Szkaplerz karmelitański

Matka Kościoła świętego, Matka Jezusa Chrystusa, nasza Matka. Panna Najświętsza. Rozmowy na temat Maryi.
ODPOWIEDZ
inquisitio
Bywalec
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 24 wrz 2016
Has thanked: 14 times
Been thanked: 58 times

Re: Szkaplerz karmelitański

Post autor: inquisitio » 2019-03-13, 17:30

ToTylkoJa pisze: 2019-01-21, 16:25
dromax pisze: 2019-01-20, 23:26 :) :) Chcę poinformować, że podczas ostatnich rekolekcji adwentowych, które prowadził jeden z Karmelitów przyjęliśmy z żoną szkaplerze. Wierzymy w to co zostało objawione na temat tych, co je noszą. :) :)
Ponawiam pytanie. Skoro przyjęłaś szkaplerz, musisz wiedzieć, o co w nim chodzi. Wytłumacz mi proszę, bo z tego co przeczytałam nic nie wyciągnęłam.
http://szkaplerz.pl/szata/index.php?go= ... _obowiazki
Serviam

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Szkaplerz karmelitański

Post autor: Efezjan » 2019-03-16, 20:52

inquisitio pisze: 2019-03-13, 17:30
ToTylkoJa pisze: 2019-01-21, 16:25
dromax pisze: 2019-01-20, 23:26 :) :) Chcę poinformować, że podczas ostatnich rekolekcji adwentowych, które prowadził jeden z Karmelitów przyjęliśmy z żoną szkaplerze. Wierzymy w to co zostało objawione na temat tych, co je noszą. :) :)
Ponawiam pytanie. Skoro przyjęłaś szkaplerz, musisz wiedzieć, o co w nim chodzi. Wytłumacz mi proszę, bo z tego co przeczytałam nic nie wyciągnęłam.
http://szkaplerz.pl/szata/index.php?go= ... _obowiazki
Ja też niedługo przyjmę szkaplerz karmelitański. Byłem dziś na pierwszym spotkaniu wspólnoty zakonu karmelitów świeckich w moim mieście i od samego wejścia poczułem się przyjęty i zaakceptowany przez wspólnotę. Wciąż rozeznaję, czy mam być świeckim karmelitą, ale widzę, że bycie w zakonie może być odtrutką na moje lenistwo /także duchowe niestety/.

Mam nadzieję, że macie szkaplerz z płótna, a nie metalowy.

Z karmelitańskim pozdrowieniem
Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów – 1Krl 19,10.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

inquisitio
Bywalec
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 24 wrz 2016
Has thanked: 14 times
Been thanked: 58 times

Re: Szkaplerz karmelitański

Post autor: inquisitio » 2019-03-19, 15:49

Mam nadzieję, że macie szkaplerz z płótna, a nie metalowy.
Ten metalowy w formie medalika jest tez dopuszczalny. Choć jest to tylko wyjątek w niektórych przypadkach a nie reguła ;)
PS. Efezjan, wspieram modlitwą o rozeznanie powołania :)
Serviam

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Szkaplerz karmelitański

Post autor: Efezjan » 2019-03-19, 19:13

inquisitio pisze: Ten metalowy w formie medalika jest tez dopuszczalny. Choć jest to tylko wyjątek w niektórych przypadkach a nie reguła ;)
PS. Efezjan, wspieram modlitwą o rozeznanie powołania :)
Szkaplerz już dziś do mnie dotarł. Karmelita dotrze do Katowic za kilka dni, więc poproszę go o nałożenie - jako pierwszy etap wchodzenia we wspólnotę karmelitów świeckich.

Dzięki za modlitwę.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

inquisitio
Bywalec
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 24 wrz 2016
Has thanked: 14 times
Been thanked: 58 times

Re: Szkaplerz karmelitański

Post autor: inquisitio » 2019-03-19, 19:28

Efezjan pisze: 2019-03-19, 19:13
inquisitio pisze: Ten metalowy w formie medalika jest tez dopuszczalny. Choć jest to tylko wyjątek w niektórych przypadkach a nie reguła ;)
PS. Efezjan, wspieram modlitwą o rozeznanie powołania :)
Szkaplerz już dziś do mnie dotarł. Karmelita dotrze do Katowic za kilka dni, więc poproszę go o nałożenie - jako pierwszy etap wchodzenia we wspólnotę karmelitów świeckich.

Dzięki za modlitwę.
Wspomnij czasami o mnie w swoich modlitwach ;) u
Serviam

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Szkaplerz karmelitański

Post autor: Efezjan » 2019-03-25, 20:42

Informuję, że dziś przyjąłem szkaplerz od karmelity bosego.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Magnolia

Re: Szkaplerz karmelitański

Post autor: Magnolia » 2019-03-25, 20:44

opowiedz jak to wygląda, proszę.

inquisitio
Bywalec
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 24 wrz 2016
Has thanked: 14 times
Been thanked: 58 times

Re: Szkaplerz karmelitański

Post autor: inquisitio » 2019-03-26, 08:01

Efezjan pisze: 2019-03-25, 20:42 Informuję, że dziś przyjąłem szkaplerz od karmelity bosego.
Wspieram modlitwą o wytrwałość :)
Serviam

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Szkaplerz karmelitański

Post autor: Efezjan » 2019-03-26, 20:56

Magnolia pisze: 2019-03-25, 20:44 opowiedz jak to wygląda, proszę.
Poszedłem na spotkanie kilku wspólnot karmelitów świeckich, gdzie był karmelita bosy.

Siostra z mojej wspólnoty /jeszcze nie do końca mojej, bo jestem kandydatem.../ opowiedziała trochę ojcu o mnie, gdy przyszedłem na miejsce spotkania, przywitałem się z ojcem i powiedziałem, że chciałbym, żeby ojciec nałożył mi szkaplerz - on na to, że nie na spotkaniu, ale po Eucharystii. I tak też się stało. Zawołał mnie do zakrystii - było kilka osób ze wspólnoty, gdzie jestem kandydatem, wyjąłem szkaplerz z pudełka, ojciec dał mi go do pocałowania, poświęcił i powiedział kilka zdań - nie wypowiedział całej formuły, bo jej nie znał. Na końcu powiedział, że modli się za mnie 13 tys. karmelitanek bosych, 8 tys. karmelitów i karmelici świeccy.

Szkaplerz mam płócienny.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Magnolia

Re: Szkaplerz karmelitański

Post autor: Magnolia » 2019-03-26, 21:25

A jak przyjęcie szkaplerza wpłynęło na Twoje życie?

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Szkaplerz karmelitański

Post autor: Efezjan » 2019-03-27, 18:49

Magnolia pisze: 2019-03-26, 21:25 A jak przyjęcie szkaplerza wpłynęło na Twoje życie?
Radość mam w sercu. Na razie za krótki czas, by coś powiedzieć.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

inquisitio
Bywalec
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 24 wrz 2016
Has thanked: 14 times
Been thanked: 58 times

Re: Szkaplerz karmelitański

Post autor: inquisitio » 2019-03-29, 12:29

Efezjan pisze: 2019-03-26, 20:56
Magnolia pisze: 2019-03-25, 20:44 opowiedz jak to wygląda, proszę.
Poszedłem na spotkanie kilku wspólnot karmelitów świeckich, gdzie był karmelita bosy.

Siostra z mojej wspólnoty /jeszcze nie do końca mojej, bo jestem kandydatem.../ opowiedziała trochę ojcu o mnie, gdy przyszedłem na miejsce spotkania, przywitałem się z ojcem i powiedziałem, że chciałbym, żeby ojciec nałożył mi szkaplerz - on na to, że nie na spotkaniu, ale po Eucharystii. I tak też się stało. Zawołał mnie do zakrystii - było kilka osób ze wspólnoty, gdzie jestem kandydatem, wyjąłem szkaplerz z pudełka, ojciec dał mi go do pocałowania, poświęcił i powiedział kilka zdań - nie wypowiedział całej formuły, bo jej nie znał. Na końcu powiedział, że modli się za mnie 13 tys. karmelitanek bosych, 8 tys. karmelitów i karmelici świeccy.

Szkaplerz mam płócienny.
Jest moc :)
Serviam

Kasia

Re: Szkaplerz karmelitański

Post autor: Kasia » 2019-08-25, 21:31

Ostatnio zastanawiałam się nad tzw. przywilejem sobotnim, który wiąże się z noszeniem szkaplerza karmelitańskiego. Chodzi w nim o to, że każdą osobę, która nosiła szkaplerz, Matka Boża zabierze z czyśćca do nieba w pierwszą sobotę po śmierci. Rozmyślałam nad tym, jak to jest możliwe? Jeżeli ktoś umrze w stanie łaski uświęcającej, ale miał wiele grzechów lekkich bądź kar po grzechach ciężkich, to czy kary zmniejszą się z powodu szkaplerza? Trudno mi wnioskować i nie wiem, czy ktoś zna odpowiedź na to pytanie, ale przyszło mi do głowy, że być może Maryja, chcąc uchronić człowieka przed dłuższą karą czyśćcową, za jego życia będzie pomagać mu unikać grzechu bądź sprawi, że będzie mógł odpokutować na ziemi. Nie wiem, czy wolno mi się zastanawiać nad takimi sprawami, ale taka refleksja naszła mnie już jakiś czas temu i chciałam się z nią podzielić. Chętnie dowiem się, co o niej sądzicie.

Eden

Re: Szkaplerz karmelitański

Post autor: Eden » 2019-08-26, 08:42

Kasia pisze: 2019-08-25, 21:31 taka refleksja naszła mnie już jakiś czas temu i chciałam się z nią podzielić. Chętnie dowiem się, co o niej sądzicie.
Ja bym się wypowiedział, ale nie spodoba Ci się (a już na pewno pewnym forumowiczom)...

Dominik

Re: Szkaplerz karmelitański

Post autor: Dominik » 2019-08-26, 09:14

Eden,,, to po co w takim razie napisałeś ten post? Jeśli chcesz coś napisać na temat protestanckiego punktu widzenia czyśćca lub Matki Boskiej to dobrze wiesz, że są już takie tematy. Nie powtarzaj się.

ODPOWIEDZ