Jaki masz stosunek do wyznawców islamu?

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
Pascal

Re: Jaki masz stosunek na temat wyznawców islamu?

Post autor: Pascal » 2019-05-12, 18:29

Ja bym nie miał nic przeciwko temu by ktoś taki jak Hitler zrobił z wyznawcami islamu porządek. Co jakiś czas czytam, że mordują, palą wioski, gwałcą, tylko że w publicznych mediach o tym cicho.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jaki masz stosunek na temat wyznawców islamu?

Post autor: Dezerter » 2019-05-12, 18:42

Pascal pisze: 2019-05-12, 18:29 Ja bym nie miał nic przeciwko temu by ktoś taki jak Hitler zrobił z wyznawcami islamu porządek. Co jakiś czas czytam, że mordują, palą wioski, gwałcą, tylko że w publicznych mediach o tym cicho.
To nie jest dobry pomysł - uczysz się historii to wiesz , czym się skończyło "robienie porządku" z wyznawcami judaizmu w II wojnie światowej.
A jeśli chodzisz na religię ( a chodzisz?- jesteś katolikiem?) to powinieneś wiedzieć jak Jezus każe traktować nieprzyjaciół?
On wie lepiej - uwierz Istocie Przedwiecznej.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Jaki masz stosunek na temat wyznawców islamu?

Post autor: Viridiana » 2019-05-12, 18:48

Dezerter słusznie pisze. Dorzucę od siebie tylko to, że nie wszyscy wyznawcy islamu są nieludzcy.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 669
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 49 times

Re: Jaki masz stosunek na temat wyznawców islamu?

Post autor: Quinque » 2019-05-18, 09:47

A jak Jezus każe traktować pogan? Albo co mówi o dawaniu psom tego co Święte?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Jaki masz stosunek do wyznawców islamu?

Post autor: Dezerter » 2019-05-29, 22:30

Quinque pisze: 2019-05-18, 09:47 A jak Jezus każe traktować pogan? Albo co mówi o dawaniu psom tego co Święte?
Ale zapominasz, że Jezus mówił to o nie żydach a więc (w ówczesnym kontekście i rozumieniu ) również o ... nas
i zapominasz, że jednak uleczył dziewczynkę, a matkę pochwalił za wiarę. :!: :-?
Ostatnio zmieniony 2019-06-30, 19:00 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jaki masz stosunek do wyznawców islamu?

Post autor: Andej » 2019-05-30, 09:51

Quinque pisze: 2019-05-18, 09:47 A jak Jezus każe traktować pogan? Albo co mówi o dawaniu psom tego co Święte?
Jak bliźnich. Z miłością. Ale równocześnie nakazał bronienie wartości. Świnie nie docenią piękna pereł. Psy nie dostrzegą finezji kucharza. Wszędzie jest gradacja. A psom dostanie się lepsze jadło, gdy nauczą się je doceniać. Tak i poganom nie można dawać Ciała i Krwi dopóki nie przyjmą do świadomości, że to są najwspanialsze dary boże. Bez tego je tylko sprofanują. I nic nie osiągną. Po to oby Chleb - Ciało dał komuś życie wieczne, ten ktoś musi najpierw uwierzyć. I przyjąć Boga za swego Pana. Inaczej tylko profanuje.
Ostatnio zmieniony 2019-06-30, 19:00 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jaki masz stosunek do wyznawców islamu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-05-30, 10:08

Wierzący w Allacha jest mi bliższy niż ateista.
Ostatnio zmieniony 2019-06-30, 19:01 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Kasia

Re: Jaki masz stosunek do wyznawców islamu?

Post autor: Kasia » 2019-06-11, 13:43

W tytule tematu jest błąd – powinno być raczej: „Jaki masz stosunek do wyznawców islamu?”, względnie: „Co myślisz na temat wyznawców islamu?”. To szczegół, ale razi.

Ankieta nie jest już dostępna, ale to chyba nieistotne. Pewien werbista o muzułmanach powiedział mi kiedyś tak: „To są nasi bracia”. Myślę, że lepiej nie da się tego podsumować. Od siebie dodam, że cenię muzułmanów za niektóre zasady np. za to, że kobiety ubierają się skromnie – to prawda, że czasem jest to wymogiem kraju (Iran, Arabia Saudyjska), nakazem rodziny czy wpływem kultury, ale są też muzułmanki, które taki ubiór zakrywający ciało wybierają świadomie. Nie mam na myśli zasłaniania twarzy, bo to utrudnia identyfikację osoby, ale pozostałe elementy hidżabu, jeśli są noszone z wolnego wyboru, mogą stanowić dobry kontrast dla współczesnej mody na pokazywanie ciała za bardzo. Cenię też muzułmanów za obyczaje w kwestii relacji kobiet i mężczyzn (mam na myśli tylko większy dystans pomiędzy nimi; w naszej kulturze ta granica często jest przekraczana) oraz za abstynencję. Oczywiście jestem świadoma, że te zasady są często łamane i że jest wiele innych spraw, które mi nie odpowiadają, nie o tym jednak chcę pisać w tym miejscu.
Ostatnio zmieniony 2019-06-30, 19:01 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jaki masz stosunek na temat wyznawców islamu?

Post autor: Andej » 2019-06-11, 16:00

Bardzo mto pozytywne i wyidealizowane. Ale medal, a przynajmniej większość z nich, mają też druga stronę. Gdy jedna wystawiona na słoneczny blast, to druga pogrążona w ciemności.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Jaki masz stosunek do wyznawców islamu?

Post autor: takisobie » 2019-08-24, 17:28

Marek_Piotrowski pisze: 2019-05-30, 10:08 Wierzący w Allacha jest mi bliższy niż ateista.
Tylko który ? Ten uciekający przed wojną do Europy czy ten ucinający głowy itp ?

Biserica Dumnezeu

Re: Jaki masz stosunek do wyznawców islamu?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-08-24, 18:15

Wydaje mi sie, ze jasna jest wypowiedz Marka: czlowiek wierzacy z natury jest blizszy wierzacemu ( tyczy sie to nawet roznych wiar).
A wypaczenia w religiach sa wypaczeniami: w kazdym przypadku sa zaprzeczeniem wiary.
Ostatnio zmieniony 2019-08-24, 18:16 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jaki masz stosunek do wyznawców islamu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-08-24, 19:07

Amen!

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Jaki masz stosunek do wyznawców islamu?

Post autor: takisobie » 2019-08-24, 19:26

Biserica Dumnezeu pisze: 2019-08-24, 18:15 Wydaje mi sie, ze jasna jest wypowiedz Marka: czlowiek wierzacy z natury jest blizszy wierzacemu ( tyczy sie to nawet roznych wiar).
A wypaczenia w religiach sa wypaczeniami: w kazdym przypadku sa zaprzeczeniem wiary.
Wypowiedź będzie jasna jeśli Marek potwierdzi czy islamski terrorysta jest mu bliższy niż ateista (choć nie musi się już wypowiadać jeśli nie chce).
Cytując np ks.Pawlukiewicza jeśli ktoś mówi że w nic nie wierzy (patrz ateista) to znaczy że wierzy w byle co , więc również tutaj można powiedzieć że jakąś wiarę w coś ma tak że definicja "niewierzący" jest jednak płytka i słaba.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jaki masz stosunek do wyznawców islamu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-08-24, 19:37

frachtowiec pisze: 2019-08-24, 19:26 ,Wypowiedź będzie jasna jeśli Marek potwierdzi czy islamski terrorysta jest mu bliższy niż ateista (choć nie musi się już wypowiadać jeśli nie chce).
Pytanie jest głupie (i nie mówi mi, że nie ma głupich pytań).
To tak, jakbyśmy rozmawiali, powiedzmy, o dziewczynach; czy bardziej mi się podobają blondynki czy brunetki.
Ja bym odpowiedział "blondynki" a Ty na to "nawet jeśli jest prostytutką"?

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Jaki masz stosunek do wyznawców islamu?

Post autor: takisobie » 2019-08-24, 19:50

Odpowiadasz tak bo uruchomił się Twój mechanizm obronny czy o co chodzi ?
Możliwe że pytanie jest głupie ale nie oceniam własnego pytania a raczej uważam że jest bardzo proste i odpowiedź również taka może być ale nie jest bo ..... i wrzucasz porównanie tylko po co ? Po to żeby mi udowodnić moją głupotę czy po to żeby uniknąć jednoznacznej odpowiedzi ? :)

ODPOWIEDZ