Którego boga/Boga wybrać i czym się kierować?

Kenisz

Re: Którego boga/Boga wybrać i czym się kierować?

Post autor: Kenisz » 2019-08-18, 13:21

Myślę, że skoro zadałaś takie pytanie musiałaś naprawdę zbłądzić.

Wiara Axis w przeciwieństwie do innych religii jest namacalna - widzisz ją codziennie, dotykasz, dzięki niej żyjesz.
Woda jest naszą wiarą, jest najwspanialszym żywiołem, bez którego byśmy nie powstali.
(...) - bez agitacji proszę - zapraszam do dyskusji - Dezerter
Pozdrawiam cieplutko buzi ;*
Ostatnio zmieniony 2019-08-18, 13:47 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Biserica Dumnezeu

Re: Którego boga/Boga wybrać i czym się kierować?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-08-19, 19:59

Woda jest bogiem?

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Którego boga/Boga wybrać i czym się kierować?

Post autor: takisobie » 2019-08-31, 23:32

Marek_Piotrowski pisze: 2019-01-12, 20:29 Którego Boga wybrać? Przecież jest jeden, nie ma więc żadnego wyboru.
Można co najwyżej Go wybrać albo odrzucić.

Jeśli nie wybieram bo nie znam lub mam nieprawdziwe utrwalone wyobrażenie to chyba jeszcze nie jest jednoznaczne z odrzuceniem ?
Bo to jest tak że nie odrzucam prawdy rozumem ale ta prawda nie może się przebić dalej do wnętrza i ciągle na nowo powraca to sfałszowane wyobrażenie w odniesieniu do Boga który "za dobro wynagradza , za zło karze" i z grubym akcentem na te kary.
Ostatnio zmieniony 2019-08-31, 23:35 przez takisobie, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Którego boga/Boga wybrać i czym się kierować?

Post autor: Andej » 2019-09-01, 08:54

takisobie pisze: 2019-08-31, 23:32 ... Jeśli nie wybieram bo nie znam lub mam nieprawdziwe utrwalone wyobrażenie to chyba jeszcze nie jest jednoznaczne z odrzuceniem ? ...
Chyba się mylisz. To jest alternatywa. TAK lub NIE. Nie ma trzeciej opcji. Możesz iść do Boga lub oddalać się. Uważasz, że możesz stać w miejscu. A czy stojąc w miejscu dojdziesz do Boga? Nie ma na to szansy. Stojąc w miejscu oddalasz się. Bo Bóg prowadzi do nieba.

Napisz sobie na ścianie przykazanie miłości. Wyryj je sobie iw sercu i w rozumie. Na tym polega istota Boga oraz relacji Bóg-człowiek. Dwustronnych relacji.

Zawsze się oburzałem na to, że "za dobro wynagradza, za zło karze". Już w dzieciństwie wyobrażając sobie Boga, jako dobrego ojca, nie potrafiłem stworzyć obrazu karzącego. Ale całkowicie rozumiem Jego zgodę na ponoszenie konsekwencji własnych czynów. Ojciec nie od razu wita marnotrawnego. Marnotrawny musi najpierw przejść przez skutki swoich decyzji. Musi najpierw poznać głód, poniżenie. To nie ojciec skazał marnotrawnego na głód i brud. On sam się skazał. Tak i Bóg nie skazuje nikogo. Nie karze, bo nie musi karać. To my sami to robimy. Sami się skazujemy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Którego boga/Boga wybrać i czym się kierować?

Post autor: Magnolia » 2019-09-01, 09:42

Odrzucamy Boga przez każdy grzech ciężki, jeśli z niego się nie podnosimy, trwamy w odrzuceniu... bo nie szukamy Boga i kontaktu z Nim, tylko wybieramy grzech.

Uczciwość wobec Boga polega na ciągłym nawracaniu, jeśli ze słabości zgrzeszyliśmy to powstajemy z upadku, podnosimy się w spowiedzi i postanawiamy poprawę. Jeśli tego nie ma, to wybieramy siebie, swoje przyjemności, grzechy zamiast Boga, czyli nie jest u nas na pierwszym miejscu, a więc niec nie jest na swoim miejscu, dzieje się źle w naszym życiu. Jesli się nawracamy, codziennie pragniemy być bliżej Boga, to możemy liczyć na miłosierdzie i pomoc łaski Bożej. To są dość proste zasady, uczciwe i jasne.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Którego boga/Boga wybrać i czym się kierować?

Post autor: Dezerter » 2019-09-01, 10:36

Wybór Boga, to decyzja:
Tak - przyjmuje zbawienie, które dał nam Bóg w Jezusie i
w odpowiedzi na ten dar zbawienia, realizuję przykazanie miłości już tu na Ziemi,
będąc na drodze życia/zbawienia do domu Ojca.
Amen
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Biserica Dumnezeu

Re: Którego boga/Boga wybrać i czym się kierować?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-09-01, 19:19

Amen.

Ps: male dopowiedzenie: decyzja o wyborze Boga jest sprzeczna z gloszeniem tzw. "ewangelii sukcesu". Glosi ona ( ta "ewangelia sukcesu" ) powodzenie w wymiarze ziemskim, dostatek, brak cierpienia.
Przykazania milosci bywaja bolesne. Bo zwiazane sa z Krzyzem. Na tym polega prawdziwa Ewangelia. W takiej wlasnie prawdziwej Ewangelii realizuja sie przykazania milosci. Prawdziwe przykazania - trudne, bolesne, pelne wyrzeczen ... a rowniez piekne, wzniosle, oczyszczajace ...
Ostatnio zmieniony 2019-09-01, 19:20 przez Biserica Dumnezeu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Którego boga/Boga wybrać i czym się kierować?

Post autor: Dezerter » 2019-09-01, 22:59

Biserica Dumnezeu pisze: 2019-09-01, 19:19 Amen.

Ps: male dopowiedzenie: decyzja o wyborze Boga jest sprzeczna z gloszeniem tzw. "ewangelii sukcesu". Glosi ona ( ta "ewangelia sukcesu" ) powodzenie w wymiarze ziemskim, dostatek, brak cierpienia.
Przykazania milosci bywaja bolesne. Bo zwiazane sa z Krzyzem. Na tym polega prawdziwa Ewangelia. W takiej wlasnie prawdziwej Ewangelii realizuja sie przykazania milosci. Prawdziwe przykazania - trudne, bolesne, pelne wyrzeczen ... a rowniez piekne, wzniosle, oczyszczajace ...
Ktoś kto głosi brak cierpienia, to nie głosi ewangelii sukcesu, tylko głupoty i ślepoty na otaczająca rzeczywistość - nie znam nikogo takiego
Natomiast kompletnie się nie zgodzę, że
decyzja o wyborze Boga jest sprzeczna z gloszeniem tzw. "ewangelii sukcesu". Glosi ona ( ta "ewangelia sukcesu" ) powodzenie w wymiarze ziemskim, dostatek,
Zaprzeczasz tym tekstem bożemu błogosławieństwu i setkom słów ze słowa Bożego na ten temat :-w :-s
Ostatnio zmieniony 2019-09-01, 23:02 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Którego boga/Boga wybrać i czym się kierować?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-09-02, 08:02

Ktoś kto głosi brak cierpienia, to nie głosi ewangelii sukcesu, tylko głupoty i ślepoty na otaczająca rzeczywistość - nie znam nikogo takiego
Natomiast kompletnie się nie zgodzę, że
decyzja o wyborze Boga jest sprzeczna z gloszeniem tzw. "ewangelii sukcesu". Glosi ona ( ta "ewangelia sukcesu" ) powodzenie w wymiarze ziemskim, dostatek,
Zaprzeczasz tym tekstem bożemu błogosławieństwu(...)
Nie. Zaprzecza handlowemu podejściu do wiary.
1Tm 6:5 bt5 "(...)ciągłe spory ludzi o wypaczonym umyśle i pozbawionych prawdy - ludzi, którzy uważają, że pobożność jest źródłem zysku."
(...) i setkom słów ze słowa Bożego na ten temat :-w :-s
...na przykład takim? :
"Posłuchajcie, bracia moi umiłowani! Czy Bóg nie wybrał ubogich tego świata na bogatych w wierze oraz na dziedziców królestwa przyobiecanego tym, którzy Go miłują?"/Jk 2,5/
1Kor 1:26 bt5 "Przeto przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu! Według oceny ludzkiej niewielu [tam] mędrców, niewielu możnych, niewielu szlachetnie urodzonych."
"Jezus słysząc to, rzekł mu: Jednego ci jeszcze brak: sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie; potem przyjdź i chodź ze Mną."/Łk 18,22/
Mt 19:24 bt5 "Jeszcze raz wam powiadam: Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego."

Bóg, owszem, daje błogosławieństwo. Czasem nawet finansowe (choć ze względu na Mt 19,24 chyba nie za często). W każdym razie nie dzieje się to na zasadach opisywanych przez "Ewangelię sukcesu".


Ciekawostka: gdy w Piśmie czytamy o doczesnych błogosławieństwach w czasach nowotestamentowych, czytamy o tym, że każdy dostaje coś, co niweluje brak (ślepotę, głuchotę, kalwctwo, trąd, uwięzienie, zniewolenie, opętanie).
Róznica jest tylko w jednym punkcie; w tym, co dostają ubodzy - i ta różnica jest powtarzalna:
"niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci doznają oczyszczenia, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię."/Mt 11,5/
"Duch Pański spoczywa na Mnie, ponieważ Mnie namaścił i posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność, a niewidomym przejrzenie; abym uciśnionych odsyłał wolnymi,abym obwoływał rok łaski Pana." "/Łk 4,18-19/

Nie ma w Nowym Testamencie ani jednego przypadku, gdy Chrystus lub apostołowie modlą się nad kimś, by ten otrzymał powodzenie materialne.
Ostatnio zmieniony 2019-09-02, 17:41 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Biserica Dumnezeu

Re: Którego boga/Boga wybrać i czym się kierować?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-09-02, 10:09

Dezerterze , oj Dezerterze ...

Ktoś całkiem obcy

Re: Którego boga/Boga wybrać i czym się kierować?

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-09-15, 21:07

Ważniejsze jest pytanie Czym się kierować! Fakty są takie że nasz świat jest pod kontrolą złego Molocha, czy to znaczy że mamy się zaszyć do jaskini czy lasu, odizolować od ludzi którzy wierzą inaczej? Nie! mamy korzystać z życia i ROZUMU! Postępować Prawie i Sprawiedliwie co nie ma nic wspólnego z zapisaniem się do popularnej partii i czerpaniu z tego profitów, bo Prawo i Sprawiedliwość to coś więcej niż Jarosław Kaczyński. To idea dobra, a dobro się po prostu opłaca, u Chrześcijan to jest miłowanie pana Boga swego i bliźniego jak siebie samego, u niechrześcijan i niewierzących brzmi to, nie czyń drugiemu co tobie nie miłe a prawo i sprawiedliwość=dobro. Każdy jest w stanie kierować się dobrem ponieważ mamy coś takiego jak moralność i sumienie, ale z objawieniem prawdziwego Boga może być kłopot i najwyraźniej nie wszyscy mogą uwierzyć ale nikt nie jest przez to gorszy czy bardziej ułomny.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Którego boga/Boga wybrać i czym się kierować?

Post autor: sądzony » 2022-09-15, 21:16

Ktoś całkiem obcy pisze: 2022-09-15, 21:07 ... a dobro się po prostu opłaca, ...
Jeżeli czynisz dobro dla zysku to gdzie ta Twoja moralność?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Ktoś całkiem obcy

Re: Którego boga/Boga wybrać i czym się kierować?

Post autor: Ktoś całkiem obcy » 2022-09-15, 22:49

Moralność jest we mnie nie, czynienie krzywdy innym nie jest korzystne, urazy psychiczne, konsekwencje prawne. Obecnie jestem na etapie ciężkiej pracy aby w efekcie poprawić swój byt, uczynienie czegoś złego zniweczyłoby wszystkie moje dotychczasowe wysiłki. Tu uwzględniam tylko wąski aspekt materialny. Na poziomie narodowym Polska jako kraj powinna jak najbardziej czynić dobro dla zysku swoich obywateli i zacząć odzyskiwać to co jej się prawnie należy, nawet zawierając sojusz Rosyjsko Polski, no chyba że Kraj Priwiślański ma się znowu zamienić w stertę gruzu z kilkunastoma milionami ubitymi rodakami, NATO zgody tym razem nie będzie!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne religie i ruchy parareligijne”