Kim jest dla Was Jezus?

Czyli rozmowy o naturze Boga i Objawienie Jego w Osobie Ojca, Jezusa Chrystusa, rozmowy także na temat Ducha Świętego, Jego działanie, prowadzenie Kościoła przez Niego, itp.
ODPOWIEDZ
Biserica Dumnezeu

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-05-12, 20:50

Jak najbardziej musial istniec.

Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: Lizzie » 2021-04-27, 17:42

Mesjaszem Zbawicielem Królem , Bogiem Panem , Przyjacielem któremu mogę powiedzieć wszystko , Synem Bożym @};- :x

Dodano po 55 sekundach:
Dobrocią Miłością Radością Życiem
Ostatnio zmieniony 2021-04-27, 17:43 przez Lizzie, łącznie zmieniany 2 razy.
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 779
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 132 times

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-05-11, 09:41

przyjacielem
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
Ras.
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 22 maja 2021
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: Ras. » 2021-05-22, 21:31

Drogą i światłem

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5192
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: abi » 2021-05-23, 08:11

nawet gdyby sie okazalo ze to o Bogu, to nieprawda, to Jezus byl bardzo bardzo w porzadku Gosc :x
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: Fankis » 2021-08-21, 11:05

Czernin pisze: 2015-10-10, 12:30 Proste, a zarazem dające do myślenia pytanie. Kim jest dla Was Jezus, jaką utrzymujecie z Nim relacje?
Bogiem.
Słowem
Osobą
Zbawiecielem
Prorokiem
Ojcem
Duchem Świętym
Bratem
Nauczycielem
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-08-21, 11:16

Szczerze mówiąc, pytania typu "kim jest dla Ciebie..." wydają mi się szalenie sztuczne.
Nie ma możliwości odpowiedzieć, by nie wpaść w banał.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: Albertus » 2021-08-21, 12:23

Fankis pisze: 2021-08-21, 11:05
Czernin pisze: 2015-10-10, 12:30 Proste, a zarazem dające do myślenia pytanie. Kim jest dla Was Jezus, jaką utrzymujecie z Nim relacje?

Duchem Świętym

Przecież to ewidentnie sprzeczne z Biblią.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: Dezerter » 2021-08-21, 12:25

Fankis pisze: 2021-08-21, 11:05
Czernin pisze: 2015-10-10, 12:30 Proste, a zarazem dające do myślenia pytanie. Kim jest dla Was Jezus, jaką utrzymujecie z Nim relacje?
Bogiem.
Słowem
Osobą
Zbawiecielem
Prorokiem
Ojcem
Duchem Świętym
Bratem
Nauczycielem
Zabrakło mi 2 bardzo ważnych
Panem
Mesjaszem
- mam nadzieję, że się zgadzasz?
I jeszcze dopytam
Ojcem , Duchem Świętym - wyjaśnisz, bo to przecież też dwie osoby
Bratem - rozumiem, że przybranym - jak dla mnie :) (spotkałem kiedyś na forach "brata Jezusa" ;) i to nie symbolicznego, czy przybranego #-o - bardzo ciekawa postać była z niego)
Ostatnio zmieniony 2021-08-21, 12:27 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: Fankis » 2021-08-21, 16:33

Albertus pisze: 2021-08-21, 12:23
Fankis pisze: 2021-08-21, 11:05
Czernin pisze: 2015-10-10, 12:30 Proste, a zarazem dające do myślenia pytanie. Kim jest dla Was Jezus, jaką utrzymujecie z Nim relacje?

Duchem Świętym

Przecież to ewidentnie sprzeczne z Biblią.
No właśnie nie.

Dz 16:5-7: "Tak więc utwierdzały się Kościoły w wierze i z dnia na dzień rosły w liczbę. Przeszli Frygię i krainę galacką, ponieważ Duch Święty zabronił im głosić słowo w Azji. Przybywszy do Myzji, próbowali przejść do Bitynii, ale Duch Jezusa nie pozwolił im,"

Zobaczcie co mówi Słowo.Jezus i Duch Święty to ta sama Osoba, jak czytamy w Ewangelii Jana 14:18-19: „Nie zostawię was sierotami, przyjdę do was. Jeszcze tylko krótki czas i świat mnie oglądać nie będzie; lecz wy oglądać mnie będziecie, bo Ja żyję i wy żyć będziecie”. Jezus powiedział: „Ja przyjdę do was”. „Ja” to zaimek osobowy. Duch Święty to nie „czynna Boża moc” ale Osoba. Kolejny fragment potwierdza, że Duch Jezusa to Duch Święty: „A ponieważ jesteście synami, przeto Bóg zesłał Ducha Syna swego do serc waszych, wołającego: Abba, Ojcze!” (List do Galacjan 4:6).

Duch Jezusa w was to „Chrystus w was, nadzieja chwały” (List do Kolosan 1:27). Jest to ciągle ten sam Bóg, który ma niezmienne zasady i cechy. Jedyne co On zmienia, to zakres niebiański na ziemski, a następnie ziemski na niebiański, aby wypełnić ten wspaniały plan odkupienia.

On był BOGIEM NAD NAMI w okresie Ojca. Był BOGIEM Z NAMI w okresie Syna, natomiast obecnie, w okresie Ducha Świętego, jest On BOGIEM W NAS. JEDEN BÓG.

Dodano po 1 minucie 33 sekundach:
Dezerter pisze: 2021-08-21, 12:25
Fankis pisze: 2021-08-21, 11:05
Czernin pisze: 2015-10-10, 12:30 Proste, a zarazem dające do myślenia pytanie. Kim jest dla Was Jezus, jaką utrzymujecie z Nim relacje?
Bogiem.
Słowem
Osobą
Zbawiecielem
Prorokiem
Ojcem
Duchem Świętym
Bratem
Nauczycielem
Zabrakło mi 2 bardzo ważnych
Panem
Mesjaszem
- mam nadzieję, że się zgadzasz?
I jeszcze dopytam
Ojcem , Duchem Świętym - wyjaśnisz, bo to przecież też dwie osoby
Bratem - rozumiem, że przybranym - jak dla mnie :) (spotkałem kiedyś na forach "brata Jezusa" ;) i to nie symbolicznego, czy przybranego #-o - bardzo ciekawa postać była z niego)
Panem
Mesjaszem
Amen!

Mt 12:50: "Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką»."
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-08-21, 16:35

Nie
J 14:16-17 "Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze - Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie."

Awatar użytkownika
Fankis
Bywalec
Bywalec
Posty: 132
Rejestracja: 21 maja 2021
Lokalizacja: Brenna
Wyznanie: Chrześcijanin
Been thanked: 3 times

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: Fankis » 2021-08-22, 15:27

Marek_Piotrowski pisze: 2021-08-21, 16:35 Nie
J 14:16-17 "Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze - Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie."
czyli co?Biblia sobie zaprzecza?idąc twoim tokiem myślenia ona sobie zaprzecza a nie może.

piękne miejsce pisma podałeś!wszystko jasno przedstawione...

J 14:16-20: "A ja będę prosił Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby z wami był na wieki; Ducha prawdy, którego świat nie może przyjąć, bo go nie widzi ani go nie zna. Wy jednak go znacie, gdyż z wami przebywa i w was będzie. Nie zostawię was sierotami, przyjdę do was. Jeszcze krótki czas, a świat nie będzie mnie już więcej oglądał, lecz wy będziecie mnie oglądać. Ponieważ ja żyję, wy też będziecie żyć. W tym dniu poznacie, że ja jestem w moim Ojcu, a wy we mnie i ja w was."

JA W WAS!Halleluja czyli Duch Święty.

W wierszu 23. kiedy mówił do uczniów, powiedział : My (Ojciec i Syn) przyjdziemy do niego„. Zatem jest to Ojciec, Syn i Duch Święty, którzy przychodzą wszyscy razem w tym samym czasie, bowiem TO JEST JEDNA OSOBA, zawierająca całe Bóstwo. To przyjście miało miejsce podczas Pięćdziesiątnicy. Nie były dwa przyjścia Ducha, tylko jedno.CHWAŁA BOGU
Mat 28:18: "A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi."

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: Dezerter » 2021-08-22, 16:17

Frankis, po co wydziwisz, nie lepiej po chrześciajńsku tak jak Jezus, apostołowie i ich uczniowie przekazali nam przez pokolenia
Jest Jeden Bóg, ale w trzech Osobach
Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty
Ostatnio zmieniony 2021-08-22, 16:18 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-08-22, 22:23

Fankis pisze: 2021-08-22, 15:27
Marek_Piotrowski pisze: 2021-08-21, 16:35 Nie
J 14:16-17 "Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze - Ducha Prawdy, którego świat przyjąć nie może, ponieważ Go nie widzi ani nie zna. Ale wy Go znacie, ponieważ u was przebywa i w was będzie."
czyli co?Biblia sobie zaprzecza?idąc twoim tokiem myślenia ona sobie zaprzecza a nie może.
Ależ nie. Zaprzecza tylko Twojemu wymyślaniu ;)
Dobrze napisał Dezerter.
piękne miejsce pisma podałeś!wszystko jasno przedstawione...

J 14:16-20: "A ja będę prosił Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby z wami był na wieki; Ducha prawdy, którego świat nie może przyjąć, bo go nie widzi ani go nie zna. Wy jednak go znacie, gdyż z wami przebywa i w was będzie. Nie zostawię was sierotami, przyjdę do was. Jeszcze krótki czas, a świat nie będzie mnie już więcej oglądał, lecz wy będziecie mnie oglądać. Ponieważ ja żyję, wy też będziecie żyć. W tym dniu poznacie, że ja jestem w moim Ojcu, a wy we mnie i ja w was."

JA W WAS!Halleluja czyli Duch Święty.

W wierszu 23. kiedy mówił do uczniów, powiedział : My (Ojciec i Syn) przyjdziemy do niego„. Zatem jest to Ojciec, Syn i Duch Święty, którzy przychodzą wszyscy razem w tym samym czasie, bowiem TO JEST JEDNA OSOBA, zawierająca całe Bóstwo
Nie. Biblia wyrażnie mówi, ze jest to INNY Pocieszyciel.
Przestań wymyślać.

jeden antyk

Re: Kim jest dla Was Jezus?

Post autor: jeden antyk » 2021-08-24, 19:48

Wszystkim czego mi trzeba. Jest to podobne do kobiety czekającej spełnienia swojej miłości.

ODPOWIEDZ