"Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
Antagonista

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Antagonista » 2019-08-31, 21:26

Taaa, wszystko przez tych złych, pełnych nienawiści faszystów i nacjonalistów pokroju generała Franco.
Za to demokraci w Szwecji godni pochwały. Wolą umierać i popadać w coraz większą degenerację społeczeństwa niż, nie daj Boże, wskazać, która religia i osoby jakiego koloru skóry podnoszą wskaźniki przestępczości.
Z ciekawości - czym się różni antyfaszysta rzucający kamienie w "marsze faszystów" od faszysty rzucającego kamienie w marsze LGBT?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Andej » 2019-08-31, 21:56

Antagonista pisze: 2019-08-31, 21:26... Z ciekawości - czym się różni antyfaszysta rzucający kamienie w "marsze faszystów" od faszysty rzucającego kamienie w marsze LGBT?
Głównie różni się źródłem finansowania. Pozostałą część odpowiedzi niesie materializm dialektyczny. Albo poprawność polityczna. Kali to dobrze wyjaśnić. Jak lewicowy, to dobrze.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Antagonista

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Antagonista » 2019-08-31, 22:39

Andej pisze: 2019-08-31, 21:56
Antagonista pisze: 2019-08-31, 21:26... Z ciekawości - czym się różni antyfaszysta rzucający kamienie w "marsze faszystów" od faszysty rzucającego kamienie w marsze LGBT?
Głównie różni się źródłem finansowania. Pozostałą część odpowiedzi niesie materializm dialektyczny. Albo poprawność polityczna. Kali to dobrze wyjaśnić. Jak lewicowy, to dobrze.
Oni zawsze noszą flagi sponsorów:
Obrazek

Albo takie banery:
Obrazek


Z tym, że później kończy się tak :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Dezerter » 2019-09-01, 10:40

Antagonista pisze: 2019-08-31, 21:26 Taaa, wszystko przez tych złych, pełnych nienawiści faszystów i nacjonalistów pokroju generała Franco.
Za to demokraci w Szwecji godni pochwały. Wolą umierać i popadać w coraz większą degenerację społeczeństwa niż, nie daj Boże, wskazać, która religia i osoby jakiego koloru skóry podnoszą wskaźniki przestępczości.
Z ciekawości - czym się różni antyfaszysta rzucający kamienie w "marsze faszystów" od faszysty rzucającego kamienie w marsze LGBT?
Niczym :!: - na tym forum nie ma miejsca ani dla brunatnej ani czerwonej zarazy - przypominam, że w Polsce komunizm i faszyzm są nielegalne.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Antagonista

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Antagonista » 2019-09-01, 10:46

Dezerter pisze: 2019-09-01, 10:40
Antagonista pisze: 2019-08-31, 21:26 Z ciekawości - czym się różni antyfaszysta rzucający kamienie w "marsze faszystów" od faszysty rzucającego kamienie w marsze LGBT?
Niczym :!:
Właśnie to chciałem usłyszeć :)

TOMVAD 45

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-06-29, 20:18

Kochanedziecinstwo pisze: 2019-08-29, 13:32 Dobrze,zacznijmy w takim razie na temat skad u Katolikow wziela sie nienawisc i strach przed muzulmanami? Kto te mysl naswietlil oraz wprowadzil haslo islamizacji Europy
Z aktów terrorystycznych, zamachów,ataków na ludzi, gwałtów. Mało ich było?

http://security-economy-law.pl/wp-conte ... 26-138.pdf Warto poczytać.

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/10 ... atach.html

https://www.polskieradio.pl/196/3534/Ar ... Boko-Haram

Czy myślisz że katolikom jest łatwo rozróżnić dobrego muzułmanina od terrorysty? Część,może nawet ta większa uchodźców z Afryki to muzułmanie. Rozpoznasz który jest dobry a który zły? Ilu chrześcijan zostało brutalnie zamordowanych przez wyznawców islamu?

Powód jest konkretny: akty terroru, zamachy,mordy na ludziach. Ale nie mówiłbym wobec katolików, chrześcijan o nienawiści, bardziej o strachu, niechęci. Może jest trochę takich którzy znacznie mocniej reagują na wyznawców islamu, ale nie można sprowadzać wszystkich katolików do miana tych ziejących nienawiścią do muzułmanów. To jest gruba przesada.

Awatar użytkownika
Poszukiwacz.wiedzy
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2020
Wyznanie: Islam
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Poszukiwacz.wiedzy » 2020-09-08, 02:56

Ja - przeciwnie do autora tematu - mam jednak nadzieję że cała Europa w przyszłości stanie się prawdziwie muzułmańska.
Nie będzie wtedy "gwałcącyh białe kobiety imigrantów" bo za to byłaby kara śmierci. Tacy ludzie w żadnym stopniu nie reprezentują prawdziwego Islamu. Terroryści nazywający siebie "muzułmanami" także zostaliby skazani na śmierć gdyż prawo szariatu zabrania mordowania niewinnych ludzi. Alkohol który przyczynia się do
- 3 mln zgonów (przez nadmierne spożycie)
- wydawanie 60 proc nibieskich kart
- 65 proc wypadków drogowych (w tym 25 proc. śmiertelnych)
- 30-50 proc. morderstw
- iż przez niego 30 proc ludzi zostaje bezdomnymi
zniknąłby z obiegu. Tak samo gry hazardowe przez które ludzie tracą mieszkania. Kradzieże spadłyby prawie do zera. Podatki by się zmniejszyły. Same plusy
A kiedy się im mówi:
"Idźcie za tym, co zesłał Bóg!"
oni mówią:
"Nie! My postępujemy za tym,
przy czym zastaliśmy naszych ojców."
Nawet wówczas, gdy ich ojcowie niczego nie rozumieli i nie byli prowadzeni? (Koran 2:170)


Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-08, 08:59

Mamy zatem pięknie opisane to, o czym pisałem: "islamski pokój". Póki co, jesteśmy w strefie wojny i są zamachy, gwałcenie itd.
Jak władzę nad terytorium obejmie Islam, to będzie pokój.
Tak, jak dziś w krajach islamskich - zdelegalizuje się religie poza Islamem, za głoszenie chrześcijaństwa więzienie lub śmierć, za odejście od Islamu śmierć, za chodzenie kobiet bez zasłonięcia twarzy - chłosta itd.
Co do gwałtów to mam wątpliwości - jakoś w Afganistanie za gwałt na kobiecie zostaje ukarana... kobieta: https://www.polskieradio24.pl/5/3/Artyk ... udzolostwo
Prócz sądu, może bardzo prawdopodobne, że kobieta zostanie zamordowana przez członka rodziny, by "zmyć hańbę".
Natomiast w Pakistanie, gwałt na kobiecie jest formą ukarania mężczyzny (np. brat coś przeskrobał, starszyzna każe zgwałcić siostrę https://wyborcza.pl/7,75399,23196518,gw ... rects=true )
Ot, islamski "Dom pokoju".
Ostatnio zmieniony 2020-09-08, 09:01 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: kundelek » 2020-09-08, 09:37

Poszukiwaczu - to Bog decyduje, nie Ty. A prawdziwy Bog to nie Twoj Allach.

Awatar użytkownika
Poszukiwacz.wiedzy
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2020
Wyznanie: Islam
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Poszukiwacz.wiedzy » 2020-09-09, 02:46

Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-08, 08:59 Co do gwałtów to mam wątpliwości - jakoś w Afganistanie za gwałt na kobiecie zostaje ukarana... kobieta: https://www.polskieradio24.pl/5/3/Artyk ... udzolostwo
Prócz sądu, może bardzo prawdopodobne, że kobieta zostanie zamordowana przez członka rodziny, by "zmyć hańbę".
W prawie islamu za gwałt zostaje ukarany gwałciciel i nie ma tu podziału opinii, przecztaj sobie hadis "sunan abu dwud 4379". Uwierz, że to o czym wspomniałeś bulwersuje mnie tak samo jak i ciebie i wierzę że osoby które czynią tak zepsute rzeczy zostaną ukarane podczas Dnia Sądu. Nie jest to jednak kwestia religii a wynika ze zdemoralizowanej mentalności tych ludzi.
Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-08, 08:59 Natomiast w Pakistanie, gwałt na kobiecie jest formą ukarania mężczyzny (np. brat coś przeskrobał, starszyzna każe zgwałcić siostrę)
Przeczytałeś pewnie o jakieś pojedyńczej sytuacji i podajesz, że jest to ogólne prawo. Takie coś (gwałt kobiety za występek męskiego krewnwgo) jest zupełnie nieakceptowalne w prawie szariatu.
Wiesz co mi to przypomina? Historie Dawida z Biblii. W Starym Testamencie Bóg za jego grzechy ukarał go przez... rozkazanie aby jego żony zostały zgwałcone.

Dodano po 16 minutach 37 sekundach:
kundelek pisze: 2020-09-08, 09:37 Poszukiwaczu - to Bog decyduje, nie Ty. A prawdziwy Bog to nie Twoj Allach.
Przekonamy się podczas Dnia Sądu kiedy Bóg zapyta sie ciebie dlaczego czciłeś Jezusa i postawiłeś go na równi z nim. Bóg w mowi w Koranie że jedyne czego nie wybacza (po śmierci, wcześniej zawsze można prosić o wybaczenie) to oddawanie czci komuś innemu jak Bogu. Czczenie Jezusa z perspektywy muzułmanina to tak zwane "shirk".
Po drugie nie pisz "Allah" z taką pogardą bo "Allah" wsytępuje także m.in. w arabskim przekładzie Biblii jako "Bóg". Chrześcijańscy arabowie mówią na Boga - Allah.
Wiesz że Jezus mowił na Boga "Alaha"? Nie brzmi podobnie? Język aramejski był pokrewny z językiem arabskim i także hebrajskim.
Ostatnio zmieniony 2020-09-09, 02:49 przez Poszukiwacz.wiedzy, łącznie zmieniany 2 razy.
A kiedy się im mówi:
"Idźcie za tym, co zesłał Bóg!"
oni mówią:
"Nie! My postępujemy za tym,
przy czym zastaliśmy naszych ojców."
Nawet wówczas, gdy ich ojcowie niczego nie rozumieli i nie byli prowadzeni? (Koran 2:170)

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: kundelek » 2020-09-09, 13:06

Bog spyta Ciebie poszukiwaczu, dlaczego odrzucilec Chrystusa .
Nie pisze Allach z pogarda, ale pisze o muzilmanskim Allachu, ktory jest falszywym bogiem.
Wiem o tym, ze chrzescijanie semiccy mowia Bog - czyli Allach(h). Niemcy mowia Gott.

Simon
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Simon » 2020-09-11, 01:37

Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-09-09, 02:46 Przekonamy się podczas Dnia Sądu kiedy Bóg zapyta sie ciebie dlaczego czciłeś Jezusa i postawiłeś go na równi z nim.
Oddawanie takiej czci Jezusowi, jaką oddaje się Ojcu jest wolą Boga Ojca:

"Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, aby wszyscy czcili Syna, tak jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, nie czci Ojca, który Go posłał."(J 5,22-23).

A więc mamy oddawać Synowi Bożemu taką samą cześć, jaką oddajemy Bogu Ojcu.
Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-09-09, 02:46Bóg w mowi w Koranie że jedyne czego nie wybacza (po śmierci, wcześniej zawsze można prosić o wybaczenie) to oddawanie czci komuś innemu jak Bogu. Czczenie Jezusa z perspektywy muzułmanina to tak zwane "shirk".
Jezus Chrystus jest Bogiem, dlatego należy Mu się taka sama cześć jak Ojcu o czym mówi cytat powyżej.I w Piśmie Świętym mamy dobitny przykład oddawania takiej samej czci zarówno Ojcu, jak i Synowi:

"A wszelkie stworzenie, które jest w niebie i na ziemi, i pod ziemią, i na morzu, i wszystko, co w nich przebywa, usłyszałem, jak mówiło: «Zasiadającemu na tronie i Barankowi błogosławieństwo i cześć, i chwała, i moc, na wieki wieków!»A czworo Zwierząt mówiło: «Amen». Starcy zaś upadli i oddali pokłon." (Ap 5,13-14).
Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-09-09, 02:46Wiesz że Jezus mowił na Boga "Alaha"? Nie brzmi podobnie? Język aramejski był pokrewny z językiem arabskim i także hebrajskim.
Jezus, zawsze zwracał się do Boga używając słowa "Ojcze".W Ewangeliach zwraca się tak do Niego 170 razy, i nie tylko w czasie modlitwy.Zwracając się do Boga Ojca Jezus używał aramejskiego słowa "abba" a nie żadne "alaha" jak to sobie wymyśliłeś.

Awatar użytkownika
Poszukiwacz.wiedzy
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2020
Wyznanie: Islam
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Poszukiwacz.wiedzy » 2020-09-11, 02:09

Simon pisze: 2020-09-11, 01:37 "Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, aby wszyscy czcili Syna, tak jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, nie czci Ojca, który Go posłał."(J 5,22-23).
Ojciec nie sądzi nikogo? Cały sąd jest przekazany Synowi? To przeczytaj te wersy

1 list Piotra 1:17
"Skoro wzywacie Ojca, który bezstronnie sądzi uczynki każdego człowieka, to w bojaźni spędzajcie czas swojego pobytu na obczyźnie."
Tu jest napisane że sądzi Ojciec.

Łk 22:28-30
"Wyście wytrwali przy Mnie w moich przeciwnościach. Dlatego i Ja przekazuję wam królestwo, jak Mnie przekazał je mój Ojciec: abyście w królestwie moim jedli i pili przy moim stole oraz żebyście zasiadali na tronach, sądząc dwanaście pokoleń Izraela."
Według tego sądzić będą jeszcze apostołowie.
To w końcu jak, Jezus będzie sądzić sam czy jednak Ojciec, a może Jezus, Ojciec i apostołowie?
Jezus, zawsze zwracał się do Boga używając słowa "Ojcze".W Ewangeliach zwraca się tak do Niego 170 razy, i nie tylko w czasie modlitwy.Zwracając się do Boga Ojca Jezus używał aramejskiego słowa "abba" a nie żadne "alaha" jak to sobie wymyśliłeś.
Czyli mówisz że Jezus nigdy nie zwracał się do Ojca "Bóg"? To przeczytaj sobie np. Mt 27:46 i Mk 15:34.
Bóg po aramejsku to "Alaha" więc Jezus suplikował Boga mówiąc "Alah" czyli prawie tak samo jak "Allah" w Koranie
A kiedy się im mówi:
"Idźcie za tym, co zesłał Bóg!"
oni mówią:
"Nie! My postępujemy za tym,
przy czym zastaliśmy naszych ojców."
Nawet wówczas, gdy ich ojcowie niczego nie rozumieli i nie byli prowadzeni? (Koran 2:170)

Simon
Bywalec
Bywalec
Posty: 91
Rejestracja: 22 wrz 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 85 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Simon » 2020-09-11, 06:22

Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-09-11, 02:09
Simon pisze: 2020-09-11, 01:37 "Ojciec bowiem nie sądzi nikogo, lecz cały sąd przekazał Synowi, aby wszyscy czcili Syna, tak jak czczą Ojca. Kto nie czci Syna, nie czci Ojca, który Go posłał."(J 5,22-23).
Ojciec nie sądzi nikogo? Cały sąd jest przekazany Synowi? To przeczytaj te wersy

1 list Piotra 1:17
"Skoro wzywacie Ojca, który bezstronnie sądzi uczynki każdego człowieka, to w bojaźni spędzajcie czas swojego pobytu na obczyźnie."
Tu jest napisane że sądzi Ojciec.

Łk 22:28-30
"Wyście wytrwali przy Mnie w moich przeciwnościach. Dlatego i Ja przekazuję wam królestwo, jak Mnie przekazał je mój Ojciec: abyście w królestwie moim jedli i pili przy moim stole oraz żebyście zasiadali na tronach, sądząc dwanaście pokoleń Izraela."
Według tego sądzić będą jeszcze apostołowie.
To w końcu jak, Jezus będzie sądzić sam czy jednak Ojciec, a może Jezus, Ojciec i apostołowie?
Oczywiście, jak werset mówiący o tym, że Jezusowi należy oddawać cześć, i to taką samą jaka należy się Ojcu przeczy Twoim twierdzeniom, to najlepszym wyjściem jest zmiana tematu.

Bóg Ojciec nie wykona sądu osobiście, lecz przekazał to dzieło swojemu jednorodzonemu Synowi.To Jezus Chrystus jest Sędzią wszystkich i to On będzie Cię sądził po Twojej śmierci.Natomiast jeśli chodzi o Łukasza 22,28-30 to doczytaj kogo będą sądzić Apostołowie.

Również werset, który mówi wprost o tym, że całe stworzenie oddaje Ojcu i Synowi taką samą cześć już pominąłeś milczeniem.Typowe.
Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-09-11, 02:09Czyli mówisz że Jezus nigdy nie zwracał się do Ojca "Bóg"? To przeczytaj sobie np. Mt 27:46 i Mk 15:34.
Nie przypisuj mi twierdzeń, który nie napisałem.Ja pisałem, że Jezus nie zwracał się do Boga słowem "alaha" jak to sobie wymyśliłeś a nie "Boże".
Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-09-11, 02:09Bóg po aramejsku to "Alaha" więc Jezus suplikował Boga mówiąc "Alah" czyli prawie tak samo jak "Allah" w Koranie
W wersetach które podałeś, Jezus zwraca się do Ojca po aramejsku i tam mamy wyraźnie napisane, jak do Niego mówił.Bynajmniej nie mówi do Niego "alaha" tylko "Eli" bądź jak podaje Mk 15,34 "Eloi":

"Od godziny szóstej mrok ogarnął całą ziemię, aż do godziny dziewiątej. Około godziny dziewiątej Jezus zawołał donośnym głosem: «Eli, Eli, lema sabachthani?», to znaczy Boże mój, Boże mój, czemuś Mnie opuścił? "(Mt 27,45-46).

Tak więc gdy Jezus zwracał się do Ojca po aramejsku mówiąc "Boże" to mówił do Niego "Eli" bądź "Eloi" a nie "ahala".

ODPOWIEDZ