Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2019-07-01, 16:36

Kwestia tego, czy poddajesz się indoktrynacji.

Z pewnością nie polubiłbym czegoś, co ma takie treści.

Czy, jeśli w komentarzach będziesz się odnosić do propagowanych tam treści, to będziesz mieć szlaban? Ale zawsze jest coś za coś. Jeśli przyczyniasz się w jakiś sposób do rozpowszechniania tego czegoś, to z pewnością jest to złem. Jeśli walczysz z poglądami, które są sprzeczne z ludzkim prawem do życia, to uwrażliwiasz inne osoby na ten problem. Tylko Ty sama jesteś w stanie wyważyć, ile jest w tym zła, a ile dobra. I co przeważa. I nie chodzi mi tu o Twoje partykularne i doraźne dobro. Ale ogólnoludzkie i ponadczasowe.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Viridiana » 2019-07-01, 16:59

Blog jest przede wszystkim o Włoszech, a więc za główny cel jego istnienia logicznie można uznać rozpowszechnianie wiedzy na ten temat. To, że kogoś czytasz, coś polubiłaś nie musi oznaczać, że zgadzasz się w 100% z wszystkim, co napisze Autorka. Moim zdaniem nie trzeba z tego bloga rezygnować.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2019-07-01, 17:21

Andej pisze: 2019-07-01, 16:36 Jeśli przyczyniasz się w jakiś sposób do rozpowszechniania tego czegoś, to z pewnością jest to złem.
Tylko trzeba podzielić rozpowszechnianie bezpośrednie i pośrednie.
Wchodzenie na bloga powoduje zwiększenie ilości wejść na bloga, co powoduje motywacje dla autora by jeszcze więcej pisał. Więcej wejść, to więcej kasy z reklam dla autora może być. Czyli pośrednio jakoś wspieramy bloga, nie unikniemy tego.

Korzystamy z usług wielu lewackich firm lub kupujemy ich rzeczy nawet nie wiedząc o tym.
Empik, Google, Coca-cola.
Netflix np. szantażuje jeden ze stanów, że jak nie wycofa się z antyaborcyjnych zamiarów to przestanie w tym stanie kręcić swoje produkcje.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2019-07-01, 19:35

Masz rację Dominiku. Ale weź pod uwagę, że wszystko się relatywizuje. To jest jak klasyczny przykład gotowania żaby. Jeśli teraz nie będziemy artykułować naszych poglądów, to kiedyś okaże się, że jest za późno. A może już jest. Każdy musi postępować zgodnie z własnym sumieniem. Jedynie podpuszczam do analizy. Jeśli bilans wychodzi na minus, to lepiej zaniechać.
A Coca Coli nie piję. Netflixu nie oglądam. Nad Google ubolewam. Aby jakoś równoważyć staram się komentować rzeczywistość na różnych portalach, witrynach, internetach ...
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Kasia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kasia » 2019-07-01, 19:41

Na tym blogu chodzi przede wszystkim o włoski, nie o propagandę. Tamten wpis miał charakter informacyjny. Źle się stało, ale gdyby blog o języku i kulturze zaczął siać propagandę, straciłby część odbiorców.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2019-07-01, 19:43

Tym niemniej, jeśli da się, to warto zaakcentować swoje zdanie. Minimum to voto separatum. A dyskusja po własku język rozwijać pomaga.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2019-07-02, 22:45

Przypomniałem sobie coś. Na YouTubie cofnąłem subskrypcje kilku kanałom właśnie z powodu religijnych. Na jednym kanale pojawił się film który w nazwie miał antyklerykalny tekst, ale sam kanał o religii nic nie wspomina, po prostu na fali hejtu po ostatnim filmie dokumentalnym youteber chciał się wybić.

enosz

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: enosz » 2019-07-03, 01:45

Kasia pisze: 2019-06-13, 10:21 Podziwiam katolików, którzy nie boją się rozmawiać ze Świadkami Jehowy – muszą być mocno ugruntowani w wierze i dobrze znać Biblię, w przeciwnym razie albo daliby się przekonać ich argumentom, albo wycofali z rozmowy z poczuciem porażki. Nie potrafiłabym tak. Mam jeszcze dużo do nadrobienia.
a miałaś okazję porozmawiać ze ŚJ?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2019-07-03, 08:45

Nie mogła nie próbować. Kiedyś inicjatywa wychodziła od ŚJ i właściwie trudno było nie mieć okazji. Teraz, rzeczywiście, trzeba samemu do nich podejść. Teraz, nawet w prywatnej rozmowie, trudno z nich wyciągnąć, że są ŚJ. Aby się przyznali.
Właściwie jedynym zewnętrznym objawem działania są pary stojące przy połykaczach z wydawnictwami. Ale też stoją dyskretnie. Tak aby nie przeszkadzać. I nie wystarczy podejść, aby zacząć rozmowę. Trzeba samemu znaleźć punkt zaczepienia.
Jednak tematy boskie, są raczej pomijane. Wolą dać książeczkę, pisemko i wyrecytować kilka sloganów.
Wnoszę z tego, że już osiągnięto masę krytyczną. I coś zaczyna się zmieniać. Nie wiem, czy na dobre. Dobre jest jedynie to, że w mniejszym stopniu rozbijają owczarnię.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Kasia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kasia » 2019-07-03, 08:59

enosz pisze: 2019-07-03, 01:45 a miałaś okazję porozmawiać ze ŚJ?
Krótką wymianę zdań przez domofon trudno nazwać rozmową. Były to dwie sytuacje, które wyglądały mniej więcej tak:

I
– Jak pani myśli, czy żyjemy w czasach ostatecznych?
– Dziękuję, nie jestem zainteresowana rozmową, do widzenia.

II
– Jak można znaleźć cel w życiu? (Lub coś w tym rodzaju).
– Ja już znalazłam cel w życiu, dziękuję, do widzenia.

Nie wiem, czy byli to ŚJ, ale sądząc po pytaniach, jest to całkiem prawdopodobne. W mieście mam jeszcze tylko zielonoświątkowców i adwentystów, a oni chyba nie chodzą po domach? W każdym razie czuję się zbyt słaba na takie dyskusje; pokonaliby mnie kilkoma cytatami z Pisma Świętego. Musiałabym przyznać się do porażki, a następnie napić się melisy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-07-03, 09:02

Nie bardzo jest po co rozmawiać. A jak już się to robi, trzeba mieć świadomość, że ma się do czynienia z osobą, która jest do tej rozmowy przygotowana pod względem technik marketingowych, odegrała setki "scenek" typu "rozmówca mówi to, powiedz tamto".
Dlatego właśnie tak chętnie ŚJ pracują w sprzedaży bezpośredniej (ubezpieczenia, garnki Zeptera, odkurzacze Rainbow itd) - po prostu już sa przeszkoleni.
Andej ma rację - ponieważ to jest oparte na "ciągach argumentacyjnych" (takich jak przy telemarketingu - jak powie to, mówisz to, jak tamto, mówisz to, a jak co innego mówisz ogólną formułę) więc największy problem mają SJ gdy się samemu wychodzi z tematem i przejmuje inicjatywę.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2019-07-09, 20:43

Kasia zbanowana na własną prośbę do końca miesiąca. Obecni na forum powinni wiedzieć o co chodzi.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2019-07-09, 23:00

Takie wakacje sobie zrobiła. Ja urlop rozpoczynam 15.07 - będę ewangelizował w nowym miejscu i nie wiem jak będzie z wifi i czy będzie na to czas - raczej nie, więc odpoczniecie i ode mnie.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2019-07-21, 21:57

Wybierzcie które tematy o piekle zablokować, za dużo ich jest.
Czekam do jutra do południa.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2019-07-21, 22:06

A nie można zebrać do kupy i zatytułować PIEKŁO?

Jednak nie wiem, czy w obecnej chwili warto. Myślę, że jednak lepiej byłoby dać ultimatum do końca miesiąca. Albo dyskusja stanie się rzeczowa i znikną przepychanki. Albo w rocznicę Powstania Warszawskiego piekielne watki zostają zablokowane. I możliwość ew. reaktywowania też można obwarować warunkami. Np. najwcześniej po miesiącu. Albo: gdy co najmniej dwie osoby będą chciały. Albo ...
W każdym razie, w przypadku kontynuacji konieczne będzie narzucenie zasad szczegółowych. To nie ma być zbijanie czyichś argumentów, ani wciskanie do głowy, że ma sie jakieś stanowisko, którego się nie wyartykułowało.

Sądzę, ą=że analogicznie z czyśćcem i niebem należałoby zrobić.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ