Dobre motto na dziś

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Magnolia

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Magnolia » 2019-06-01, 11:44

Obrazek

Magnolia

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Magnolia » 2019-06-02, 11:51

Obrazek

Magnolia

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Magnolia » 2019-06-06, 20:18

Obrazek

Magnolia

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Magnolia » 2019-06-07, 09:11

Obrazek

Magnolia

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Magnolia » 2019-06-09, 11:58

Obrazek

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: ToTylkoJa » 2019-06-10, 13:24

@X_o
Możesz przecież podzielić się z nami tym, co Ty uważasz za dobre motto.

Magnolia

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Magnolia » 2019-06-15, 09:53

Obrazek

To motto słyszałam jeszcze w innej wersji, że albo ktoś jest dla nas zadaniem, albo błogosławieństwem..
Albo jeszcze inaczej, że czasem człowiek ma nas czegoś nauczyć, a czasem pomóc nam...
Albo że ktoś jest dla nas krzyżem, a inny ktoś skarbem...

Może do znajomych takie rozróżnienie sie stosuje, jedne relację są w oczywisty sposób nam zadane, a inne są dla nasz powodem szczęścia i radości, pomocą i błogosławieństwem.
Ale małżeństwo jest takim związkiem, że współmałżonek jest nam zadany i jest naszym błogosławieństwem, jednocześnie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Andej » 2019-06-15, 12:16

Magnolia pisze: 2019-06-15, 09:53...
Ale małżeństwo jest takim związkiem, że współmałżonek jest nam zadany i jest naszym błogosławieństwem, jednocześnie.
Osobiście bym, słowo jedno zmienił, słowo jedno dodał i wyciął kilka.

Ale małżeństwo jest takim związkiem, że współmałżonek jest nam dany/wzięty i jest ...
Choć właściwie, jednocześnie mogłoby zostać.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Magnolia » 2019-06-18, 10:07

Obrazek

Magnolia

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Magnolia » 2019-07-02, 06:27

Obrazek

Magnolia

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Magnolia » 2019-07-03, 07:59

Obrazek

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Efezjan » 2019-07-03, 21:45

Ja nie wrzucę obrazka, ale coś, co mnie poruszyło:

Szymon Hołownia: "Dlaczego ja nie jestem w stanie powiedzieć do mojego Ojca, Ojcze, tak jak one powiedziały do swojego? /chodzi o córki zamordowanego prezydenta Gdańska/. Dlaczego we mnie nie ma tego uczucia, które w nich teraz jest, kiedy tego ojca żegnały? Kogo ja z Niego zrobiłem? Satrapę? Stróża mojej moralności? Policjanta? Księgowego? A więc kim jestem na koniec dnia? Apostołem ewangelii czy jej cieciem, który siedzi na szlabanie i pilnuje, żeby wpuścić tych, a nie wpuścić tamtych do Królestwa Niebieskiego."
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Andej » 2019-07-04, 09:17

Na pytania H, odpowiem, że prawdopodobnie dlatego, że są młodziutkie i/lub musiały na pokaz.
Na drugie pytanie odpowiem, że ani apostołem, ani cieciem. Raczej kreatorem kreującym się na kogoś upoważnionego do nowej interpretacji Pisma. I to interpretacji zgodnej z "wartościami" głoszonymi przez jedną ze stacji telewizyjnych.
Gdyby nie zabarwienie polityczne i powołanie się na akurat te osoby, mógłbym odnieść inne wrażenie. Ale jest, jak jest.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Magnolia » 2019-07-06, 19:34

Obrazek

Eden

Re: Dobre motto na dziś

Post autor: Eden » 2019-07-08, 05:53

Rzadko bywam na Forum [-( Jakoś perspektywa niekończących się sporów (z natury jestem ugodowy), odstrasza mnie - wolałbym coś takiego prezentować, co ku zbudowaniu będzie: tak z marszu, od razu z pozytywnym przesłaniem (a ewentualna dyskusja jest oczywiście mile widziana, ale raczej nie powinna prowadzić do ostrych spięć i podziałów, bo dana treść, dany materiał będzie ogólnie akceptowalny...).

Z myślą o tym, robię na Facebooku różne projekty; a też 2 dni temu tutaj podałem takie oto opracowanie: viewtopic.php?f=40&t=9504&p=188662#p188662
wcześniej to: viewtopic.php?f=8&t=9205&p=180141#p180141 (i tam jeszcze coś by się znalazło, czym się dzieliłem).

Przeglądając tematy, zauważyłem ten, w którym piszę teraz: Dobre motto na dziś
Czy dobrym mottem może być werset biblijny opatrzony komentarzem?
Takie coś - i to w postaci graficznej - robię od jakiegoś czasu na Facebooku...
Np. dziś to tam zamieszczę:

34. Mt 23,1-3-min.png

Proszę o szczere zdanie: Co o tym myślicie?! :-?

Techniczna uwaga: jakość grafiki nie jest tu najlepsza; w oryginale jest ostrzejsza, ale może to dlatego, że musiałem zmniejszyć jej wielkość z 472KB na 176KB - bo 472 było za dużo, aby Forum to "łyknęło".
Dając grafikę do tematu 2 dni temu też musiałem tak zrobić - czy nie można by ustawić dopuszczalnej wielkości pliku na np. 1MB?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”