Boże Ciało

Rozmowy na temat świąt i zwyczajów religijnych Kościoła świętego.
ODPOWIEDZ
dziwak
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 11 sty 2019
Has thanked: 19 times
Been thanked: 5 times

Boże Ciało

Post autor: dziwak » 2019-06-17, 20:34

Mam pytanie, całkowicie mi się dni pomyliły i po południu (po kościele itd) zorganizowalem w czwartek (Boże ciało) zawody, bedzie spora grupka znajomych i bedzie to bym powiedzial mala impreza, tzn spotkanie znajomych , wspolne jezdzenie, muzyka itd. No i czy to jest grzech? Czy w Boże ciało zakazane są takie rzeczy ?

Dominik

Re: Boże Ciało

Post autor: Dominik » 2019-06-17, 20:37

Jeśli będzie to po kościele itd. to nie widzę w tym problemu.

dziwak
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 11 sty 2019
Has thanked: 19 times
Been thanked: 5 times

Re: Boże Ciało

Post autor: dziwak » 2019-06-17, 20:40

Dominik pisze: 2019-06-17, 20:37 Jeśli będzie to po kościele itd. to nie widzę w tym problemu.
Godzina 15. Mysle ze to sprawa indywidualna i jesli ktos z tamtej grupy wierzy to do kosciola zdazy wczesniej pojsc albo sie spozni chwilke ale nikt z tym problemu raczej nie ma, tymbardziej ze niestety sporo z nich do kosciola nie chodzi. Ale chodzi mi o to czy jest to niestosowne tak jak np w jakies wieksze swieta

Magnolia

Re: Boże Ciało

Post autor: Magnolia » 2019-06-17, 21:24

Jesli impreza ma na celu upicie się towarzystwa to wydaje mi sie to niestosowne.
Jesli to zwykłe spotkanie towarzyskie, muzyka i rozmowa, czyli miłe spędzanie czasu, to nie ma problemu.

dziwak
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 11 sty 2019
Has thanked: 19 times
Been thanked: 5 times

Re: Boże Ciało

Post autor: dziwak » 2019-06-17, 21:52

Magnolia pisze: 2019-06-17, 21:24 Jesli impreza ma na celu upicie się towarzystwa to wydaje mi sie to niestosowne.
Jesli to zwykłe spotkanie towarzyskie, muzyka i rozmowa, czyli miłe spędzanie czasu, to nie ma problemu.
No ogółem tak jak mówiłem wyzej , spotkanie wiekszej grupy osób, muzyka, wspólny sport i zawody. Ale co jesli przyjda tam osoby ktore niestety zazywaja nawet narkotyki, a przychodza tam codziennie bo to miejsce piubliczne a i tak a my nie my na to wplywu? Nie chcemy zeby nam sie wciskali w zawody i to jeszcze bez ochrony i czesto pod wplywem ale oni to i tak robia. Wogóle my nie zapraszalismy tam zadnych zlych osob a celem nie byla zadna libacja tylko spotkanie i zawody ale niestety, spotkanie otwarte i nigdy nie wiadomo czy nie wparuje tam kilka osob ktore bawic sie bez uzywek nie potrafia.

Dodano po 4 minutach 36 sekundach:
Wogóle generalnie nie wiem co robic , ja zapraszam osoby zeby wspolnie pojezdzili a oni przychodzs czasem i pala epapierosy. A ja nie mam na to wplywu a potem mam skrupuly mimo ze prosze ich zeby na zawodach nie palic ani nic

Magnolia

Re: Boże Ciało

Post autor: Magnolia » 2019-06-17, 21:53

Odpowiadasz przede wszystkim za siebie, nie za innych. Nie masz wpływu na osoby które przyjdą na otwarta imprezę, sportowe zawody wydają sie być ok. jako spędzenie popołudnia w święto.

Dominik

Re: Boże Ciało

Post autor: Dominik » 2019-06-17, 21:58

Boże Ciało nie ma nic wspólnego z Twoimi problemami. Jeśli jest duża szansa na to, że dołączą się nieproszeni goście to warto spotkanie w inne miejsce przenieść.
Jednak czy nie przesadzasz? Jak często widujesz w tym miejscu osoby pijane lub pod wpływem narkotyków? Pewnie bardzo rzadko, bo byś nie wybrał tego miejsca przecież.

dziwak
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 11 sty 2019
Has thanked: 19 times
Been thanked: 5 times

Re: Boże Ciało

Post autor: dziwak » 2019-06-17, 23:34

Dominik pisze: 2019-06-17, 21:58 Boże Ciało nie ma nic wspólnego z Twoimi problemami. Jeśli jest duża szansa na to, że dołączą się nieproszeni goście to warto spotkanie w inne miejsce przenieść.
Jednak czy nie przesadzasz? Jak często widujesz w tym miejscu osoby pijane lub pod wpływem narkotyków? Pewnie bardzo rzadko, bo byś nie wybrał tego miejsca przecież.
To jedyna miejscówka do realizowania naszej pasji, dosłownie jedyne na wielkim obszarze. Sporo miejsca , przez to zawsze grupka pewnych osob bardzo czesto przychodzi, siadaja z boku i mimo prosb ćpają dalej.

Dodano po 30 minutach 33 sekundach:
Poza tym prosilem go , bo to wlasciwie jedna osoba i jego ekipka (okolo 5-10 osob) ktorzy po prostu to robia i nic z tym za bardzo nei da sie zrobic. Wybrali sobie akurat nasz dirtpark, jedyny taki na slasku gdzie mozemy pasje rozwijac wiec zawodow nie da sie nigdzie indziej przeniesc. Na szczescie siedza zawsze z boku i dosyc daleko od nas ale i tak przykre to a nie mamy co z tym zrobic bo i tak beda to robili, za kazdym razem jak przyjezdzamy. To tak jak by widziec pijanego na przystanku obok swojego domu codziennie ktory nie reaguje na zadne sygnaly
Ostatnio zmieniony 2019-06-17, 23:36 przez dziwak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Boże Ciało

Post autor: Andej » 2019-06-18, 08:39

Święto Bożego Ciała, jak każde inne święto jest okazją do świętowania. Do oddania Bogu czci i weselenia się. To jest też sposobem ewangelizacji. Jeśli Twoi koledzy będą świadomi, że uczestniczyłeś (w pełni) we mszy świętej. Że zademonstrowałeś swoją postawę na procesji. Dajesz im dobry przykład.
Także ćpunom okolicznym. Pokazujesz im, ze są inne wartości. Inny sposób czerpania radości z życia. Może, któregoś zachęcisz do innego spędzania czasu.
Ale jedno może być złe. Jeśli w trakcie imprezy w pobliżu będzie przechodzić procesja Bożego Ciała, a wy nie przerwiecie zabawy, nie wyłączycie muzyki, to będzie to jawną walka z religią. Jednak w tej samej sytuacji, gdybyście kleknęli przed Najświętszym Sakramentem, oddali cześć Bogu w ciszy i z powagą, to byłoby to też postępowaniem pozytywnym.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

robbo1

Re: Boże Ciało

Post autor: robbo1 » 2019-07-18, 19:25

Czy święto to ma podłoże [podstawy] nowotestamentowe?
Na jego temat znam kilka opowieści,w tym kilka nieprawdopodobnych.
Jak uzasadnić je ewangelicznie?

Biserica Dumnezeu

Re: Boże Ciało

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-07-18, 22:16

Ewangelicznie ma podstawy bardziej trwale i fundamentalne, niz ma jakiekolwiek podstawy Cialo Kierownicze na Brooklynie.

Co do szczegolow - naswet nie zapoznales sie z wykladnia teologiczna tego swieta, a juz bierzesz sie za dyskusje.
Co wiesz o podstawach tego swieta?
Czy sa podstawy ( pytabie odnosnie Twoich korzeni ) do istnienia Ciala Kierownoczego na Brooklynie?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Boże Ciało

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-07-18, 23:21

Biserica Dumnezeu pisze: 2019-07-18, 22:16 Ewangelicznie ma podstawy bardziej trwale i fundamentalne, niz ma jakiekolwiek podstawy Cialo Kierownicze na Brooklynie.
i jest znacznie starsze.. ;)

Biserica Dumnezeu

Re: Boże Ciało

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-07-18, 23:37

Marku :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Święta i zwyczaje religijne”