed praniem mózgów masz wymienione sposoby używane zarówno przez KK i Świadków Jeh.
Między innymi manipulacja psychologiczna, czyli posługiwanie się strachem do utrzymywania przy sobie wiernych. Mylę się? Czy może prawda w oczy kole i jest niewygodna?



Vird pisze: Nie szalejmy, ignorancją bym tego nie nazwała.
Czasami tematy na forum przegląda się na szybko, wszystkich filmików się nie obejrzy.
A ja nazwałem.
Brak wiedzy na temat MEGAWENSZA9 świadczy o ignorancji i nieprzygotowaniu do podjęcia tematu dyskusji :V
Pascal pisze: 2019-05-12, 12:45 Wtakim razie dajcie mi żółtą kartkę. Nie wiedziałem, że nie można wymyślonego boga dla żartu obrażać.
Hipokryzja katolików sięga tego, że są w stanie obrażać czyjeś bóstwo, ale powiedzenie czegokolwiek negatywnego o ich fantastycznym dziadku lub dorysowanie tęczy na plakatu kończy się profanacją i wjazdem policji na kwadrat z rana, zarekwirowaniem sprzętu komputerowego itp.
Inkwizycja wciąż żywa.


Kalart pisze: 2019-05-12, 11:00 Obraza uczuć religijnych!
Bo jak wiadomo - wszystkie uczucia są ważne, ale uczucia religijne najważniejsze, specjalnie chronione. Rozdział religii od państwa, tak bardzo przestrzegany.

Takie przestawienie słów, zamiast "Bóg" mówić "Megawonsz9" rzeczywiście w dyskusjach z niektórymi ludźmi sprawia, że zaczynają postrzegać tezę jako bezsensowną (np. że jeśli przed bytem prostym nie było nic, to nie wszystko musi mieć przyczynę, a więc cofanie się poprzez związek przyczynowo-skutkowy od skutków do przyczyny nie jest dowodem logicznym na byt prosty. Samo pojęcie Boga oznacza przyjęcie za prawdę, że może istnieć skutek bez przyczyny). Ale jakaś blokada umysłu uniemożliwia pojęcie, że skoro ten sam argument przy "Megawonszu9" uznaje się za błędny, to powinien być równie błędny przy argumentowaniu Boga. Dotyczy to nawet inteligentnych ludzi. Sądzę, że użycie przy tym słów "pranie mózgu" jest naprawdę uzasadnione.
Właśnie tego typu bezsensowność pokazuje MEGAWONSZ9 w starciu z innymi religiami, które chcą stwierdzić, że przecież on nie może istnieć. Do obalenia istnienia MEGAWONSZA9 używa się tych samych argumentów, które jednocześnie świadczą o nieistnieniu Boga i reszty latających dziadków.
Ostatnio zmieniony 2019-05-12, 22:48 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.

Wolfi

Re: Wiara w Megawonsza9

Post autor: Wolfi » 2019-05-12, 14:41

Spoko ten megawonsz9, ale ja wierze w Konona boga gromu


Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Wiara w Megawonsza9

Post autor: Dezerter » 2019-05-12, 14:42

Fahrenheit pisze: 2019-05-12, 14:30
Dezerter pisze: 2019-05-12, 00:19 Dlaczego przychodzisz na forum katolickie i obrażasz gospodarzy - słabe to takie :(
to tak jak ja bym przyszedł w gościnę do twojego domu i obrażał twoją matkę, lub żonę - jak byś zareagował?
- nie ma zgody na takie twoje zachowanie - za "pranie mózgów" czyli oszczerstwo bez pokrycia dostajesz ostrzeżenie - jeszcze jedno i wylecisz
Nie obrażam gospodarzy, jedynie nie zgadzam się z nimi, co dla nich jest wręcz raniące.
To nie jest oszczerstwo bez pokrycia, przed praniem mózgów masz wymienione sposoby używane zarówno przez KK i Świadków Jeh.
Między innymi manipulacja psychologiczna, czyli posługiwanie się strachem do utrzymywania przy sobie wiernych. Mylę się? Czy może prawda w oczy kole i jest niewygodna?



Vird pisze: Nie szalejmy, ignorancją bym tego nie nazwała.
Czasami tematy na forum przegląda się na szybko, wszystkich filmików się nie obejrzy.
A ja nazwałem.
Brak wiedzy na temat MEGAWENSZA9 świadczy o ignorancji i nieprzygotowaniu do podjęcia tematu dyskusji :V
Pascal pisze: 2019-05-12, 12:45 Wtakim razie dajcie mi żółtą kartkę. Nie wiedziałem, że nie można wymyślonego boga dla żartu obrażać.
Hipokryzja katolików sięga tego, że są w stanie obrażać czyjeś bóstwo, ale powiedzenie czegokolwiek negatywnego o ich fantastycznym dziadku lub dorysowanie tęczy na plakatu kończy się profanacją i wjazdem policji na kwadrat z rana, zarekwirowaniem sprzętu komputerowego itp.
Inkwizycja wciąż żywa.


Kalart pisze: 2019-05-12, 11:00 Obraza uczuć religijnych!
Bo jak wiadomo - wszystkie uczucia są ważne, ale uczucia religijne najważniejsze, specjalnie chronione. Rozdział religii od państwa, tak bardzo przestrzegany.

Takie przestawienie słów, zamiast "Bóg" mówić "Megawonsz9" rzeczywiście w dyskusjach z niektórymi ludźmi sprawia, że zaczynają postrzegać tezę jako bezsensowną (np. że jeśli przed bytem prostym nie było nic, to nie wszystko musi mieć przyczynę, a więc cofanie się poprzez związek przyczynowo-skutkowy od skutków do przyczyny nie jest dowodem logicznym na byt prosty. Samo pojęcie Boga oznacza przyjęcie za prawdę, że może istnieć skutek bez przyczyny). Ale jakaś blokada umysłu uniemożliwia pojęcie, że skoro ten sam argument przy "Megawonszu9" uznaje się za błędny, to powinien być równie błędny przy argumentowaniu Boga. Dotyczy to nawet inteligentnych ludzi. Sądzę, że użycie przy tym słów "pranie mózgu" jest naprawdę uzasadnione.
Właśnie tego typu bezsensowność pokazuje MEGAWONSZ9 w starciu z innymi religiami, które chcą stwierdzić, że przecież on nie może istnieć. Do obalenia istnienia MEGAWONSZA9 używa się tych samych argumentów, które jednocześnie świadczą o nieistnieniu Boga i reszty latających dziadków.
Dostajesz 3 ostrzeżenie i bana - ponieważ nie wykazujesz najmniejszej chęci poprawy czy zamiany twojego zachowania!
Dostałeś ostrzeżenie, za "pranie mózgu", wiesz , że " ranisz nas " i nadal to powtarzasz :( , świadomie i z premedytacją
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Adrian

Re: Wiara w Megawonsza9

Post autor: Adrian » 2019-05-12, 14:45

Czyli ja jestem na wylocie, musze uważać.
Dobrze wiedzieć, trzeci punkcik i żegnamy się :(

Pascal

Re: Wiara w Megawonsza9

Post autor: Pascal » 2019-05-12, 15:00

Trzeba uważać, ja też już podpadłem. Na szczęście lekko ^:)^

Biserica Dumnezeu

Re: Wiara w Megawonsza9

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-05-12, 22:38

Tylko nie wkladaj Twego "lekko" we wlasne imadlo.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Wiara w Megawonsza9

Post autor: Praktyk » 2019-05-13, 23:48

Kalart pisze: 2019-05-12, 11:00 Obraza uczuć religijnych!
Bo jak wiadomo - wszystkie uczucia są ważne, ale uczucia religijne najważniejsze, specjalnie chronione. Rozdział religii od państwa, tak bardzo przestrzegany.

Takie przestawienie słów, zamiast "Bóg" mówić "Megawonsz9" rzeczywiście w dyskusjach z niektórymi ludźmi sprawia, że zaczynają postrzegać tezę jako bezsensowną (np. że jeśli przed bytem prostym nie było nic, to nie wszystko musi mieć przyczynę, a więc cofanie się poprzez związek przyczynowo-skutkowy od skutków do przyczyny nie jest dowodem logicznym na byt prosty. Samo pojęcie Boga oznacza przyjęcie za prawdę, że może istnieć skutek bez przyczyny). Ale jakaś blokada umysłu uniemożliwia pojęcie, że skoro ten sam argument przy "Megawonszu9" uznaje się za błędny, to powinien być równie błędny przy argumentowaniu Boga. Dotyczy to nawet inteligentnych ludzi. Sądzę, że użycie przy tym słów "pranie mózgu" jest naprawdę uzasadnione.

Tanie triki. Są ludzie o mocnej wierze i słabym rozumieniu. Jeśli odczuwacie przyjemność z pastwienia się nad nimi w ten sposób, że zapędzicie ich w kozi róg z argumentacją to nudne macie życia.

A co do skutku bez przyczyny, który uznajesz za takie niewiadomo co pochodzenia średniowieczno ciemnogrodowego...
Nie wiem czy jesteś świadom jak nauka tłumaczy obecnie powstanie istnienia z nieistnienia. Oficjalnie i bez krempacji.
Otóż wprowadza obiekt który istnieje od zawsze bez przyczyny - próżnię kwantową, która wg panów naukowców jest niestabilna w swej kwantowej strukturze i losowo generuje sobie światy.

W sumie czemu nie... tylko czy nie wprowadziliśmy właśnie pojęcia losowego, nieświadomego Boga? Przyczyny bez przyczyny?


Trochę pokory chłopaki. Zweryfikujcie najpierw dziury w swoim zrozumieniu zanim zaczniecie wyśmiewać cudze.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Biserica Dumnezeu

Re: Wiara w Megawonsza9

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-05-14, 13:09

Bardzo trzezwy post Praktyku w tym towarzystwie megawonsza.
Ostatnio zmieniony 2019-05-14, 13:11 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.

Kalart

Re: Wiara w Megawonsza9

Post autor: Kalart » 2019-05-14, 15:15

@Praktyk
Mam nadzieję że przynajmniej jesteś świadom, że sugerujesz mi pogląd, jakiego nie wyznaję? Kpię ze sposobu rozumowania, który jest wewnętrznie sprzeczny - nie z samej tezy.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Wiara w Megawonsza9

Post autor: Praktyk » 2019-05-14, 15:36

Kalart pisze: 2019-05-14, 15:15 @Praktyk
Mam nadzieję że przynajmniej jesteś świadom, że sugerujesz mi pogląd, jakiego nie wyznaję? Kpię ze sposobu rozumowania, który jest wewnętrznie sprzeczny - nie z samej tezy.
Mogłem Ci za-inputować coś co miało być do któregoś z przedmówców. Jeśli tak to wybacz, późno było.

Kpienie ze sposobu rozumowania to też mało szczytna postawa. To, że ktoś nie jest w stanie udowodnić tego w co wierzy, nie znaczy, że przestanie. Wiara jest z definicji nieudowadnialna. Celem jest więc samo kpienie.
Tak samo jeśli zastawisz na kogoś pułapkę, w której nie zauważy, że zaczyna zaprzeczać własnemu modelowi rozumowemu swojej wiary to nie znaczy że porzuci wiarę, może ewentualnie zweryfikuje sposób jej wyjaśniania.

Co ci to daje że kpisz ? Czujesz się od kogoś lepszy ?
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Zablokowany

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”