Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Porozmawiajmy przy filiżance kawy. Luźne rozmowy, plotki i ploteczki. Dział przeznaczony na wszystkie inne tematy dotyczące offtopicu.
ODPOWIEDZ
Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2019-07-21, 22:19

Nie chce łączyć wątków ponieważ się wymieszają, i będzie jeszcze gorzej.
Nie wiem czy warto dawać ultimatum na koniec miesiąca, lepiej już teraz zostawić jeden wątek. Łatwiej pilnować będzie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Andej » 2019-07-21, 22:21

Пусть будет.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Biserica Dumnezeu

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-07-21, 22:25

No to dzialajcie.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2019-07-22, 23:07

Jak zauważyliście stworzyłem nowy dział na forum pod roboczą nazwą "biblioteczka wiedzy". W tym dziale nie będzie dyskusji, tylko wiedza zgodna z nauczaniem Kościoła katolickiego.

Jeśli ktoś będzie chciał pogadać na poruszane tam kwestie zawsze może założyć temat w innym miejscu na forum i podyskutować o tym. Jednak będzie bardzo ważny warunek do spełnienia, zwłaszcza jeśli ktoś będzie miał inne zdanie niż tam napisane. Trzeba będzie uwzględnić w swojej wypowiedzi zawarte tam informacje. Nie będzie można bezmyślnie powielać tych samych spraw na forum. Trzeba będzie jak już przedstawić jakieś nowe rzeczy, które coś nowego wniosą do sprawy.

Biserica Dumnezeu

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-07-22, 23:47

O.K.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2019-07-25, 20:56

Dominik pisze: 2019-07-21, 21:57 Wybierzcie które tematy o piekle zablokować, za dużo ich jest.
Czekam do jutra do południa.
Nie odpowiedzieliście, więc rzucam monetą.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-07-25, 21:05

Wszytkie. Zrobić z nich jeden temat.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2019-07-25, 21:09

Zrobi się wtedy jeden wielki bałagan,,, ale ok, połączę je.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-07-25, 21:25

I przy okazji wyrżnij bezlitośnie wszystko nie na temat, wszystkie powtórzenia i wszystkie gledzenia bez argumentów.

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2019-07-25, 21:31

Może zastosujmy ten pomysł od tej chwili. Tyle tego jest, że szkoda czasu,, ale z grubsza wytnę.

Kasia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kasia » 2019-08-01, 13:32

Chciałam prosić Was o poradę, a ten temat jest chyba najbardziej odpowiedni.

Od prawie czterech lat śpiewam w chórze, ale od kilku miesięcy tracę do tego zapał. W niektóre dni rezygnowałam z udziału w próbach czy koncertach, bo chciałam iść do kościoła. Nie chcę śpiewać świeckiego repertuaru, a czasem i taki się trafia. Pani dyrygent już nic nie mówi. Wie, kiedy nie przyjdę, widzi, że nie zawsze śpiewam. Nawet już jej nie pytam i nie informuję. Być może z uprzejmości toleruje moje postępowanie.

Są jeszcze inne sprawy, które mnie zniechęcają do chóru, ale nie chcę o nich pisać. Przywiązałam się do niektórych chórzystów, do samego chóru także czuję sentyment, ale jakiś czas temu coś się zmieniło.

Najbardziej zastanawia mnie kwestia – i dlatego chciałam zapytać, co o tym sądzicie – czy nie postępuję nie w porządku wobec dyrygenta i chórzystów. Przychodzę, kiedy uważam to za stosowne, kiedy śpiewamy sakralne pieśni, potem nie przychodzę, bo wykonujemy świecki repertuar. Tak naprawdę chór nie może na mnie liczyć. W chórze każdy głos się liczy, każdy chórzysta jest potrzebny.

Może skoro nie potrafię pewnych kwestii zaakceptować i są one dla mnie nie do przyjęcia, to lepiej zrezygnować? Nie chcę tam nikogo urazić, bo to nie po chrześcijańsku. Zastanawiam się, czy nie odejść w zgodzie, tłumacząc dlaczego, czy może nie robić tego, bo przecież nikt mi nie każe odchodzić.

Jak to wygląda z zewnątrz?

Dominik

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dominik » 2019-08-01, 14:28

Może porusz swoją sprawę w grupie. Wtedy chórzyści, dyrygent powinni tak dopasować zajęcia, koncerty, by wszystko grało jak trzeba.
Myślę, że oficjalnie powinnaś ogłosić, że chcesz tylko śpiewać sakralne pieśni. W przeciwnym razie, grupa nie ma pewności czy może na Ciebie liczyć.

Tylko znowu, jeśli tak by każdy sobie wybierał co mu pasuje, to pewnie z chóry nic by nie zostało. Mimo to warto to przedyskutować z grupie.
Może powstanie nowa grupa, tylko do sakralnych pieśni ;)

Magnolia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Magnolia » 2019-08-01, 16:14

Zwykle dobrym sposobem na oceną swojego zachowania jest postawienie sobie pytania : co myślałabym o takiej osobie, gdybym ja była na miejscu dyrygenta? Czy ja chciałabym aby ktos tak postępował wobec mnie?

Chyba najszybciej tak znajdziesz odpowiedź.
Zdarza sie nam często, że sobie pozwalamy na jakieś zachowanie ale innym to już nie bardzo - uważamy to za lekceważenie i obrazę...

Trochę nie bardzo rozumiem twojego zachowania. Ja bardzo lubię śpiewać i marzy mi sie śpiewanie w chórze, ale wciaż to odkładam na później. Ale tak sobie myslę, że gdybym była chórzystką, miała głos, to każda pieśń i wykorzystanie mojego talentu jest na chwałę Bożą, a nie tylko sakralna.
Do tego w naszym życiu dążymy, by chwalić Pana każdą chwilą naszego życia, nie tylko chwilami spędzonymi w kościele.
Jak zmywasz naczynia, rób to dobrze i będzie na chwałę Panu. Podobnie z każdą inną czynnością, posługą, pracą po prostu oddawaj ją Bogu, niech On ją pobłogosławi.
Dlatego nie rozumiem, dlaczego pieśni świeckie uważasz za niewarte uwagi i Twojego udziału... wszystko można robić dla Pana, śpiewać innym dla radości także. "jest czas zabawy i czas smutku"

Pozdrawiam

Kasia

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Kasia » 2019-08-01, 16:36

Świeckie utwory (przynajmniej jeśli chodzi o te chóralne) nie współgrają z tym, co wewnętrznie odczuwam. Czuję się źle, śpiewając je. Jeśli są to np. ludowe przyśpiewki o nocnej schadzce chłopca z dziewczyną, odbieram je jako nieprzyzwoite. To jest wszystko kwestia indywidualna, inne osoby mogą to odbierać inaczej, ale ja się męczę. Podoba mi się sposób, w jaki na chwałę Bożą śpiewają siostry karmelitanki bose. Dość często oglądam na YouTube filmy z ich udziałem.

Rozważam ten temat tym bardziej, że pojawiła się inna możliwość śpiewania gdzie indziej, i to tylko na chwałę Bożą, bez koncertów na scenach i świeckich piosenek. Nadal więc mogłabym rozwijać talent, który jest darem Pana Boga.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Porozmawiajmy o ... wszystkim - temat dla lubiących offtopy

Post autor: Dezerter » 2019-08-01, 18:18

Kasiu lepiej będzie dla Ciebie i dla chóru jak odejdziesz do tego drugiego - jak jest taka możliwość.
Proszę tylko uprzedź odpowiednio wcześniej o zamiarze odejścia by być mile wspominana.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ