Aborcja

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14808
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Dezerter » 2019-05-13, 18:51

... zaczynam się was bać
Zalecam waszej trójce fragment Kazania na górze - czas sobie odświeżyć
ale i tak was kocham
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Aborcja

Post autor: ToTylkoJa » 2019-05-13, 19:02

Miałam nadzieję, że moja wypowiedź będzie wystarczająco jaskrawa, żeby było można wyczuć sarkazm, @Dezerter

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Aborcja

Post autor: Viridiana » 2019-05-13, 19:06

Gosia26 pisze: 2019-05-13, 17:19 Chce szpitali gdzie ratuje się życie ludzkie a nie je odbiera
Fajne zdanie. ;)
Gosia26 pisze: 2019-05-13, 17:33 Sama mając 17 lat zajmowałam się nauką i szkołą ,chodziłam na różne kolka zainteresowań ,spotykałam się z koleżankami ,czytałam książki dla dziewczyn a nie myślałam o seksie i zdobywaniu nowych doświadczeń w tej sferze. Ta Pan która tak edukuje młodzież chyba zapomina że dziewczynki w tym wieku fizycznie może i są gotowe na podjęcie tej aktywność ale psychicznie nie radzą sobie z konsekwencjami własnych wyborów 17 latka nie jest gotowa na podjęcie trudów macierzyństwa ale na współżycie już jak najbardziej tak?
Szczególnie, że w tym czasie psychika się jeszcze kształtuje.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Aborcja

Post autor: Andej » 2019-05-14, 09:52

Obawiam się, że psychika kształtuje się do końca życia. Gdy człowiek otwarty ino. Acz nie przeczę, iż z większymi oporami.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Kalart

Re: Aborcja

Post autor: Kalart » 2019-05-14, 15:33

Witaj, @Andej wśród niewierzących!
Nie można stać w rozkroku, wierzyć tylko częściowo. Skoro nie ufasz Kościołowi choćby w jednej rzeczy, to znaczy że nie ufasz Kościołowi, a wiec i nie ufasz Chrystusowi. Co więcej, odrzucasz zdanie Kościoła, a więc odrzucasz Chrystusa - czyli skazujesz się na piekło.

Twoja argumentacja jest błędna z perspektywy wiary. Choć grzech może swymi konsekwencjami sięgać innych (śmierć dzieci), to dotyczy tylko grzeszników. W przypadku aborcji, grzech ciężki popełnia dana kobieta. W przypadku aborcji i przymusowej sterylizacji - grzech ciężki popełnia kobieta i... ci, którzy przyczyniają się do sterylizacji. To mnożenie grzechu. Jak więc uważasz to za mniejsze zło?
Zdecydowanie brak wiary w Boga, że dzieciom bez popełnionego grzechu tak naprawdę nie stanie się krzywda.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Aborcja

Post autor: Andej » 2019-05-14, 15:52

Nieuprawniony wniosek. I bezpodstawny. Nadinterpretacja. Nie jestem lemingiem.

Aby rozważać na temat grzechu, trzeba najpierw pojąć, czym on jest. Bez tego wszelkie tyrady do gaworzenia porównać można.
Niezależnie od tego, należy stosować jedną miarę przy ocenianiu czynów. A tak ino propaganda dla wolniej myślących. Co nie znaczy, że nikt się na to nie załapie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Aborcja

Post autor: Magnolia » 2019-05-19, 18:32

Film (po ang) jak odpowiadac na hasło: "moje ciało, mój wybór"



Artykuł, tłumaczenie filmu:
https://www.gosc.pl/doc/5566507.Jak-odp ... HHQ1STjdL4

Biserica Dumnezeu

Re: Aborcja

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-05-19, 19:56

Dziwna mniemanologia Kalarcie: jesli nie ufasz materialistom chocby w jednej rzeczy, to znaczy ... itd. itp.
jesli nie ufasz swoim rodzicom chocby w jednej rzeczy, to znaczy, ze nie jestes ich dzieckiem itd., itp.

Kalart

Re: Aborcja

Post autor: Kalart » 2019-05-20, 03:19

@Biserica Dumnezeu
Wybacz, ale taka jest teologia Kościoła Katolickiego. Poczytaj, co jest ciężkim grzechem i ile ciężkich grzechów wystarczy, by trafić do piekła. Jeśli dostrzegasz że to dziwne - jeden grzech ciężki na koniec życia wystarcza, by wg. teologii pójść do piekła i przekreślić dosłownie całe życie i wszystkie inne dokonania... to już jest jakiś postęp!
Czy Andej wie, że jego pragnienie to grzech ciężki? Z jego słów wnioskuje że tak. Czy wyraża skruchę, żal? Nie. Jeśli nie znajdzie sobie żalu i skruchy, umrze mając taką opinię jak teraz... naprawdę mam was uczyć podstawowych dogmatów Kościoła Katolickiego?

Niestety, twoje porównania są po prostu bezsensowne. Nikt nie wymaga od dziecka całkowitego zaufania rodzicom (no, chyba że od dziecka Bożego całkowitego zaufania Bogu...), podobnie w innych przypadkach.
Dziękuję wam obu za liczbę argumentów. Która wynosi równe 0.
Ostatnio zmieniony 2019-05-20, 03:21 przez Kalart, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Aborcja

Post autor: Andej » 2019-05-20, 07:18

Uważam to za arogancję.
Opieranie się na własnych mniemaniach i dokonywanie arbitralnych ocen przy równoczesnym braku wiedzy.

Argumentów wiele, ale nietrafionych, wydumanych. I nie na temat, którym jest aborcja.

A aborcja jest zabijaniem. Temu nie da się zaprzeczyć, jeśli posiada się choćby minimalną wiedzę i troszkę uczciwości.

Czy człowiek niewidomy może rozpoznawać kolory i pouczać o nich widzących?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Biserica Dumnezeu

Re: Aborcja

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-05-20, 08:48

Wybacz Kalarcie ...ale interpretacja Twoja nauki katolickiej, a tresc nauki katolickiej to sa dwa rozne wszechswiaty.
Wybacz Kalarcie, ale masz calkowicie zaburzone spojrzenie, dlatego wysnuwasz calkowicie falszywe wnioski.
Wiem ... nie mam pojecia o logice ani pojecia o pojeciu.
Zycze milych chwil w pojmowaniu.

Magnolia

Re: Aborcja

Post autor: Magnolia » 2019-05-20, 11:23

Andeju i Biserico. W ten sposób nie prostującemu błędów Kalarta. Wypada pokazać Gdzie się myli aby wątek i dyskusja były wartościowe.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Aborcja

Post autor: Andej » 2019-05-20, 13:44

Dlatego, raz już któryś, proponuję ab ovo. W tej sytuacji ograniczam się do stwierdzenia stanu faktycznego.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Biserica Dumnezeu

Re: Aborcja

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-05-20, 14:17

Magnolio - wszystko wyrazielem w moich slowach,ktorymi sie posluzylem.
Kolejny raz nie chce mi sie toczyc jalowych sporow ... kalart jest przekonany, ze my to tumany.
I niech tak juz mu zostanie.

Magnolia

Re: Aborcja

Post autor: Magnolia » 2019-05-20, 15:28

Uszeregujmy ta dyskusję:
1.
Andej pisze: 2019-05-13, 18:32 I w dalszym ciągu podtrzymuję stanowisko. Lepiej sterylizować, niż mordować. Lepiej sterylizować ni płodzić kaleki.

Jestem świadom tego, że jest to niezgodne z Nauką Kościoła. Ale tak uważam. W poprzednim m poście uzasadniałem.
2.
Kalart pisze: 2019-05-14, 15:33 Witaj, @Andej wśród niewierzących!
Nie można stać w rozkroku, wierzyć tylko częściowo. Skoro nie ufasz Kościołowi choćby w jednej rzeczy, to znaczy że nie ufasz Kościołowi, a wiec i nie ufasz Chrystusowi. Co więcej, odrzucasz zdanie Kościoła, a więc odrzucasz Chrystusa - czyli skazujesz się na piekło.

Twoja argumentacja jest błędna z perspektywy wiary. Choć grzech może swymi konsekwencjami sięgać innych (śmierć dzieci), to dotyczy tylko grzeszników. W przypadku aborcji, grzech ciężki popełnia dana kobieta. W przypadku aborcji i przymusowej sterylizacji - grzech ciężki popełnia kobieta i... ci, którzy przyczyniają się do sterylizacji. To mnożenie grzechu. Jak więc uważasz to za mniejsze zło?
Zdecydowanie brak wiary w Boga, że dzieciom bez popełnionego grzechu tak naprawdę nie stanie się krzywda.
3.
Andej pisze: 2019-05-14, 15:52 Nieuprawniony wniosek. I bezpodstawny. Nadinterpretacja. Nie jestem lemingiem.

Aby rozważać na temat grzechu, trzeba najpierw pojąć, czym on jest. Bez tego wszelkie tyrady do gaworzenia porównać można.
Niezależnie od tego, należy stosować jedną miarę przy ocenianiu czynów. A tak ino propaganda dla wolniej myślących. Co nie znaczy, że nikt się na to nie załapie.
4.
Kalart pisze: 2019-05-20, 03:19 @Biserica Dumnezeu
Wybacz, ale taka jest teologia Kościoła Katolickiego. Poczytaj, co jest ciężkim grzechem i ile ciężkich grzechów wystarczy, by trafić do piekła. Jeśli dostrzegasz że to dziwne - jeden grzech ciężki na koniec życia wystarcza, by wg. teologii pójść do piekła i przekreślić dosłownie całe życie i wszystkie inne dokonania... to już jest jakiś postęp!
Czy Andej wie, że jego pragnienie to grzech ciężki? Z jego słów wnioskuje że tak. Czy wyraża skruchę, żal? Nie. Jeśli nie znajdzie sobie żalu i skruchy, umrze mając taką opinię jak teraz... naprawdę mam was uczyć podstawowych dogmatów Kościoła Katolickiego?

Niestety, twoje porównania są po prostu bezsensowne. Nikt nie wymaga od dziecka całkowitego zaufania rodzicom (no, chyba że od dziecka Bożego całkowitego zaufania Bogu...), podobnie w innych przypadkach.
Dziękuję wam obu za liczbę argumentów. Która wynosi równe 0.
5.
Biserica Dumnezeu pisze: 2019-05-20, 08:48 Wybacz Kalarcie ...ale interpretacja Twoja nauki katolickiej, a tresc nauki katolickiej to sa dwa rozne wszechswiaty.
Wybacz Kalarcie, ale masz calkowicie zaburzone spojrzenie, dlatego wysnuwasz calkowicie falszywe wnioski.
Wiem ... nie mam pojecia o logice ani pojecia o pojeciu.
Zycze milych chwil w pojmowaniu.
6.
Andej pisze: 2019-05-20, 07:18 Uważam to za arogancję.
Opieranie się na własnych mniemaniach i dokonywanie arbitralnych ocen przy równoczesnym braku wiedzy.

Argumentów wiele, ale nietrafionych, wydumanych. I nie na temat, którym jest aborcja.

A aborcja jest zabijaniem. Temu nie da się zaprzeczyć, jeśli posiada się choćby minimalną wiedzę i troszkę uczciwości.

Czy człowiek niewidomy może rozpoznawać kolory i pouczać o nich widzących?
Dla Mnie Kalart rozmawia o sterylizacji, która jest grzechem (wykazuje niekonsekwencję myślenia Andeja), a potem przeszedł do Nauczania Kościoła o śmierci w grzechu ciężkim, Biserico uwaza, że Kalart się myli, Andej że jest tu arogancja... Przyznam że ja już nie wiem o czym rozmawiacie i czy jesteście w jednym temacie Panowie. Prosiłam byście Kalartowi pokazali błędy ...
Może jednak jedni Panowie rozmawiają o aborcji a Kalart o sterylizacji?
No dla mnie to nie jest jasne... o czym rozmawiacie.
Wątek może być spokojnie prowadzony jeśli każda wypowiedź będzie wartościowa, merytoryczna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”