Pytania do Świadków Jehowy

enosz

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: enosz » 2019-07-06, 00:39

Dezerter pisze: 2019-07-05, 23:55 Nie ma Pod prąd już z nami więc spoko - temat załatwiony
A jak poznałeś , że to zielonoświątkowcy?
nie wiem na pewno. Tak przypuszczam. Wiem że oni też organizują coś na podobieństwo głoszenie z ulotkami

Biserica Dumnezeu

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-07-06, 07:55

Moj zbor tego nie czynil. Przerzucil sie na mitingi ... duzo halasu, duzo plakatow i mnostwo antykatolickiej awersji.
Zadnych konkretow.

enosz

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: enosz » 2019-07-09, 17:27

ToTylkoJa pisze: 2019-07-05, 23:53 @enosz
Przedstawili się jako świadkowie Jehowy.
Nie zgadywałam, nie poszłam po stereotypach, powiedziałam, co i mnie powiedzieli.
musiałaś coś źle zrozumieć. Jak każdy ŚJ każdą pierwszą literaturę dostaję do swojej przegródki w sali królestwa. A takiej ....."karteczki" nigdy nie dostałem. Poza tym ŚJ są dalecy o pojęcia zmieniania świata przez Boga. Podstawą naszego głoszenia jest ostrzeganie że Bóg zniszczy ten świat. Bez sensu dla ŚJ jest coś takiego jak praca nad zmienianiem świata który Bóg ma zniszczyć.

Biserica Dumnezeu

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-07-09, 20:48

Czyn sobie ziemie poddana - te slowa raczej przecza filozofii swiadkow Jehowy o niezmienianiu swiata, bo tem ma byc zniszczony.
Ba - jesli mamy Boga w sercu, a Jezus jest Nim, bo On jest Alfa i Omega .-.. to krolestwo boze jest juz wsrod nas. O krolestwo sie dba.

Magnolia

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Magnolia » 2019-07-09, 21:27

Bóg najpierw stworzył, a teraz ma zniszczyć świat? - kompletnie nielogiczne, pozbawione sensu i brakuje w tym miłości. To sie nie trzyma kupy, taka jest twoja wiara?! Współczuję, brak nadziei...

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: ToTylkoJa » 2019-07-09, 22:10

Podeszli do mnie i zapytali "czy spotkałaś się kiedyś z *tu nie pamiętam, śmieszne słowo*, Świadków Jehowy? [Bla, bla bla], jedynego Boga Jehowy"
To mi nie pozostawiło złudzeń co do tegoż z kim rozmawiam.

enosz

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: enosz » 2019-07-11, 15:51

ToTylkoJa pisze: 2019-07-09, 22:10 Podeszli do mnie i zapytali "czy spotkałaś się kiedyś z *tu nie pamiętam, śmieszne słowo*, Świadków Jehowy? [Bla, bla bla], jedynego Boga Jehowy"
To mi nie pozostawiło złudzeń co do tegoż z kim rozmawiam.
Coś tu śmierdzi. Na stronie JW.org jest Biblioteczka internetowa wyposażona w wyszukiwarkę. Jest w niej wszelka literatura wydana przez ŚJ. Możesz łatwo sprawdzić że takiej literatury w naszych publikacjach nie ma.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: ToTylkoJa » 2019-07-11, 17:27

To może być przecież zwykła broszurka, zrobiona przez miejscowyc zbór.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Andej » 2019-07-11, 18:21

Na pewno jacyś szpiedzy. Dlatego na wszelki wypadek nie podali tytułu, aby nie dało się znaleźć. Tylko smród zostawili. Jak zwykle. Po szpiegach.

A książeczki wolę papierowe. Można zaznaczyć co dziwniejsze fragmenty. A także wyłapywać niekonsekwencje. Ale i tak idą w zapomnienie. I wtedy warto wrócić do źródeł. Czyli Prawdy zawartej w Biblii.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

enosz

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: enosz » 2019-07-11, 18:37

Magnolia pisze: 2019-07-09, 21:27 Bóg najpierw stworzył, a teraz ma zniszczyć świat? - kompletnie nielogiczne, pozbawione sensu i brakuje w tym miłości. To sie nie trzyma kupy, taka jest twoja wiara?! Współczuję, brak nadziei...
Pozwolisz że w oparciu o twój post otworzę nowy temat "Czy "świat" będzie zniszczony"

Dodano po 1 minucie 17 sekundach:
ToTylkoJa pisze: 2019-07-11, 17:27 To może być przecież zwykła broszurka, zrobiona przez miejscowyc zbór.
:)) nie wymyślaj. ŚJ to ściśle zorganizowana społeczność. Nic nie robimy na własną rękę

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: ToTylkoJa » 2019-07-11, 20:38

Moja ulotka mogła, całkiem przypadkowo, zostać pogryziona przez psa, kiedy zdenerwowałam się, że nie mogę zczytać kodu QR, także nie będę w stanie się nią posiłkować.

No przecież bardziej logiczne jest, że to zielonoświątkowcy [aka zamaskowani reptilianie] podłożyli szpiegów, żeby zniszczyć od środka tę organizację i wprowadzić Nowy Porządek.

EDIT: Nowy Porządek nie istnieje. Zapomnij o wszystkim, co przeczytałeś. Ten post nigdy nie powstał. ToTylkoJa nigdy tu nie było.
Ostatnio zmieniony 2019-07-11, 20:39 przez ToTylkoJa, łącznie zmieniany 2 razy.

Magnolia

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Magnolia » 2019-07-11, 20:44

enosz pisze: 2019-07-11, 18:37 :)) nie wymyślaj. ŚJ to ściśle zorganizowana społeczność. Nic nie robimy na własną rękę
Cóż za podporzadkowanie!!!
Nawet ulotki własnej nie można zaprojektować?
Nie przeszkadza Ci taka utrata wolności, że o kreatywności nie wspomnę?

Biserica Dumnezeu

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-07-11, 20:47

Moze to byc i tak, ze byli to badacze Pisma Swietego ( od ktorych odlaczyli sie dzisiejsi swiadkowie jehowy).

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Andej » 2019-07-21, 14:20

Magnolia pisze: 2019-07-11, 20:44 ... Nawet ulotki własnej nie można zaprojektować? ...
Nie kpij sobie. Od takich spraw jest Ciało Kierownicze. Czy uważasz, że wojsku szeregowy może podejmować decyzje? Ma wypełniać rozkazy. Zignorowanie rozkazu grozi poważnymi konsekwencjami. W czasie wojny nawet kulą w łeb. W mafii zawsze. W sekcie wykluczeniem ze społeczności, rodziny, znajomych. Śmierć cywilna, to nie wszystko. Jeszcze groźby, szantaże, przymus fizyczny. A czasem wyrok śmierci. A u ŚJ, nie słyszałem, aby zachodziła groźba wykonania wyroku śmierci.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: Pytania do Świadków Jehowy

Post autor: Dominik » 2019-07-26, 22:20

Ja mam takie pytania:
- czy możecie pisać na katolickich forach?
- czy możecie czytać opracowania katolickie? Jeśli nie, to jak chcecie dyskutować na forum?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”