Czyszczenie śmieci w systemie

Rozmowa na wątki dotyczące świata technologi.
Dominik

Re: Czyszczenie śmieci w systemie

Post autor: Dominik » 2019-08-17, 14:40

Czasem najnowsze aktualizacje Windows powodują błędy.


Tutaj jak ja kiedyś szukałem pomocy. Tylko żemiałem podany plik jaki powoduje błąd
driver irql not less or equal netwtw02.sys, więc prosto było ustalić przyczynę
https://forum.dobreprogramy.pl/t/window ... sys/514072
Ostatnio zmieniony 2019-08-17, 14:41 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

Kasia

Re: Czyszczenie śmieci w systemie

Post autor: Kasia » 2019-08-17, 18:47

A przywracanie systemu coś pomoże? Mam najdalszą datę 11 sierpnia, wtedy była ta wielka aktualizacja. Jaka jest szansa, że gdy po przywróceniu systemu aktualizacja znowu się zainstaluje (a będzie tak na pewno), problem zniknie? Do tego nadal uważam, że chodzi tu o ten Intel Update Manager, który wg komunikatu jest gotowy do aktualizacji, a w sumie nie wiem, jak to zrobić i po co.

Dominik

Re: Czyszczenie śmieci w systemie

Post autor: Dominik » 2019-08-17, 19:23

Intel Update Manager, może pomóc.

W moim przypadku inne sterowniki sam Windows instalował, inne były na stronie producenta laptopa. Jeszcze inne sterowniki były na stronie Intela.
W każdym przypadku sterowniki były niby najnowsze, ale tylko te strony Intela bezpośrednio pobrane pomogły, one były naprawdę najnowsze.

Tylko że ja chyba nie robiłem tego przez Intel update.

Kasia

Re: Czyszczenie śmieci w systemie

Post autor: Kasia » 2019-08-17, 19:41

Weszłam na stronę Intela, strona przeskanowała mi komputer, wyświetliła jedną aktualizację do pobrania. Okazało się, że to sterownik grafiki – dziwne, wszystko jest przecież dobrze z grafiką, ale zainstalowałam. Zobaczę, czy to pomoże.

Dominik

Re: Czyszczenie śmieci w systemie

Post autor: Dominik » 2019-08-17, 22:11

Też mi sterownik od grafiki robił niebieskie ekrany, a kłopotów nie miałem. Filmy, gry działały.
Po prostu problem ze sterownikiem do grafiki nie musi objawiać się jakimiś dziwnymi kształtami na ekranie. Jak wystąpi problem to może być od razu niebieski ekran.
Prędzej jakieś fizyczne uszkodzenie karty graficznej, przegrzewanie się ma widoczne efekty na ekranie.

Kasia

Re: Czyszczenie śmieci w systemie

Post autor: Kasia » 2019-08-25, 21:21

Gdyby ktoś miał kiedyś podobny problem – chciałam oznajmić, że po zainstalowaniu sterowników Intela niebieski ekran się nie pojawił. Minął tydzień, czyli to na pewno była ta przyczyna. :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputery, Internet i technologie ”